Siemens Realize Live Europe 2022

Można odnieść wrażenie, że niejako w cieniu targów Hannover Messe i konferencji Process Automation zbliża się… europejska edycja konferencji Siemens Realize Live 2022. Europejska – gdyż za oceanem miała ona miejsce już na początku maja. W Realize Live Europe można wziąć udział zdalnie, a do wydarzenia zostały dosłownie trzy dni…

Opracowanie: Maciej Stanisławski

Media w zasadzie milczą, oficjalna informacja prasowa – chyba do mnie nie dotarła. Tymczasem konferencja, która odbędzie się w najbliższych dniach (30.05 – 2.06) w Berlinie, dla osób biorących udział zdalnie zacznie się tak naprawdę we wtorek 31 maja.

I zacznie się sesją generalną zatytułowaną „Dołącz do transformacji” (w domyśle – cyfrowej, PLM-owej etc.). Kolejna dotyczyć będzie pracy z Simcenter (CAE) w środowisku AWS Cloud (Amazon Web Service). Nawiasem mówiąc (i nawiązując do artykułu popełnionego lata temu), już nie tylko CAD w przeglądarce internetowej stał się rzeczywistością. Czas szybko ucieka. Ale co jeszcze czeka na zainteresowanych podczas Siemens Realize Live 2022 Europe?

Solid Edge 2023

Podobnie jak w czasie Realize Live America, także podczas europejskiej edycji nie zabraknie sesji poświęconych Solid Edge. Dwie z nich dotyczyć będą nowości w obszarze projektowania części i złożeń w obecnie dostępnej wersji 2022 – czyli skoncentrują się na tym, do czego przede wszystkim stworzony został Solid Edge (dawno minęły czasy, kiedy dostawcy systemów CAD skupiali się tylko na projektowaniu, analizy i zarządzanie danymi zostawiając innym :D). Ale więcej informacji na temat nowości tego systemu CAD/CAE będzie można otrzymać „w pigułce” podczas środowej sesji pt. „Cyfrowa transformacja zaczyna się tutaj: strategiczna aktualizacja Solid Edge”, prowadzonej przez Dana Staplesa i Johna Foxa, a przewidzianej na 45 minut.

Dan Staples, wiceprezes ds. badań i rozwoju Solid Edge omówi nowe trendy w branży, ich konsekwencje oraz wpływ cyfrowej transformacji na firmy (każdej wielkości – od małych i średnich przedsiębiorstw po duże koncerny). Opowie o nowych rozwiązaniach i aplikacjach obsługujących chmurę (prawdopodobnie m.in. wspomniane wcześniej AWS) oraz o tym, co ta technologia pozwala osiągnąć. Ponadto – podczas tej prezentacji – uchyli rąbek tajemnicy odnośnie nowości w Solid Edge 2023 (!), którego premiera zaplanowana jest na październik br.

Amerykanie już wiedzą zapewne, czego spodziewać się w wersji SOLID EDGE 2023. My dowiemy się niebawem 🙂

Myślę, że warto, aby każdy użytkownik Solid Edge (ew. także przyszły) zarezerwował sobie chwilę, dokonał bezpłatnej rejestracji i wziął udział wirtualnie choćby w tej jednej sesji.

To oczywiście nie wyczerpuje całego tematu. Cloud computing, Digital Twin, Synchronous Technology, Solid Edge, NX, Teamcenter, Simcenter – to wszystko i więcej podczas nadchodzących ponad 300. (sic!) sesji tematycznych.

Rejestracji (bezpłatnej dla zdalnych uczestników) można dokonać tutaj. Wszyscy zarejestrowani będą mieli zapewne dostęp do zapisu przynajmniej niektórych sesji, także możliwe będzie ich obejrzenie w dogodnym terminie już po wydarzeniu.

Ja w każdym razie na pytanie: Hannover Messe, czy Realize Live Europe? – odpowiadam: Realize Live 🙂

(ms)

Źródło: Facebook/ Siemens Digital Industries Software

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*