TD SYNNEX Datech dystrybutorem DraftSight w Polsce

Datech dystrybutorem DraftSight

Firma Datech, jednostka biznesowa TD SYNNEX (znanej z oferty specjalistycznego oprogramowania do projektowania spod znaku Autodesk), została dystrybutorem oprogramowania DraftSight (CAD 2D) firmy Dassault Systèmes. Umowa obejmuje obszar Ameryki Północnej i Europy, w tym w Polskę.

DraftSight Dassault Systèmes zapewnia kompletny zestaw narzędzi do edycji, projektowania i automatyzacji. Spełnia podstawowe potrzeby architektów, inżynierów, projektantów, studentów i twórców w obszarze projektowania i kreślenia – przede wszystkim 2D. Oprogramowanie jest zgodne ze standardowymi formatami plików, z których korzysta branża (jak np. *.dwg). Posiada intuicyjny interfejs użytkownika, elastyczne opcje licencjonowania oraz charakteryzuje się interoperacyjnością z aplikacjami CATIA i SOLIDWORKS Dassault Systèmes.

– Cieszymy się, że możemy znacznie rozszerzyć zasięg DraftSight dla społeczności naszych partnerów w (…) Europie – powiedział Jaap Smit, Vice President Datech, Global, TD SYNNEX. – Umowa stanowi znaczący krok w strategii dywersyfikacji Datech, jeszcze bardziej wzmacniając nasze portfolio specjalistycznych rozwiązań projektowych – podkreślił.

Firma Datech zapewnia dystrybucję cyfrową, zautomatyzowane usługi i platformy, które wspierają partnerów na drodze do transformacji cyfrowej.Oferuje im wiedzę opartą na danych za pośrednictwem swoich pulpitów nawigacyjnych oraz zastosowanie metodologii cyklu życia sprzedaży FLAER (ang. find, land, adopt, expand, renew). TD SYNNEX Datech i Dassault Systèmes będą współpracować, aby dotrzeć do kluczowych światowych rynków o potencjale wzrostu, takich jak produkcja, budownictwo, handel detaliczny, hotelarstwo, usługi użyteczności publicznej, transport, górnictwo, finanse, telekomunikacja, edukacja, media, sektor rządowy i nieruchomości.

Datech (wcześniej Tech Data), do niedawna znana m.in. jako dystrybutor rozwiązań Autodesk (ADSK), obecnie rozszerzyła portfolio o oprogramowanie DraftSight od Dassault Systemes…

– Nasza współpraca z TD SYNNEX mająca na celu zwiększenie dostępności DraftSight, wspiera rosnące zapotrzebowanie na niedrogie (…) rozwiązania do projektowania i kreślenia CAD 2D i 3D. (…) DraftSight w połączeniu z naszą platformą 3DEXPERIENCE zapewnia oparte na chmurze środowisko do współpracy przy rysowaniu i zarządzaniu danymi, łączące ludzi, dane, pomysły i rozwiązania, co jest preferowanym wyborem specjalistów w obszarze produkcji i architektury, inżynierii i budownictwa (AEC) na całym świecie – podkreślił Andreas Kulik, Senior Director, Global DraftSight Business Development & GTM Strategy w Dassault Systèmes.

O TD SYNNEX

TD SYNNEX to globalny dystrybutor rozwiązań dla systemów IT, z siedzibą w Clearwater na Florydzie i Fremont w Kalifornii. To innowacyjny partner wspierający ponad 150 000 klientów w ponad 100 krajach w maksymalnym wykorzystaniu inwestycji technologicznych i otwieraniu możliwości rozwoju. 23 500 współpracowników TD SYNNEX jest zaangażowanych w łączenie najwyższej klasy produktów IT, usług i rozwiązań od ponad 1500 najlepszych w swojej klasie dostawców technologii.
Oferta rozwiązań w chmurze dla klientów końcowych firmy bazuje na dynamicznych segmentach technologii, takich jak chmura, cyberbezpieczeństwo, analiza dużych zbiorów danych, IoT, mobilność oraz model „wszystko jako usługa”. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.TDSYNNEX.com

Źródło: TD SYNNEX Datech

1 Komentarz

  1. Super, w końcu coś się zmienia i Autodesk odchodzi do lamusa bo ceny zwalają z nóg. Draft oparty jest o jądro firmy Graebert 🙂 więc 100% kompatybilności a klienci którzy chcą mieć większą funkcjonalność bez problemu mogą przesiąść się na Ares Commander z pełną obsługą 3D…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*