SOLIDWORKS 2022 – spełnione oczekiwania?

SOLIDWORKS 2022 NEMO rendering

16 września podczas wirtualnego spotkania prasowego oficjalnie zaprezentowano najnowszą wersję SOLIDWORKS

Autor: Maciej Stanisławski

Wzrost szybkości o blisko 30% w stosunku do wersji 2021, a także automatyzacja obsługi powtarzalnych, bardziej rutynowych i czasochłonny czynności i zadań przez system to nie jedyne wyczekiwane udoskonalenia. SOLIDWORKS 2022 istotnie wprowadza setki nowych ulepszeń zorientowanych na użytkownika, które zwiększają możliwości oraz usprawniają i przyspieszają proces rozwoju produktu od etapu koncepcji, aż po produkcję. Zwiększono możliwości w zakresie projektowania, dokumentacji, sprawdzania poprawności i zarządzania danymi. Nowe toki pracy, funkcjonalności i ulepszenia wydajności, zainspirowane przez społeczność użytkowników SOLIDWORKS, pozwalają na bardziej efektywną pracę.

Zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, w SOLIDWORKS 2022 znajdziemy:

Nowe toki pracy i ulepszenia funkcjonalności związane z projektowaniem złożeń i części, uszczegóławianiem rysunków, symulacją i zarządzaniem danymi produktu. W tym np. w SOLIDWORKS SIMULATION 2022 – wydajniejsza praca w tle, a także nowy generator siatki oparty na krzywiznach, z możliwością definiowania zgrubnych parametrów w celu przyspieszenia obliczeń. W przypadku SOLIDWORKS Visualize – poza ogólnym wzrostem szybkości, bardziej realistyczne cieniowanie i oświetlenie.

Ulepszenia interfejsu użytkownika dotyczące paska skrótów, zarządzania konfiguracją, tolerancji geometrycznych i innych.

Nowe funkcjonalności: kreator Stud Wizard i modelowanie hybrydowe. To ostatnie pozwala bardziej wydajnie pracować z geometrią siatki, umożliwiając użytkownikom łączenie geometrii B-rep (zwykłych natywnych elementów zaprojektowanych w SOLIDWORKS) – z danymi siatki. To podejście ma łączyć zalety szybkości korzystania z danych siatki z dokładnością i cechami parametrycznymi oferowanymi przez modelowanie bryłowe – i chyba udało się to osiągnąć.

Z kolei funkcjonalność Stud Wizard umożliwia szybkie i łatwe tworzenie gwintów zewnętrznych, także śrub dwustronnych; jednocześnie poprawiono graficzne odwzorowanie gwintowanych elementów. Zresztą ulepszenia grafiki i jakości wyświetlania – np. szybkość (!) teksturowania 3D – widoczne są prawie na każdym kroku.

Poprawę jakości i wydajności podczas pracy z dużymi złożeniami, importowania plików STEP, IFC i DXF/DWG, uszczegóławiania rysunków i zarządzania danymi produktu.

Automatyczną optymalizację wydajności złożenia (bez obaw o tryby i ustawienia).

• Dostęp do cyfrowego środowiska współpracy platformy 3DEXPERIENCE. Tutaj na uwagę zasługuje np. współpraca z oprogramowaniem symulacyjnym Dassault Systèmes Simulia – efekt postępującej integracji SOLIDWORKS z platformą 3DEXPERIENCE.

Dostęp do 3DEXPERIENCE Works – rozszerzonego portfolio aplikacji chmurowych do projektowania, konstrukcji, symulacji, produkcji i zarządzania danymi. Mocnym atutem 3DExperience Works – zarówno w chmurze, jak i na w wersji „desktopowej”, jest narzędzie 3D Sculptor do modelowania Sub-D, a także narzędzia do obróbki blach – rozwijane od 2020 roku.


Zapis oficjalnej video prezentacji SOLIDWORKS 2022

Więcej informacji o oprogramowaniu SOLIDWORKS 2022 można znaleźć tutaj.

(ms)

Czytaj także: „Co nowego czeka nas w SOLIDWORKS 2022?”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*