Garść nowości przed Świętem Niepodległości…

CADblog inne

Nowy samouczek dotyczący obliczeń inżynierskich na SolidEdgeblog.pl, nowa wersja Bricscad V11 PL do pobrania, nowe nagrody dla polskich VAR Siemens PLM Software, elektryczny samochodzik Arkus & Romet Group, nadchodzące targi Wirtotechnologia… to tylko garść informacji, którymi – w przerwie aktualizacji strony CADraport.pl – postaram się podzielić z Państwem.  Ale to w dziale Aktualności, a tutaj…  kilka smutnych refleksji

Ostatnio staram się nie patrzeć w stronę telewizora, nawet wtedy, gdy jest wyłączony. Ale cóż, kiedy czasem jest to nieuniknione i z ekranu docierają do mnie informacje np. obligujące mnie do radosnego uczestniczenia w jutrzejszych obchodach, wycinania i klejenia czerwono-białych kotylionów (kolejność kolorów nieprzypadkowa) etc. Najzabawniejsze jest to, że owe imperatywy dopływają ze źródeł, które jeszcze niedawno mocno sceptycznie wyrażały się na temat wszelkich możliwych obchodów owego Święta. Czy zmieniła się sytuacja, w jakiej żyjemy? Zapewne tak. Mnie w każdym razie odeszła już jakiś czas temu ochota do radosnego świętowania niepodległości. Jak obchodzić święto czegoś, czego chyba jednak tak do końca nie ma? Ale cóż, jak napisał kiedyś Jan Pietrzak, obecnie działający w swoistym podziemu i nieobecny w telewizji tak publicznej, jak i w prywatnych rozgłośniach:

„(…)
Kto tutaj zechce w rozpaczy tkwić,
Załamać ręce, płakać i pić,
Ten święte prawo
Ma, bez dwóch zdań…
Jest takie miejsce,
Taki kraj.

Nadziei uczą ci, co na stos
Umieli rzucić swój życia los,
Za ojców groby,
Za Trzeci Maj…
Jest takie miejsce,
Taki kraj.

Z pokoleń trudu, z ofiarnej krwi
Zwycięskiej chwały nadejdą dni.
Dopomóż Boże
I wytrwać daj!
Tu nasze miejsce,
To nasz kraj!”

Jan Pietrzak, Taki Kraj

Wykonanie tego znakomitego i z jakiejś przyczyny (ciekawe, z jakiej) mało znanego utworu, w interpretacji artystów z Piwnicy pod Baranami, można obejrzeć na YouTube (link tutaj: gorąco polecam!). Ale Internet też już powoli zaczyna podlegać cenzurze. I co z tą wolnością? Z niepodległością? Ale cóż. Flagę wywieszę. Patrzę na mój paszport, jest na nim jeszcze Rzeczpospolita Polska. Najważniejsza. Na paszporcie mojego syna już nie jest na pierwszym miejscu… Cóż, za Niepodległość, Panowie – do dna!

Pozdrawiam (mając świadomość, że zapewne niestety nie przysporzę sobie wielu nowych zwolenników podobnymi komentarzami).
Ale jak blog, to blog. Uprzedzałem, że nie tylko o CAD…

Maciej Stanisławski

7 wskazowek lepszego renderowania

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*