Nowe warunki użytkowania DraftSight od 2020 roku

DraftSight to profesjonalne narzędzie do projektowania CAD. Program został stworzony przez firmę Dassault Systems i dostępny jest na rynku od 2010. Obsługuje projektowanie 2D, umożliwiając klientom na całym świecie dostęp do danych projektowych CAD (w tym plików DWG i DXF), a także tworzenie i edycję rysunków technicznych

Najnowsza wersja programu, DraftSight 2019 zawiera wiele nowych funkcji i narzędzi, w tym pełne możliwości projektowania 3D DWG. Przydatną nowością jest możliwość przekształcania obrazów rastrowych na wektorowe. Program współdziała także z SOLIDWORKS, innym popularnym rozwiązaniem do projektowania 3D ze stajni Dassault Systemes – HomeByME, a także jest zintegrowany z platformą 3DEXPERIENCE Marketplace – ekosystemem dla dostawców usług przemysłowych.

W marcu tego roku, czyli w momencie wprowadzenia wersji DraftSight 2019, producent poinformował o zmianie warunków użytkowania tego popularnego programu. Do wersji 2018 program był darmowy. Pozyskanie licencji nowej wersji wiąże się z jej wykupieniem, a koszt zależny jest rodzaju licencji. Producent oferuje 5 różnych pakietów różniących się ceną i funkcjonalnością.
Wszystkie dotychczasowe bezpłatne wersje DraftSight (do 2018 włącznie) przestaną działać 1 stycznia 2020 r. Producent umożliwił użytkownikom bezpłatne przetestowanie nowego programu programu DraftSight Premium przed zakupem.

Funkcjonalność poszczególnych licencji DraftSight zestawiono w porównaniu dostępnym w pliku PDF (link tutaj).
Więcej informacji na stronie DPS Software (link tutaj).

Źródło: DPS Software

O nowym sposobie licencjonowania DraftSight czytaj także tutaj:
DraftSight 2019
Został tylko 2D Drafting

3 Komentarze

  1. Draftsight 2018 to doskonałe narzędzie jeżeli uwzględnimy że był darmowy. TO wręcz bezkonkurencyjny. Jednak wraz z rezygnacją z wersji community edition i przejściu na model subskrypcyjny nawet wersja pro nie jest już tak atrakcyjna.
    Jest wiele produktów CAD o większej lub zbliżonej funkcjonalności, które są dostępne w niższych cenach i z wieczystą licencją. Warto zainteresować się produktami ActCAD. Można je przetestować by wyrobić sobie własne zdanie. Wersje testowe są do pobrania ze strony https://actcad.pl/pl_pl/download. Zapraszam do testów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*