Producent wodorowych kompresorów wybiera Siemens Xcelerator

REJOOL wybiera Siemens Xcelerator

Startup REJOOL, zajmujący się projektowaniem kompresorów wodorowych, zdecydował się na rozwiązania cloud computing (SaaS*) firmy Siemens w ramach portfolio oprogramowania przemysłowego. Siemens Xcelerator as a Service, obejmujący NX, Teamcenter X i Teamcenter Share, jest wykorzystywany do usprawnienia procesu cyfrowego w celu szybkiego wprowadzenia technologii na rynek.

REJOOL z siedzibą w Witzenhausen w Niemczech, projektuje i produkuje kompaktowe, bezolejowe oraz niewielkich rozmiarów wodorowe tłokowe sprężarki do stacjonarnych zastosowań. Portfolio produktów obejmuje modułowe i dostosowywalne sprężarki wodorowe przeznaczone dla sektora budowlanego, obiektów badawczych oraz zastosowań off-grid, obejmując również doradztwo, inżynierię oraz części zamienne. REJOOL wdrożył portfolio oprogramowania przemysłowego Siemens Xcelerator, aby procesu rozwoju produktu oprzeć m.in. na idei cyfrowego bliźniaka (ang. digital tween), wprowadzić na rynek swoje przełomowe sprężarki z serii PIONYR i ustawić nowy standard w branży wodorowej i urządzeń opartych na tzw. czystej energii.

Przemysł oparty na technologiach wodorowych ma kluczowe znaczenie m.in. dla niższej emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń…

Zespół inżynieryjny REJOOL wykorzystuje NX do inżynierii produktu i symulacji, uzupełnione rozwiązaniem Teamcenter X do zarządzania cyklem życia produktu (PLM) – wszystko w chmurze, jako SaaS. REJOOL korzysta również z aplikacji Teamcenter Share do współpracy z dostawcami i klientami (w tym do udostępniania danych).

REJOOL, startup specjalizujący się w kompresorach wodorowych, przyjął portfolio Siemens Xcelerator, aby wprowadzić na rynek swoją technologię kompresorów wodorowych PIONYR | REJOOL

– Implementacja w pełni cyfrowego sposobu pracy od samego początku ma kluczowe znaczenie. Aby to osiągnąć, potrzebowaliśmy solidnego oprogramowania do projektowania zdolnego do jednoczesnej symulacji i renderowania produktu – powiedział Stephan Hillebrand, CTO w REJOOL. – Ponadto, skuteczna współpraca zarówno wewnętrzna, jak i z partnerami zewnętrznymi, wymaga systemu do zarządzania naszym złożonymi danymi produktowymi od koncepcji do finalnego produktu – dodał.

Polegamy na portfolio usługowym oprogramowania Siemens Xcelerator przez cały nasz proces rozwoju, począwszy od koncepcji, aż do finalnego produktu. Zapewnia to strukturalną, współpracującą pracę nad modelem produktu 3D, stałą wizualizację aktualnych danych produktowych oraz płynną wymianę danych na temat statusu projektu z naszymi dostawcami
Stephan Hillebrand, CTO, REJOOL

To oni zdecydowali na wdrożenie portfolio Siemens Xcelerator (SaaS) w swojej firmie. Od lewej: Willi Gscheidle (Development), Luca Hillebrand (CEO), Stephan Hillebrand (CTO) | REJOOL

– (…) Dzięki podejściu Siemens do usług typu SaaS, jesteśmy w stanie dostarczyć przystępny cenowo i gotowy do produkcji zestaw narzędzi, który pozwala startupom uniknąć kosztów i czasu związanego z tradycyjnymi wdrożeniami – powiedział Klaus Löckel, Siemens Digital Industries Software. – To umożliwia im skoncentrowanie się na tym, co ważne – rozwijaniu swoich biznesów i innowacjach.

Więcej informacji o portfolio Siemens Xcelerator można znaleźć m.in. na stronie CAMdivision, największego partnera Siemens Digital Industries Software w Polsce. Link tutaj.

Źródło: Siemens, REJOOL, TenLinks.com

*SaaS – ang. Software as a Service, oprogramowanie dostarczane jako usługa, najczęściej w chmurze – on-line (ang. cloud computing)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*