Drukowanie 3D w warunkach pola walki?

Kontener NOMAD od Fieldmade

1000 Kelvin (firma z siedzibą w USA i Niemczech) – specjalizująca się w sztucznej inteligencji (AI) w obszarze przyrostowego wytwarzania (AM), oraz Fieldmade (z siedzibą w Norwegii) – pionier w szybkim wytwarzaniu w trudnych warunkach, ogłosili podczas tegorocznego szczytu MilAM podjęcie współpracy mającej na celu wdrożenie rozwiązań do…. mobilnego druku 3D w warunkach pola walki (sic!), by poprawić gotowość strategiczną i zdolności operacyjne w sektorze wojskowym.

Opracowanie: Maciej Stanisławski

Fakt podjęcia współpracy ogłoszono podczas trwającego właśnie w Tampa (FL, USA) Military Additive Manufacturing (MilAM) Summit & Technology Showcase, czyli szczytu (i zarazem wystawy) technologii wytwarzania przyrostowego przeznaczonych dla celów zbrojeniowych.

Polowe warsztaty przyszłości

Innowacyjna platforma AMAIZE (opisywana tutaj) od 1000 Kelvin wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) wspartą danymi fizycznymi i produkcyjnymi, aby dostarczyć inżynierom AM wirtualnego asystenta, korygującego przebieg druku i zapewniającego udane wytworzenie części AM już przy pierwszej próbie. Ta technologia doskonale współgra z rozwiązaniami Fieldmade – przenośnymi systemami AM, takimi jak seria kontenerowych modułów AM NOMAD. Poprzez połączenie swoich produktów, obie firmy umożliwiają użytkownikom natychmiastowe rozpoczęcie produkcji części niemalże w warunkach pola walki, gdy tylko moduły drukarek 3D dotrą na miejsce, zapewniając szybką adaptację do potrzeb operacyjnych.

Nasza wizja zakłada, że przenośne drukowanie 3D będzie równie łatwe, jak korzystanie z automatu z napojami. Integracja platformy AMAIZE od 1000 Kelvin to istotny krok w kierunku tego celu…

Jostein Olsen, CEO Fieldmade

Dzięki wieloletniej współpracy z Norweskimi Siłami Zbrojnymi i innymi jednostkami obronnymi, firma Fieldmade jest idealnym partnerem dla 1000 Kelvin, której oprogramowanie zostało już zintegrowane z profesjonalnymi drukarkami 3D do produkcji metalowych elementów. Zdolność Fieldmade do wdrożenia jednostek zdolnych do działania w zróżnicowanych warunkach doskonale współgra z celem 1000 Kelvin, jakim jest poprawa efektywności AM i przyspieszenie procesów inżynieryjnych.

Seria minifabryk kontenerowych NOMAD umożliwia przyrostowe wytwarzanie części zapasowych lub lub komponentów technicznych w czasie rzeczywistym, w rejonie ich zapotrzebowania lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Moduły NOMAD można transportować drogą powietrzną, morską i lądową, działają w pełni samowystarczalnie w ekstremalnych warunkach (niezależne źródło energii tec.). Można powiedzieć, że to takie „polowe warsztaty przyszłości”. | Fieldmade

– Poprzez połączenie naszych sił, nie tylko rozwijamy technologię, ale dostarczamy rozwiązania, które mogą oszczędzać czas, koszty, a w krytycznych scenariuszach militarnych nawet życie – zauważył Omar Fergani, Ph.D., CEO i współzałożyciel 1000 Kelvin.

Wbrew pozorom, przyrostowy druk 3D w metalu wykonywany w pobliżu frontu, może okazać się jednym z tych czynników, które mogą zadecydować o militarnej przewadze na współczesnym polu walki… | Fieldmade

Współpraca między 1000 Kelvin a Fieldmade ustanawia nowy standard w technologii AM, zwłaszcza w sektorze wojskowym, oferując kompleksowe rozwiązania do druku 3D, zapewniające szybką produkcję wysokiej jakości części w dowolnym miejscu i czasie.

(ms)

Źródło: 1000 Kelvin, MilAM

O 1000 Kelvin
1000 Kelvin pomaga producentom przyrostowym w skróceniu czasu i kosztów drukowania wysokiej jakości metalowych części. Oprogramowanie AMAIZE firmy to wirtualny i inteligentny asystent dla inżynierów, przewidujący problemy drukowania z wyprzedzeniem, dokonujący korekt i generujący pliki do druku gotowe do użycia, dostosowane do konkretnego urządzenia – i projektu. AMAIZE wykorzystuje modele uczenia maszynowego do przewidywania wyzwań drukowania i ich bezpośredniej korekty w pliku drukowanym, zwiększając liczbę udanych wydruków już przy pierwszej próbie.
Więcej informacji: www.1000kelvin.com

O Fieldmade
Fieldmade, wywodzące się z Norweskiego Instytutu Badań Obrony, jest liderem w zakresie napraw i produkcji części wykonywanych na miejscu – m.in. wykorzystując swoją serię kontenerowych Mikro Fabryk NOMAD. Od momentu założenia w 2016 roku, Fieldmade stało się liderem technologicznym w zakresie przenośnych mikrofabryk stosujących technologię Laser Powder Bed Fusion (L-PBF). Technologia ta została skutecznie zademonstrowana podczas wielu ćwiczeń polowych i wdrożeń komercyjnych w sektorze energetycznym.
Więcej informacji: http://www.fieldmade.no

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*