CAMdivision na STOM-TOOL… i biblioteki norm do form

CAMdivision zaprasza na targi STOM-TOOL (stoisko C-15) w Kielcach w dniach 28-31 marca.

Opracowanie: Maciej Stanisławski

Tematyka targów dotyczy przede wszystkim narzędzi i maszyn CNC do obróbki metali, ale będzie także okazją, by zobaczyć najnowsze rozwiązania NX CAD/CAM & TEAMCENTER. Na miejscu będzie można także poznać m.in. możliwości RapidMold – specjalnego dodatku NX Mold Wizard, który automatyzuje, przyspiesza i ułatwia tworzenie form wtryskowych.

RapidMold składa się z trzech modułów: Basic, Standard, Advanced

Podstawowy moduł Basic zawiera zintegrowane części znormalizowane trzech znanych producentów: HASCO, MEUSBURGER, PROPLASTICA. Biblioteka została tak przygotowana, aby zminimalizować czas potrzebny do wyszukiwania części i ich zmian. W dowolnym momencie konstruktor może zamienić jedną część na inną. Przykładowo, stosując zamek boczny HASCO o krótkim prowadzeniu, w kilka sekund można go zmienić na zamek o długim prowadzeniu – bez konieczności usuwania wstawionej części. Można także zmienić płynnie dostawcę oraz rozmiar części. Biblioteka zyskała części automatyczne, które dostosowują swój rozmiar do wielkości konstrukcji i zwiększają się płynnie, przy zmianie wysokości płyt. Nie ma konieczności każdorazowej edycji: śrub, kołków, podpór, itd.

Widok okna NX z uruchomią biblioteką RapidMold Basic

Biblioteka zyskała pliki konfiguracyjne, które pozwalają na szybką edycję nazw i generowanych otworów. Można generować otwory/kieszenie na środek tolerancji. Więcej na temat możliwości modułu i jego zasady działania można dowiedzieć się z poniższego filmu.

A więcej o pozostałych modułach i rewolucyjnych rozwiązaniach do projektowania form wtryskowych… na targach STOM-TOOL, stoisko C-15. Mam zamiar tam się pojawić :).

(ms)

Źródło: CAMdivision

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*