| www.solidedgeblog.pl www.cadblog.pl | Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk. Więcej >>>
stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)
|
ostatnie e-wydanie CADblog.pl | w numerze 1-2/2015 | archiwum |

Blog o systemach CAD 2D i 3D Siemens PLM Software    
związany z czasopismem CADblog.pl
    
 
   
    
 
  © Maciej Stanisławski 2010      
          ul. Pilicka 22, 02-613 Warszawa, tel.: 0602 336 579      
maciej@cadblog.pl      
2016 rok VII
     

  

>> Strona główna | Aktualności | Solid Edge blog | Linkownia | Przegląd prasy, publikacje etc. | CADblog | Archiwum CADblog.pl | CAx Raport |


    


Wydanie aktualne

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Podręczniki, publikacje tematyczne, wydawnictwa...

• e-Book


Bezpłatny podręcznik do Solid Edge & ST


• e-Book


Bezpłatny podręcznik do NX & ST


Wydania archiwalne

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
w pdf już dostępny
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 nareszcie dostępny
w archiwum


numer 9(10) 2009
już dostępny
w archiwum


numer 8(9) 2009
już dostępny
w archiwum


Wydanie specjalne
numer 7(8) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 6(7) 2009
już dostępny
w archiwum 


„(...) Nie istnieje jeden, idealny system CAD, zaspokajający potrzeby wszystkich inżynierów.
Ale idealnym systemem jest ten, który usprawnia projektowanie i pozwala nam nie tylko doskonalić się, ale także... zaspokajać nasze potrzeby i realizować marzenia.”

zasłyszane...


 < | strona 2 z 5 | >
1 2 3 4 5 ...


Czwartek, 14.11.2013 r.

AEROSPACE

Firma CAMdivision w mieniu DMG/MORI SEIKI Polska Sp z o.o. Zaprasza na seminarium technologiczne „AEROSPACE”, połączone z pokazem obróbki na obrabiarach DMU 85 FD monoBLOCK® i NLX4000AY/750. Obróbki przygotowano w programie NX CAM

Seminarium odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2013, w siedzibie firmy McBrida Polska Sp. z o. o. w Jasionce k/Rzeszowa. Udział jest bezpłatny – organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 15 listopada 2013, na załączonym formularzu zgłoszenia – do pobrania tutaj.

Podczas seminarium, na przykładzie obrabiarki DMU 85 FD monoBLOCK® i NLX4000AY/750, będzie można sprawdzić, w jaki sposób wykorzystać obrabiarki, aby sprostać wysokim wymaganiom technologii lotniczej i kosmicznej. Zademonstrowane zostaną najnowsze strategie obróbki, zapewniające optymalne wykorzystanie możliwości obrabiarki, narzędzi i oprogramowania.

Dodatkowym elementem będzie przedstawienie w praktyce, jak duże znaczenie w nowoczesnej produkcji mają łańcuchy procesów i nadzór nad nimi na każdym etapie wytwarzania m.in przy wykorzystaniu NX CAD/CAM.
DMG i Siemens zacieśniają współpracę, by zapewnić ciągłość procesu produkcji poprzez integrację oprogramowania NX i DMG Virtual Machine. Projektowanie, programowanie, symulacja i produkcja – wszystko w jednym zintegrowanym rozwiązaniu.


DMG Virtual Machine


DMG opracowało rozwiązanie NC-Simulation znane jako DMG Virtual Machine, umożliwiające symulację obrabiarek DMG z wysoką dokładnością i obsługą operacji jak ma to miejsce na rzeczywistej obrabiarce.

Siemens PLM oferuje do obrabiarek DMG specjalny pakiet oprogramowania wyposażony w:
• NX CAM – oprogramowanie z najwyższej półki do generowania ścieżek,
• Postprocesor – dostosowany do konkretnej obrabiarki DMG,
• DMG Virtual Machine – do symulacji/walidacji kodu NC.

    Źródło: CAMdivision

Share


Czwartek, 3.10.2013 r.

NX 9.0 – już wkrótce premiera!

Inauguracja najnowszej wersji NX 9.0 odbędzie się podczas dorocznego forum PLM Europe – Siemens PLM Connection 2013 w dniach 14-16 października 2013 roku w Berlinie.
Już dzisiaj jednak można podzielić się z Państwem informacjami o NX 9.0, jakie do tej pory ukazały się na oficjalnych stronach, forach i blogach Siemens PLM Software. Pełne i szczegółowe informacje zostaną Państwu przedstawione w dniu oficjalnej premiery, tj. 14 października

Podczas czerwcowej konferencji Siemens PLM Connection przeznaczonej dla amerykańskich

użytkowników NX, która miała miejsce w Dallas, przedstawione zostały pierwsze plany dotyczące NX 9.0 – ma on dostarczyć użytkownikom wiele ulepszeń w obszarze projektowania (CAD), analiz (CAE) i wytwarzania (CAM).

Interfejs
W nowej wersji zastosowano w pełni konfigurowalny wstążkowy interfejs (Windows-style „ribbon” interface) znany chociażby z nowych aplikacji Microsoft Office. Warto dodać, iż pozostawiono możliwość pracy na dotychczasowym tradycyjnym interfejsie.

Nowy interfejs użytkownika (ale mamy możliwość pozostać przy starym sposobie wyświetlania i obsługi
– brawo dla producenta, nie każdy decyduje się na taki krok)

 

NX CAD
NX 9 zmieni sposób pracy z danymi 2D. Technologia Synchroniczna w tej wersji pozwoli na skrócenie czasu edycji rysunków 2D (szkiców, profili, etc.), podobnie jak miało to miejsce wcześniej w przypadku geometrii 3D. Synchronous Technology 2D to możliwość  zarówno swobodnej, jak i parametrycznej edycji rysunków 2D i to  symultanicznej – jednoczesnej. Pozwoli to na wydajne podejście do pracy z dużymi szkicami, zawierającymi wiele krzywych, a jednocześnie zagwarantuje możliwość aktualizowania zmieniających się elementów rysunku, powiązanych wymiarów etc.

NX 9 pomoże zwiększyć produktywność projektowania koncepcyjnego, ponieważ wydatnie poprawiono wydajność modelowania powierzchniowego. Nowe sposoby modelowania powierzchniowego dają większe możliwości tworzenia złożonych kształtów, ich integracji, przy jednocześnie zwiększonej szybkości. Użytkownik będzie miał możliwość szybkiego wypróbowania alternatywnych powierzchni, kształtów i stylów. Pozwalają one użytkownikowi wyjść od prostych brył i kształtów, a następnie manipulować nimi (morfing) tak, by osiągnąć wymagany kształt, a następnie przekształcić go w finalną, wysokiej jakości powierzchnię typu B-Surface, którą można oczywiście poddać dalszej edycji.

Oczywiście nie tylko na tym polu Technologia Synchroniczna będzie rozwijana. W nowym NX 9 będzie można edytować kształty 3D poprzez manipulowanie ich krawędziami, a nie tylko – jak odbywało się to do tej pory – poprzez modyfikowanie ścian. Teraz zmiana kształtu ścian będzie dopasowywać się i podążać za zmianami dokonywanymi na ich krawędziach. (...)

| więcej na SolidEdgeblog.pl |


Środa, 2.10.2013 r.

Webinary „pod lupą”...

Siemens Industry Software zaprasza do oceny dotychczas zrealizowanych webinariów poświęconych systemom Solid Edge ST, NX i zagadnieniom związanym z pracą w ich środowisku...

Jak czytamy w oficjalnej informacji, „w trosce o jakość przekazywanej wiedzy oraz aby uczynić nasze seminaria jeszcze lepszymi i ciekawszymi dla Państwa” organizatorzy proszą o wypełnienie krótkiej ankiety (link tutaj). Zgodnie z zapowiedzią, istotnie – jej wypełnienie zajmie tylko kilka minut.

Ocena odnosi się do ogółu webinarów, nie przewidziano możliwości „punktowania wyżej” wybranych tematów, można natomiast wskazać, który obszar wiedzy i jaka tematyka interesowałyby nas w przyszłości (aby wskazać kilka zagadnień, np. modelowanie powierzchniowe i CAM, należy zaznaczać wybrane pozycje trzymając wciśnięty klawisz Ctrl – mam nadzieję, że to się sprawdza także w przypadku tej ankiety).

Zapis wszystkich webinariów Siemens Industry Software można znaleźć w archiwum (link tutaj), także nawet osoby, które wcześniej nie miały okazji lub możliwości uczestniczyć „na żywo” w internetowych spotkaniach, mogą na tej podstawie dokonać swojej oceny. A już niebawem – kolejne webinaria, o których będziemy informować.

(ms)

Share


Wtorek, 17.09.2013 r.

Webinar o Solid Edge cz. II

24 września odbędzie się kolejny webinar pt.: „Zaawansowane rozwiązania SOLID EDGE dla tworzenia i modyfikacji dokumentacji 2D wykonanej dla obiektów 3D”

Podczas webinaru (przewidywany czas trwania to ok. 50 minut) Maciej Warneński (GM System) zaprezentuje:
• zestawienia informacji technologicznych (Tabele otworów, Tabele gięcia, Tabele rodzin części),
• pobieranie informacji GD&T (wymiary, tolerancje, pasowania, uwagi, itd.) z 3D do 2D wraz z aktualizacją,
• zarządzanie powiązaniami 3D i 2D.

 Rejestracji można dokonać tutaj. Nawiasem mówiąc, w najbliższym czasie – kolejne webinary o oprogramowaniu Siemens PLM Software.

Źródło: Siemens Industry Software

Share


Wtorek, 17.09.2013 r.

Industry Catalyst

Podczas corocznej konferencji analityków oprogramowania PLM (PLM Software Analyst Conference) w Bostonie, Siemens przedstawił nową serię rozwiązań dopasowanych do różnych branż przemysłu

Rozwiązania Industry Catalyst Series™ obejmują pakiety będące połączeniem zbioru najlepszych praktyk postępowania, szablonów i oprogramowania ukierunkowanego na przyspieszenie wdrożenia PLM i dostosowanie systemu do specyficznych potrzeb branżowych. Ofertę opracowano, aby zwiększyć całkowity wskaźnik zwrotu inwestycji firmy w oprogramowanie PLM, a także przyspieszyć procesy ROI. Nowe propozycje umożliwiają również szybszą i łatwiejszą adaptację oraz czerpanie wymiernych korzyści z najnowszych technologii PLM. Pakiety Industry Catalyst Series mogą współpracować z jednym lub wieloma rozwiązaniami informatycznymi Siemens PLM, a także – zgodnie z otwartym modelem biznesowym firmy – z rozwiązaniami PLM innych producentów (sic!). Poszczególne pakiety Industry Catalyst Series zostaną przestawione w najbliższych miesiącach.

– Dwa lata temu rozpoczęliśmy transformację z organizacji skupionej na produkcie w taką, która koncentruje się na specyficznych wymaganiach poszczególnych branż – powiedział Chuck Grindstaff, prezes i dyrektor generalny Siemens PLM Software. – Dzisiejsza zapowiedź stanowi znaczący krok naprzód w tym procesie. Każde rozwiązanie Industry Catalyst Series będzie zbudowane na podstawie najlepszych praktyk postępowania w poszczególnych branżach i oparte na obszernej wiedzy, którą zdobyliśmy przez ponad 30 lat współpracy z klientami (…).

W ciągu ostatnich kilku lat większość organizacji zaczęła doceniać to, jak technologie i procesy PLM wpływają na zwiększanie wydajności i efektywności. Jednocześnie jednak wiele z tych organizacji zbyt wolno wdrażała pełny wachlarz rozwiązań PLM i adaptowała najnowsze technologie w istniejących systemach PLM. Często wynika to z obawy o koszty i zakłócenia działalności związane z koniecznością dostosowywania standardowej technologii PLM do specyficznych procesów, struktur danych i procedur.

Pakiet Industry Catalyst Series minimalizuje takie zakłócenia, zapewniając szybsze wdrożenie dopasowane do odpowiedniej branży. Zgodnie z nazwą poszczególne pakiety Industry Catalyst Series będą działać, jak branżowi „agenci” przyspieszający wdrożenia PLM. Osiągnięto to przez wprowadzenie trzech głównych komponentów każdego pakietu Industry Catalyst Series:
• Industry Best Practices (branżowe praktyki postępowania) – zbiór cyfrowych przewodników i szablonów, których można używać jako źródła najlepszych procedur i praktyk postępowania w całym cyklu życia produktów z określonych branż.
• Deployment Accelerators (akceleratory wdrożenia) – zestaw branżowych zaleceń dotyczących wyboru produktów, decyzji w zakresie projektowania systemu, procedur konfiguracyjnych i najlepszych praktyk postępowania podczas wdrożenia.
• Open and Configurable Industry Solution Components (Otwarte i konfigurowalne komponenty rozwiązań branżowych) – składniki oprogramowania, które dają zespołowi wdrożeniowemu możliwość łatwego sterowania wyglądem i zachowaniem systemu Siemens PLM, bez potrzeby niestandardowych modyfikacji oprogramowania.

– Budowanie interfejsów i niestandardowe modyfikacje oprogramowania mogą znacząco podwyższyć koszt systemu PLM – powiedział Georg Vogl, menedżer programu PLM w firmie BSH, będącej klientem Siemens PLM Software. – W ciągu ostatnich kilku lat firma Siemens rozwinęła rozwiązania informatyczne PLM w taki sposób, aby zminimalizować te wysiłki, umożliwiając nam konfigurowanie systemu według potrzeb, zamiast tworzenia niestandardowego oprogramowania. Pozwoliło to na obniżenie kosztów posiadania PLM o 25 do 30 procent. Teraz dzięki wprowadzeniu rozwiązań Industry Catalyst Series dostrzegamy możliwości jeszcze szybszego wdrażania nowych technologii PLM i dalszego obniżenia kosztów.

– Naturalne opóźnienie czasowe pomiędzy wprowadzeniem najnowszej technologii PLM i jej przyjęciem przez klientów może się wydłużać ze względu na konieczność dostosowania do wymagań branży i potrzeb każdej firmy – uważa Peter Bilello, prezes CIMdata, wiodącej firmy konsultingowej PLM. – Im dłużej trwa takie opóźnienie, tym większej „utraty wartości” doświadcza klient, co oznacza większe zagrożenie dla jego pozycji konkurencyjnej. Nowe rozwiązania Industry Catalyst Series firmy Siemens mają na celu skracanie wspomnianego opóźnienia czasowego dla firm, które chcą wdrożyć nowy system PLM dostosowany do konkretnej branży lub zaadaptować najnowsze technologie w istniejącym systemie PLM. (...) – wyjaśnia prezes CIMdata.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy będą wprowadzane kolejne pakiety Industry Catalyst Series dla różnych branż przemysłowych, takich jak motoryzacja, elektronika, towary konsumpcyjne, przemysł stoczniowy, energetyka, maszyny, sprzęt medyczny czy lotnictwo. Oprócz wspierania wdrożeń PLM obejmujących wielu dostawców rozwiązania Industry Catalyst Series będę współpracować z korporacyjnymi rozwiązaniami informatycznymi Siemens PLM – między innymi z oprogramowaniem do cyfrowego prozwoju produktów NX™, portoflio Teamcenter® do cyfrowego zarządzania cyklem życia produktów, portfolio Tecnomatix® do cyfrowego sterowania produkcją oraz oprogramowaniem LMS do testowania i symulacji mechatronicznych.

Więcej informacji o rozwiązaniach Industry Catalyst Series można znaleźć tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Share


Piątek, 13.09.2013 r.

NX 9 – bez tajemnic

Przed kilkoma dniami udostępniona została seria kilku filmów wideo, odsłaniających przynajmniej część nowości, które znajdziemy w najnowszej wersji NX CAD/CAM/CAE...

Na kanale YouTube firmy CAMdivision Sp. z o.o. możemy zobaczyć NX9 „w akcji”. Udostępnione filmy demonstrują między innymi możliwości Technologii Synchronicznej w 2D, nowe możliwości definiowania szyków, nowe możliwości edycji szkiców i korzystania z wymiarów PMI.

Fot. Nowy – polski interfejs użytkownika NX 9                                                                                             Źródło: CAMdivision

W NX9 w obszarze symulacji (CAE) znajdziemy nowe polecenie – Automatic Morph; jego wydanie sprawia, że NX sam, automatycznie, spróbuje dopasować istniejącą siatkę (mesh) do zmodyfikowanej geometrii CAD, wykorzystując już istniejące, zdefiniowane węzły/wierzchołki sieci. Polecenie może być wykorzystane pod warunkiem, że w trakcie przebudowy modelu nie miało miejsce usuwanie jej elementów, lub dodawanie nowych krawędzi, ścian, etc. Polecam szczególnej uwadze właśnie ten, na chwilę obecną ostatni z udostępnionych filmów:

Źródło: CAMdivision YouTube Channel, dokumentacja NX9

Share


Czwartek, 12.09.2013 r.

Nowa wersja AWS

Nie chodzi o nową partię polityczną, chociaż dla wielu osób takie może być pierwsze skojarzenie z widocznym tutaj skrótem – ale Active Workspace dla Teamcenter

Siemens PLM Software udostępnił nową wersję Active Workspace dla Teamcenter. AWS to innowacyjna platforma kliencka online, upraszczająca zarządzanie cyklem życia produktu (PLM), skierowana do dużych przedsiębiorstw.
Dzięki Active Workspace użytkownicy uzyskują intuicyjny i przejrzysty dostęp do danych PLM w dowolnym miejscu i czasie oraz na dowolnym urządzeniu. Co istotne, Active Workspace jest dostępne bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Teamcenter.

Prosty w obsłudze, intuicyjny interfejs Active Workspace umożliwia uczestniczenie w procesach cyklu życia produktu osobom nie będącym specjalistami PLM. Platforma pozwala na łatwiejsze i szybsze odnajdywanie adekwatnych informacji, umożliwia całościowe spojrzenie na projekt przekładające się na lepsze decyzje. Ponieważ jest dostępna z dowolnego urządzenia i przeglądarki, bez konieczności instalacji wtyczek, zapewnia prostsze wdrożenia i szybszy zwrot z inwestycji.

Więcej informacji o najnowszej wersji Active Works Space można znaleźć tutaj.

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Środa, 4.09.2013 r.

NX 9 – wieści zza oceanu

Podczas konferencji Siemens PLM Connection zorganizowanej dla amerykańskich użytkowników w czerwcu br. w Dallas, przedstawione zostały pierwsze informacje odnośnie najnowszej edycji systemu NX 9. Oficjalna premiera spodziewana jest jesienią 2013 roku (dokładniej – w połowie października, prawdopodobnie podczas Siemens PLM Connetion w Berlinie)

NX 9 tradycyjnie już dostarczy użytkownikom wiele ulepszeń w obszarze projektowania (CAD), analiz (CAE) i wytwarzania (CAM), a także zwiększoną produktywność. Poniżej przedstawiamy kilka bliższych informacji na temat tego, czego możemy oczekiwać po NX 9.

NX 9 i nowy sposób pracy z danymi 2D
Technologia Synchroniczna w tej wersji pozwoli na skrócenie czasu edycji rysunków 2D (szkiców, profili, etc.), podobnie jak miało to miejsce wcześniej w przypadku geometrii 3D. Wyobraźmy sobie możliwość zarówno swobodnej, jak i parametrycznej edycji rysunków 2D – symultanicznej. Pozwoli to wydajniej podejść do pracy z dużymi szkicami, zawierającymi wiele krzywych, a jednocześnie zagwarantuje możliwość aktualizowania zmieniających się elementów rysunku, powiązanych wymiarów etc.

Dzięki poprawie wydajności modelowania powierzchniowego...
...NX 9 pomoże zwiększyć produktywność projektowania koncepcyjnego. Nowe sposoby modelowania powierzchniowego dają większe możliwości zaawansowanego kreowania kształtów, ich integracji, przy jednocześnie zwiększonej szybkości. Użytkownik będzie miał możliwość szybkiego wypróbowania alternatywnych powierzchni, kształtów i stylów, co pozwoli mu być bardziej innowacyjnym. Nowe metody są intuicyjne i łatwe do użycia. Pozwalają użytkownikowi wyjść od prostych brył, prostych obiektów, a następnie manipulować nimi (morfing) tak, by osiągnąć wymagany kształt, a następnie przekształcić go w finalną, wysokiej jakości powierzchnię B. Oczywiście poddającą się dalszej edycji.

Nie tylko na tym polu Technologia Synchroniczna będzie rozwijana. W nowym NX 9 będzie można edytować kształty 3D poprzez manipulowanie ich krawędziami, a nie tylko – jak odbywało się to do tej pory – poprzez modyfikowanie ścian. Teraz kształt ściany będzie dopasowywać się, podążać za zmianami dokonywanymi na jej krawędzi.

NX 9 oznacza także nową jakość wizualizacji – m.in. wydajny i o zwiększonych możliwościach rendering w czasie rzeczywistym. Należy spodziewać się również istotnych zmian w obszarze CAE – w tym zwiększonej kontroli nad siatką (mesh), ruchem etc., a także – w obszarze CAM.

Więcej informacji – niebawem.

Źródło: Siemens PLM Software,

zrzuty ekranu: CAMdivision (profil firmy na Facebook)

Share


Poniedziałek, 12.08.2013 r.

Reverse Engineering i NX

W Archiwum webinariów organizowanych przez Siemens Industry Software udostępniony został zapis spotkania, które miało miejsce 31 lipca br. Dotyczyło ono zagadnień inżynierii odwrotnej

Spotkanie poprowadził Andrzej Janiec, a w czasie ponad godzinnego wirtualnego spotkania poruszył tematy:
• Pojęcia inżynierii odwrotnej i jej zastosowania,
• Standardowego procesu inżynierii odwrotnej,
• Nośników informacji stosowane w rekonstrukcji modelu,
• Metodyki odtwarzania geometrii w systemie NX.

Zagadnienia zostały poparte odpowiednimi przykładami, ukazującymi możliwości zastosowania określonych funkcjonalności dostępnych w systemie NX CAD/CAM.

Pełen zapis, a także prezentacja z webinaru, dostępne są tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Share


Czwartek, 4.07.2013 r.

Solid Edge ST i RapidAuthor v7.0

Cortona3D, producent sprawdzonych rozwiązań informatycznych przeznaczonych dla inżynierów, poinformowała o udostępnieniu swojego flagowego produktu, jakim jest RapidAuthor v7.0, wyposażonego w daleko idące możliwości intergracji z oprogramowaniem CAD 3D Solid Edge ST. Dzięki temu użytkownicy Solid Edge ST mogą w łatwy sposób generować katalogi części, instrukcje obsługi, instrukcje zestawieniowe i montażowe, niemalże za pomocą jednego polecenia...

Oprogramowanie RapidAuthor – SolidEdge Integration niweluje jakże często widoczną przepaść między potrzebami wynikającymi z jednej strony z konieczności zaprojektowania nowego urządzenia, a z drugiej – z zapewnienia odpowiedniej dokumentacji (w tym także tej przeznaczonej dla osób pracujących np. w dziale montażu, ale także dla użytkowników końcowych). Przy pomocy RapidAuthor v7.0 listy materiałowe (ang. BOM) i techniczne dane CAD mogą być użyte bezpośrednio do generowania nie tylko tradycyjnych dokumentów i instrukcji w postaci plików PDF, ale także – w postaci w pełni interaktywnych aplikacji, które mogą być upowszechniane poprzez Internet, czy urządzenia mobilne. Co więcej, zawartość takiej dokumentacji jest skojarzona asocjatywnie z oryginalnymi danymi CAD i w przypadku dokonania zmian w projekcie, zostanie automatycznie zaktualizowana.

Więcej informacji na temat RapidAuthor można znaleźć na stronie polskiego przedstawiciela Cortona3D, firmy softPROGRESS

Źródło: TenLinks

Share


Czwartek, 4.07.2013 r.

Nowy sposób na PLM

Siemens upraszcza procedury wdrażania oprogramowania PLM, zapewniając szybszy zwrot z inwestycji. Nowe podejście pozwala osiągać założone wyniki nawet trzykrotnie szybciej...

Firma Siemens PLM Software wprowadziła nową, opartą na poszczególnych aplikacjach filozofię wdrażania swych produktów. Tego typu podejście pozwala producentom uprościć procedury adaptacji oprogramowania Teamcenter, najczęściej stosowanego na świecie cyfrowego systemu zarządzania cyklem życia produktów.
Nowa konfiguracja uniezależnia poszczególne aplikacje systemu od konkretnej wersji całościowej platformy Teamcenter. Dzięki temu możliwe będzie nawet trzykrotnie szybsze opracowywanie nowych, dostosowanych do potrzeb konkretnych klientów i rynków rozwiązań, zaś klienci będą mogli wdrażać nowe aplikacje bez konieczności aktualizowania platformy, co przyczyni się do szybszego zwrotu inwestycji poczynionych na rozwiązania z zakresu PLM. Firma Siemens poinformowała również o udostępnieniu najnowszej wersji platformy Teamcenter – Teamcenter 10.
W ciągu ostatniego roku firma Siemens wprowadziła na rynek wiele nowatorskich aplikacji, które mogą współpracować z różnymi wersjami platformy Teamcenter – należą do nich takie produkty jak Briefcase Browser (integracja dostawców), Substance Compliance (inicjatywy z zakresu zrównoważonego rozwoju), Product Cost Management (wgląd w koszty ponoszone w całym okresie życia produktu) oraz CAPA (zarządzanie jakością).

Likwidacja powiązania pomiędzy nowymi wersjami aplikacji oraz poważnymi aktualizacjami całościowej platformy sprawia, że wdrażanie rozwiązań PLM jest teraz dla naszych klientów znacznie prostsze. Takie rozwiązanie jest zmianą sposobu, w jaki funkcjonuje cały rynek – zauważył Eric Sterling, SVP. Lifecycle Collaboration Software, Siemens PLM Software. – Klienci działający w sektorze PLM muszą mieć możliwość szybkiej reakcji na zmieniający się popyt. Nasze nowe podejście polegające na oferowaniu dostosowanych do ich potrzeb aplikacji PLM, które współpracują z wieloma wersjami platformy Teamcenter, pozwoli nam skupić się na opracowywaniu aplikacji przyczyniających się do rozwoju firm naszych klientów i umożliwiających im lepsze wykorzystanie najnowszych i najlepszych rozwiązań z zakresu PLM. Taka filozofia zapewnia również klientom szybszy zwrot z ich inwestycji w rozwiązania PLM i daje im elastyczność niezbędną do tego, by pozostawać o krok przed konkurencją – dodał.

[ciekawy wywiad z Ericem Sterlingiem, przeprowadzony w 2011 roku, dostępny tutaj ]

Teamcenter 10
W ramach już udostępnionej platformy Teamcenter 10 użytkownicy otrzymują wszystkie nowe rozwiązania z zakresu integracji dostawców (Briefcase Browser), zapewniania zgodności z przepisami dotyczącymi stosowania poszczególnych substancji, zarządzania kosztem produktów oraz zarządzania jakością (CAPA).

Więcej informacji uzyskać można tutaj.

Materiał video dostępny tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software, www.siemens.com/plm

Share


Środa, 26.06.2013 r.

Szósta odsłona Technologii Synchronicznej w Solid Edge

Wyobraźmy sobie system CAD, w którym będziemy mogli otwierać złożenia zapisane do natywnych formatów konkurencyjnych systemów. Cóż, powie ktoś – w Solid Edge ST5 można już było otwierać takie „zewnętrzne” pliki złożeń. Ale gdyby można było uzyskać jednocześnie dostęp do wszystkich informacji o takim złożeniu: o wzajemnych relacjach między komponentami, o właściwościach materiału, rozpoznać otwory i inne cechy poszczególnych części... W Solid Edge ST6 jest to możliwe: możemy w ten sposób pracować na złożeniach z SolidWorks i prawdopodobnie – z Inventora!

Jako pierwszy w Polsce, informację o nowym Solid Edge ST6 zamieścił Piotr Szymczak na swoim autorskim blogu poświęconym temu systemowi. Liczę na to, że CADblog.pl & SolidEdgeblog.pl – w tym momencie jest drugi.

Czym jest Solid Edge ST6? Jak w najprostszy sposób opisać ponad 1300 istotnych nowości zaimplementowanych do systemu opartego na jądrze Parasolid i konsekwentnie rozwijanego? Aby nie wyważać otwartych drzwi, a także korzystając z uprzejmości Autora książki o Solid Edge ST, sięgnę bezpośrednio do polskiego oficjalnego źródełka, jakim jest wspomniany blog o Solid Edge (www.solid-edge-st.pl). Na pierwszy ogień...

| więcej  |


Piątek, 10.05.2013 r.

Bezpłatna książka do NX Synchronous Technology już wkrótce!

Podczas organizowanego przez CAMdivision Sp. z o.o. webinaru, który odbędzie się w najbliższy czwartek 16 maja o godzinie 11.00, będzie miała miejsce premiera bezpłatnego podręcznika do NX Synchronous Technology. Co więcej, otrzyma go każdy zarejestrowany uczestnik webinaru

W imieniu organizatora, zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym webinarium organizowanym już za tydzień. Jest to kolejny z cyklu webinarów poświęconych rozwiązaniom firmy Siemens PLM Software, ale pierwszy organizowany niezależnie przez CAMdivision Sp. z o.o.

Temat webinaru: NX Synchronous Technology, czyli...
• praktyczne zastosowanie technologii synchronicznej w NX,
• premiera polskiego bezpłatnego (!) podręcznika do NX Synchronous Technology.

Termin:
16 maja (czwartek) 2013 r. – godz. 11.00-12.00

Miejsce: wygodny fotel w pracy :)
Organizatorzy zwracają się do uczestników o wcześniejsze sprawdzenie, czy sprzęt ma głośniki lub o przygotowanie słuchawek.
Polecane przeglądarki: Mozilla Firefox i Google Chrome...

Prowadzący: Dariusz Jóźwiak – konstruktor z kilkunastoletnim doświadczeniem w przemyśle.

Rejestracji można dokonać na stronie:
https://camdivision.clickwebinar.pl/NX-Synchronous-Technology/register

 Każdy uczestnik, po zakończeniu webinaru, otrzyma na podany podczas rejestracji adres e-mail:
• link do pobrania bezpłatnego podręcznika w formacie PDF (podręcznik posiada ponad 100 stron i jest w pełnym kolorze),
• link do pobrania plików i filmów do poszczególnych ćwiczeń.
Podgląd wersji roboczej podręcznika (w technologii flash) można znaleźć tutaj.

Pod poniższym linkiem znajdą Państwo materiały (prezentację i zapis wideo) webinarium zorganizowanego 24.04. br. przez Siemens Industry Software, na temat: NX Mold Wizard – wspomaganie procesu projektowania form wtryskowych. Prowadzącym był Dariusz Jóźwiak. Link do materiałów tutaj.

Źródło: CAMdivision Sp. z o.o.

Share


Wielki Piątek, 29.03.2013 r.

Seminarium CATIA/NX

KS Automotive zaprasza na seminarium organizowane w Centrum Kompetencyjnym CATIA/NX

Centrum Kompetencyjne CATIA/NX firmy KS Automotive zaprasza na spotkanie, na którym przedstawione zostaną możliwości płynnego przejścia z metodologii projektowania CATIA V5 do analogicznej metodologii NX firmy Siemens Industry Software.

Do dyspozycji zainteresowanych klientów są dwa terminy:
• 4 kwietnia – w siedzibie KS Automotive w Gliwicach,
• 18 kwietnia – w siedzibie Centrum Kompetencyjnym CATIA/NX we Wrocławiu.

Zagadnienia poruszane na spotkaniach:
1. Ogólna prezentacja o systemie CAD – NX,
2. Część prezentująca możliwość zmiany systemu CAD z CATIA V5 na NX,
3. Działania Centrum CATIA/NX – omówienie oferty kompleksowego wsparcia technicznego dotychczasowych użytkowników CATIA V5, którzy są na etapie podjęcia decyzji o rozpoczęciu prowadzenia i realizacji projektów przy wykorzystaniu oprogramowania NX firmy Siemens Industry Software.

Czas trwania każdego spotkania to ok. 8 godzin. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie Centrum CATIA/NX (www.centrumnx.pl).

KS Automotive szczyci się wieloletnim doświadczeniem ponad 200-stu konstruktorów współpracujących z największymi koncernami motoryzacyjnymi na świecie, co gwarantuje wysoki standard oferowanych seminariów i szkoleń.
Firma KS Automotive jest certyfikowanym partnerem Siemens Industry Software w zakresie dystrybucji i wdrażania rozwiązań PLM.

Źródło: KS Automotive

Share


Wielki Czwartek, 28.03.2013 r.

Siemens Industry Software najlepszym dostawcą IT dla przemysłu w 2012 roku

20 marca 2013 r., podczas targów AUTOMATICON w Warszawie, redakcja MSI Polska ogłosiła zwycięzców w konkursie „Najlepszy dostawca IT dla przemysłu 2012” w wybranych kategoriach systemów i usług IT

Laureaci tegorocznego konkursu „Najlepszy dostawca IT dla przemysłu 2012”.
W środku na zdjęciu Elżbieta Jaworska, redaktor naczelna MSI Polska (organizatora konkursu)

Firma Siemens Industry Software Poland zdobyła tytuł „Najlepszego dostawcy IT dla przemysłu 2012” w kategorii PLM. O przyznaniu tytułu zdecydowały opinie wyrażone przez użytkowników systemów PLM z sektora przemysłowego, u których wdrożenia realizowano w latach 2011-2012. Użytkownicy oceniali współpracę z dostawcą rozwiązania, biorąc pod uwagę takie kryteria, jak:
• elastyczność (dopasowanie oferty do potrzeb),
• jakość usług,
• stosunek jakości usług do ceny,
• współpraca na etapie wdrażania,
• obsługa posprzedażowa,
• szkolenia użytkowników i rozwój oferty zgodnie z potrzebami użytkowników.

Dyplom zwycięzcy z rąk wydawcy MSI Polska – Michaela Majchrzaka, odebrał prezes Siemens Industry Software – Mariusz Zabielski.

Na zdjęciu Mariusz Zabielski, prezes Siemens Industry Software (po prawej) i Michael Majchrzak, wydawca MSI Polska

 

Źródło: Siemens Industry Software

Share


Środa, 27.03.2013 r.

Bezpłatny podręcznik: NX CAD i Synchronous Technology

Zgodnie z zapowiedzią, doczekaliśmy się pierwszych efektów wzmożonej pracy wydawniczej CAMdivision Sp. z o.o.

Podręcznik do NX CAD & Synchronous Technology, poruszający takie zagadnienia jak... w zasadzie jest już dostępny. Piszę „w zasadzie”, gdyż nie jest to jeszcze końcowy, bezpłatny PDF w ostatecznej postaci. Na chwilę obecną podręcznik został „opublikowany” w postaci roboczej wersji Flash dla przeglądarek FireFox, Chrome i IE (Windows) – link tutaj, a także dla Safari (na Mac OS). Liczy on ok. 80 stron, brakuje w nim ostatniego rozdziału i wprowadzenia do technologii synchronicznej.

Jak informuje wydawca, po burzliwej dyskusji m.in. na internetowych forach zapadła decyzja o wprowadzeniu do końcowej wersji książki polskich odpowiedników angielskich terminów i nazw poleceń. Co prawda opóźni to mniej więcej o tydzień końcową publikację,
ale – chyba warto poczekać jeszcze kilka dni (nawiasem mówiąc, takie opóźnienie to nic w porównaniu... :) – przyp. redakcji).

Darmowy podręcznik można oglądać tutaj, natomiast pdf z przykładowymi rozdziałami książki o projektowaniu form wtryskowych i tłoczników w NX można pobrać tutaj (darmowy podręcznik stanowi fragment rzeczonej książki, która ukaże się w tradycyjnej postaci).

Źródło: CAMdivision

Share


Poniedziałek, 25.03.2013 r.

Wyciągnięcie po linii prostej w ujęciu powierzchniowym
w NX (Siemens PLM Software) i w CATIA V5 (Dassault Systemes)

[ artykuł ]

Niniejszy artykuł powstał w oparciu o materiały szkoleniowe wykorzystywane w Centrum Kompetencji CATIA/NX
i opracowane przez KS Automotive

Autor: Jerzy Stachów

| więcej |


Środa, 20.03.2013 r.

Czyżby to już? Nowy podręcznik dla zaawansowanych użytkowników NX?

W pierwszej chwili tak właśnie można by pomyśleć, śledząc profil Facebook'owy firmy CAMdivision. Na razie jednak jest to tylko pierwsza prezentacja tego, czego użytkownicy będą mogli spodziewać się po podręczniku...

Na profilu zamieszczono kilka zrzutów ze stron podręcznika (link tutaj). Jeśli jednak są Państwo zainteresowani... pobraniem wersji demonstracyjnej książki, z przyjemnością ją Państwu udostępniam. W celu pobrania – wystarczy:

• kliknąć LPM* na okładkę poniżej – w przeglądarce otworzy się nowe okno, w którym będzie można obejrzeć plik, lub...
• kliknąć PPM*, wybrać opcję „Zapisz element docelowy jako” i... zapisać plik pdf na dysku twardym :)

Preview podręcznika w pliku pdf (ok. 2,8 MB) do pobrania tutaj!

(ms)

*LPM, PPM – odpowiednio lewy i prawy przycisk myszy

Share


Poniedziałek, 18.03.2013 r.

Altair z Siemens PLM Software

Siemens PLM Software rozszerzył zakres umowy licencyjnej na swoje oprogramowanie z Altair Engineering – globalnym dostawcą oprogramowania do optymalizacji analiz, zarządzania i wizualizacji informacji inżynierskich i biznesowych

W ramach nowego porozumienia Altair wdroży oprogramowanie Siemensa – Parasolid Designer – do swojej oferty produktowej. Dzięki temu Altair uzyska zaawansowane funkcjonalności modelowania, płynnie integrujące się z bazową technologią firmy i przyspieszające rozwój produktu.

– Pozycja Siemens PLM Software jako wiodącego dostawcy komponentów PLM opiera się na dostarczaniu najwyższej klasy technologii i rozwijaniu długotrwałych, obopólnie korzystnych relacji z klientami – powiedział Paul Sicking, SVP, CTO, Siemens PLM Software. – Cieszymy się, że firma pokroju Altair wybrała oprogramowanie Parasolid do integracji swojej oferty produktowej. Decyzja ta jest potwierdzeniem słuszności obranego przez nas kierunku rozwoju technologii i naszej otwartej strategii – dodał.

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Czwartek, 14.03.2013 r.

Bezpłatne seminarium NX Mold & Die Design

CAMdivision przy współpracy z Zakładem Przetwórstwa i Recyklingu Tworzyw UTP w Bydgoszczy oraz z Bydgoskim KlastremTechnologicznym zaprasza na bezpłatne Seminarium NX Mold & Die Design

Organizatorzy zapraszają na spotkanie Konstruktorów form wtryskowych i tłoczników oraz Technologów, którzy w codziennej pracy mają do czynienia z tymi zagadnieniami.

Temat seminarium: Wspomaganie Projektowania i Wytwarzania Form i Tłoczników
Miejsce: Sala Senatu C8 w Regionalnym Centrum Innowacyjności, przy Al. Prof. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy
Termin: 22 marca (piątek) 2013 r. –- godz. 9.00-15.00

Chęć uczestnictwa w seminarium należy zgłosić poprzez:
• mail: nxmold@camdivision.pl,
• lub telefon stacjonarny: 71 780 30 20,
• lub telefon komórkowy: 504 20 60 79 lub 501 510 670,
• lub też ankietę na stronie http://camdivision.pl/nx-mold-wizard/

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie http://camdivision.pl/nx-mold-wizard/

Źródło: CAMdivision

Share


Środa, 13.03.2013 r.

Normalia FCPK Bytów w NX Mold Wizard

[ artykuł ]

NX Mold Wizard jest aplikacją pozwalającą sprawne i wydajne projektować formy. Pod pojęciem form kryje się szeroki asortyment narzędzi, do których można zaliczyć: formy wtryskowe, odlewnicze, rozdmuchowe, blistery etc. Największą część spośród wymienionych stanowią formy wtryskowe, co jest podyktowane zapotrzebowaniem rynku

Autor: Marcin Antosiewicz

NX Mold Wizard zawiera szereg poleceń wspomagających pracę. Najważniejszym z punktu widzenia konstruktora, który wykonał już stempel i matrycę, jest polecenie umożliwiające dodawanie części znormalizowanych oraz ich edycję za pomocą Standard Part Management (...)

| więcej na CADblog.pl |

Share


Poniedziałek, 11.03.2013 r.

Innowacyjne rozwiązania w obróbce skrawaniem

GM System wraz z firmami Dematec i TaeguTec zapraszaja na bezpłatne seminarium „Innowacyjne rozwiązania w obróbce skrawaniem”, które odbędzie się 25 marca 2013 r. w Dąbrowie koło Poznania

Spotkanie jest skierowane do przedstawicieli firm zajmujących się obróbką skrawaniem. Podczas seminarium nowe obrabiarki CNC zaprezentują przedstawiciele firmy Dematec, a o najnowszych narzędziach do obróbki skrawaniem mówić będą przedstawiciele TaeguTec. GM System zaprezentuje nowe funkcjonalności kolejnej wersji oprogramowania NX 8.5, której premiera odbyła się 26 lutego br. Uczestnicy seminarium otrzymają książkę z Biblioteki GM System, zawierającą ćwiczenia ułatwiające korzystanie z NX 8.5 (więcej o książce tutaj).

Seminarium potrwa od 9.30 do 15.45, a na zakończenie przewidziano losowanie atrakcyjnych nagród dla uczestników. Spotkanie będzie miał miejsce w Eureka Technology Park, ul. Innowatorów 8, w Dąbrowie koło Poznania. Zapisy na seminarium odbywają się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego pod adresem: http://www.gmsystem.pl/indexWydarzeniaSeminariumObrobka.php
O udziale w seminarium decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: GM System

Share


Poniedziałek, 11.03.2013 r.

Polska premiera NX 8.5

W miniony wtorek w Warszawie, w hotelu InterContinental, odbyło się największe forum CAx dla producentów i dostawców – polska premiera oprogramowania Siemensa do projektowania, symulacji i produkcji – NX 8.5

Najnowsza wersja NX zawiera liczne ulepszenia opracowane zgodnie z sugestiami klientów oraz nowe funkcje zapewniające większą elastyczność i wydajność w procesach projektowania i wytwarzania, a tym samym skrócenie czasu dotarcia na rynek. Konferencję otworzył Rafał Żmijewski z Siemens Industry Software, który po krótkim wstępie opowiedział gościom o założeniach koncepcji 4GD – 4th Generation Design.

Następnie Andrzej Janiec i Marcin Koper pokazali na żywo nowe funkcje systemu NX z zakresu CAD. Uczestnicy mieli również okazję wysłuchać prezentacji partnera Siemens Industry Software. Przedstawiciele CAMdivision zaprezentowali możliwości elastycznego wytwarzania narzędzi w NX 8.5 CAM.

Gościem specjalnym konferencji był Martin Kuessner (NX CAE Business Development), który omówił pełen zakres aplikacji oferowanych przez  Siemens PLM, umożliwiających inżynierom konstruktorom przeprowadzanie symulacji w codziennej pracy oraz inżynierom analitykom przeprowadzanie specjalizowanych dedykowanych analiz.

W drugiej części spotkania poznaliśmy praktyczne aspekty zastosowania platformy NX 8.5 w biznesie. O swoich doświadczeniach opowiedzieli klienci Siemens Industry Software oraz przedstawiciele partnera firmy – KS Automotive.

Źródło: Siemens Industry Software


[ Subiektywna relacja z konferencji tutaj ]

Share


Piątek, 8.03.2013 r.

Praktyczne ćwiczenia do NX 8.5

Jak krok po kroku przejść przez proces tworzenia sprężyny falistej w 3D? Jak wykorzystać w praktyce Technologię Synchroniczną? Na te i wiele innych pytań odpowiada najnowszy podręcznik „Ćwiczenia NX 8.5”, wydany przez wrocławską firmę GM System

Książka „Ćwiczenia NX 8.5” przeznaczona jest dla użytkowników rozpoczynających pracę z systemem NX i poszukujących informacji na temat zastosowań Technologii Synchronicznej - rewolucyjnego rozwiązania przeznaczonego do modelowania i modyfikacji geometrii. Dzięki niej projektowanie 3D jest dużo łatwiejsze, a sam proces modelowania zajmuje znacznie mniej czasu niż w tradycyjnych systemach.

– Lektura książki „Ćwiczenia NX 8.5” umożliwiła mi zapoznanie się z oprogramowaniem, na którym dotychczas nie miałem okazji pracować. Moja wiedza na temat NX 8.5 była oparta wyłącznie na prezentacjach i artykułach zamieszczonych w Internecie. Krótkie, podstawowe zestawy ćwiczeń zawarte w książce pomogły mi na szybkie zapoznanie się zarówno z interfejsem programu, jak i podstawowymi metodami modelowania – powiedział Kamil Ostalski, konstruktor oprzyrządowania z firmy Wimar. Faktem natomiast pozostaje, iż część z modeli wykorzystanych przez autorów podręcznika (np. sposób modelowania korpusu aparatu), znana jest z innych prezentacji Siemens PLM Software i dostępna w internecie (film poniżej).


Nie umniejsza to jednak w żaden sposób wartości podręcznika.

Ćwiczenia przydadzą się również doświadczonym użytkownikom NX, którzy chcieliby przybliżyć sobie nowe funkcjonalności systemu NX 8.5 w zakresie modelowania. Publikacja została opracowana jako zbiór ćwiczeń projektowych prezentujących różne metody modelowania z wykorzystaniem rozwiązań NX (obejmuje pięć przykładów). Uwzględniono w nich zagadnienia modelowania bryłowego, synchronicznego modelowania powierzchniowego, modelowania części blaszanych, edycji synchronicznej oraz parametryzacji modelu i wykorzystania zaawansowanych możliwości NX w zakresie generowania krzywych przestrzennych.
Podręcznik został wydany w ramach nowej serii wydawniczej Biblioteka GM System, skierowanej do studentów, nauczycieli akademickich oraz praktyków. Pozycja „Ćwiczenia NX 8.5” jest dostępna w sprzedaży w firmie GM System oraz przez formularz na stronie www.gmsystem.pl

Cena podręcznika (obejmująca koszt przesyłki) w przedpłacie to 29 złotych, natomiast za pobraniem – 49 zł. Atutem książki jest fakt, iż wydana została jako publikacja kolorowa, co zaczyna być standardem w przypadku niezależnych wydawnictw o tematyce CAD.

Źródło: GM System

Share


Czwartek, 28.02.2013 r.

Seminarium CATIA/NX

KS Automotive zaprasza na seminarium organizowane w Centrum Kompetencyjnym CATIA/NX

Centrum Kompetencyjne CATIA/NX firmy KS Automotive rozpoczyna swoje działania i zaprasza na spotkanie, na którym przedstawione zostaną możliwości płynnego przejścia z metodologii projektowania CATIA V5 do analogicznej metodologii NX firmy Siemens Industry Software.

Do dyspozycji zainteresowanych klientów są dwa terminy:
• 12 marca – w siedzibie Centrum Kompetencyjnym CATIA/NX we Wrocławiu,
• 4 kwietnia – w siedzibie KS Automotive w Gliwicach

Zagadnienia poruszane na spotkaniach:
1. Ogólna prezentacja o systemie CAD – NX
2. Część prezentująca możliwość zmiany systemu CAD z CATIA V5 na NX
3. Omówienie działań Centrum CATIA/NX – czyli omówienie oferty kompleksowego wsparcia technicznego dotychczasowych użytkowników CATIA V5, którzy są na etapie podjęcia decyzji o rozpoczęciu prowadzenia i realizacji projektów przy wykorzystaniu oprogramowania NX firmy Siemens Industry Software.

Czas trwania każdego spotkania – ok. 8h

KS Automotive szczyci się wieloletnim doświadczeniem ponad 200-stu konstruktorów współpracujących z największymi koncernami motoryzacyjnymi na świecie, co gwarantuje wysoki standard oferowanych seminariów i szkoleń. Firma KS Automotive jest certyfikowanym partnerem Siemens Industry Software w zakresie dystrybucji i wdrażania rozwiązań PLM.

Źródło: KS Automotive

Share


Wtorek, 26.02.2013 r.

„4G – nowy wymiar w projektowaniu”
Polska premiera NX 8.5 – relacja na żywo na Twitterze!

Już dzisiaj, we wtorek 26 lutego, w warszawskim hotelu Intercontinental będzie miała miejsce konferencja organizowana przez Siemens Industry Software, a poświęcona w całości polskiej premierze najnowszej wersji flagowego systemu CAD/CAM z portfolio Siemens, jakim jest NX 8.5

Jak zwykle podczas „eventów” organizowanych przez Siemens, „będzie się działo”!
Dowiemy się, co oznacza tajemnicze „4G” – nowy wymiar w projektowaniu. Gościem specjalnym konferencji będzie Martin Kuessner (NX CAE Business Development), który omówi pełen zakres aplikacji oferowanych przez Siemens PLM Software, umożliwiających inżynierom konstruktorom przeprowadzanie symulacji w codziennej pracy oraz inżynierom analitykom przeprowadzanie specjalizowanych dedykowanych analiz.
Podczas konferencji będziemy mieli również okazję wysłuchać prezentacji partnera Siemens Industry Software: Dariusz Jóźwiak i Artur Bielicz z CAMdivision opowiedzą o elastycznym wytwarzaniu narzędzi w NX 8.5 CAM. Uczestnicy konferencji otrzymają także egzemplarze książki wydanej przez GM System, zawierającej ćwiczenia do najnowszej wersji NX. Ponadto, o swoich doświadczeniach pracy z oprogramowaniem Siemens PLM Software opowiedzą Klienci.
Szczegółową agendę wydarzenia oraz więcej informacji na temat konferencji znajdą Państwo tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

 

Subiektywna relacja z konferencji za pośrednictwem „ćwierkacza” dostępna będzie tutaj: https://twitter.com/CADblog_pl

Share


Poniedziałek, 25.02.2013 r.

Na początek – coś za darmo: bezpłatny podręcznik NX CAD

...chociaż trudno właściwie mówić o „początku”, skoro nie minął nawet rok od udostępnienia książki dla użytkowników Solid Edge Synchronous Technology. Ta jednak była całkowicie odpłatna, nie licząc rozdziału poświęconego w całości darmowej aplikacji Solid Edge 2D Drafting (do pobrania tutaj) i jednego z rodziałów (IX – tutaj) udostępnionego jako „demo” książki. Ale tym razem CAMdivision przygotowała coś nowego!

 Firma ta udostępni wkrótce bezpłatnie podręczniki w formie elektronicznej, obejmujące następujące zagadnienia:
• NX CAD – podstawy modelowania 3D,
• NX CAM – podstawy programowania frezarek,
• CNC – podstawy programowania obrabiarek CNC,
• SINUMERIK  – podstawy programowania sterowania Sinumerik.

Podręczniki te nie powstałyby tak szybko, gdyby nie została nawiązana współpraca z firmami i jednostkami edukacyjnymi z Bydgoszczy – miasta nie bez przyczyny uważanego za narzędziową stolicę Polski. Mieści się tu około 400 firm (sic!) zajmujących się przetwórstwem tworzyw polimerowych, w tym około 50 narzędziowni, 60 wtryskowni oraz 70 firm chemicznych.

„Chcecie wdrażać zaawansowane rozwiązania PLM, a trudno w XXI wieku w Polsce o legalną, bezpłatną literaturę z podstaw CAD/CAM/CNC w formie elektronicznej dla naszych pracowników...”. Taki zarzut bardzo często padał pod naszym adresem, podczas spotkań ze środowiskiem narzędziowców – powiedział Artur Bielicz, prezes CAMdivision Sp. z o.o. – Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom i udostępniamy bezpłatne podręczniki w celu popularyzacji podstaw CAD/CAM/CNC wśród studentów i pracowników firm bezpośrednio lub pośrednio związanych z szeroko pojętym przemysłem narzędziowym – wyjaśnił.


Fot. 1. Wersje robocze podręczników

W jakiej postaci zostaną udostępnione? W najprostszej, będą to zatem pliki w formacie PDF wraz z filmami instruktażowymi (w formacie AVI). Więcej informacji na http://bit.ly/d9dFxf
Najprostszej nie znaczy, że – nieprofesjonalnej. Pod względem przygotowania merytorycznego i edytorskiego nie będą ustępowały kolejnej inicjatywie, którą będzie...

Podręcznik do projektowania form wtryskowych i tłoczników
W końcowej fazie opracowania jest podręcznik do bardziej zaawansowanych rozwiązań CAD, tj. wspomagania konstrukcji form wtryskowych i tłoczników, omawiający zastosowanie pakietów NX Mold Wizard i Progressive Die Wizard. Podręcznik ten, który wydany zostanie w formie papierowej nakładem wydawnictwa „CAMdivision Library”, przed ostatecznym złożeniem i przekazaniem do druku poddany zostanie weryfikacji środowiska narzędziowego, na specjalnych warsztatach zorganizowanych z udziałem autorów książki.
(...)

 | dokończenie |


Wtorek, 19.02.2013 r.

Oprzyrządowanie i wytwarzanie w NX CAD/CAM

Firma CAMdivision zaprasza w pierwszej połowie roku na cykl spotkań, na których poruszane będą zagadnienia dotyczące konstrukcji oprzyrządowania oraz wytwarzania w pakietach NX CAD/CAM

Najbliższe spotkanie to Seminarium NX Mold Design, które odbędzie się 22 marca w Bydgoszczy. Jest poświęcone zagadnieniom optymalizacji i automatyzacji konstrukcji form wtryskowych i tłoczników oraz ich wytwarzania.  Poza kompletnym przebiegiem konstrukcji formy zaprezentowane zostaną  m.in. zastosowanie bibliotek normaliów FCPK Bytów oraz książka poświęcona zagadnieniom konstrukcji form i tłoczników. Uczestnicy otrzymają wersje testowe oprogramowania.
Udział w konferencji jest bezpłatny, jednakże warunkiem uczestnictwa jest dokonanie uprzedniej rejestracji na stronie http://camdivision.pl/nx-mold-wizard/.

Podobnym zagadnieniom będzie się można bliżej przyjrzeć:
• 11-12 kwietnia na Sympozjum PLASTECH 2013’
• 7-19 maja na Targach PLASTPOL Kielce.

Szczegóły i więcej informacji na www.nxmold.pl.

 Ponadto wspólnie z SANDVIK Coromant organizowany jest cykl spotkań w Centrum Szkoleniowym w Katowicach dla poszczególnych działów przemysłu. Poruszane będą na nim zagadnienia związane z wydajną obróbką narzędziami SANDVIK oraz programowaniem ścieżek w NX CAM, a efekty można będzie zobaczyć na żywo podczas prezentacji obróbek maszynach CNC.

Harmonogram szkoleń dla branż:
• 28-29 marca Automotive (motoryzacja),
• 18-19 kwietnia Mold&Die  (formy i tłoczniki),
• 23-24 maja Aerospace (lotnictwo),
• 13-14 czerwca Gear Milling (koła zębate).

Szczegóły i więcej informacji na: www.nxcam.pl.

[ więcej filmów przedstawiających możliwości NX Mold Wizard tutaj ]

Źródło: CAMdivision

Share


 Wtorek, 19.02.2013 r.

Oficjalne otwarcie Centrum NX

Zgodnie z zapowiedziami firma KS Automotive w styczniu b.r. oficjalnie rozpoczęła działalność w ramach Centrum Kompetencyjnego CATIA/NX, dedykowanego w szczególności branży motoryzacyjnej. Centrum mieści się w jednym z oddziałów firmy, przy ul. Duńskiej 9 we Wrocławiu (we Wrocławskim Parku Technologicznym)

Celem funkcjonowania Centrum jest kompleksowe wsparcie techniczne tych dotychczasowych użytkowników CATIA V5 w branży automotive, którzy podjęli decyzję o rozpoczęciu prowadzenia i realizacji projektów przy wykorzystaniu rozwiązań Siemens NX.

 

Oficjalna strona Centrum NX: www.centrumnx.pl

Centrum realizuje następujące zadania:
• opracowanie metodologii projektowania w NX dla zaawansowanych użytkowników CATIA V,
• analiza porównawcza używanych narzędzi CAD,
• pomoc w transferze danych z CATIA do NX dla branży automotive,
• przekazanie metodologii konstruowania i budowy model dla Daimler-Benz,
• zastosowanie systemu Teamcenter do tworzenia struktury i zarządzania danymi w zdefiniowanej strukturze,
• prowadzenie dedykowanych dla Klienta szkoleń wdrożeniowych, zarówno dla kadry kierowniczej jak i konstruktorskiej,
• publikowanie serii materiałów sieciowych i prasowych dotyczących wybranych zagadnień.

W przypadku problemów natury konstrukcyjnej polscy konstruktorzy KS Automotive są do dyspozycji klienta i użytkownika.

Zachęcamy także do odwiedzenia oficjalnej strony Centrum www.centrumnx.pl.

Więcej o Centrum, a także o migracji z CATIA do NX, można przeczytać kolejno tutaj i tutaj.

Źródło: KS Automotive

Share


Wtorek, 19.02.2013 r.

Polska premiera NX 8.5 już 26 lutego!

Za tydzień, 26 lutego 2013 roku w Warszawie, w hotelu InterContinental, odbędzie się Polska Premiera NX 8.5. Najnowsza wersja NX zawiera liczne ulepszenia opracowane zgodnie z sugestiami klientów oraz nowe funkcje zapewniające większą elastyczność i wydajność w procesach projektowania i wytwarzania, a tym samym skrócenie czasu dotarcia na rynek

Podczas tego jednego z największych forum CAx dla producentów i dostawców przedstawione zostaną nowości pakietu NX 8.5, uzupełnione pokazami pracy z systemem na żywo.
Gościem specjalnym konferencji będzie Martin Kuessner (NX CAE Business Development), który omówi pełen zakres aplikacji oferowanych przez Siemens PLM Software, umożliwiających inżynierom konstruktorom przeprowadzanie symulacji w codziennej pracy oraz inżynierom analitykom przeprowadzanie specjalizowanych dedykowanych analiz.
Podczas konferencji będziemy mieli również okazję wysłuchać prezentacji partnera Siemens Industry Software: Dariusz Jóźwiak i Artur Bielicz z CAMdivision opowiedzą o elastycznym wytwarzaniu narzędzi w NX 8.5 CAM.

Ponadto, o swoich doświadczeniach pracy z oprogramowaniem Siemens PLM Software opowiedzą Klienci.
Agendę wydarzenia, formularz rejestracji (udział jest bezpłatny!) oraz więcej informacji na ten temat znajdą Państwo tutaj.

Zachęcamy do udziału, a jeśli będzie to niemożliwe – do śledzenia relacji na żywo, prowadzonej m.in. za pośrednictwem Twittera (Maciej Stanisławski @CADblog_pl). Już we wtorek, 26 lutego!


Prezentacja NX 8.5


NX 8 i „concept car”

Źródło: Siemens Industry Software

Share


Piątek, 15.02.2013 r.

Teamcenter i działania zapobiegawcze?

Siemens wprowadził nowe rozwiązanie w zakresie zarządzania jakością, przeznaczone do zarządzania niezgodnościami i przeprowadzania procesów CAPA (działania korygujące i zapobiegawcze)

Nowe rozwiązanie wchodzące w skład systemu Teamcenter od Siemens PLM Software zapewnia lepszy wgląd w zarządzanie jakością i szybsze rozwiązywanie problemów z nią związanych. Ponadto oferuje pełniejszy i bardziej spójny proces analizy przyczyn źródłowych, który ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie ryzyka ponownego wystąpienia incydentu i umożliwia ciągłą poprawę jakości w produkcji.

Według raportu Aberdeen Group, zarządzanie cyklem życia produktu (PLM) i interoperacyjność zarządzania jakością mogą pomóc w redukcji wewnętrznych i zewnętrznych kosztów błędów o ponad 50 procent oraz w redukcji całkowitych kosztów jakości o osiem procent.

– Zarządzanie jakością często przybiera postać nieformalnego i niespójnego procesu, zazwyczaj zarządzanego poza środowiskiem PLM. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie jakością nie mają wglądu w wymagania produktowe i procesy produkcyjne, co utrudnia efektywne i proaktywne działanie – powiedział Eric Sterling, SVP, Lifecycle Collaboration Software, Siemens PLM Software (wcześniejszy wywiad z Ericem Sterlingiem tutaj). – Teamcenter łączy dane produktowe z danymi dotyczącymi jakości, zapewniając wytwórcom wgląd w zagadnienia jakości na poziomie całego przedsiębiorstwa. Teamcenter może pomoc w skróceniu czasu potrzebnego do rozwiązania problemu, dzięki czemu wytwórcy mogą ograniczyć ryzyko niespełnienia wymagań i efektywniej zarządzać jakością – dodał Eric Sterling.

Więcej na temat Teamcenter i CAPA tutaj.

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Środa, 6.02.2013 r.

Bezpłatne Tecnomatix Plant Simulation i RobotExpert

Siemens poinformował o udostępnieniu bezpłatnych 30-dniowych licencji umożliwiających testowanie oprogramowania Plant Simulation i RobotExpert wchodzącego w skład wiodącego w branży portfolio Tecnomatix dedykowanego do cyfrowej produkcji. Oferta jednostki firmy Siemens odpowiedzialnej za oprogramowanie służące do zarządzania cyklem życia produktu (PLM) jest skierowana do producentów, którzy bez wnoszenia żadnych opłat mogą ocenić wartość i przydatność tej technologii z punktu widzenia prowadzonej przez nich działalności

Z danych branżowych wynika, że producenci mogą zwiększyć wydajność systemów logistycznych aż o 20 procent, stosując oprogramowanie do symulacji zakładu, zaś symulacja pracy robotów może zwiększyć wydajność robotów zainstalowanych na hali produkcyjnej – powiedział Tom Hoffman, dyrektor ds. marketingu w dziale Manufacturing Engineering Software firmy Siemens PLM Software. – Oferując możliwość bezpłatnego testowania oprogramowania przez 30 dni, pomagamy producentom w ocenie korzyści, jakich firma może się spodziewać po wprowadzeniu aplikacji Tecnomatix do cyfrowej obsługi produkcji – dodał.

Plant Simulation to czołowe w skali światowej oprogramowanie do symulacji zdarzeń dyskretnych, wykorzystywane w planowaniu logistyki i analizowaniu mocy produkcyjnych. Plant Simulation jest zorientowanym obiektowo narzędziem do modelowania trójwymiarowego, umożliwiającym symulowanie osobnych zdarzeń oraz sporządzanie map strumienia wartości.

Z kolei RobotExpert jest łatwym w obsłudze oprogramowaniem do symulacji pracy robotów i programowania offline. Z jego pomocą producent może efektywnie zaplanować i zorganizować pracę robotów przemysłowych zainstalowanych w fabryce. Oprogramowanie umożliwia wirtualną optymalizację zrobotyzowanych procesów, co skraca czas ich ustawiania i przestoje oraz zwiększa wydajność pracy robotów w hali fabrycznej.

Bezpłatne 30-dniowe licencje na wersje testowe Plant Simulation i RobotExpert są dostępne już teraz. Zapraszamy na strony www.siemens.com/plm/free-plantsimulation i www.siemens.com/plm/free-robotexpert w celu zamówienia bezpłatnych testowych wersji oprogramowania.

Źródło: Siemens Industry Software

Share


Czwartek, 24.01.2013 r.

Polska Premiera NX 8.5 w lutym w Warszawie!

Siemens Industry Software Sp. z o.o. zaprasza na Polską Premierę NX 8.5, która odbędzie się 26 lutego 2013 w Warszawie, w hotelu InterContinental

Podczas tego największego forum CAx dla producentów i dostawców przedstawione zostaną nowości pakietu NX 8.5, uzupełnione pokazami pracy z systemem na żywo. O swoich doświadczeniach w pracy z oprogramowaniem Siemens PLM Software opowiedzą Klienci Siemens PLM Software (Siemens Industry Software).
Gościem specjalnym konferencji będzie Martin Kuessner (NX CAE Business Development), który omówi pełen zakres aplikacji oferowanych przez Siemens PLM, umożliwiajacych inżynierom konstruktorom przeprowadzanie symulacji w codziennej pracy oraz inżynierom analitykom przeprowadzanie specjalizowanych dedykowanych analiz.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegółowa agenda wydarzenia zostanie niebawem udostępniona.
Rejestracji można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software Sp. z o.o.

Share


Wtorek, 8.01.2013 r.

Jak działa Mold Wizard w NX?

[ video ]

W celu przybliżenia możliwości systemu NX w zakresie projektowania form wtryskowych, na stronie nxcad.pl zamieszczone zostały filmy obrazujące schemat postępowania przy tworzeniu tego typu narzędzia. Dzięki uprzejmości autorów materiału, publikujemy je poniżej

Filmy demonstrują kolejne etapy, od analizy technologicznej wyrobu przez konstrukcję narzędzia do symulacji ruchu
w celu sprawdzenia kolizji. (...)

| więcej |


Wtorek, 8.01.2013 r.

JT standardem ISO dla 3D

Lekki format danych JT™ Siemensa, umożliwiający przeglądanie zapisanych cyfrowo informacji 3D o produkcie i wymienianie się nimi w czasie rzeczywistym we wszystkich fazach cyklu życia produktu, został zaakceptowany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO) jako norma międzynarodowa

JT ułatwia współpracę pozwalając na sprawne i błyskawiczne przekazywanie danych o produktach między licznymi aplikacjami do wspomaganego komputerowo projektowania (CAD) i zarządzania cyklem życia produktu (PLM) obsługującymi ten standard. Dzięki akceptacji JT jako pierwszej międzynarodowej normy ISO dotyczącej lekkich plików z danymi do trójwymiarowej wizualizacji, producenci będą mogli uniezależnić się od zastrzeżonych formatów poszczególnych dostawców oraz łatwiej i szerzej korzystać z wizualizacji 3D w ramach współpracy poszczególnych działów przedsiębiorstwa.

General Motors już od ponad 10 lat wykorzystuje format plików JT na potrzeby trójwymiarowej wizualizacji i współpracy w ramach firmowej strategii zarządzania cyklem życia produktu – powiedział Nick Bell, dyrektor ds. informatyki w Globalnym Dziale Rozwoju Produktów General Motors. – Dzięki formatowi JT nasz zespół może łatwo przesyłać dane projektu w obrębie przedsiębiorstwa, a także do innych podmiotów w łańcuchu dostaw, co usprawnia komunikację i współpracę z wykorzystaniem wizualizacji. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni, że format JT został uznany za międzynarodową normę ISO.

Format danych JT firmy Siemens został zaakceptowany jako pierwsza na świecie międzynarodowa norma ISO określająca standard przeglądania i wymiany trójwymiarowych informacji o produktach zapisanych w plikach o niewielkiej objętości.”

W ciągu ostatnich 15 lat JT przyjął się w skali globalnej jako otwarty format wymiany i wizualizacji danych 3D produktu i stał się powszechnie używanym językiem umożliwiającym współpracę z wykorzystaniem trójwymiarowej wizualizacji w ramach zarządzania cyklem życia produktu – powiedział Chuck Grindstaff, dyrektor naczelny i prezes Siemens PLM Software. – Nadanie formatowi JT rangi normy ISO przyspieszy jego popularyzację, a tym samym przyczyni się do podniesienia wydajności prac nad rozwojem produktów i większej efektywności globalnego sektora wytwórczego. Dzisiejszy komunikat to kamień milowy w historii otwartych standardów PLM, który potwierdza zaangażowanie firmy Siemens w budowę otwartego modelu biznesowego korzystnego dla całej branży.

Zabiegając o status międzynarodowej normy ISO dla formatu JT, firma Siemens PLM Software współpracowała ściśle z ProSTEP iViP, globalnym konsorcjum działającym na rzecz rozwoju otwartych standardów. ProSTEP iViP w istotnym zakresie przyczyniło się także do publikacji dokumentu referencyjnego dotyczącego formatu plików JT jako Publicznie Dostępnej Specyfikacji (ISO PAS 14306) w październiku 2009 roku. Był to pierwszy krok prowadzący do uzyskania statusu międzynarodowej normy.

Jako uznany lider w kierowaniu opracowywaniem standardów dla branży ProSTEP iViP z przyjemnością przyjmuje fakt nadania formatowi JT rangi międzynarodowej normy. Potrzeba zdefiniowania globalnie akceptowanego lekkiego formatu danych 3D została wreszcie zaspokojona. Standardy pomagają branży w zachowaniu spójności przy wdrażaniu oprogramowania, a nowy status formatu JT umocni jego rolę w tym aspekcie – powiedział Steven Vettermann, dyrektor generalny ProSTEP iViP.

Norma ISO IS14306 zawiera szczegółowy i kompleksowy opis formatu danych JT, umożliwiający firmom oraz producentom oprogramowania szersze wykorzystywanie go w procesie zarządzania cyklem życia produktu oraz oprogramowaniu użytkowym. Koordynacją procedury zatwierdzania formatu JT zajmował się, w trybie globalnego głosowania, Podkomitet 4 Komitetu Technicznego 184 (TC 184/SC4) ISO odpowiedzialny za dane wykorzystywane w przemyśle. Więcej informacji o formacie JT znajduje się na stronie www.jtopen.com.

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Piątek, 28.12.2012 r.

Centrum Kompetencyjne CATIA/NX

W odpowiedzi na zachodzące zmiany na rynku oraz oczekiwania użytkowników CAD, firma KS Automotive otwiera w styczniu 2013 roku – Centrum Kompetencyjne CATIA/NX, dedykowane w szczególności branży motoryzacyjnej

Centrum będzie się mieściło w jednym z oddziałów firmy, we Wrocławskim Parku Technologicznym przy ul. Duńskiej 9. Celem funkcjonowania Centrum jest kompleksowe wsparcie techniczne dotychczasowych użytkowników CATIA V5 w branży automotive, którzy podjęli decyzję o rozpoczęciu prowadzenia i realizacji projektów przy wykorzystaniu Siemens NX.

Centrum będzie również realizować następujące zadania:
• opracowanie metodologii projektowania w NX dla zaawansowanych użytkowników CATIA V,
• analizy porównawcze używanych narzędzi CAD,
• pomoc w transferze danych z CATIA do NX (dla branży automotive),
• przekazanie metodologii konstruowania i budowy model dla Daimler-Benz,
• zastosowanie systemu Teamcenter do tworzenia struktury i zarządzania danymi w zdefiniowanej strukturze,
• prowadzenie dedykowanych dla Klienta szkoleń wdrożeniowych (zarówno dla kadry kierowniczej, jak i konstruktorskiej),
• publikowanie serii materiałów sieciowych i prasowych dotyczących wybranych zagadnień.

W przypadku problemów natury konstrukcyjnej, polscy konstruktorzy i eksperci KS Automotive będą do dyspozycji klientów i użytkowników obu systemów.

O KS Automotive
Inicjator powstania Centrum – KS Automotive – jest certyfikowanym partnerem Siemens Industry Software w zakresie dystrybucji i wdrażania rozwiązań PLM. KS Automotive Sp. z o.o. to spółka będąca polskim oddziałem niemieckiej firmy KS Engineering GmbH z siedzibą w Monachium. Zarówno KS Automotive oraz KS Engineering wchodzą w skład KS Group. Od początku swojej działalności firma funkcjonuje jako biuro konstrukcyjne, które współpracując ściśle z centralą w Monachium realizuje projekty konstrukcyjne dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego.

Źródło: KS Automotive

| patrz także: „Time to say goodbye” – o przejściu z CATIA do NX, a także o nowym Centrum... |
 

Share


Piątek, 21.12.2012 r.

3DSync – na bazie Solid Edge ST?

Tytułowe 3DSync nie ma nic wspólnego z 3DVIA Sync. Tak jak wspomniałem przy okazji relacji z polskiej premiery Solid Edge ST5, doczekaliśmy się całkiem nowego systemy quasi-CAD od Siemens PLM Software!

Dlaczego piszę „quasi”? Cóż, wiele wskazuje na znaczące podobieństwo nowego systemu nazwanego zgrabnie 3DSync (zapewne Sync od Synchronous) do klasycznej wersji Solid Edge ST5 (vide screeny poniżej, a także film dostępny na stronie głównej SolidEdgeblog.pl), ale niemożliwe byłoby zaoferowanie alternatywnego CAD 3D w cenie poniżej 2000 USD (rynek USA). 3DSync może być najwyżej komplementarny do Solid Edge ST5 – pod warunkiem, że będzie w stanie zaoferować coś, czego w normalnej wersji nie ma, albo też – co najbardziej prawdopodobne: uzupełni portfolio Siemens PLM Software o tanie narzędzie do translacji geometrii 3D pochodzącej z innych systemów i jej modyfikowania/edytowania.

Kto wie, może w połączeniu z darmowym 2D Drafting okazać się istotnie tanią, a w pewnym obszarze zastosowań wystarczającą alternatywą dla drogich rozwiązań.

I jeszcze jedno: przez jakiś czas (do 15 maja 2013) rozwiązanie to udostępnione będzie ZA DARMO!
(i do 15.05.2013 można go za darmo używać)!

| więcej |


Środa, 19.12.2012 r.

Konkurs Testuj NX i wygraj iPada rozstrzygnięty!

Ogłoszony na początku października konkurs dla inżynierów zainteresowanych testowaniem możliwości systemu NX, został rozstrzygnięty. Zwycięzcą został Kamil Ostalski z firmy Wimar Witold Czarnecki

Konkurs był częścią kampanii promocyjnej systemu NX. Uczestnicy mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych zeszytów ćwiczeń, które usprawniały proces testowania rozwiązania NX. Każdy z pięciu zeszytów ćwiczeń pozwalał na przetestowanie innego obszaru funkcjonalności NX, takich jak: modelowanie 3D elementu maszynowego, modelowanie swobodne, modelowanie z wykorzystaniem równania krzywej, modelowanie części blaszanej oraz modelowanie części deformowalnej.

Zarówno sam Konkurs, jak i wydarzenie towarzyszące – Webinar – cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Nadesłano ponad 150 zgłoszeń i zdecydowana większość uczestników wypełniła zapis w regulaminie, przesyłając przynajmniej 3 modele wykonane na bazie zeszytów ćwiczeń. 6 grudnia drogą losowania wyłoniono zwycięzcę, którym został Kamil Ostalski z firmy Wimar Witold Czarnecki. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy konkursu zapraszają wszystkich zainteresowanych testowaniem systemu NX oraz zeszytami ćwiczeń do kontaktu z przedstawicielami pod numerem telefonu (71) 791 30 51 lub adresem mailowym handlowy@gmsystem.pl. Dla firm zainteresowanych zakupem i wdrożeniem systemu, przygotowano atrakcyjną ofertę.

Źródło: GM System

Share


Poniedziałek, 17.12.2012 r.

Tylko trzy dni oferty specjalnej!

Tylko do 20 grudnia 2012 mogą Państwo zrobić gwiazdkowy prezent swojej firmie i skorzystać z oferty specjalnej obejmującej: pływającą licencję Solid Edge ST5 (Solid Edge Premium Floating), 3-letnią opiekę techniczną (maintenance), szkolenie oraz urządzenie SpaceMouse Pro – w sprzedaży ratalnej na okres 36-miesięcy, przy przewidywanej stałej racie w wysokości jedynie 951 zł netto miesięcznie

Warto dodać, że Solid Edge Premium to najbogatsza konfiguracja systemu Solid Edge. Zawiera kompletny pakiet Technologii Synchronicznej do konstruowania w oparciu o dowolne modelowanie 3D w kontekście inżynierskim. Dodatkowo pakiet obejmuje także zaawansowane narzędzia do analiz i symulacji MES. Co więcej, fakt zapewnienia maintenance oznacza, iż można liczyć na darmową aktualizację przynajmniej do dwóch kolejnych wersji Solid Edge ST, w okresie trwania umowy kredytowej.

Technologia synchroniczna to nowa filozofia modelowania, która łączy w sobie szybkość i elastyczność modelowania bezpośredniego z możliwością stosowania w geometrii trwałych zależności.
Dzięki Technologii Synchronicznej można:
• przyśpieszyć procesy projektowe – średnio o 20% (miesięcznie 67h każdego Inżyniera),
• skrócić czas realizacji przedsięwzięć biznesowych z jednoczesnym zwiększeniem rentowności,
• wprowadzać i wykorzystywać metody szybkiej adaptacji,
• zwiększyć jakość i czytelność dokumentacji technicznej 3D/2D,
• szybko modyfikować istniejące i importowane modele 3D,
• w łatwiejszy sposób wymieniać informacje CAD z innymi podmiotami,
• unowocześnić technologie procesów produkcyjnych.

Oferta specjalna ogłoszona została po raz pierwszy podczas odbywającej się w listopadzie w Warszawie konferencji zorganizowanej przez Siemens Industry Software (relacja tutaj).

Osoby zainteresowane szczegółową ofertą, proszone są o wypełnienie formularza (dostępnego na stronie Oferty Specjalnej) lub o kontakt z biurem Siemens Industry Software (+48 22 339 3523, info.pl.plm@siemens.com).

Źródło: Siemens Industry Software

Share


Czwartek, 13.12.2012 r.

Centrum Kompetencyjne CATIA/NX

Od Nowego Roku we Wrocławiu swoją działalność rozpoczyna Centrum Kompetencyjne CATIA/NX, mające oferować szkolenia z migracji danych z CATIA do NX dla branży automotive

Centrum Kompetencyjne CATIA/NX jest dedykowane branży motoryzacyjnej, która zgodnie z zapowiedziami, będzie ulegać zmianom systemów projektowania z CATIA na NX w nadchodzących latach. Za powstanie i koordynację działań Centrum odpowiada firma KS Automotive, certyfikowany partnerem Siemens Industry Software w zakresie dystrybucji i wdrażania rozwiązań PLM.

Źródło: KS Automotive

| patrz także: „Time to say goodbye” – o przejściu z CATIA do NX, a także o nowym Centrum... |

 

Share


Czwartek, 6.12.2012 r.

Parasolid V25.0

Siemens PLM Software poinformował o udostępnieniu najnowszej edycji Parasolid, kernela będącego jednym z najczęściej wykorzystywanych we współczesnych systemach CAD/CAM/CAE 3D. Wśród nowości „jubileuszowej wersji” pojawiło się wiele rozszerzeń w obszarach modelowania powierzchniowego, wizualizacji i oczywiście wydajności jądra systemu

Jedną z najbardziej spektakularnych nowości jest zapewnienie możliwości dokonania płynnych przejść między wieloma profilami w danym modelu. Proszę zwrócić uwagę na poniższy przykład, w którym widoczne jest zrealizowane przejście powierzchni (płaszczyzny) między dwoma profilami: po lewej stronie – bez łagodnych przejść na łączeniach z licem, a po prawej z płynnym przejściem i deformacją płaszczyzny.

– Parasolid dostarcza wysokiej klasy rozwiązanie spełniające oczekiwania i wyzwania z różnych gałęzi przemysłu – powiedział Paul Sicking (Chief Technology Office, Siemens PLM Software). – Ostatnia edycja 25.0 dostarcza wachlarz rozszerzeń pozwalający twórcom oprogramowania na dalszą automatyzację działań, co przełoży się na wzrost produktywności końcowych użytkowników.

W przypadku Parasolid V25.0 istotnie skupiono się przede wszystkim na modelowaniu powierzchniowym, na obsłudze krzywych, a także – na wydajności kernela:
• zwiększono stopień kontroli nad modelowanymi powierzchniami, płaszczyznami; np. w przypadku importowanej geometrii łatwiejsze będzie jej korygowanie, usuwanie błędów, nieciągłości itp.; możliwe będzie także uzyskanie bardziej płynnych, „miękkich” przejść między łączonymi kształtami, profilami, licami, płaszczyznami...
• modelowanie krzywych – nowe funkcjonalności pozwalają na większą kontrolę nad przebiegiem krzywych; możliwe jest także utworzenie skomplikowanej krzywej z łańcucha krawędzi...
• optymalizacja wydajności – nowe algorytmy ułatwią implementację rozwiązań CAE i tworzenie nowych aplikacji do analiz i symulacji...

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: www.siemens.com/plm/parasolid/v250

Źródło: Siemens PLM Software

Share


 < | strona 2 z 5 | >
1 2 3 4 5 ...

Blog monitorowany przez:

 
 
 
 

 

 


© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
SWblog.pl jest częścią serwisu CADblog.pl – tytułu prasowego  zarejestrowanego  w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934