CoreTechnologie zaprezentowała najnowszą odsłonę 4D_Additive

CoreTechnologie zaktualizowało najnowszą wersję swojego oprogramowania do druku 3D, 4D_Additive, wprowadzając nowy moduł struktury kratownicowej. Nowe funkcje służą do tworzenia indywidualnych struktur, które umożliwiają dostosowaną produkcję lekkich elementów mechanicznych oraz artykułów konsumenckich.

Oprogramowanie 4D_Additive w wersji 1.5 od francusko-niemieckiego producenta oprogramowania CoreTechnologie posiada całkowicie przebudowany moduł struktury kratownicowej. Dzięki nowym funkcjom możliwe jest szybkie, łatwe i spersonalizowane tworzenie skomplikowanych geometrii do produkcji lekkich elementów mechanicznych oraz artykułów konsumenckich metodą addytywną. Na przykład buty i siodełka rowerowe mogą być w ten sposób dostosowane do indywidualnych wymagań klientów.

fot. Struktury spersonalizowanego siodełka rowerowego w druku 3D przy użyciu 4D_Additive | CoreTechnologie

Nowa wersja oprogramowania podnosi druk 3D na wyższy poziom w zakresie spersonalizowanej produkcji.

Optymalizacja generowania geometrii

Dzięki nowym funkcjom struktury kratownicowej, komponenty produkowane metodą dodawania warstw, posiadające dodatkowe właściwości, takie jak progresywne tłumienie, wysoko wydajna wymiana ciepła, lekki design czy funkcje zintegrowane w jednym komponencie, mogą być szybko rozwijane i optymalizowane. Rozmiar komórek i grubość siatki struktur można dostosować do profilu obciążenia za pomocą grafiki kolorowej, dzięki czemu obszary o większym obciążeniu są generowane adaptacyjnie z gęstszą strukturą. Interfejs Nastran oprogramowania umożliwia bezproblemowy transfer danych do systemów obliczeń CAE w celu zweryfikowania geometrii wygenerowanej w kilka sekund.

Lekkie struktury

Z wykorzystaniem 22 różnych typów kratownic, wewnętrzne i zewnętrzne kratownice generowane są na podstawie oryginalnych modeli 3D/CAD. Indywidualne obszary powierzchni lub części objętości komponentu szybko i łatwo zastępowane są lekkimi i wytrzymałymi strukturami, optymalizując model CAD dla odpowiedniego zastosowania.

Wzory perforacji

Proste tworzenie wzorów perforacji jest możliwe dzięki nowym funkcjom logicznym. Tysiące otworów dowolnego rozmiaru jest generowanych automatycznie w taki sposób, że są prostopadłe do powierzchni modelu CAD. Interesujące zastosowania technologii kratownicowej w druku 3D obejmują na przykład addytywnie wytwarzane formy do termoformowania próżniowego lub produkcję katalizatorów.

Więcej informacji na temat oprogramowania dostępnych jest na stronie producenta (link tutaj).

O CoreTechnologie

CoreTechnologie, założona w 1998 roku, ma siedzibę we Frankfurcie nad Menem w Niemczech i posiada oddziały we Francji, Japonii oraz w Stanach Zjednoczonych. Firma jest dostawcą oprogramowania do translacji 3D CAD, znanego jako 3D_Evolution (konwersja, naprawa, uproszczenie, analiza), 4D Additive (pakiet oprogramowania do druku 3D), 3D_Analyzer (przeglądarka CAD z narzędziami analizy) oraz 3D_Kernel_IO (interfejsy CAD SDK). Misją firmy jest optymalizacja bezproblemowej interoperacyjności MCAD w łańcuchu wartości oraz rozwijanie spersonalizowanych rozwiązań do integracji PLM i automatyzacji procesów. Portfel klientów CoreTechnologie obejmuje 600 wiodących firm z branż motoryzacyjnej, lotniczej, inżynierii mechanicznej oraz dóbr konsumenckich na całym świecie.

Źródło: CoreTechnologie, TenLinks.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*