Wyniki konkursu na projekt Szopki Bożonarodzeniowej!

Zapraszam na rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu na projekt Szopki Bożonarodzeniowej zaprojektowanej w systemie CAD. Na początku zakładałem, że ogłoszenie wyników będzie miało postać wpisu na portalu i w mediach społecznościowych, ale nie miałbym wtedy możliwości zaprezentowania w sposób bardziej wyczerpujący nagrodzonych prac. A warto obejrzeć je dokładniej.

Autor: Maciej Stanisławski

I właśnie dlatego postanowiłem przygotować krótki, ale wyczerpujący temat konkursu (mam nadzieję) materiał wideo dostępny na kanale CADblogTV.pl & CADTV.pl.

Nawiasem mówiąc, film został obrobiony i poskładany na „historycznej” stacji roboczej HP EliteBook 8540w, która – jak widać – „daje radę”, chociaż nie do końca (o czym będzie mowa na film poświęconym tylko niej). Stąd drobne opóźnienie w ogłoszeniu wyników, ale uczestnicy zostali już o wynikach poinformowani drogą mailową.

Oprogramowanie Open Shot Video Editor i stara stacja robocza HP EliteBook 8540w | CADblog.pl

Przy wyborze zwycięzcy „jury” brało pod uwagę m.in. takie kryteria, jak: podejście do realizacji tematu (dlaczego ostatecznie nikt nie zrobił modelu 2D lub 3D szopki krakowskiej?), staranność wykonanego projektu/modelu, czy też jego technologiczność. Także „wartość dodaną” w postaci np. wizualizacji projektu. Tutaj szczególnie wyróżniła się jedna z prac, która w mojej ocenie zasłużyła na pierwsze miejsce, ale obie (tak, przyznane zostały tylko dwie nagrody, a dlaczego – odpowiedź można znaleźć na filmie) prezentują naprawdę wysoki, profesjonalny poziom.

Projekt szopki wykonany w Rhinoceros i Blender (wizualizacje) | Maciej Specjał
Szopka wykonana w programie Plasticity – „CAD for artists” | Mateusz Jadczak

Zgodnie z życzeniem/sugestią, zwycięzcy (powiadomieni już mailowo) otrzymają urządzenia 3Dconnexion, a także pamiątkowe dyplomy. A jeśli chcą Państwo poznać ich nazwiska… cóż, zapraszam do oglądania, komentowania, subskrybowania i oczywiście do udziału w kolejnej, tegorocznej edycji konkursu!
Już w grudniu – zleci nie wiadomo kiedy 😉

Pozdrawiam serdecznie
Maciej Stanisławski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*