Bezprzewodowy Numpad Pro od 3Dconnexion

3Dconnexion, producent urządzeń wejściowych dla specjalistów CAD i 3D, wprowadził na rynek bezprzewodową klawiaturę numeryczną Numpad Pro. Produkt jest już dostępny i uzupełnia istniejące portfolio firmy składające się z myszy 3D, zwykłych myszy i klawiatur.

Podobnie jak wszystkie produkty 3Dconnexion, Numpad Pro został wzbogacony o dedykowane funkcje, dzięki którym praca w różnych aplikacjach CAD i 3D oraz programach biurowych jest tak wygodna i wydajna, jak to tylko możliwe.

Numpad Pro – większa elastyczność konfiguracji sprzętu

Do tej pory Numpad Pro był częścią zestawu z klawiaturą: Keyboard Pro with Numpad (vide film na CADblogTV.pl).

Od teraz klawiatura numeryczna jest również dostępna osobno i oferuje jeszcze więcej opcji optymalizacji konfiguracji przestrzeni roboczej na biurku. Numpad Pro doskonale uzupełni pracę SpaceMouse®, laptopa czy kompaktowej klawiatury. W zależności od konfiguracji pracy, klawiaturę numeryczną można umieścić po prawej lub lewej stronie klawiatury. Połączenie Numpada z myszą CadMouse umożliwia pracę oburęczną, co gwarantuje zdrową postawę ciała.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych bloków numerycznych, Numpad Pro ma cztery dodatkowe klawisze funkcyjne (tzw. klawisze 3Dconnexion), do których wstępnie przypisane są często używane komendy specyficzne dla danej aplikacji. Szybkie wywoływanie poleceń za pomocą klawiszy 3Dconnexion znacznie ułatwia pracę i pomaga zaoszczędzić cenny czas. Na przyciskach można zapisać nie tylko komendy aplikacji CAD i 3D, ale także różnych aplikacji biurowych. Całe urządzenie można w prosty sposób spersonalizować i skonfigurować przy pomocy sterownika. Ponadto można tworzyć indywidualne makra i przypisywać je do klawiszy.

Oprócz klawiszy 3Dconnexion, Numpad Pro oferuje pięć konfigurowalnych operatorów arytmetycznych, których funkcja pozostaje taka sama, niezależnie od używanej aplikacji. Separator dziesiętny można ustawić indywidualnie dla każdej aplikacji jako kropkę lub przecinek. Podobnie jak Keyboard Pro, Numpad Pro ma ergonomicznie ukształtowane, zaokrąglone klawisze z technologią nożycową i pełnowymiarową podpórkę pod nadgarstki zapewniające wygodę podczas pisania. Szyfrowane, bezprzewodowe połączenie spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa IT.

3Dconnexion Numpad Pro jest już dostępny w sprzedaży w cenie 286 zł netto.

Zaktualizowany sterownik i nowa funkcja: Macro Editor

Niezależnie od Numpad Pro, w najnowszej wersji sterownika 3DxWare 10 wprowadzono zupełnie nową funkcję Macro Editor. Pozwala ona w prosty sposób tworzyć własne, rozbudowane makra dla każdej aplikacji obsługiwanej przez sterownik 3DxWare. Wystarczy w panelu sterowniku wybrać „New Marco”, dodać nazwę i ikonkę makra, zdefiniować kolejne kroki (wybór komendy, tekst, opóźnienie) by osiągnąć szybki dostęp do zaawansowanych, często używanych komend w programach CAD oraz programach użytkowych – poprzez naciśnięcie skonfigurowanego przycisku 3Dconnexion lub wyboru makra z menu radialnego.

Źródło: 3dconnexion

1 Komentarz

  1. Interesujące jest, że bezprzewodowy Numpad Pro może również zwiększyć efektywność pracy zdalnej, oferując specjalistom CAD możliwość łatwego przenoszenia swoich preferencji konfiguracyjnych w różne środowiska pracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*