Koncertowe CAMdivision & Mariage

W sobotę 4 lipca w Gdańsku zabrzmiały utwory „The Cure”, który tego dnia miał gościć w Polsce. Niestety, z racji pandemii COVID-19 zespół odwołał występ, ale polska formacja „Mariage” zagrała największe przeboje słynnych Brytyjczyków na scenie usytuowanej na Falochronie Zachodnim w Nowym Porcie. To był niezwykły koncert – tym bardziej, że wykonawców wsparła firma CAMdivision – i to nie tylko od strony organizacyjnej! A zapis koncertu dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych, o czym za chwilę.

Autor: Maciej Stanisławski

Na Falochronie Zachodnim przygotowana została pełnowymiarowa scena, organizatorzy (przede wszystkim znana naszym czytelnikom firma CAMdivision) i sponsorzy (wśród nich HTM High Technology Machines – dealer maszyn Okuma), zadbali też o pełne zaplecze techniczne – wysokiej jakości nagłośnienie oraz oświetlenie, dzięki któremu zapewniony został klimat rodem z koncertów Brytyjczyków (w tym zakresie organizatorów koncertu wsparła też TheCure.pl).

Koncert Close’n’air 2020 „Waiting for The Cure” by Mariage and CAMdivision

Utwory zespołu Roberta Smitha zagrała polska formacja „Mariage”; nawiasem mówiąc w 1999 roku, w dniu i z okazji 40. urodzin Roberta Smitha „Mariage” zagrała w jednym z polskich klubów wspaniały koncert. Teraz nadarzyła się znakomita okazja, by to powtórzyć. W skład grupy wchodzą: Piotr Głogowski (śpiew, gitara), Piotr Wójcik (instrumenty perkusyjne) i Mirosław Wiśniewski (gitara basowa), a także… prezesi firmy CAMdivision w osobach Krzysztofa Augustyna (instrumenty klawiszowe) i Artura Bielicza (perkusja). Tym samym parafrazowane słowa: „nie samym CAD’em żyje człowiek” znajdują swoje potwierdzenie kolejny raz.

Artur Bielicz (CAMdivision)
Krzysztof Augustyn (CAMdivision)

Kilkadziesiąt osób, które pojawiły się w sobotni wieczór, 4 lipca, na bezpłatnym koncercie, miało okazję wysłuchać na żywo m.in. „Plainsong”, „A Strange Day”, „Play for Today”, „Friday I’m In Love”, „So What” i „Faith”. Ale moim osobistym faworytem jest utwór „Forest” (początek 16 minuta koncertu). Polecam wszystkim, pełny zapis wydarzenia dostępny jest tutaj.

Gdańsk, 4 lipca, Nowy port.
Koncert zespołu Mariage przy wsparciu CAMdivision
Każdy zainteresowany może obejrzeć pełny zapis wydarzenia

Występ „Mariage” rozpoczął się około godz. 21.00 w pięknej morskiej scenerii. Takiego koncertu w Gdańsku chyba jeszcze nie było, transmisja na żywo przeprowadzona została m.in. na stronie www.gdansk.pl i śledziło ją kilka tysięcy osób (w tym fanów „The Cure” z całego świata). Zachęcamy do obejrzenia, a także do polubienia fan page’a zespołu „Mariage” na FB (link tutaj). I czekamy na podobne inicjatywy – i kolejne występy. W końcu „nie samym CAD’em…”.

(ms)
Źródło: Camdivision, Mariage

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*