Siemens, NVIDIA, AI…

Siemens i NVIDIA poszerzają współpracę w zakresie sztucznej inteligencji generatywnej dla immersyjnej wizualizacji w czasie rzeczywistym. Nowy produkt połączy platformę Siemens Xcelerator z interfejsami API chmury NVIDIA Omniverse…

Siemens wprowadza immersyjną wizualizację napędzaną nowymi interfejsami API chmury NVIDIA Omniverse na platformę Siemens Xcelerator, zwiększając wykorzystanie technologii cyfrowego bliźniaka – wspartą obecnie przez sztuczną inteligencję.

Na konferencji NVIDIA GTC, Siemens i NVIDIA zaprezentowały, jak sztuczna inteligencja generatywna może rewolucjonizować wizualizację złożonych danych, umożliwiając fotorealizm, i pokazały, jak firma HD Hyundai, zajmująca się budową statków, może z niej korzystać w celu opracowania nowych produktów.

Podczas tegorocznej konferencji NVIDIA GTC, Roland Busch – prezes i CEO Siemens AG – pokazał, jak nowy produkt umożliwia budowanie opartej na fizyce wizualizacji, realizowanej w czasie rzeczywistym i wspieranej generatywną sztuczną inteligencją. | Siemens AG

– Zrewolucjonizujemy sposób projektowania, wytwarzania i obsługi produktów oraz doświadczeń. Na drodze do przemysłowego metawersum, ta następna generacja oprogramowania przemysłowego umożliwia klientom doświadczanie produktów tak, jakby były one w rzeczywistym świecie: w kontekście, w oszałamiającym realizmie i – w przyszłości – interakcję z nimi za pomocą naturalnego języka – powiedział Roland Busch, Prezes i CEO Siemens AG. – Wspólnie z NVIDIA wprowadzimy przyspieszone obliczenia, sztuczną inteligencję generatywną oraz integrację z Omniverse do całego portfolio Siemens Xcelerator – podkreślał CEO Siemens.

Wspólnie z NVIDIA, Siemens zademonstrował tworzenie fotorealistycznych wizualizacji w czasie rzeczywistym dla HD Hyundai, lidera rynku w produkcji statków. HD Hyundai pracuje nad rozwijaniem statków zasilanych amoniakiem i wodorem…

– Omniverse i sztuczna inteligencja generatywna oznaczają ogromne przemiany dla przedsiębiorstw przemysłowych – powiedział Jensen Huang, założyciel i CEO NVIDIA. – Siemens dostarcza platformy NVIDIA swoim klientom, otwierając nowe możliwości dla liderów branży w budowaniu kolejnej fali cyfrowych bliźniaków zintegrowanych z AI na każdą skalę – dodał CEO NVIDIA.

Siemens zademonstrował tworzenie fotorealistycznych wizualizacji w czasie rzeczywistym dla HD Hyundai… | Siemens AG

W następnej fazie tej współpracy Siemens jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek nowy produkt dla Teamcenter® X – oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu w chmurze (PLM cloud), będącego częścią platformy Siemens Xcelerator. Dzięki technologiom NVIDIA Omniverse, zapewni on zespołom inżynieryjnym możliwość tworzenia w czasie rzeczywistym ultraintuicyjnych, fotorealistycznych i opartych na fizyce cyfrowych bliźniaków, eliminujących marnotrawstwo czasu i błędy w procesie projektowania.

Konfigurowanie i dostosowywanie szczegółów w fotorealistycznych renderowaniach – takich jak definicje materiałów i środowiska oświetleniowego, wraz z innymi wspierającymi elementami krajobrazu (co widać na powyższym filmie – przyp. red.) będzie dramatycznie przyspieszone za pomocą sztucznej inteligencji generatywnej. Zadania, które wcześniej zajmowały dni, mogą być teraz wykonane w ciągu godzin, przy zachowaniu kontekstu danych inżynieryjnych tak, jakby pojawiły się one w rzeczywistym świecie. Oprócz inżynierów, również inni interesariusze – od zespołów sprzedaży i marketingu po osoby podejmujące decyzje i klientów – skorzystają z głębszego wglądu i zrozumienia wyglądu produktu w realnym środowisku, co umożliwi bardziej świadome i szybsze podejmowanie decyzji.

Źródło: Siemens AG, NVIDIA, HD Hyundai

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*