SOLIDWORKS for Makers? A co to takiego?

Od wielu lat użytkownicy pytali o wersję SOLIDWORKS przeznaczoną specjalnie dla hobbystów i do użytku niekomercyjnego. Oto jest: „3DEXPERIENCE SOLIDWORKS for Makers”. Pozwala każdemu tworzyć wyjątkowe projekty zarówno w domu, jak i w podróży…

Opracowanie: Maciej Stanisławski

Nowa oferta DS SOLIDWORKS skierowana do hobbystów i użytkowników-amatorów daje dostęp do w pełni profesjonalnego pakietu rozwiązań 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS, które obejmują m.in. intuicyjne, połączone z chmurą narzędzia do modelowania CAD, dostęp do społeczności internetowej umożliwiającej kontakt z twórcami z całego świata, kompleksowe materiały szkoleniowe, a także dedykowaną społeczność 3DEXPERIENCE Maker Support, której członkowie chętnie służą pomocą, wiedzą i wsparciem przy tworzeniu naprawdę interesujących projektów.

Narzędzia projektowe SOLIDWORKS dla celów hobbystycznych
i projektów osobistych

Od tej pory każdy zainteresowany może dysponować intuicyjnymi narzędziami do modelowania 3D CAD połączonymi z chmurą, używanymi na co dzień przez profesjonalistów, w tym:
• parametrycznym oprogramowaniem do projektowania CAD 3D, jakim jest 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Professional, instalowany lokalnie, ale licencjonowany do użytku domowego i osobistego (wymaga systemu Windows 10 lub Windows 11),
3D Creator i 3D Sculptor – nową generacją narzędzi premium do projektowania, dostępnych online, opartych na przeglądarce i stworzonych z myślą o współpracy między członkami zespołów projektowych. Dostęp do tych narzędzi można uzyskać z dowolnej przeglądarki internetowej, bez konieczności pobierania i lokalnej instalacji,
NC Shop Floor Programmer – ważnym elementem portfolio 3DEXPERIENCE® Works, który umożliwia programistom NC tworzenie i weryfikację programów NC 2,5- i 3-osiowych, generowanie operacji cięcia drutem EDM oraz sprawdzanie możliwych problemów podczas procesu wytwarzania – za pomocą symulacji maszyn CNC (virtual machine).

Rozwiązanie jest łatwe do nauki i użytkowania (instalowane lokalnie i wymaga systemu Windows 10 lub Windows 11),
Visualize Connected – narzędziem pozwalającym na łatwe tworzenie wysokiej jakości obrazów, animacji, interaktywnych treści internetowych i nie tylko (instalowane lokalnie i wymaga systemu Windows 10 lub Windows 11).

Zyskuje także dostęp do społeczności on-line, związanej z projektowaniem w środowisku SOLIDWORKS/3DEXPERIENCE, w której można znaleźć przedstawicieli laboratoriów technologicznych, przestrzeni makerspace, influencerów i innych z całego świata — gotowych do dzielenia się projektami, pomysłami i wiedzą. Prócz tego – do 3DEXPERIENCE Marketplace, które jest swego rodzaju profesjonalnym ekosystemem, w którym można szybko promować projektowane produkty i rozwiązania, prototypować części lub też otrzymać dostęp do wszelkich usług inżynieryjnych (idealne dla start’upów i nie tylko – przyp. red.). I oczywiście do wszelkiego rodzaju kursów, tutoriali i samouczków pozwalających na szybsze poznanie możliwości „3DEXPERIENCE SOLIDWORKS dla Twórców” (ang. „for Makers”).

Jestem zdumiony, że [3DEXPERIENCE SOLIDWORKS] jest oferowany razem z xDesign i xShape w cenie zbliżonej do usługi streamingowej! To mnie bardzo ekscytuje, ponieważ nie mogę się doczekać, aż ludzie skorzystają z tej oferty i zaczną brać udział w całej tej zabawie…

Rob Maldonado, VirtualFlat CAD

SOLIDWORKS jest moim oprogramowaniem pierwszego wyboru podczas projektowania i tworzenia, ale jako twórca, cena zawsze była poza moim zasięgiem. Nieustannie błagałem SOLIDWORKS, aby stworzyli wersję bardziej przystępną cenowo. I jestem tak podekscytowany, że mogę wam powiedzieć, że jako twórca, SOLIDWORKS wysłuchał naszych próśb!

Brad Thompson, Impact Props

Ważna uwaga: pliki i wszelkie dane utworzone za pomocą konta „Makers” są opatrzone cyfrowym znakiem wodnym i mogą być otwierane tylko w innym środowisku „3DEXPERIENCE SOLIDWORKS for Makers”. Nie można otwierać plików utworzonych za pomocą pakietu „Makers” w komercyjnym lub akademickim środowisku. Ten cyfrowy znak wodny jest dodawany do natywnych formatów plików 3D SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE, takich jak *.3dxml, *.sldprt, *.sldasm i *.slddrw. Natomiast neutralne formaty plików 3D, takie jak np. *.stp lub *.iges, mogą być otwierane na dowolnej platformie.

Aby zacząć, należy utworzyć nowe konto 3DEXPERIENCE ID lub zalogować się za pomocą swojego SOLIDWORKS ID (jeśli taki już posiadamy).

Pakiet „3DEXPERIENCE SOLIDWORKS for Makers” dostępny jest w subskrypcji miesięcznej (9,99 euro netto) lub rocznej (korzystniejszej – 99 euro netto za 12 miesięcy). Więcej informacji tutaj i niebawem na CADTV.pl.

(ms)

Źródło: DS SOLIDWORKS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*