Jest nowy NX (NX 2007 Series 2023 release)

Jak poinformowała spółka Siemens Digital Industries Software, najnowsza wersja oprogramowania Siemens NX™, wiodącego w branży rozwiązania do projektowania wyrobów, zapewnia większe możliwości elektronicznego współprojektowania, współpracy oraz gromadzenia i wielokrotnego wykorzystywania informacji…

Bob Haubrock (Starszy Wiceprezes Wydziału Oprogramowania Inżynierii Produktowej spółki Siemens) podkreślił, że najnowsza wersja NX wprowadza ulepszenia we wszystkich dziedzinach, umożliwiając m.in. inteligentniejsze komunikowanie multidyscyplinarnych zespołów, gromadzenie i ponowne wykorzystywanie większej ilości wiedzy oraz tworzenie optymalnych projektów – wydajniej niż kiedykolwiek wcześniej. Oprócz zupełnie nowych funkcji, w nowym NX pojawiły się także usprawnienia w obszarach szkicowania, czy modelowania konwergentnego.

Wykorzystując doświadczenie w obszarze elektroniki i elektrotechniki z Siemens EDA (dawniej Mentor Graphics), w oprogramowaniu NX rozszerzono możliwości współpracy w zakresie projektowania elektronicznego sztywnych i sztywno-elastycznych kart PCB.

Modelowanie w nowym NX

Oprogramowanie NX jest znane ze swej wiodącej funkcjonalności w dziedzinie opracowywania złożonych kształtów i niezależnie od tego, w jakim sektorze przemysłu działa klient, estetyka jest teraz tak samo ważna, jak funkcjonalność i wydajność. Najnowsza wersja oprogramowania NX zawiera nowe narzędzia ułatwiające opracowywanie form potrzebnych projektantom i wymaganych przez klientów, niezależnie od tego, czy chodzi o aktualizację tworzenia i edycji krzywych za pomocą funkcji parametrycznych, czy modelowanie algorytmiczne NX, które lepiej obsługują konwergentne przepływy pracy modelowania, umożliwiając bardziej wydajne tworzenie złożonych wzorców i kształtów.

Oprogramowanie NX, część pakietu oprogramowania i usług Siemens Xcelerator, zapewnia większą produktywność i komfort użytkowania w szerokim zakresie możliwości.

NX Topology Optimizer teraz w pełni zastępuje wcześniejsze rozwiązania i przewyższa ich możliwości. Optymalizacja części w kontekście zespołu uwzględnia obecnie ograniczenia projektowe i produkcyjne oraz umożliwia jednoczesną optymalizację wielu przestrzeni projektowych – z możliwością zastosowania niezależnych materiałów.

NX (2007 series) Topology Optimizer (2023 release)

– Dzisiejsze produkty mechaniczne są złożone, a inżynierowie muszą integrować mechanikę, elektrykę i elektronikę (…) – zauważył Arvind Krishnan, analityk branżowy z Lifecycle Insights. – Dobrym przykładem jest umieszczenie wentylatora chłodzącego w obudowie elektroniki. Jeśli projekt karty elektronicznej zmienił się, inżynier mechanik odpowiedzialny za projekt wentylatora i obudowy może od razu zmodyfikować model – i na odwrót. Oprogramowanie NX zapewnia najlepsze w swojej klasie narzędzia do projektowania elektromechanicznego, płynnie łącząc różne potrzeby dyscyplin mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych w ściśle zintegrowane środowisko współpracy – podkreślił.

Źródło: Siemens Digital Industries Software

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*