SOLIDWORKS 2020 dla 3DEXPERIENCE.WORKS

SW2020 Flexible parts

Firma Dassault Systèmes zaprezentowała oficjalnie SOLIDWORKS 2020, najnowsze wydanie pakietu oprogramowania do inżynierii i projektowania 3D. SOLIDWORKS 2020 wprowadza rozszerzenia, nowe funkcjonalności i metody pracy pozwalające ponad sześciu milionom użytkowników SOLIDWORKS przyspieszyć rozwój produktu od fazy koncepcyjnej po produkcję…

Zespół badawczo-rozwojowy Dassault Systèmes opracował SOLIDWORKS 2020 w odpowiedzi na tysiące zgłoszeń dotyczących nowych funkcji kierowanych przez społeczność SOLIDWORKS. Dzięki połączeniu z aplikacjami dostępnymi na platformie 3DEXPERIENCE, oprogramowanie SOLIDWORKS 2020 stanowi także odpowiedź na najnowsze globalne trendy i potrzeby biznesowe związane z wyższym poziomem współpracy i elastyczności, aby klienci SOLIDWORKS mogli jeszcze szybciej i taniej dostarczać swoim klientom nowe poziomy wrażeń użytkowych.

Zintegrowane portfolio aplikacji 3DEXPERIENCE.WORKS pozwala klientom rozszerzyć istniejące środowisko projektowo-produkcyjne o usługi chmurowe, zapewniając nowy poziom funkcjonalności, współpracy, elastyczności i efektywności operacyjnej

Użytkownicy pakietu SOLIDWORKS 2020 skorzystają z setek rozszerzeń, które poprawiają wydajność, optymalizują pracę oraz pozwalają rozszerzyć środowisko projektowe dzięki transferowi danych z komputera do chmury (cloud computing) dzięki połączeniu z platformą 3DEXPERIENCE.

SOLIDWORKS 2020. „Markup Hero” może okazać się bardzo wygodnym
narzędziem – ułatwia nanoszenie odręcznych (dosłownie!) adnotacji
i uwag na rysunkach projektowych…

Wśród setek rozszerzeń zawartych w SOLIDWORKS 2020 znajdują się m.in.:
• Nowy tryb opisywania szczegółów (ang. detailing) oraz akcelerator grafiki dla rysunków: Pozwala na otwieranie rysunków w ciągu kilku sekund przy zachowaniu możliwości dodawania i edytowania adnotacji. Umożliwia szybszą pracę na
rysunkach z wieloma arkuszami, konfiguracjami i widokami zawierającymi dużą ilość danych.
• Uelastycznienie części: Wyświetlanie tej samej części w różnych warunkach w tym samym złożeniu. Na przykład: wyświetlenie sprężyny ściśniętej i w pełnej długości w tym samym złożeniu. Funkcja uelastycznienia części doskonale sprawdza się przy projektowaniu takich elementów, jak sprężyny, miechy, zawiasy, o-ringi oraz inne części, które zginają się lub zmieniają położenie.
• Udoskonalenia SOLIDWORKS PDM, SOLIDWORKS Electrical connector oraz SOLIDWORKS PCB connector, pozwalają całościowo projektować układy elektroniczne i zarządzać danymi z uwzględnieniem bezpiecznego przechowywania, indeksowania i kontroli wersji, umożliwiając jednocześnie ściślejszą współpracę pomiędzy zespołami korzystającymi z rozwiązań ECAD i MCAD.

SOLIDWORKS 2020. Narzędzia do obsługi druku 3D kolejny raz zostały rozbudowane
o wiele przydatnych funkcji. W zasadzie korzystanie z zewnętrznych programów typu „slice”, czy nawet z oprogramowania firmowego drukarek 3D, w przypadku SOLIDWORKS 2020 wydaje się zbędne

Dzięki SOLIDWORKS 2020 i portfolio 3DEXPERIENCE.WORKS platforma 3DEXPERIENCE oferuje coraz bardziej wszechstronny zestaw bazujących na chmurze rozwiązań, które wspólnie pozwalają lepiej zarządzać wszystkimi etapami rozwoju produktu: od fazy koncepcyjnej, przez projektowanie, produkcję, aż po dostarczenie produktu na rynek. Rozwiązania takie jak 3D Sculptor, zawierający xShape (do modelowania 3D typu subdivision), 3D Creator z xDesign (do modelowania parametrycznego), 3D Component Designer (do zarządzania danymi), Project Planner i Structural Professional Engineer (do zaawansowanych symulacji) pozwalają użytkownikom usprawnić projektowanie od fazy koncepcyjnej po produkcję.

Ponad sześć milionów użytkowników SOLIDWORKS
może wprowadzać innowacje szybciej i wydajniej korzystając
ze zoptymalizowanych metod pracy

Zgodnie z deklaracją złożoną podczas SOLIDWORKS World 2019, wszystkie rozwiązania bazujące na chmurze staną się częścią portfolio 3DEXPERIENCE.WORKS, łącząc w ten sposób szeroki zakres funkcjonalności platformy 3DEXPERIENCE z łatwością korzystania z SOLIDWORKS.

– Naszym celem nie jest wyłącznie rozwijanie oprogramowania SOLIDWORKS, które branża doskonale zna i ceni, o nowe, bardziej zaawansowane funkcje, ale także jego integracja z chmurą za pośrednictwem 3DEXPERIENCE, jedynej dostępnej platformy oferującej prawdziwie holistyczne wrażenia cyfrowe. Umożliwiliśmy dostęp do naszego portfolio dostępnego na platformie, aby użytkownicy korzystali z możliwości 3DEXPERIENCE.WORKS – mówi Gian Paolo Bassi, dyrektor generalny SOLIDWORKS w Dassault Systèmes. – Dzięki temu organizacje dysponują środowiskiem i aplikacjami pozwalającymi w epoce przemysłowego renesansu znajdować nowe rozwiązania, wprowadzać innowacje, współpracować i produkować.

OMAX Corporation, producent obrabiarek i maszyn tnących w technologi WaterJet,
od 2002 roku używa oprogramowania SOLIDWORKS. Firma brała także udział w beta testach najnowszej wersji tego oprogramowania CAD 3D…

– Od roku 2002 Omax używa aplikacji SOLIDWORKS do projektowania podzespołów do najszybszych i najbardziej precyzyjnych w branży maszyn do cięcia wodą – mówi Eric A. Beatty, starszy projektant układów mechanicznych w Omax Corporation. Firma Omax będzie używać oprogramowania SOLIDWORKS 2020 do wprowadzania innowacji i doskonalenia maszyn oraz akcesoriów z technologią Waterjet. Pakiet ten oferuje rewolucyjne funkcje, doskonałą wydajność i możliwości współpracy w terenie, pozwalając tworzyć wartość wszystkim niezależnie od miejsca i posiadanego urządzenia.

Więcej informacji na temat nowości SOLIDWORKS 2020 można znaleźć na stronie producenta (link tutaj).

Źródło: 3DS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*