ZWCAD 2024 wydany!

Firma ZWSOFT, uznany dostawca wszechstronnego oprogramowania CAx (CAD/CAM/CAE), z końcem maja ogłosił oficjalną premierę najnowszej odsłony swojego programu do projektowania 2D – ZWCAD 2024. Nowa wersja nasycona jest nowymi funkcjami i usprawnieniami, które pozwolą na tworzenie niezwykłych rzeczy szybciej i wygodniej.

– ZWCAD 2024 jest kamieniem milowym rozwoju naszego produktu. Zarówno jego stabilność, jak i działanie, osiągnęły nowy wymiar naszych możliwości, a do tego zawiera długo wyczekiwane funkcje, takie jak Flexiblock oraz Chmura punktów – powiedział Kyle He, menadżer produktu odpowiedzialny za ZWCAD. – Jesteśmy pewni, że ta odsłona programu urzeknie społeczność CAD oraz umocni pozycję ZWCAD’a jako potężnego i godnego zaufania programu do projektowania w 2D – dodał.

Poprawienie wydajności ZWCAD

ZWCAD 2024 zrewolucjonizował komfort użytkownika m.in. poprzez znaczną poprawę szybkości działania podstawowych funkcji, takich jak: otwieranie, przeglądanie, edycja i zapisywanie plików. Wspomaganie sprzętowe grafiki, zapisy częściowe oraz obliczenia wielowątkowe pozwolą na wykorzystanie w pełni mocy obliczeniowej komputera, dzięki czemu proces projektowania jest znacznie płynniejszy. Testy wydajności pokazały, że ZWCAD 2024 jest średnio 2.8 razy szybszy niż ZWCAD 2023 w wykonywaniu podstawowych operacji.

Bloki parametryczne Flexiblock

Bloki są podstawowym elementem w przemyśle wytwórczym oraz AEC. Dla przykładu – projektanci wnętrz korzystają z bloków do tworzenia drzwi i okien. ZWCAD 2024 wprowadza funkcje Flexiblock, bloki podobne do tych dynamicznych znanych z AutoCADa. Pozwalają one na zmianę kształtu w bardzo wygodny sposób – za pomocą akcji i parametrów. Dzięki temu praca na blokach jest znacznie prostsza i wygodniejsza, a przede wszystkim – szybsza.

ZWCAD 2024 umożliwia też konwersję bloków dynamicznych na Flexiblock. Po takiej konwersji można edytować te obiekty bez tracenia ich właściwości. Rozwiązanie to pozwala na łatwą interakcję pomiędzy tymi dwoma programami, jednak z powodu ograniczeń patentowych program AutoCAD® będzie widział bloki parametryczne utworzone przez ZWCAD 2024 jak zwykłe bloki.

Chmura punktów w ZWCAD 2024

Chmura punktów to zestaw punktów danych w środowisku 3D, który reprezentują jakiś kształt albo obiekt. Jest to wsparcie projektowania 2D przez nowoczesną metodę pomiarową, jaką jest skanowanie laserowe.

Chmura punktów dostępna w najnowszej wersji programu obsługuje popularne formaty, jak np. RCS albo RCP. Ma też kilka przydatnych funkcji, np. pozwala na dostosowanie ustawień widoczności, wycinanie fragmentu punktów, tworzenie przekrojów i łatwe zarządzanie chmurami poprzez menadżera.

– Ostatnimi laty chmury punktów zyskały na popularności w takich przemysłach jak geodezja, architektura, inżynieria oraz odnawianie obiektów – stwierdził Kyle He. – W związku z tym naturalnie pojawiło się zapotrzebowanie na tą funkcjonalność w rysunku CAD 2D. Świeżo dodana funkcja Chmury punktów na pewno ułatwi prace wszystkim użytkownikom z tych gałęzi przemysłu – podkreślił menedżer ZWCAD.

Reasumując,  praca w ZWCAD nigdy jeszcze nie była tak wygodna.  

Skrócona lista nowości w ZWCAD 2024:

• nowy zestaw funkcji umożliwiający pracę z chmurą punktów – odczyt, przycinanie, przekroje,
• przebudowany oraz nowy dynamiczny panel właściwości,


• zwiększenie szybkości wyświetlania grafiki dzięki wykorzystaniu wspomagania karty graficznej,
• perspektywa i orbita – nowe funkcje i ustawienia wyświetlania widoku 3D,
• możliwość podkładania plików DGN,
• oznaczanie, mierzenie i zastawienia powierzchni w tabeli,
• edytor bloków parametrycznych – Flexiblock,
• nowe opcje porównywania plików,
• ulepszenia edytora tekstu wieloliniowego,
• rozbudowane narzędzie do usuwania nakładających się obiektów,
• nowe narzędzia do warstw w XREFach.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

(ms)

Źródło: ZWCAD, Usługi Informatyczne „Szansa”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*