Polska premiera nowych stacji roboczych HP z procesorami AMD

Na początku grudnia firma HP zaprezentowała innowacyjne stacje robocze: HP Z6 G5 A, Zbook Firefly G10 A i Zbook Power G10 A dedykowane do projektowania 3D, wirtualnej produkcji, renderowania, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w warszawskim hotelu Nobu, firma HP zaprezentowała najnowsze stacje robocze z linii HP Z, czyli: HP Z6 G5 A, Zbook Firefly G10 A i Zbook Power G10 A. To najnowocześniejsze mobilne i stacjonarne stacje robocze zaprojektowane z myślą o wysokich potrzebach profesjonalistów zajmujących się projektowaniem w systemach CAD/CAM/CAE, produkcją (także wirtualną), renderowaniem 3D, ale również sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Dzięki największej liczbie rdzeni w historii stacji roboczych serii Z od HP i możliwości skonfigurowania do 3 wysokowydajnych kart graficznych, model Z6 G5 A ma szanse zrewolucjonizować produktywność i wydajność.

Wydajna stacja robocza, modułowa budowa, 96 rdzeni procesora AMD… wierzyć się nie chce :)…
…ale nie będę ukrywał…
…że mam większą słabość do mobilnych stacji roboczych, takich jak zaprezentowane podczas premiery Zbook Firefly G10 A oraz Zbook Power G10 A.
fot. HP

Napędzany przez procesory AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO, Z6 G5 A oferuje do 96 rdzeni (sic!) w jednym CPU stacji roboczej, umożliwiając użytkownikom jednoczesne tworzenie i renderowanie wymagających projektów. Z miejscem na maksymalnie 3 wysokiej klasy procesory graficzne NVIDIA RTX™ 6000 Ada Generation GPU lub AMD GPU i ośmioma kanałami pamięci, Z6 G5 A jest idealny do działania w wirtualnej produkcji, zadaniach modelowania 3D lub pracy na złożonych i zaawansowanych zestawach danych.

Prezentacja Doroty Olczak (Category Manager HP Workstations) objęła nie tylko nowe rozwiązania…
fot. HP
…ale także historię firmy HP.
fot. HP

– HP Z6 G5 A to przełomowa stacja robocza, która ucieleśnia idealne połączenie wielu mocnych rdzeni i potężnej grafiki – komentował Jim Nottingham, Senior Vice President and Division President, Advanced Compute and Solutions w HP Inc. – Nasz zespół w HP jest zaangażowany w zapewnienie profesjonalistom z różnych dziedzin wirtualnej produkcji, renderowania 3D i przetwarzania danych w nauce, solidnego i niezawodnego rozwiązania, które nie tylko spełnia, ale i przekracza ich oczekiwania dotyczące wydajności. Z6 G5 A jest świadectwem naszego zaangażowania w innowacje, zrównoważony rozwój i zadowolenie klientów, ponieważ nadal przesuwamy granice tego, co jest możliwe w dziedzinie stacji roboczych – wyjaśniał.

Tomasz Wnukowski (HP Central & Eastern Europe) opowiedział m.in. o współpracy między AMD i HP…
fot. HP

W podobnym tonie wypowiadał się przedstawiciel AMD, dostawcy procesorów do stacji roboczych HP.
– W AMD jesteśmy dumni z tego, że nasze procesory Ryzen™ Threadripper™ z serii PRO 7000 zasilają nową stację roboczą HP Z6 G5 A – najnowocześniejsze rozwiązanie, które spełnia różnorodne i wysokie wymagania dzisiejszych złożonych profesjonalnych obliczeń – podkreślał Jason Banta, wiceprezes korporacji i GM, OEM PC. – Nasza współpraca z HP jest przykładem wspólnej wizji przesuwania granic innowacji oraz zadowolenia klientów, dostarczając solidne i niezawodne rozwiązania, które przekraczają oczekiwania w stale rozwijającej się dziedzinie wysokowydajnych komputerów – podsumował.

Rdzenie, grafika, potencjał

Z6 G5 A jest w stanie sprostać zadaniom związanym z wirtualną produkcją lub modelowaniem 3D, a także naukową pracą na danych (jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe). Dzięki innowacyjnej konstrukcji systemu i nowemu procesorowi AMD Ryzen Threadripper Pro 7000 z serii WX, Z6 G5 A oferuje 96 rdzeni w jednej stacji roboczej, zapewniając jeszcze wyższą produktywność.

„Pokaż kotku, co masz w środku…”. Ciekawie rozwiązany, modułowy, wydajny i cichy system chłodzenia…
fot. HP
Nowe stacje robocze HP zagoszczą w testach na łamach CADblog.pl i CADblogTV.pl… fot. HP

Z6 G5 A oferuje również dużo miejsca na dalszą rozbudowę systemu – w miarę zmieniających się wymagań, z miejscem na maksymalnie trzy wysokiej klasy procesory graficzne i elastycznymi opcjami pamięci masowej (z dostępnymi od frontu, wymienianymi podczas pracy dyskami NVMe, zapewniającymi szybki i łatwy dostęp do dużych plików). Przeprojektowany układ chłodzenia i wentylacji tej generacji stacji roboczych cechuje większy przepływ powietrza i zapewnia, że system pozostaje chłodny nawet przy pracy z maksymalną wydajnością, podczas gdy inteligentne sterowanie wentylatorem dostosowuje jego prędkości w czasie rzeczywistym (za pomocą ponad 20 czujników temperatury), aby utrzymać cichą pracę.

Warto pamiętać o tym, że za nową stacją roboczą HP stoi 360 000 godzin rygorystycznych testów,
testy MIL-STD i certyfikacja do zastosowań profesjonalnych.

Najważniejsze cechy HP Z6 G5 A:

  • Tworzenie, renderowanie, przetwarzanie – wszystko naraz, symultanicznie: jest to możliwe przy dużej efektywności energetycznej obliczeń na Z6 G5 A. Konstrukcja systemu zawiera do 96 rdzeni w jednym CPU stacji roboczej, z miejscem na maksymalnie 3 wysokiej klasy procesory (dedykowane karty) graficzne.
  • Możliwość rozbudowy, elastyczność i cicha praca: stacja została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić moc i komponenty, które potrzebne są od ręki, ale i z miejscem na rozwój (maksymalnie 6 slotów PCIe – do 5. generacji i do 12 dysków SSD NVMe).
  • Kompleksowe zabezpieczenia: Z6 G5 A przeszedł 360 tys. godzin rygorystycznych testów, testy MIL-STD oraz posiada certyfikaty dla profesjonalnych aplikacji.

Moc stacji roboczej HP Z6 G5 A może zrewolucjonizować pracę profesjonalistów, oferując nowe, oparte na przetwarzaniu danych spostrzeżenia i niezrównaną wydajność dla najbardziej wymagających projektów. HP Z6 G5 A dostępny jest na HP.com/Z, a Zbook Firefly G10 A oraz Zbook Power G10 A są dostępne w sprzedaży dystrybucyjnej. A na początku 2024 roku zagoszczą w testach na łamach CADblog.pl i CADblogTV.pl.

Źródło i zdjęcia: HP i AMD

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*