Na Święta Bożego Narodzenia…

W tym roku 15 listopada minęło 15 lat (sic!) od pierwszego wpisu na CADblog.pl.

Te piętnaście lat to naprawdę szmat czasu. Z czego ostatnie pięć lat było dla mnie bardzo trudne: rozgrzebana inwestycja budowlana, kryzys, pandemia i wypadki (kolano i kręgosłup), które nie ułatwiały działania, konieczność znalezienia pracy na etat (i później łączenie etatu z innymi zobowiązaniami), wszystko razem sprawiało, że CADblog.pl – chociaż traktowany jako kolejne dziecko (mój najmłodszy to w zasadzie rówieśnik) – to jednak traktowany był trochę „po macoszemu”.

Prawdę jednak mówią Ci, którzy podkreślają, że „znaczenie ma treść” (parafrazując ang. „content is the king”). CADblog.pl wybronił się praktycznie sam. A ostatnio – także ze względu na to, że kolejny raz w życiu rozstałem się z etatem – zyskuje nowy wygląd i myślę, że ponownie łapie wiatr w żagle, może także za sprawą kanału na YT (polecam i zachęcam do subskrybowania, po Świętach będzie się działo, a po Nowym Roku… ho ho!).

Jaka będzie jego przyszłość? Czas pokaże. Na razie z bólem serca obserwuję, jak pola ustępuje serwis CAD.pl; jego właściciel (wydawnictwo Helion) uznał najwyraźniej, że nie jest to opłacalny „projekt biznesowy”. Coś w tym jest, bo ja też nie przez przypadek szukałem w pewnym momencie pracy na etat. Ale żal pozostaje. Z drugiej strony, może powinienem się cieszyć, że CADblog.pl na razie przetrwał zawieruchę?

Kończy się wyjątkowo krótki w tym roku Adwent, pojutrze już Wigilia. Znowu nie udało mi się wysłać życzeń do tych wszystkich, do których wysłać je chciałem. Niby jeszcze jest jutro, ale… Miałem to zrobić wcześniej; cóż, kiedy z pewnej obiektywnej przyczyny (znanej tym, którzy śledzą mój profil na FB) przez dwa tygodnie zaprzątały mnie dodatkowe obowiązki, na szczęście czas ten i wysiłek nie poszły na marne. Gdyby jednak nie udało mi się dotrzeć z osobistymi życzeniami do Państwa, to proszę przyjąć je w tej formie, jak na poniższym obrazku…

Upominki pod choinkę

I, starym zwyczajem, drobny wirtualny „upominek pod choinkę”. A nawet dwa!
Pierwszy to link do wygrzebanego w meandrach internetu archiwum wydań miesięcznika „Kalejdoskop techniki” – dedykowany dla młodzieży, ale też dla wszystkich „młodych duchem”, stanowi dla mnie podróż sentymentalną do lat 80-tych. Pełne roczniki, wszystkie egzemplarze, blisko 1,5 GB danych, proszę korzystać – myślę, że dzielenie się tymi linkami nie narusza już niczyich praw autorskich (ostatnie wydanie sprzed ponad 30 lat…). Link do pojedynczych wydań i do archiwum.

Drugi – to zaproszenie do konkursu na projekt szopki bożonarodzeniowej. Partnerem i fundatorem nagród jest firma 3Dconnexion, myślę, że warto spróbować swoich sił i podjąć to nietypowe wyzwanie.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Pozdrawiam serdecznie
Maciej Stanisławski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*