Najlepszy wśród rozwiązań przemysłowych IoT

PAC INNOVATION RADAR przyznał firmie Siemens tytuł „Najlepszy w swojej klasie” wśród otwartych platform cyfrowych dla zorientowanego na chmurę przemysłowego IoT

Firma Siemens Digital Industries Software została uznana za „Najlepszą w swojej klasie” w raporcie analiz dostawców PAC INNOVATION RADAR (Open Digital Platforms for Cloud-centric Industrial IoT in Europe, 2021). Raport przygotowywany przez PAC – spółkę należąca do grupy Teknowlogy – powstaje na podstawie analitycznej oceny określonych kryteriów, spełnianych (lub nie) przez dostawców platform cyfrowych dla chmurocentrycznego przemysłowego „Internetu rzeczy” (ang. IoT). Siemens po raz trzeci z rzędu okazuje się najlepszy w swojej klasie.

Tytuł „Najlepszego w swojej klasie” został w tym roku przyznany ex aequo dwóm firmom (Siemens i Microsoft) spośród wszystkich 11 dostawców ocenionych pod kątem względnej siły rynkowej i kompetencji . Firma Siemens uzyskała znacznie wyższy wynik niż średnia w kilku z tych kryteriów, jak m.in. działania strategiczne w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, możliwości platformy, przywództwo w ekosystemie, usługi uzupełniające i jakość tych usług, bazy klientów i relacje w Europie, postrzeganie rynku, zdolność do wzrostu itp.

PAC Innovation Radar
Tytuł „najlepszego w klasie” został w tym roku przyznany dwóm firmom…

– Siła MindSphere firmy Siemens […] tkwi w czterech aspektach: mocnej platformie, pełnej integracji MindSphere z portfolio Siemensa – w tym Industrial Edge i Mendix, silnym ekosystemie partnerskim Siemensa i dostępności aplikacji MindSphere – podkreślił Arnold Vogt, szef działu innowacji cyfrowych i IoT w PAC.

MindSphere®, przemysłowe IoT jako rozwiązanie usługowe firmy Siemens, zostało opracowane przez firmę Siemens do zastosowań w kontekście Internetu Rzeczy. MindSphere przechowuje dane operacyjne i udostępnia je za pośrednictwem aplikacji cyfrowych, aby umożliwić klientom przemysłowym podejmowanie decyzji w oparciu o cenne informacje.

– Nasi klienci chcą zmienić ogromną ilość danych, zaawansowaną analizę i zintegrowaną automatyzację w zrównoważoną innowację – powiedział Ray Kok, starszy wiceprezes Cloud Application Services w Siemens Digital Industries Software. – W połączeniu z Industrial Edge, MindSphere zapewnia gotowe do użycia rozwiązania obliczeniowe w chmurze i brzegowe z zaawansowaną analizą i sztuczną inteligencją, zintegrowane z naszą wiodącą platformą do tworzenia aplikacji nisko-kodowych, jaką jest Mendix. […] Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że PAC RADAR już trzeci rok z rzędu umieścił Siemens MindSphere w kategorii „Najlepsze w swojej klasie” w swoim raporcie dotyczącym chmurowych platform przemysłowych IoT – dodał Kok.

Źródło: Siemens Digital Industries

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*