Nowości SOLIDWORKS 2023 czyli „The Top Ten Enhancement Request List”

Ostatniego dnia konferencji 3DEXPERIENCE World 2022 tradycyjnie już zaprezentowano listę dziesięciu ulepszeń najbardziej wyczekiwanych przez użytkowników SOLIDWORKS – i których można się spodziewać w najnowszej wersji SOLIDWORKS 2023, która premierę będzie miała zapewne we wrześniu br.

Opracowanie: Maciej Stanisławski

Tegoroczna sesja poświęcona liście „Top Ten” spełniła pokładane w niej nadzieje. Już sam skład prezenterów budził respekt:
Gian Paolo Bassi – wiceprezes 3DEXPERIENCE Works,
• Manish Kumar – dyrektor generalny SOLIDWORKS,
John Sweeney – dyrektor ds. rozwoju produktów SOLIDWORKS,
Bruce Holway – dyrektor zespołu ds. „definicji produktu” SOLIDWORKS.

Lista Top Ten nadal stanowi źródło inspiracji dla zespołu odpowiedzialnego za rozwój SOLIDWORKS.
Tutaj: wybrane postulowane zmiany wprowadzone w wersji 2022…

W związku z tym, że trzy pomysły otrzymały podobną liczbę głosów, zespół Bruce’a zdecydował się dodać jedenasty pomysł do listy zwycięskiej. Oto lista jedenastu najlepszych pomysłów 3DEXPERIENCE WORLD 2022:

Miejsce 9. ex aequo:

• zapewnienie bezproblemowej obsługi monitorów o rozdzielczości 4K (przy podłączeniu dwóch lub więcej monitorów),

• rozwiązanie problemu z otworami z pogłębieniem walcowym; do tej pory często występował błąd związany ze stycznością między cylindryczną powierzchnią całości, a krawędzią innej ściany. Problem można było obejść poprzez ręczne utworzenie wybicia z pogłębieniem walcowym za pomocą funkcji Wyciągnij-Wytnij.
W niedalekiej przyszłości ta operacja zostanie zautomatyzowana jako część funkcji Kreatora otworów,

• więcej opcji dołączania uwag, adnotacji itp. na rysunkach (poprawianie rysunków będzie szybsze i łatwiejsze).

Miejsce 8.

Dwukierunkowe szyki liniowe (podobne do dwukierunkowych kołowych).

Miejsce 7.

Szyki liniowe pozwolą na zataczanie.

Miejsce 6.

Usprawnienie funkcji „cięcia przez wszystko” tak, aby automatycznie program wykonywał cięcie w obszarze materiału.

Miejsce 5.

Dotyczy zmiany w interfejsie użytkownika i poleceń Show/Hide; do tej pory podczas wybierania wielu elementów w Menedżerze funkcji (np. szkiców, płaszczyzn, osi…), naciśnięcie Ukryj/Pokaż powodowało pojawienie się lub zniknięcie tylko jednej grupy elementów. Teraz zostało to poprawione.

Miejsce 4.

Lepsze edytowanie wymiarowania.

Miejsce 3.

Identyczne warunki końcowe wycięcia-wyciągnięcia w częściach i złożeniach.

Miejsce 2.

Ułatwienie pracy z komponentami, złożeniami przez zapewnienie możliwości edytowania np. wiązań z poziomu modelu (obszaru roboczego), a nie drzewa operacji.

Miejsce 1.

Zapewnienie większej elastyczności przy pracy z obiektami nadrzędnymi i zależnymi (możliwość edytowania cech obiektów podrzędnych niezależnie etc.).

Lepsza jakość i większa wydajność SOLIDWORKS

Jak co roku pojawiały się pomysły rekomendujące poprawę wydajności i jakości oprogramowania. W tym roku pomysły te zostały zgłoszone m.in. przez Dave’a Labana i otrzymały znaczną liczbę głosów.

Wraz z redukcją błędów zespół badawczo-rozwojowy SOLIDWORKS rozpoczął ambitny program przepisywania dużych fragmentów starego kodu oprogramowania, który nie był zoptymalizowany pod kątem maksymalnej wydajności. John Sweeney podczas prezentacji wskazał tylko kilka obszarów, w których odnotowano największą poprawę wydajności. Można się spodziewać, że z każdym rokiem SOLIDWORKS będzie działał coraz sprawniej.

Beta testy SOLIDWORKS 2023

Wszyscy użytkownicy, którzy nie mogą się doczekać wypróbowania najnowszych ulepszeń oprogramowania, mogą spróbować dołączyć do programu Beta, który rozpocznie się już za miesiąc – na początku czerwca. Uczestnicy będą mogli pobrać i zainstalować wczesną wersję SOLIDWORKS 2023 i przetestować ją z własnymi plikami, wypróbowując własne metody i procesy projektowania.

(ms)

źródło: engineersrule.com

Zainteresowanych nowościami SOLIDWORKS 2023 zaprezentowanymi podczas tegorocznej konferencji 3DEXPERIENCE World 2022 w czasie sesji generalnej (tzw. „Technology preview” albo „Don’t miss this demo”) zachęcam do lektury wpisu dostępnego tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*