Digitalizacja i zrównoważony rozwój

Podczas tegorocznych targów HANNOVER MESSE firma Dassault Systèmes zademonstrowała, jak platforma 3DEXPERIENCE wspiera wdrażanie zrównoważonych projektów w całym cyklu życia produktu (PLM). Prezentacje odbywały się zarówno na stanowisku firmy, jak i w ramach odbywającego się równolegle wydarzenia Manufacturing in the Age of Experience.

Dassault Systèmes przedstawiła także efekty współpracy z e.Volution, OMRON, VAF i Graebener Bipolar Plate Technologies. Projekt opierał się na pomyśle firmy e.Volution na system MaaS (ang. mobilność jako usługa) obejmującym pojazdy wyposażone w wodorowe ogniwa paliwowe. Prace projektowe i produkcyjne – od planowania po implementację opracowanych rozwiązań – odbywały się przy wykorzystaniu platformy 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes. Podstawowym założeniem była możliwość płynnej współpracy na każdym etapie projektu. Platforma umożliwiła pracę nad pojedynczym modelem wirtualnym z uwzględnieniem wszystkich obszarów, począwszy od projektowania przez produkcję, a skończywszy na marketingu i serwisie. Odwiedzający mogli czerpać inspiracje do własnych projektów, śledząc cały proces w czasie rzeczywistym na 12 stanowiskach.

– Wrażenia i opinie klientów, partnerów oraz odwiedzających nasze stanowisko były bardzo pozytywne. Zwłaszcza prezentacja wirtualna w ramach wydarzenia Manufacturing in the Age of Experience pokazała, jak mogą wyglądać fabryki przyszłości – mówił Olivier Ribet, wiceprezes Dassault Systèmes na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Rosję (EMEAR). – Prezentacja ta pozwoliła nam także zademonstrować kompleksowe wdrażanie zrównoważonych innowacji z wykorzystaniem platformy 3DEXPERIENCE unifikującej zarówno biznesowe, jak i technologiczne aspekty projektów – dodał.

Technologia wirtualnych kopii bliźniaczych sprzyja prawdziwej współpracy, a model 3D ułatwia komunikację na każdym etapie – od projektu, przez konstrukcję, po finanse. Wykorzystanie wirtualnych kopii bliźniaczych w całym cyklu życia produktu jest kluczem do sukcesu, ponieważ ułatwia skuteczne, szybkie i zrównoważone wdrażanie innowacyjnych projektów. (…)

Aby osiągnąć długofalowe cele, należy przyspieszyć proces cyfryzacji. W kontekście produkcji przyszłości najważniejszymi obecnie kwestiami są: cyfrowa ciągłość biznesowa, odporność ekonomiczna i zrównoważony rozwój.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Źródło: 3DS, Hannover Messe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*