Sztuczna inteligencja dla druku 3D…

1000 Kelvin's software acts as an autocorrect copilot for 3D printing. By using a physics-informed AI, AMAIZE automatically identifies and corrects issues in a print file without altering the original design to achieve a perfect part the first time it is printed.

Firma „1000 Kelvin” ogłosiła udostępnienie pełnej, komercyjnej wersji swojego oprogramowania AMAIZE wspomagającego proces druku 3D.

Oprogramowanie firmy „1000 Kelvin” pełni rolę swoistego „asystenta” odpowiedzialnego za korygowanie ewentualnych błędów powstałych podczas drukowania 3D. Korzystając z zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji, AMAIZE automatycznie identyfikuje i koryguje problemy w plikach druku bez ingerencji w oryginalny projekt, co pozwala uzyskać doskonałą część już przy pierwszym druku.

Przykłady praktycznego wykorzystania oprogramowania AMAIZE | 1000 Kelvin

– Sektor produkcji i przemysłu odpowiada za jedną piątą światowych emisji dwutlenku węgla i 54% światowego zużycia energii. Druk 3D ma unikalną zdolność do rozwiązania tych problemów, ale tylko wtedy, gdy działa konsekwentnie – stwierdził Omar Fergani, współzałożyciel i CEO „1000 Kelvin”. – Poprzez poprawę efektywności i redukcję odpadów związanych z drukiem 3D, jednocześnie ułatwiając korzystanie z technologii, AMAIZE przyczynia się do bardziej zrównoważonej przyszłości – podkreślił.

Jak to działa?

AMAIZE umożliwia generowanie optymalnych receptur druku, wykorzystując technologię sztucznej inteligencji zorientowanej na fizykę dla druku 3D. Użytkownicy przesyłają plik z modelami do chmury AMAIZE, w której następuje analiza części i automatyczna korekta m.in. problemów termomechanicznych, optymalizacja strategii skanowania i parametrów procesu samego druku. Eliminuje to konieczność stosowania kosztownego oprogramowania FEA/FEV (MES) oraz wielu fizycznych iteracji, prowadzących do marnowania czasu, materiałów, energii i pieniędzy.

Zdjęcie przedstawia proces pracy oprogramowania firmy 1000 Kelvin. Użytkownicy przesyłają plik druku do chmury AMAIZE, która analizuje część i automatycznie koryguje problemy, modyfikując m.in. instrukcje drukarki… | 1000 Kelvin

AMAIZE zostało już bezpośrednio zintegrowane z urządzeniami wielu producentów branży wytwarzania w technologii przyrostowej (addytywnej). W wyniku pomyślnego zakończenia programu wczesnego dostępu (i testowania beta wersji – przyp. redakcji), AMAIZE zostało przyjęte przez firmy z sektorów energetycznego, lotniczego i obróbki kontraktowej. Przykładem jest dostawca rakiet z Kalifornii, który borykał się z poważnymi trudnościami podczas druku 3D jednej z krytycznych dla projektu części. Problemy wynikały z awarii druku spowodowanej przegrzewaniem i znacznym zmniejszeniem wytrzymałości struktur podpierających, co prowadziło do awarii i opóźnień.

Dzięki wykorzystaniu AMAIZE, firma była w stanie cyfrowo iterować rozwiązania dla problemów związanych z temperaturą. Wynikiem było pomyślne wydrukowanie części o poprawionej jakości powierzchni. Warto zauważyć, że AMAIZE umożliwiło klientowi redukcję struktur podpierających o ponad 80%, co przekłada się na ponad 30% obniżenie ogólnego kosztu na część, uwzględniając zarówno oszczędności materiałowe, jak i koszty post-processingu. To doskonały przykład, jak rozwiązanie podstawowego problemu – zarządzania temperaturą – może znacząco przyspieszyć czas wprowadzenia produktu na rynek.

„1000 Kelvin” dotychczas pozyskało 3 miliony dolarów finansowania, co pozwoliło jej rozszerzyć działalność poza Europę i utworzyć przedstawicielstwo w Los Angeles, Kalifornia, aby obsługiwać klientów z branży lotniczej i obronnej.

O firmie „1000 Kelvin”

Założona przez zespół byłych kierowniczych pracowników Siemens oraz ekspertów w dziedzinie sztucznej inteligencji i produkcji przyrostowej, firma zobowiązała się do transformacji przemysłu druku 3D. Jej oprogramowanie sterowane sztuczną inteligencją – AMAIZE – umożliwia firmom z sektora lotniczego, medycznego i przemysłowego drukowanie metalowych części „od pierwszego razu”, poprawiając wydajność, jakość i powtarzalność, jednocześnie obniżając koszty i emisję CO2.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę 1000Kelvin.com.

Źródło: TenLinks.com, 1000Kelvin.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*