CADENAS i Siemens. Współpraca trwa.

Biblioteka części 3Dfindit.com od CADENAS trafiła do oprogramowania Capital firmy Siemens

CADENAS GmbH poinformowała, że Siemens Digital Industries Software zaimplementowała do oprogramowania Capital (dedykowanego do projektowania elektrycznego/elektronicznego tzw. E/E) całkowicie nową wyszukiwarkę do pozyskiwania komponentów. Wyszukiwarka, znana jako 3Dfindit.com, została zbudowana i rozwinięta przez CADENAS, aby umożliwić inżynierom szybsze znajdowanie i pozyskiwanie komponentów do swoich projektów. Nowe narzędzie dostarcza dane producenta o komponentach z inteligentnymi informacjami o częściach skonsolidowanymi w jednej, łatwej w nawigacji strukturze. Ponadto producenci tacy jak Phoenix Contact, Weidmüller, WAGO czy HARTING, dostrzegli w tym możliwość udostępnienia swoim klientom pełnych danych o swoich produktach/komponentach dla branży E/E.

Pokonać bariery dla innowacji

Rosnący udział komponentów elektrycznych i elektronicznych wykorzystywanych w rozwoju systemów samochodowych lub lotniczych sprawił, że poszukiwanie, testowanie i nabywanie komponentów stało się dodatkowym wyzwaniem. Według badań, aż 90 procent dzisiejszych innowacji motoryzacyjnych powstaje w obszarach elektroniki i oprogramowania. Portfolio Siemens Xcelerator łączy narzędzia programowe – w tym oprogramowanie Capital – do cyfrowej transformacji na jednej platformie. Kluczowym elementem tej strategii jest zapewnienie inteligentnych danych na potrzeby projektowania, produkcji i serwisowania systemów elektrycznych, a także obejmują architektury systemów E/E i oprogramowania, aby efektywnie projektować dzisiejsze inteligentne produkty.

Do tej pory użytkownicy oprogramowania Siemens Capital musieli ręcznie tworzyć części bibliotek i symbole, odwołując się do witryn internetowych producentów części lub dystrybutorów części, aby dostarczyć wymagane dane. Nawet gdy użytkownicy chcieli porównać różne części od różnych dostawców, musieli przeglądać poszczególne witryny i arkusze danych. Proces „ręcznego” tworzeniai weryfikacji części bibliotecznych i symboli wymagał ogromnej ilości czasu i wysiłku.

– Aby jeszcze bardziej usprawnić zaawansowaną automatyzację dostarczaną przez portfolio narzędzi rozwoju systemów Siemens E/E, w tym oprogramowanie Capital i oprogramowanie Solid Edge®, potrzebne są wysokiej jakości dane części elektrycznych. Dlatego Siemens nawiązał współpracę z CADENAS, ekspertem w dziedzinie inteligentnych katalogów CAD i cyfrowych bliźniaków – powiedział Glenn Reynholds, starszy kierownik ds. marketingu produktów w Siemens Digital Industries Software. – Dodając 3Dfindit.com do oprogramowania Capital, użytkownicy oszczędzają cenny czas (…) który mogą wykorzystać do tworzenia kreatywnych produktów i przyspieszenia momentu wprowadzenia ich na rynek – dodaje.

Dodatkowa funkcjonalność wsparciem dla rozwoju systemów E/E

Korzystanie z nowej, wbudowanej biblioteki części 3Dfindit.com może znacznie zmniejszyć nakład pracy inżynierów, zapewniając dostęp do tysięcy gotowych do zaimportowania komponentów pochodzących od różnych renomowanych międzynarodowych dostawców. Użytkownicy pracujący nad projektem mogą bezproblemowo importować nowe części do oprogramowania Siemens Capital i dodawać je do swoich projektów za pomocą dosłownie jednego kliknięcia.

– Inżynierowie spędzają około 27% swojego czasu pracy na poszukiwaniu komponentów. Pomagamy ograniczyć ten wysiłek – wyjaśnia Jürgen Heimbach, dyrektor generalny CADENAS GmbH. – Jeśli użytkownicy wprowadzą zapytanie w polu wyszukiwania Capital i nie znajdą tego, czego szukają, zapytanie zostanie przesłane bezpośrednio do 3Dfindit.com. Oprócz wyszukiwania tekstu, wiele intuicyjnych funkcji wyszukiwania, takich jak wyszukiwanie kształtów, wyszukiwanie szkiców lub wyszukiwanie kolorów, pomaga inżynierom w łatwym znalezieniu potrzebnych komponentów konkretnego dostawcy – dodaje.

Inżynierowie mogą najechać kursorem na podgląd 3D części cyfrowej, aby zobaczyć i wyszukać jej właściwości elektryczne. Ponadto narzędzie zapewnia wybór pasujących akcesoriów oraz komponentów podobnych do wybranego produktu.

Podczas importowania części do biblioteki oprogramowania Capital, przenoszone są również ważne atrybuty, takie jak opis, liczba wiązek i złożone definicje części elektrycznych, takie jak systemy złączy, w tym dostępne zaciski/styki i obsługiwane rozmiary przewodów.

Oprócz bezpłatnego dostępu do tysięcy gotowych do importu części, 3Dfindit.com zmniejsza wysiłek i czas potrzebny na tworzenie części bibliotecznych i ich symboli. Przy imporcie komponentów zachowana jest pełna kontrola nad odwzorowaniem – z uwzględnieniem standardów i konwencji klienta. Zawiera łatwe do edycji pliki konfiguracyjne, aby dostosować opcje importu części i symboli. Wbudowana biblioteka komponentów zapewnia również łatwe porównanie podobnych do siebie komponentów.

Ścisła współpraca pomiędzy CADENAS i Siemens otwiera również możliwości dla producentów komponentów elektrycznych. – Inżynierowie potrzebują nie tylko geometrii modelu, ale również obszernych metadanych bez konieczności ich wyszukiwania – podkreśla Jürgen Heimbach. – Kiedy producenci dowiadują się o możliwości dostarczenia swoim produktom wszystkich istotnych danych projektowych zgodnie ze standardem ECLASS, dostrzegają wartość, jaką może to wnieść do obsługi klienta. Aby zapewnić konkurencyjność, dostawcy z sektora E/E muszą bezproblemowo udostępniać dane produktów dla komponentów, takich jak złącza, w oprogramowaniu do planowania. Transformacja cyfrowa może odnieść sukces tylko wtedy, gdy wszystkie zainteresowane strony będą ze sobą ściśle współpracować, a osiągnięcie tego jest misją CADENAS – dodaje.

Biblioteka części 3Dfindit.com ze zweryfikowanymi przez producenta danymi komponentów jest domyślnie dostępna w najnowszych instalacjach oprogramowania Siemens Capital.

(ms)

Źródło: CADENAS GmbH

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*