| www.swblog.pl & www.cadblog.pl | Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk. Więcej >>>
stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)
|
ostatnie e-wydanie CADblog.pl | w numerze 1-2/2015 | archiwum CADblog.pl |

Blog poświęcony systemowi SolidWorks 3D CAD,     
związany z czasopismem CADblog.pl 
    
 

© Maciej Stanisławski 2009
     
          ul. Jeździecka 21c/43, 05-077 Warszawa     
tel.: 0602 336 579     
 maciej@cadblog.pl     
2017 rok VIII
     

>> Strona główna | Wiadomości | SWblog | Strefa DraftSight | Ciekawe linki | Publikacje | CADblog | Archiwum CADblog.pl  | CAx Raport |


    


Wydanie aktualne

nr 3-4(23-24) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Wydania archiwalne

nr 1-2(21-22) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum

numer 1(15) 2011
HD dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD już dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD już dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 dostępny
w archiwum


numer 9(10) 2009
już dostępny
w archiwum


numer 8(9) 2009
już dostępny
w archiwum


Wydanie specjalne
numer 7(8) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 6(7) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 5(6) 2009
już wkrótce dostępny
w archiwum


Numer 4(5) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 3(4) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 2(3) 2009
już dostępny
w archiwumNumer 1(2) 2009
już dostępny
w archiwum


 Numer 0 (1) 2009
– dostępny
w archiwum
 

strona 1 z 3 | > | >> |
1 2 3 ...

Reklama

  

Wtorek, 10.11.2015 r.

Wyniki 14. studenckiego konkursu projektowego SOLIDWORKS 

Zakończyła się kolejna edycja najstarszego konkursu projektowego SOLIDWORKS w Polsce, organizowanego przez DPS Software (dawniej CNS Solutions). W tym roku wybór laureatów był bardzo trudny, z uwagi na zbliżony poziom prac. Każdy projekt z pierwszej 10. (a w zasadzie 12.) otrzymał po kilka głosów w każdej kolejnej turze głosowania. Ostatecznie, na wynik konkursu, wpłynęła ocena działu technicznego DPS Software

Prace z czołówki zostały skrupulatnie przeanalizowane pod kątem techniki modelowania, poprawności złożeń oraz zaawansowania projektu. Po długich dyskusjach zostali wyłonieni zwycięzcy. Przyznano również 2 wyróżnienia.
– W imieniu swoim, przedstawicieli firmy oraz SOLIDWORKS gratuluję zwycięzcom oraz osobom, którym bardzo niewiele zabrakło do podium – powiedział Dariusz Żebrowski, specjalista ds Edukacji DPS Software. Nagrody zostały wręczone laureatom na corocznej konferencji DPS Forum.

Laureaci 14 Edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS
1. miejsce: Tomasz Tworek – „Synrefit” (Politechnika Wrocławska, Wydział Mechaniczny)
Projekt pojazdu o napędzie hybrydowym ze sterowaniem autonomicznym

 

Tomasz Tworek na zdjęciu ze swoim zrealizowanym projektem i... główną nagrodą
w 14. Studenckim Konkursie DPS Software (dawniej CNS Solutions)

 

Projekt dotyczy budowy modelu małego pojazdu o napędzie hybrydowym, który powstał na bazie kompaktowego quada z silnikiem spalinowym 50cm3. Tylne koła są napędzane silnikiem spalinowym, przednie zaś – silnikami elektrycznymi. Głównym założeniem konstrukcyjnym było umożliwienie sterowania każdym układem pojazdu poprzez komputer pokładowy, przez co możliwe będzie realizowanie algorytmów autonomicznego sterowania pojazdem. Projekt pojazdu wykonano oczywiście w oprogramowaniu SOLIDWORKS. (...)

 

Wtorek, 20.10.2015 r.

Dassault Systèmes prezentuje SOLIDWORKS 2016 

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, jeden ze światowych liderów w dziedzinie oprogramowania projektowego 3D oraz rozwiązań 3D Digital Mock Up i oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu (PLM), zaprezentował oficjalnie SOLIDWORKS 2016, najnowszą odsłonę znakomitych aplikacji do prac projektowych i inżynieryjnych 3D...

SOLIDWORKS 2016 oferuje nowe i rozbudowane funkcje, dzięki którym społeczność 2,7 milionów użytkowników będzie w stanie szybciej i łatwiej wprowadzać innowacyjne rozwiązania, tworzyć i rozwijać modele, współpracować oraz realizować projekty od fazy koncepcyjnej do produkcji.

Zintegrowane środowisko projektowe
SOLIDWORKS 2016 to zintegrowane środowisko projektowe 3D oparte na platformie Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE, obejmujące wszystkie aspekty procesu opracowywania produktu. Nowe funkcje wprowadzone na życzenie użytkowników w obszarze CAD/CAE i PDM umożliwiają m.in. spłaszczanie dowolnej powierzchni, generują wizualizacje i ułatwiają weryfikację jakości projektu, pozwalając również na bardziej efektywną komunikację z działem produkcyjnym, szybkie tworzenie doskonałej jakości materiałów marketingowych oraz łatwiejszy dostęp do komend. Dzięki tym funkcjom oraz setkom innych, nowych funkcjonalności, w tym ulepszonemu (i odświeżonemu – przyp. redakcji) interfejsowi użytkownika, projektanci i inżynierowie będą mogli skupić się na swoich projektach, rozwiązywać skomplikowane problemy, sprawniej prowadzić równoległe prace projektowe oraz szybko przeprowadzać projekty przez fazę produkcyjną (...)

 

Środa, 1.04.2015 r.

Jeszcze 30 dni...

O tyle bowiem (do końca kwietnia br.) przedłużony został okres, w którym każdy zainteresowany ma szansę ukończyć bezpłatny kurs i uzyskać kod uprawniający do darmowego egzaminu CSWA

 

To nie jest żart primaaprilissowy, ale dobra wiadomość dla tych z Państwa, którym nie udało się jeszcze ukończyć cyklu 44 lekcji „on-line”, dostępnych na platformie MySolidWorks.com. Więcej informacji o samym kursie, a także egzaminie CSWA, można znaleźć tutaj.

(ms)

Share


Środa, 11.03.2015 r.

CSWA – bezpłatny kurs i egzamin? Tylko do 31 marca!

CSWA jest świetnym wprowadzeniem do programu certyfikacyjnego SOLIDWORKS – w szczególności dla osób, które poszukują potwierdzenia swoich umiejętności i znajomości programu

Certyfikat Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) posiada już ponad 85 000 użytkowników na całym świecie. Dla kogo jest on przeznaczony? Głównie dla tych użytkowników, których przygoda z SOLIDWORKS trwa niecały rok.

Po raz pierwszy w historii DS SolidWorks oferuje użytkownikom specjalny kurs przygotowawczy do egzaminu CSWA, który dostępny jest na platformie MySOLIDWORKS.com. Wspomniany kurs składa się z 45 modułów, które mają za zadanie przygotować zainteresowanego do egzaminu CSWA.

Za darmo
Tylko do 31 marca br. kurs przygotowawczy CSWA jest dostępny za darmo dla wszystkich osób, które odwiedzą platformę MySOLIDWORKS.com, zarejestrują się, zalogują i odwiedzą stronę treningu. Żeby było jeszcze ciekawiej, wszystkie osoby, które przejdą cały kurs w okresie promocyjnym, otrzymają voucher na darmowy egzamin CSWA! Warto spróbować, każda lekcja (odcinek kursu) obejmuje wprowadzenie, prezentację funkcjonalności w środowisku SOLIDWORS, a następnie część treningową (ćwiczenie), które odbywamy bezpośrednio na stronie kursu (nie musimy nawet posiadać własnej licencji oprogramowania SOLIDWORKS). Dzięki temu w kursie możemy uczestniczyć w zasadzie z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie – jeśli posłużymy się np. urządzeniem mobilnym.

 

Cały kurs CSWA (łącznie z ćwiczeniami praktycznymi i częścią testową) odbywamy w oknie przeglądarki internetowej...

 

Więcej na temat CSWA i bezpłatnego treningu niebawem na blogu, także na SWblog.pl.

(ms)

Źródło: SolidMania.com

Share


Poniedziałek, 16.02.2015 r.

SOLIDWORKS World 2015 (#SWW15) – zapis konferencji

Organizatorzy tegorocznej konferencji SOLIDWORKS World 2015 przewidzieli możliwość zdalnego „uczestnictwa” – oglądania relacji z wydarzenia na żywo, z równoległym śledzeniem komentarzy pojawiających się na Twitterze. Obecnie dostępny jest zapis wideo z każdej sesji generalnej...

Nie każdy zainteresowany miał możliwość zasiąść przed komputerem o 16.30 naszego czasu i spędzić tak ok. 1,5 godziny przez trzy kolejne dni (piszącemu te słowa nie udało się to np. w poniedziałek :)), śledząc przebieg wydarzenia na żywo. Dlatego warto skorzystać z tej możliwości: na stronie http://www.solidworks.com/sww/live-streaming.htm, po dokonaniu rejestracji, uzyskać można dostęp do zapisu poszczególnych sesji generalnych; osobiście polecam środową (lista „Top Ten” i nowości SW 2016). Na kanale YouTube dostępne są także inne materiały video (z konferencji prasowych, z pawilonu partnerskiego) – link tutaj.

A niebawem pełna polskojęzyczna relacja z wydarzenia – równolegle na SWblog.pl i CADblog.pl.

(ms)

Share


Czwartek, 11.12.2014 r.

Pierwsze pliki szkoleniowe do SOLIDWORKS 2015

Od niedawna dostępna jest najnowsza wersja SOLIDWORKS 2015. Wraz z jej pojawieniem się, systematycznie aktualizowane i dostosowywane są pliki szkoleniowe

Obecnie dostępne są pliki do podstawowego modelowania części, rysunków oraz zaawansowanego modelownia części i złożeń. Pliki można pobrać bez logowania ze strony DS SolidWorks (link tutaj).

Paweł Kęska, PSWUG.info

Share


Piątek, 07.11.2014 r.

SOLIDWORKS „on-line” w listopadzie

Anglojęzyczna formuła 22-minutowych webinarów dla użytkowników SOLIDWORKS doczekała się swojej polskiej edycji. Już w listopadzie wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział
w trzech spotkaniach „on-line”...

Webinaria (czy, jak wolą organizatorzy – seminaria) są oczywiście bezpłatne, a prowadzić je będzie Marcin Sitkiewicz (specjalista techniczny SOLIDWORKS). W czasie kolejnych spotkań będzie można poznać:

• SOLIDWORKS Composer – i praktyczne zastosowanie
12 listopada 2014, 14:00 (rejestracja tutaj)

• SOLIDWORKS Inspection – kontrola jakości
18 listopada 2014, 14:00 (rejestracja tutaj)

• SOLIDWORKS Simulation – nowy pakiet (2015), nowe możliwości
25 listopada 2014, 14:00 (rejestracja tutaj)

Źródło: CNS Solutions, DS SolidWorks

Share


Czwartek, 06.11.2014 r.

XIII spotkanie użytkowników SOLIDWORKS

Polska premiera SOLIDWORKS 2015 odbyła się 22 października w SoundGarden Hotel w Warszawie. Organizator – firma CNS Solutions – gościła ponad 200 użytkowników oprogramowania CAD/CAM/CAE/PDM. Liczyłem na to, że uda mi się tam być...

Cóż, kiedy proza życia sprawiła, że stało się inaczej. Stąd nie będzie relacji subiektywnej (z tzw. „pierwszej ręki”), ale może to i lepiej, bo dzięki temu dotrze ona do Państwa odrobinę wcześniej. Pocieszam się tylko, że nie byłem jedynym, który mimo ambitnych zamierzeń na wydarzenie nie dotarł, ale o tym za chwilę.

Głównym punktem konferencji były nowości SOLIDWORKS 2015, szeroko przedstawione przez specjalistów technicznych CNS na sali głównej oraz podczas panelu technicznego w sali warsztatowej. Swoją premierę miały nowe rozwiązania. Inżynierowie, projektanci, wykładowcy mogli zapoznać się z SOLIDWORKS Mechanical Conceptual (o którym można poczytać coś niecoś np. tutaj), SOLIDWORKS Inspection czy Exalead.  Nie zabrakło też SOLIDWORKS Enterprise PDM, SOLIDWORKS Simulation oraz SolidCAM.

Cóż, o nowościach można poczytać w wielu miejscach w sieci (np. tutaj), ale najlepiej jednak zobaczyć je „na żywo”. Dla osób, które nie mogły wziąć udziału w tym wydarzeniu (ani w organizowanej przez SolidExpert kilka dni później premierze w Krakowie – link tutaj), pewną namiastką może być cykl 22-minutowych webinariów omawiających wybrane nowości samego SOLIDWORKS, jak i aplikacji z nim związanych (więcej na ten temat tutaj).

Mocnym elementem wydarzenia – którego nie zastąpią najlepsze nawet webinary – jest przestrzeń dla wystawców, czyli klientów CNS wykorzystujący w swojej codziennej pracy oprogramowanie SOLIDWORKS i SolidCAM. Największym zainteresowaniem gości cieszył się motocykl zbudowany przez ekipę Game Over Cycles – vide zdjęcia (m.in. dlatego żałuję, że nie byłem). Także studenci – jak co roku – pokazali swoje prace. Zespoły PRZ Racing i Silesia Automotive zaprezentowały bolidy Formula Student. Zdalnie sterowany samolot o rozpiętości skrzydeł 4m to z kolei dzieło studentów z koła naukowego Melavio. Wszystkie zespoły wspierane są przez CNS Solutions i SOLIDWORKS.

Skoro mówimy o studentach, to warto wspomnieć o konkursie MODELMANIA, chociaż on akurat dedykowany jest dla wszystkich użytkowników, nie tylko studentów. W tegorocznej edycji zwyciężył Tomasz Nalborski.

A sama konferencja? Otworzyło ją wystąpienie dyrektora handlowego – Pawła Dziadosza – oraz... gość specjalny – Simon Booker z SolidWorks Corp. Z powodu obowiązków (a dokładnie przesunięcia w ostatniej chwili terminów pewnych ważnych spotkań) Simon nie mógł być tego dnia osobiście, ale wybrnął z tego, przysyłając specjalny film, nie tylko z pozdrowieniami dla uczestników (video poniżej).

 

Dodam, że Simon jest nieformalnym „ojcem chrzestnym” CADblog.pl, gdyż to po rozmowie z nim, w czasie konferencji zorganizowanej ładnych kilka lat temu dla dziennikarzy z regionu EMEA, zrodził się pomysł uruchomienia polskiego bloga/blogu (zawsze mam wątpliwości co do pisowni) o tematyce CAD.

Konferencję zaszczycił gość specjalny, dziennikarz TVP i Discovery Science, prowadzący program „Jak To Działa” Radek Brzózka. Jego wykład „Małe jest wielkie!!!” przykuł uwagę wszystkich uczestników i zebrał gromkie brawa. Może warto czasem oglądać telewizję?

Za sprawą firm Zortrax (drukarki 3D) i Smarttech (skanery 3D) można było poznać także wybrane techniki inżynierii odwrotnej (ang. reverse engineering) i szybkiego prototypowania – ich stoiska były licznie odwiedzane przez uczestników. Organizatorzy dziękują także firmom 3DConnexion i HP Polska za przekazanie nagród oraz portalom: 3dcad.pl, cad.pl, pswug.info, cadnews.pl, cadpolska.pl, cadblog.pl, 3dcax.pl, cnc.info.pl, metale.org, narzedziownia.org, obrobkametalu.pl, tworzywa.org, plastech.pl, biznesbenchmark.pl, wspierającym konferencję medialnie. Na marginesie: czy zauważyli Państwo wśród tej wyliczanki CADblog.pl? Powoli istotnie przestaję myśleć o nim jako o blogu, a coraz częściej, jak o portalu. A chyba nie do końca o to chodzi...

Kolejne spotkanie za rok, w imieniu organizatorów już teraz gorąco na nie zapraszam. A poniżej jeszcze jeden materiał video, pokazujący, jak było w tym roku. Galeria zdjęć na stronie organizatora (link tutaj).

 

(ms)

Źródło: CNS Solutions

Share


Środa, 22.10.2014 r.

Polska Konferencja SolidWorks 2015 w Krakowie

Pojutrze, 24 października br. odbędzie się Polska Konferencja SolidWorks 2015 organizowana przez firmę SolidExpert z Krakowa. Jak co roku konferencja poświęcona będzie nowościom, jakie znajdziemy w najświeższej wersji programu

Polska Konferencja SolidWorks 2015 to wydarzenie, które zrzesza wiele osób powiązanych ze środowiskiem CAD/CAM/CAE/PDM. W tym roku pojawią się na niej m.in. firma Zortrax z drukarkami 3D, studenci Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Krakowskiej ze swoimi projektami, czy wystawcy prezentujący rozwiązania sprzętowe.

Spotkanie to jest świetną okazją do poznania nowości w SolidWorks 2015, nawiązania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń wśród użytkowników programu. Jak co roku, wydarzenie będzie miało miejsce w Centrum Konferencyjnym Witek, Modlniczka 124a, 32-085 Kraków – Modlnica. Rejestracja na konferencję prowadzona będzie na stronie organizatora prawie do ostatniej chwili!

Motywem przewodnim konferencji będzie SolidWorks 2015, który został wzbogacony o wiele nowości. Do najważniejszych z nich można zaliczyć m.in.:
• Szkic: linia od punktu środkowego, prostokąt z poziomymi/pionowymi liniami konstrukcyjnymi;
• Splajny: udoskonalona funkcja splajnu na powierzchni, przekształcanie stylu splajnu do punktów splajnu,
• Szyki: udoskonalone szyki liniowe i zmienne oraz wzory wypełnienia;
• Zaawansowana geometria: asymetryczne zaokrąglenia, rozdzielone powierzchnie, płaszczyzny szkicu w widoku „normalny do”;
• SOLIDWORKS Model Based Definition (MBD) umożliwiający opis szczegółów produktu bez rysowania – metodą adnotacji 3D PMI – oraz zapisywanie plików wynikowych w formacie eDrawing lub 3D PDF;
• SOLIDWORKS Treehouse pozwalający na wizualne planowanie, tworzenie, edytowanie i wyświetlanie struktury złożenia;
• SOLIDWORKS Inspection służący do automatyzacji tworzenie rysunków i raportów do celów kontroli;
• SOLIDWORKS Costing szacujący koszty tworzenia konstrukcji spawanych, części z tworzyw sztucznych i odlewanych, odlewów skrawanycn oraz wydrukowanych w technologii 3D;
• Możliwość drukowania bezpośrednio z drukarek 3D w formatach AMF oraz 3MF;
• PhotoView 360 – renderowanie określonych obszarów graficznych;
• SOLIDWORKS Simulation umożliwia szacowanie wytrzymałości produktu pod obciążeniem dynamicznym oraz pod zróżnicowanymi scenariuszami obciążeń;
• Klient SOLIDWORKS Enterprise PDM Web2 podłącza urządzenia do przechowalni...

Opis pełnego zakresu rozwiązań SOLIDWORKS 2015, dotyczących projektowania, symulacji, zarządzania danymi i komunikacji technicznej znajduje się tutaj.

Wspomniane wyżej nowości oraz jeszcze więcej funkcji zostaną zaprezentowane już w piątek, 24 października br. na Polskiej Konferencji SolidWorks 2015 w Krakowie. Rejestracji można jeszcze dokonać tutaj.

Źródło: SolidExpert

Share


Czwartek, 17.07.2014 r.

Nowy polski podręcznik do SOLIDWORKS 2014

To już trzeci podręcznik do SOLIDWORKS, a pierwszy do wersji 2014, którego autorem jest Paweł Kęska

Najnowszy podręcznik SOLIDWORKS 2014: Modelowanie powierzchniowe | Narzędzia do form | Rendering i wizualizacje – jest już dostępny. Ta najnowsza pozycja w sposób kompleksowy przybliża tematykę związaną z powierzchniami (modelowanie skomplikowanych kształtów oraz komponentów z tworzyw sztucznych, naprawa błędów w plikach importów, obróbka wyników skanowania 3D itp.). Czytelnicy znajdą w niej także wiele przydatnych wskazówek dotyczących projektowania elementów z tworzyw (operacje mocowania, sprawdzanie symetrii, analiza grubości, zapis do złożenia).
Rozdział drugi podręcznika został poświęcony tematyce przygotowania gniazd formujących w oparciu o narzędzia do form. Oprócz omówienia wszystkich dostępnych narzędzi zamieszczono wiele ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz różne triki ułatwiające pracę z formami.
Ostatni rozdział poświęcony został renderingowi i realistycznym wizualizacjom.

Formuła podręcznika sprawia, że w wielu miejscach czytelnik wykorzystuje poznane w rozdziale pierwszym operacje modelowania powierzchniowego.

Zagadnienia omówione na łamach podręcznika:
• Różnice pomiędzy „Powierzchnią według granicy” a „Powierzchnią wyciągniętą po profilach”,
• Do czego służy narzędzie analizy „Zebra”,
• Jakie są rodzaje linii podziałowej i kiedy stosować dany typ,
• Praktyczne zastosowanie operacji „Gięcie”,
• Metody wypełniania powierzchni z różnymi typami wyrównania na granicy,
• Wszystkie sposoby przycinania powierzchni,
• Operacje mocowania oraz operacje haczyka zatrzaskowego,
• Jak i kiedy wykorzystywać operację „Usuń ścianę”,
• Jak naprawiać błędy importowanej geometrii,
• W jaki sposób przekonwertować wynik skanowania 3D na powierzchnię,
• Technikę projektowania w części i zapisu do złożenia,
• Narzędzia analiz pochylenia, podcięcia, grubości itp.,
• W jaki sposób korygować pochylenie obiektów,
• Jak ręcznie poprowadzić linię podziałową,
• Czym różni sie operacja „Odciśnięcia od Gniazda”,
• W jaki sposób manualnie wykonać podział gniazda,
• Różne techniki tworzenia wypychaczy i suwaków,
• Metody budowy form wtryskowych w kontekście,
• Sposoby definiowania wyglądów i ich zaawansowane ustawienia,
• Typy oświetlenia. Jak wstawić światło, rodzaje i parametry,
• Ustawienia sceny i środowiska,
• Różne typy renderowania, w tym konturów,
• Ustawienia PhotoView 360 i ich wpływ na rendering końcowy,
• Inne techniki pozwalające tworzyć realistyczne wizualizacje...

SOLIDWORKS 2014: Modelowanie powierzchniowe | Narzędzia do form | Rendering
Autor: Paweł Kęska
Format: B5
Ilość stron: 624
Wydruk: kolorowy
Oprawa: miękka
Zawiera płytę CD

Pełen spis treści podręcznika można pobrać tutaj.


Źródło: CADvantage

Share


Środa, 23.04.2014 r.

SOLIDWORKS Electrical z rekomendacją

Stowarzyszenie Elektryków Polskich rekomenduje aplikację wspomagającą projektowanie systemów elektrycznych

DS SolidWorks poinformowała, że Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) uznało SOLIDWORKS Electrical za program godny swojej rekomendacji. Trzeba przyznać, że w wielu środowiskach związanych z projektowaniem CAD 3D (i z różnymi systemami) moduł elektryczny SOLIDWORKS cieszy się bardzo dobrą opinią.

Świadectwo rekomendacji (vide fot.) zostało umieszczone na oficjalnej stronie SEP: www.oeit.sep.org.pl.

Źródło: SOLIDWORKS.pl

Share


Wtorek, 22.04.2014 r.

Export wyników SOLIDWORKS Simulation do plików eDrawings

Stosunkowo często zdarza się, że użytkownik danego oprogramowania CAD/CAE rezultaty wykonanej przez siebie symulacji musi udostępnić lub pokazać komuś, kto nie posiada odpowiedniego pakietu, odpowiedniego oprogramowania. Cezary Cholewski (CNS Solutions) podpowiada, jak w takiej sytuacji mogą sobie poradzić użytkownicy SOLIDWORKS Simulation

Najprostszym sposobem postępowania w takim przypadku jest oczywiście zapis wszystkich wykresów do plików *.jpg, poprzez funkcję „zapisz wszystkie wykresy jako jpg”.

„Zapisz wszystkie wykresy jako jpg”

Jednak czasami to nie wystarczy i konieczne będzie udostępnienie „wykresów 3D”.  Tutaj z pomocą przychodzi darmowa przeglądarka plików eDrawings, która potrafi otworzyć wyniki badań SOLIDWORKS Simluation.
Wystarczy tylko zapisać wyniki do formatu *.eprt, z którym wspomniana aplikacja eDrawings poradzi sobie bez problemu.

Powyżej: zapis wyników do formatu *.erpt. Poniżej: plik odczytany w eDrawings...

Źródło: CNSToday.pl, CNS.pl

• eDrawings dostępna jest tutaj

Share


Czwartek, 3.04.2014 r.

SOLIDWORKS Mechanical Conceptual – zgodnie z zapowiedzią

Dassault Systemes poinformowała o udostępnieniu SOLIDWORKS Mechanical Conceptual – rozwiązania klasy CAD 3D do modelowania/projektowania koncepcyjnego w branży mechanicznej. Jak podkreśla 3DS – jest to pierwsza aplikacja SOLIDWORKS wykorzystująca możliwości platformy 3DEXPERIENCE

Zapowiedziana po raz pierwszy w styczniu ubiegłego roku podczas SWW 2013 (link do relacji tutaj), przybliżona uczestnikom tegorocznej konferencji SolidWorks World, realizuje w praktyce ideę wsparcia działań projektowych z wykorzystaniem możliwości wymiany danych i współpracy między grupami projektowymi poprzez technologię cloud-computing.

SOLIDWORKS Mechanical Conceptual stanowi uzupełnienie regularnej wersji SOLIDWORKS (obecnie trwają przygotowania do wydania wersji 2015, o nowościach w niej zapowiedzianych można poczytać tutaj), a ma służyć do szybszej i doskonalszej realizacji idei i koncepcji dotyczących rozwiązań mechanicznych. Użytkownik nie tylko może intuicyjnie wykonać szkic swojego projektu w środowisku CAD, ale może na bieżąco konsultować swoje pomysły z innymi osobami zaangażowanymi w projekt, a także błyskawicznie uzyskać model 3D, przeprowadzić jego analizę kinematyczną i sprawdzić, czy przyjęte założenia okażą się funkcjonalne. Uzyskany „model koncepcyjny” można zaimportować do SOLIDWORKS i tam kontynuować już prace stricte projektowe.

3DS pisze oficjalnie o SOLIDWORKS Mechanical Conceptual jako o „intuicyjnym, bardzo wydajnym środowisku modelowania 3D, z możliwością przechowywania i wymiany danych on-line.

– To bardzo ważny moment dla SOLIDWORKS, gdyż udało nam się udostępnić kluczową aplikację do modelowania 3D, która w pełni korzysta z możliwości tkwiących w platformie 3DEXPERIENCE i jednocześnie nadal realizuje ideę łatwości użycia – powiedział Bertrand Sicot, CEO DS SolidWorks. – Część naszych klientów testowała już ten produkt, korzysta z niego na co dzień i potwierdza korzyści wynikające z jego zastosowania. Teraz udostępniamy go szerszemu gronu – dodał.

SOLIDWORKS Mechanical Conceptual jest dostępny u wybranych resellerów. Z wcześniejszych informacji wynika, że będzie dostępny m.in. w miesięcznej subskrypcji, której koszt (dla rynku USA) wyniesie ok. 250 $ miesięcznie
lub 2 988 $ rocznie. Nie znane są jeszcze polskie warunki uzyskania licencji.

Video tutorial SOLIDWORKS Mechanical Conceptual udostępniony przez Javelin Technologies

O SOLIDWORKS Mechanical Conceptual można przeczytać na Swblog.pl tutaj (artykuł Bertranda Sicota), a także w wydaniu 1(17)2013 dostępnym w Archiwum, a więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie programu:
http://www.solidworks.com/sw/products/3dexperience/solidworks-mechanical-conceptual-overview.htm

Źródło: 3DS, RickyJordan.com

Share


Poniedziałek, 17.03.2014 r.

Studencki Konkurs Projektowy SolidWorks Edycja 13

Tylko do końca marca przyjmowane są zgłoszenia uczestników trzynastej (sic!) edycji organizowanego przez CNS Solutions Studenckiego Konkursu Projektowego. Zostały dwa tygodnie!

Konkurs pozwala każdemu z uczestników na dokładniejsze poznanie warsztatu pracy projektanta w praktyce. Każdy uczestnik Konkursu otrzymuje pełną wersję oprogramowania SolidWorks Engineering Kit. Pakiet ten zawiera: SolidWorks Premium, SolidWorks Simulation, SolidWorks Flow Simulation, SolidWorks Sustainability (z licencją ważną do zakończenia Konkursu).

W 2001 roku CNS Solutions ogłosiła Pierwszą Edycję Studenckiego Konkursu Projektowego SolidWorks. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół zawodowych, techników i studentów uczelni wyższych. Jego celem jest wyłonienie najlepszego projektu wykonanego w oprogramowaniu SolidWorks oraz umożliwienie uczestnikom konkursu zaistnienia na rynku inżynierskim.
Pomysł ten spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród akademickiego grona przyszłych designerów. Pierwsze projekty, jakie wpływały na konkurs, były wykonane w SolidWorks 2002. Kolejne ulepszone wersje oprogramowania sprawiają, że z roku na rok poprzeczka podnosi się – prace są coraz ciekawsze, a konstrukcje bardziej skomplikowane. Uczniowie i studenci wkładają dużo pracy w dopracowanie swoich projektów w najdrobniejszych szczegółach, a za swoją pracę otrzymują wartościowe nagrody.

Studencki Konkurs Projektowy znany jest na całym świecie, a informacje o nim publikowane są wielu portalach, blogach czy fanpage'ach. Zwycięskie projekty były pokazywane również na corocznej konferencji „SolidWorks World” organizowanej przez SolidWorks. Animacje projektów mają dużą oglądalność na kanale Youtube. Pojawiają się także publikacje w czasopismach dla inżynierów.
Uczestnicy dokładniej poznają oprogramowanie SolidWorks w trakcie tworzenie projektu, zdobywają pierwsze doświadczenia w projektowaniu, które następnie wykorzystują w innych konkursach i odnoszą kolejne sukcesy. Udział w konkursie, zajęcie czołowego miejsca jest mocnym punktem w CV uczestnika poszukującego pracy po zakończeniu szkoły lub studiów. Przyszli pracodawcy doceniają zaangażowanie w projekty wybiegające poza ramy nauczania.

Więcej informacji o konkursie (regulamin, formularz rejestracji) na stronie organizatora.

Źródło: CNS Solutions

Share


Czwartek, 14.11.2013 r.

22 minuty: ExactFlat dla SolidWorks

W najbliższy wtorek, 19.11.2013 r. będzie miało miejsce webinarium demonstrujące możliwości oprogramowania ExactFlat dla SolidWorks

W jaki sposób łatwo tworzyć płaskie odwzorowanie powierzchni na podstawie modeli 3D? Czy oprogramowanie ExactFlat istotnie może pomóc użytkownikom SolidWorks, którzy na co dzień zajmują się projektowaniem, prototypowaniem, produkcją jakiegokolwiek wyrobu, bazującego na materiałach kompozytowych, tkaninach przemysłowych lub tkaninach technicznych?

W czasie 22 minut zademonstrowane zostaną możliwości oprogramowania w zakresie:
• tworzenia elementów wzorcowych 2D z geometrii CAD 3D,
• spłaszczania złożonych, nierozwijalnych (!) powierzchni z geometrii 3D,
• opracowywania wzorów szwów, wycięć, elementów wykończeniowych tapicerki,
• optymalizowania wykorzystania materiału,
• tworzenia wzorów wykrojów tkanin dla noży CNC...

Webinar odbędzie się w języku angielskim. Rejestracji na webinar można dokonać tutaj (11:30 EST) lub tutaj (2.00 p.m. EST). Prosimy wziąć pod uwagę uwagę, że podane terminy dotyczą czasu EST (różnica ok. 6 godzin, dla przykładu 2.00 p.m. EST to godzina 20.00 naszego czasu). Podczas rejestracji, w rubryce „State” można wskazać dowolną odpowiedź...

Źródło: ExactFlat

Share


Czwartek, 3.10.2013 r.

Sarmacki SolidWorks 2014

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi – SolidWorksa znają”

Każdego roku SolidExpert przygotowuje coś specjalnego na Konferencję poświęconą nowej wersji SolidWorks. W zeszłym roku było „Odlotowo”, w tym „Historycznie” – zamiast nudnej konferencji organizatorzy zapewniają, iż przygotowali coś „z humorem i okrasą”. Konferencja będzie miała miejsce w Krakowie, w piątek 25.10.2013 r. (szczegóły poniżej).

Nietuzinkowo brzmi nie tylko hasło konferencji, ale także zachęta do udziału w wydarzeniu, cyt.: „ Chciałbyś zobaczyć jak inni projektują w SolidWorks lub po prostu chcesz wykorzystać wolny dzień w pracy :-), przyjedź i przekonaj się sam!”.

W programie przewidziano m.in.:

• nowości i funkcje 2014: SolidWorks, SolidWorks Simulation, SolidWorks PDM Enterprise, SolidWorks Composer, SolidWorks Plastics, SolidWorks Electrical, CAMWorks,
• testowanie najnowszych manipulatorów firmy 3DConnexion,
• możliwość wymiany informacji, nawiązania kontaktów z innymi uczestnikami konferencji,
• konkursy, losowanie nagród – czy będą to tureckie namioty, tego organizatorzy nie mogą potwierdzić ;),
• certyfikat, koszulka, zestaw materiałów – obowiązkowo dla każdego gościa!

Rejestracji można dokonać tutaj.

 

 

Źródło: SolidExpert

Share


Środa, 02.10.2013 r.

Dassault Systèmes prezentuje portfolio SOLIDWORKS 2014

Firma Dassault Systèmes, twórca platformy 3DEXPERIENCE, jeden ze światowych liderów w dziedzinie oprogramowania do projektowania 3D, 3D Digital Mock Up oraz rozwiązań do zarządzania cyklem życia produktu (PLM), zaprezentowała oficjalnie portfolio SOLIDWORKS 2014, obejmujące bogaty zestaw produktów do trójwymiarowego projektowania CAD, symulacji, zarządzania danymi produktów, obsługi dokumentacji technicznej oraz projektowania układów elektrycznych, które poszerzają możliwości firm w zakresie swobodnego projektowania rozwiązań

Galeria 1 (CAD 2D/3D)

Galeria 2 (Simulation, Plastics, Electrical, EPDM, inne...)

Galeria 3 (wybrane filmy video pokazujące funkcjonalności SolidWorks 2014)

Nowa oferta SolidWorks 2014 umożliwia firmom zwiększenie wydajności i zakresu wykorzystania rozwiązań oraz pozwala skoncentrować się na zagadnieniach merytorycznych wykorzystujących innowacje. Dzięki udoskonaleniom w zakresie wydajności, przepływu pracy i mobilności użytkownicy mogą ponownie wykorzystywać dane. Następuje to w sposób dynamiczny i ułatwia udostępnianie danych projektowych oraz przyspiesza współpracę w zakresie opracowywania produktów. Wprowadzenie obsługi urządzeń przenośnych z systemami Android oraz iOS umożliwiło ponad 2,1 miliona użytkownikom oprogramowania DS SolidWorks komunikację i korzystanie z nowych projektów 3D w dowolnym miejscu i czasie.

Najnowsze badania rynkowe wykazały, że podczas zakupu i użytkowania produktów klienci zwracają dużą uwagę na ich wygląd. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z maszyną przemysłową, smartfonem, czy urządzeniem medycznym, klienci cenią sobie zarówno jego funkcjonalność, jak i wygląd. Oprogramowanie SolidWorks 2014 pomaga projektantom produktów szybciej niż dotąd przekształcać pomysły mające postać szkiców i rysunków w trójwymiarowe modele, a przy tym udostępnia poszerzony zestaw narzędzi projektowych wspomagających przygotowywanie wprowadzenia produktów na nowe rynki.

– Oferta SolidWorks 2014 to doskonały przykład tego, jak deweloperzy potrafią wsłuchiwać się w potrzeby użytkowników i uwzględniać je w tworzeniu oprogramowania. Nowe funkcje, takie jak karta historii umożliwiająca wielu użytkownikom śledzenie ostatnich zmian w projekcie za pośrednictwem jednego kliknięcia myszą, mają kluczowe znaczenie w kontekście pracy zespołowej. Usprawnione funkcje, takie jak wiązania złożenia (tzw. „wiązania typowe” dostępne w menu kontekstowym), udostępniają inteligentny pakiet opcji zestawionych na podstawie wcześniejszych schematów działania oraz nowe opcje, które są przydatne w przypadku pracy ze złożeniami – powiedział Michael Lewis, starszy inżynier mechanik z firmy Rethink Robotics.

– Dążymy do opracowania portfolio produktów uwzględniającego opinie użytkowników i zapewniającego odpowiednią ochronę poczynionych przez nich inwestycji – tłumaczył Bertrand Sicot, dyrektor generalny firmy SOLIDWORKS, Dassault Systèmes. – Wspieramy działania użytkowników naszych rozwiązań, udostępniając im udoskonalenia niezbędne do weryfikowania i udostępniania projektów, czy to urządzeń mających zastosowanie w ochronie środowiska, czy też technologii z zakresu ratownictwa – dodał Bertrand.

SOLIDWORKS 2014
Do udostępniania i zapewnienia wczesnej obsługi modeli 3D niezbędne są także prototypy fizyczne obsługiwane przez partnerów SOLIDWORKS w zakresie druku trójwymiarowego. Dzięki oprogramowaniu eDrawings, firmy mogą wyświetlać projekty 3D i prezentować działanie produktów w rzeczywistych warunkach za pośrednictwem środowiska rozszerzonej rzeczywistości 3DExperience na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, takim jak iPad lub iPhone (pisaliśmy o tym na łamach CADblog.pl & SWblog.pl – link tutaj).

(...)

| więcej |


Piątek, 13.09.2013 r.

Polska premiera SolidWorks 2014

23 października na Stadionie Pepsi Arena w Warszawie, podczas 12. konferencji CNS Solutions, będzie miała miejsce premiera SolidWorks 2014

Jak co roku, CNS Solutions zaprasza na konferencję dedykowaną rozwiązaniom CAD/CAM/CAE/PDM. Tematem przewodnim jest premiera SolidWorks 2014. Na dwunastym spotkaniu fanów SolidWorks przedstawione zostanie wiele nowości, które zostały włączone do oferty CNS Solutions, m.in.: SWood, Smap3d, TopsWorks oraz ExactFlat. Podczas spotkania zostaną także ogłoszone wyniki 12. Studenckiego Konkursu Projektowego SolidWorks.

12 powodów, dla których warto wziąć udział w wydarzeniu:
• nowości i funkcje SolidWorks 2014 oraz SolidCAM,
• polskie Premiery Roku – SWood, Smap3d, TopsWorks, ExactFlat,
• warsztaty projektowe i konkurs z nagrodami ModelMania,
• certyfikacja CSWA i CSWP,
• pokaz produktów zaprojektowanych w SolidWorks,
• niepowtarzalne miejsce spotkania: Stadion Pepsi Arena,
• „poznaj swoje wsparcie”, czyli zapytaj eksperta SolidWorks,
• premiera nowego manipulatora 3DConnexion,
• w prezencie: torba CNS, karta USB, kalendarz,
• do wygrania: manipulatory, myszki, dyski SSD, książki i szkolenia SolidWorks, kupony Helion.pl, piłki i koszulki z podpisami piłkarzy (sic!),
• turniej CNS vs. Uczestnicy Konferencji,
• CNS Solutions – Tradycja, Nowoczesność, Nauka, Społeczność...

Konferencja CNS to największe spotkanie użytkowników SolidWorks w Polsce. To jedyna taka okazja, aby spotkać się z inżynierami pracującymi na co dzień z oprogramowaniem DS SolidWorks, dowiedzieć się, jak inni wykorzystują narzędzia CAD/CAM/CAE/PDM w swojej codziennej pracy oraz poznać zespół CNS Solutions.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się 23 października 2013 na Stadionie Pepsi Arena w Warszawie. Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie www.cns.pl/konferencja.

Źródło: CNS Solutions

Share


Środa, 4.09.2013 r.

Kiedy SolidWorks 2014? 14 października!

W najnowszym wydaniu brytyjskiego magazynu Develop 3D (d3d) rzuca się w oczy całostronnicowa reklama jednego z VAR DS SolidWorks

A jej główną treść stanowi... data oficjalnej premiery/prezentacji najnowszej wersji SolidWorks 2014. I tak na Wyspach będzie ona miała miejsce 7 listopada. Natomiast – co istotne – jak można przeczytać na stronach rzeczonego VAR, użytkownicy posiadający ważną subskrypcję będą mogli pobrać SW 2014 już 14 października!

Należy się spodziewać, iż prawdopodobnie będzie to dotyczyć także polskich użytkowników, chociaż nie uzyskałem jeszcze oficjalnej informacji...

(ms)

Źródło: Swblog.pl, d3d, SolidSolutions UK

Share


strona 1 z 3 | > | >> |
1 2 3 ...

Blog monitorowany przez:

 
 
 
 
 

 

 


© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
SWblog.pl jest częścią serwisu CADblog.pl – tytułu prasowego  zarejestrowanego  w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934