| www.solidedgeblog.pl www.cadblog.pl | Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk. Więcej >>>
stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)
|
ostatnie e-wydanie CADblog.pl | w numerze 1-2/2015 | archiwum |

Blog o systemach CAD 2D i 3D Siemens PLM Software    
związany z czasopismem CADblog.pl
    
 
   
    
 
  © Maciej Stanisławski 2010      
          ul. Pilicka 22, 02-613 Warszawa, tel.: 0602 336 579      
maciej@cadblog.pl      
2016 rok VII
     

  

>> Strona główna | Aktualności | Solid Edge blog | Linkownia | Przegląd prasy, publikacje etc. | CADblog | Archiwum CADblog.pl | CAx Raport |


    


Wydanie aktualne

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Podręczniki, publikacje tematyczne, wydawnictwa...

• e-Book


Bezpłatny podręcznik do Solid Edge & ST


• e-Book


Bezpłatny podręcznik do NX & ST


Wydania archiwalne

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
w pdf już dostępny
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 nareszcie dostępny
w archiwum


numer 9(10) 2009
już dostępny
w archiwum


numer 8(9) 2009
już dostępny
w archiwum


Wydanie specjalne
numer 7(8) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 6(7) 2009
już dostępny
w archiwum 


„(...) Nie istnieje jeden, idealny system CAD, zaspokajający potrzeby wszystkich inżynierów.
Ale idealnym systemem jest ten, który usprawnia projektowanie i pozwala nam nie tylko doskonalić się, ale także... zaspokajać nasze potrzeby i realizować marzenia.”

zasłyszane...

 < | strona 3 z 5 | >
1 2 3 4 5 ...


Wtorek, 4.12.2012 r.

Szwajcarski RONAL i NX

Ronal, czołowy szwajcarski producent obręczy kół z lekkich stopów, wybrał oprogramowanie NX firmy Siemens jako podstawowy system wspomaganego komputerowo projektowania i wytwarzania (CAD/CAM), który ma być wykorzystywany w całym procesie opracowywania i produkcji oprzyrządowania

Ronal, planujący pełne wdrożenie systemu do 2016 roku oczekuje, że NX pozwoli zdecydowanie poprawić ogólną wydajność produkcji, obniżyć koszty oraz zminimalizować ryzyko w projektowaniu, symulacji wytwarzania i produkcji oprzyrządowania. Oprogramowanie NX zostało wybrane po intensywnym procesie analiz i selekcji oraz wizytach u klientów Siemensa, reprezentujących podobne branże, którzy zgodzili się udzielić referencji.

Jako dostawca obręczy kół z lekkich stopów do samochodów osobowych i pickupów, zaopatrujący kilku znanych odbiorców z branży motoryzacyjnej, Ronal uznał, że potrzebuje nowego systemu CAD, który skróciłby czas oczekiwania na wyprodukowanie oprzyrządowania. Firma obsługuje cały łańcuch dostaw – od planowania do produkcji.
Ronal wybrał Siemens PLM Software jako preferowanego dostawcę. NX wyróżniło się szczególnie jako oprogramowanie do obsługi produkcji oprzyrządowania do tokarek i frezarek, a jego bezproblemowa integracja z innymi systemami zoptymalizuje efektywność procesów i spowoduje zwiększenie wydajności produkcji w długim okresie. Wybór NX poparli także pracownicy, którzy już wcześniej posługiwali się tym oprogramowaniem. Po zainstalowaniu NX Ronal będzie korzystał z tego samego systemu do wspomaganego komputerowo projektowania i wytwarzania, co ułatwi współpracę działów odpowiedzialnych za opracowanie i wyprodukowanie narzędzi i oprzyrządowania. NX umożliwi także Ronal dostosowywanie się do najnowszych zmian w produktach i przeprowadzanie symulacji produkcji w czasie rzeczywistym.

W ciągu jednego roku NX zostanie wdrożone w całym obszarze opracowywania oprzyrządowania, umożliwiając Ronal obsługę całego procesu w pojedynczym systemie zamiast stosowania osobnych rozwiązań. Zintegrowany system zapewni lepszy dostęp do danych w celu racjonalizacji i poprawy efektywności procesów. Pełne przejście na NX w projektowaniu i produkcji oprzyrządowania powinno nastąpić w ciągu najbliższych czterech lat.

NX pozwala firmom skonsolidować projektowanie i produkcję na jednej platformie, co ma zasadnicze znaczenie w przypadku projektowania i opracowywania części do pojazdów, gdzie liczy się nie tylko wygląd, ale także inne czynniki, w tym bezpieczeństwo – powiedział Michael Obst, prezes szwajcarskiego oddziału Siemens Industry Software. – To szczególnie ważne dla takiej firmy, jak Ronal, która zaopatruje renomowanych producentów pojazdów. Decyzja Ronal o wykorzystaniu NX w procesie opracowywania i produkcji oprzyrządowania przyczyni się do poprawy jakości i efektywności produktów tej firmy.

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Poniedziałek, 3.12.2012 r.

Polska oficjalna premiera Solid Edge ST5 za nami

21 listopada odbyła się konferencja „Technologia Synchroniczna w moim biznesie” połączona z prezentacją oprogramowania Solid Edge ST5. Impreza zgromadziła ponad 100 osób, które nie tylko dowiedziały się o nowościach pakietu, lecz również miały okazję zobaczyć praktyczne zastosowania technologii synchronicznej

O nowościach w Solid Edge ST5 opowiedział Russell Brook, Dyrektor Marketingu Velocity EMEA. Jego prezentację uzupełniały liczne przykłady pracy z systemem na żywo, które przedstawili: Adam Budzyński (GM System) oraz Dariusz Dunajski (Siemens Industry Software).

Partnerzy Siemens Industry Software Sp. z o.o. zaprezentowali, w jaki sposób technologia synchroniczna jest wykorzystywana przez ich Klientów:
• Piotr Dudziak  (WAMMA) oraz Adam Budzyński (GM System) omówili przykład wdrożenia technologii synchronicznej w branży maszyn spożywczych,
• efekty wykorzystania technologii synchronicznej w niemodyfikowalnych modelach innych systemów CAD przedstawili Piotr Szymczak (CAMdivision) oraz Zygmunt Wojarski (JANUS),
• o synchronicznym modelowaniu zaawansowanych produktów w Solid Edge opowiedzieli Dariusz Dziedzic (ZAPROM) oraz Andrzej Jakubek (Cador Consulting).

Rafał Żmijewski, Channel Manager Siemens Industry Software Sp. z o.o. przedstawił natomiast szczegóły programu „Technologia Synchroniczna w moim biznesie”. Jest to specjalna oferta obejmująca licencję Solid Edge ST5 (Solid Edge Premium Floating), 3-letnią opiekę techniczną (maintenance), szkolenie oraz urządzenie SpaceMouse Pro – w sprzedaży ratalnej na okres 36-miesięcy. Oferta jest ważna do 20 grudnia 2012. Jej szczegóły można poznać odwiedzając stronę http://www.siemens.com/plm/pl/sepremium lub kontaktując się z biurem Siemens Industry Software (+48 22 339 3523, info.pl.plm@siemens.com).

Źródło: Siemenes Industry Software

Subiektywna relacja z wydarzenia dostępna jest tutaj.

Share


Środa, 28.11.2012 r. (aktualizowane 29.11.2012 r.)

Technologia Synchroniczna... za 951 złotych miesięcznie

To jest możliwe, ale tylko do 20 grudnia br. i w ramach programu „Technologia Synchroniczna w moim Biznesie”, ogłoszonego oficjalnie podczas ubiegłotygodniowej konferencji zorganizowanej przez Siemens Industry Software w hotelu Intercontinental w Warszawie (relacja niebawem tutaj)

W ramach programu, każdy zainteresowany otrzyma pełną najnowszą wersję Solid Edge ST5 Premium, opiekę i wsparcie techniczne, szkolenie, a także nowy manipulator 3Dconnexion – wszystko za 951 złotych netto miesięcznie! Kwota ta to wysokość stałej raty, wnoszonej przez kolejne 36 miesięcy. W całym okresie trwania umowy można korzystać ze wspomnianej opieki i wsparcia technicznego, a obejmuje to także... aktualizację licencji do najnowszych wersji (innymi słowy obejmie to z pewnością aktualizację do wersji ST7 włącznie, a może nawet... do ST8! – przyp. redakcji).

Szczegóły dotyczące możliwości przystąpienia do programu można uzyskać u VAR Siemens PLM Software. Na stronie Siemens Industry Software w dniu 29.11.2012 r. udostępniony został formularz, pozwalający na skorzystanie z promocji. W razie wątpliwości, redakcja CADblog.pl & SolidEdgeblog.pl może pomóc w nawiązaniu kontaktu z wybranym przedstawicielem.

Rafał Żmijewski ogłasza program zakupu ratalnego Solid Edge ST5 pt. „Technologia Synchroniczna w moim biznesie”

36 miesięcznych rat po 951 złotych netto, a w tym... vide foto powyżej :)

Formularz pozwalający na skorzystanie z programu „Technologia Synchroniczna w moim biznesie" dostępny tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software, fot.: CADblog.pl (Sony Xperia Mini ;))

Share


Środa, 28.11.2012 r.

Warsztaty Plant Simulation

KS Automotive, partner Siemens Industry Software w zakresie dystrybucji i wdrażania rozwiązań PLM, zaprasza zainteresowanych na specjalne, bezpłatne, 3-dniowe (!) warsztaty z Tecnomatix, rozwiązania pozwalającego zwiększyć wydajność produkcji przez optymalizację inżynierii  procesu produkcyjnego

Szkolenie „Cyfrowe planowanie produkcji kształtujące nową generację inżynierów odbędzie się w dniach 5-7 grudnia 2012 w oddziale KS Automotive we Wrocławiu (Wrocławski Park Technologiczny, Budynek Delta, ul. Duńska 9).

Efektem warsztatów będzie możliwość budowy modeli oraz samodzielnego przeprowadzania symulacji. Symulacja pozwala m.in. na:
• obniżenie kosztów produkcji o 5–20% dzięki wykryciu i rozwiązaniu problemów przed jego faktycznym wdrożeniem,
• skrócenie czasu produkcji o 20–60% poprzez uwzględnienie wewnętrznych i zewnętrznych łańcuchów dostaw, zasobów produkcyjnych oraz procesów biznesowych.

Dodatkowo każdy uczestnik szkolenia, po jego ukończeniu otrzyma dwutygodniową wersję testową oprogramowania Tecnomatix.
Szczegółowe informacje o warsztatach, a także agenda wydarzenia do pobrania tutaj.

Źródło: KS Automotive

Share


Piątek, 23.11.2012 r.

Nowe komponenty D-cubed

Siemens PLM Software wydał nowe wersje oprogramowania dwóch uznanych w branży produktów z kategorii komponentów D-Cubed

Dostępne teraz wersje 61.0 2D Dimensional Constrait Manager (2D DCM) oraz Profile Geometry Manager (PGM) zawierają udoskonalenia mające poprawić ich funkcjonalność i wydajność. Więcej informacji na temat nowych wersji można znaleźć pod adresem: http://www.plm.automation.siemens.com/en_us/products/open/d-cubed/product_news/index.shtml?stc=wwiia400200 

O produktach komponentów D-Cubed oferowanych przez Siemens PLM Software można przeczytać także na stronie D-Cubed.

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Czwartek, 22.11.2012 r.

Solid Edge bezpłatnie... dla wszystkich nauczycieli szkół średnich!

W ramach stałego inwestowania w edukację w dziedzinie nauk technicznych i matematyczno-przyrodniczych Siemens PLM Software poinformował o udostępnieniu bezpłatnej edycji oprogramowania Solid Edge dla szkół średnich. Oprogramowanie to, służące do wspomaganego komputerowo projektowania (CAD) 3D, jest teraz dostępne dla nauczycieli wszystkich szkół średnich na całym świecie

Oprogramowanie pomoże nauczycielom i instruktorom w zapoznawaniu uczniów z narzędziami dla inżynierów i projektantów wykorzystywanymi przez producentów z całego świata oraz w zachęcaniu ich do kontynuowania edukacji w zakresie nauk technicznych i matematyczno-przyrodniczych, przyczyniając się tym samym do zaspokojenia globalnego zapotrzebowania na inżynierów i innych specjalistów w tych dziedzinach. Nauczyciele i wykładowcy mogą pobrać bezpłatną licencję akademicką ze strony www.siemens.com/plm/solid-edge-highschool.

– Producenci z całego świata – w tym nasi klienci – potrzebują ciągłego dopływu zdolnych inżynierów posługujących się nowoczesną technologią pozwalającą tworzyć i unowocześniać produkty, które sprostają rosnącym wymaganiom i wyzwaniom rynku – powiedział Karsten Newbury, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Mainstream Engineering Software w Siemens PLM Software. – Mamy nadzieję, że nasze długofalowe zaangażowanie w edukację w dziedzinie nauk technicznych i matematyczno-przyrodniczych pomoże w wykształceniu przyszłych wynalazców i innowatorów. Uczniowie szkół średnich podejmują pierwsze decyzje dotyczące kierunku dalszego kształcenia i kariery zawodowej. Bezpłatna edycja Solid Edge dla szkół średnich pomoże nauczycielom w zapoznaniu uczniów z zawansowanym narzędziem CAD, z którego być może będą oni korzystać w przyszłej pracy.

Solid Edge High School Edition to kontynuacja pomysłu sprawdzonego w przypadku Student Edition, czyli wersji Solid Edge dostępnej bezpłatnie dla studentów studiów dziennych i zaocznych z całego świata. High School Edition pozwoli teraz nauczycielom i instruktorom na korzystanie z Solid Edge zarówno w klasie, jak i w projektach wykraczających poza program nauczania. Udostępniając nauczycielom i studentom łatwą do opanowania i obsługi technologię CAD 3D Siemens chce pomóc w rozbudzaniu zainteresowania naukami technicznymi i matematyczno-przyrodniczymi wśród uczniów szkół średnich. Bezpłatne akademickie edycje Solid Edge nie obciążają skromnych budżetów placówek oświatowych.

Solid Edge High School Edition zawiera unikatową technologię synchroniczną Siemens PLM Software, która łączy szybkość i elastyczność modelowania bezpośredniego z precyzyjną kontrolą projektowania sterowanego wymiarami. Szkoły będą miały dostęp do w pełni funkcjonalnych modułów Solid Edge służących do opracowywania dokumentacji technicznej oraz projektowania elementów blaszanych, powierzchni i zaawansowanych złożeń. 12-miesięczną bezpłatną licencję można będzie odnawiać co roku.

W celu uzyskania dalszych informacji oraz dostępu do bezpłatnych instrukcji dydaktycznych i materiałów do samodzielnego szkolenia prosimy odwiedzić stronę Solid Edge z zasobami dla nauczycieli i wykładowców lub pobrać oprogramowanie w wersji dla szkół średnich (High School Edition).

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Wtorek, 20.11.2012 r.

Pełna unifikacja cykli życia...

Siemens i Bentley Systems poinformowały o rozpoczęciu współpracy zmierzającej do zunifikowania cykli życia produktu i produkcji z cyklami życia infrastruktury fabryki

Siemens i Bentley Systems rozpoczną strategiczną współpracę nad rozwojem integracji cyfrowego projektowania produktów oraz procesów produkcyjnych z modelowaniem informacji dla projektowania cyklu życia zakładów produkcyjnych. Porozumienie to umożliwi obydwu firmom dostarczanie zaawansowanej i zrównoważonej infrastruktury cyfrowej fabryki.
Na wstępie przedsiębiorstwa skoncentrują swoje wysiłki na cyfrowych fabrykach dla branży motoryzacyjnej i produkcji dyskretnej.

– Obecnie wykorzystanie w pełni możliwości optymalizacji na przestrzeni całego cyklu życia maszyny czy fabryki staje się istotniejsze niż kiedykolwiek – skomentował podjęcie współpracy między firmami Anton S. Huber, CEO Siemens Industry Automation Division. – Proces ten zaczyna się od planowania i działań inżynierskich, poprzez działalność operacyjną i utrzymanie, aż po rozwój i modernizację. Mając na celu rozszerzenie tego łańcucha tak, aby obejmował cykl życia zakładów produkcyjnych, ustaliliśmy, że Bentley jest odpowiednim partnerem, który pomoże nam wprowadzić te założenia w życie.

Więcej informacji niebawem.

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Czwartek, 15.11.2012

Kolejna nagroda dla CAMdivision!

CAMdivision Sp. z o.o., VAR rozwiązań Siemens PLM Software, poinformowała za pośrednictwem swojego profilu na popularnym serwisie społecznościowym o zdobyciu tytułu najlepszego partnera firmy Siemens PLM Software w Polsce w roku fiskalnym 2012

Tytuł „Top Partner in Poland FY12” został przyznany oficjalnie przedsiębiorstwu podczas odbywającego się w Pradze European Partner Leadership Summit (EPLS) 2013. Gratulujemy!

Tony Jolly (VPA Channels EMEA), Artur Bielicz (Prezes CAMdivision), Kerry Grimes (VP Global Solutions Partner Program)
podczas EPLS 2013 w Pradze

Źródło: CAMdivision

Share


Środa, 13.11.2012 r.

Dokładnie za tydzień... konferencja o Solid Edge ST5!

Znamy już zaktualizowaną agendę na konferencję „Technologia synchroniczna w moim biznesie", która odbędzie się za tydzień, 21 listopada 2012 w Warszawie w hotelu InterContinental

Podczas konferencji Rusell Brook – dyrektor marketingu Velocity – opowie o tym, dlaczego Solid Edge ST5 jest liderem na rynku rozwiązań CAD 3D tej klasy. Prezentacja będzie uzupełniona demonstracjami pracy („na żywo”) z najnowszą dostępną wersją systemu.

Następnie Piotr Dudziak (WAMMA) oraz Adam Budzyński (GM System) zaprezentują przykład wdrożenia technologii synchronicznej w branży maszyn spożywczych.

Po przerwie obiadowej, efekty wykorzystania technologii synchronicznej w niemodyfikowalnych modelach pochodzących z innych systemów CAD przedstawi Zygmunt Wojarski (JANUS) oraz Piotr Szymczak (CAMdivision, autor książki o Technologii Synchronicznej w Solid Edge – link tutaj).

O synchronicznym modelowaniu zaawansowanych produktów w Solid Edge opowie Dariusz Dziedzic (ZAPROM) oraz Andrzej Jakubek (Cador Consulting).

Na zakończenie Rafał Żmijewski (Siemens PLM Software) zaprezentuje program... „Technologia synchroniczna w moim biznesie".

Więcej informacji, oraz szczegółową agendę tego wydarzenia znajdą Państwo tutaj.

Wśród osób, które wezmą udział w konferencji i wypełnią ankiety, tradycyjnie już rozlosowane zostaną ciekawe nagrody. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji.

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Piątek, 26.10.2012 r.

PLM Connection Europe 2012

W tym tygodniu miłośnicy technologii PLM i CAD/CAM/CAE obchodzili swoje coroczne „święto”. W dniach 22-23 października 2012 r. w Linz w Austrii odbyło się PLM Connection Europe 2012 – największa w Europie impreza dedykowana użytkownikom systemów do zarządzania cyklem życia produktu oraz cyfrowej produkcji, organizowana przez Siemens PLM Software

W wydarzeniu wzięło udział ponad 770 osób z 27 krajów. Uczestnicy mieli okazje obejrzeć 40 prezentacji i wziąć udział w ponad 90 sesjach tematycznych.

Poczas konferencji Chuck Grindstaff – Prezes i CTO Siemens PLM Software – przedstawił strategię firmy i wizję na rok 2013. Dyrektorzy działów Inżynierii Produktu, Inżynierii Produkcji i Zarządzania Cyklem Życia Produktu zaprezentowali najnowsze wydania systemów NX, Teamcenter i Tecnomatix.

Goście PLM Connection Europe 2012 mieli okazję dowiedzieć się z pierwszej ręki, w jaki sposob klienci Siemens PLM Software wykorzystują wiedzę i najnowsze osiągnięcia techniki w procesie zarządzania cyklem życia produktu, tym samym rozwijając swoje przedsiębiorstwa w podlegającej dynamicznym zmianom, globalnej gospodarce. Hasło przewodnie tegorocznej konferencji: „Mądrzejsze Decyzje, Lepsze Produkty” podkreśla znaczenie dostosowanych do produktu i branży strategii zarządzania złożonością, dzięki którym możemy:
• poprawić jakość produktu,
• skrócić czas dostarczania produktu na rynek,
• być bardziej innowacyjni.

W obecnych warunkach gospodarczych niezwykle ważna staje się nieustanna aktualizacja i możliwość ponownego wykorzystania wiedzy. Podczas PLM Connection uczestnicy konferencji dowiedzieli się jak rozwiązania Siemens PLM Software mogą im w tym pomóc.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://www.plm-europe.org

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Środa, 24.10.2012 r.

Nowy Mistrz Polski Siemens Industry Software

W dniach 10-11 października 2012 roku w Wiśle, w hotelu Gołębiewski, odbyło się doroczne lokalne spotkanie polskich partnerów handlowych Siemens Industry Software. Podsumowano zakończony pełnym sukcesem rok finansowy 2012 (w firmie Siemens trwający od 1 października
do 30 września) i rozmawiano o planach na przyszłość

Wieczorem, po pierwszym dniu spotkania, uczestnicy wydarzenia mieli okazję m.in. zobaczyć popisy Mistrza Świata w bilardzie artystycznym (sic!). Drugi dzień wypełniły indywidualne spotkania partnerów handlowych z zespołem Siemens Industry Software.
Podczas wspólnego spotkania wręczono doroczne nagrody dla najlepszych partnerów biznesowych przyznane przez Siemens Industry Software. CAMdivision Sp. z o.o. uhonorowana została nagrodą za Mistrzostwo Polski 2012 w kategorii „Największe obroty finansowe z Siemens Industry Software” w 2012 roku. W praktyce oznaczało to osiągnięcie... 30% rynku oprogramowania Siemens Industry Software.

Zespół CAMdivision przyznaje, iż nie byłoby to możliwe bez udanej współpracy z Klientami. A ja dodamy od siebie – że bez skutecznej kampanii na łamach CADblog.pl z pewnością byłoby to trudniejsze do osiągnięcia :).

CAMdivision to nie tylko VAR, to firma specjalizująca się w zaawansowanych wdrożeniach systemu NX – pakietów CAD & CAM oraz wysoko specjalistycznych aplikacji do konstrukcji form wtryskowych NX Mold Wizard i wykrojników NX Progressive Die Wizard.
Nie zapomina jednak też o użytkownikach Solid Edge – jako pierwsza (i jak do tej pory jedyna w Polsce) wydała profesjonalną publikację książkową (link tutaj) dotyczącą zastosowania Synchronous Technology w Solid Edge.
Na dniach ukończona zostanie budowa nowej siedziby firmy, w której obok m.in. przestronnych i znakomicie wyposażonych sal szkoleniowych będzie funkcjonowała... hala z nowoczesnymi obrabiarkami CNC.

Źródło: CAMdivision

Share


Poniedziałek, 22.10.2012 r.

Siemens liderem PLM wg ARC Advisory Group

Renomowana firma analityczna ARC Advisory Group opublikowała niedawno raport, w którym uznała firmę Siemens PLM Software za lidera we wszystkich segmentach rynku rozwiązań do zarządzania cyklem życia produktu (PLM). Segmenty te to: „zarządzanie innowacjami”, „rozwój i wdrażanie nowych produktów (NPDI)” oraz „zarządzanie portfolio”, „projektowanie oparte na współpracy (CAD/CAM/CAE)”, „zarządzanie danymi produktu (PDM)”, „zarządzanie procesem produkcji (MPM)/cyfryzacja produkcji” oraz „zarządzanie serwisem/ pomocą techniczną/treścią”

– Dla Siemens PLM nadeszła dobra koniunktura, o czym świadczy dynamiczny wzrost liczby licencji udzielonych w 2011 roku oraz duże kontrakty w branży motoryzacyjnej i lotniczo-obronnej. Optymistyczne perspektywy dla Siemens PLM i całego rynku PLM wynikają między innymi z faktu, że za dużą część wzrostu odpowiadają nowe rynki, takie jak energetyka, przemysł stoczniowy i służba zdrowia – powiedział Dick Slansky, starszy analityk i dyrektor działu PLM Research w ARC Advisory Group. – Koniunktura wróciła także w branży motoryzacyjnej, lotniczej oraz w sektorze budowy maszyn i ciężkiego sprzętu, gdzie PLM miało tradycyjnie mocną pozycję. Siemens PLM nadal koncentruje się na tych pionowo powiązanych branżach, opracowując coraz nowocześniejsze rozwiązania do obsługi projektowania i budowy produktów.

W raporcie ARC poświęconym perspektywom rynku PLM zwrócono szczególną uwagę na wizję Siemens PLM Software jako główny czynnik decydujący o czołowej pozycji tej firmy. Napisano między innymi:

„(...) Od czasu zakupu UGS w 2007 roku Siemens realizuje wizję kompleksowych rozwiązań PLM obejmujących etapy od koncepcji i projektowania, poprzez produkcję, aż do opracowania fabrycznych systemów produkcyjnych i automatyzację. W wizji tej chodzi o unifikację cykli życia produktu i produkcji. Firma potrafi wykorzystać atuty swojej spółki naczelnej – Siemens Industry Automation, dysponującej pełną ofertą sprzętu i oprogramowania w zakresie automatyki – oferując zaoferowania klientom kompleksowego rozwiązania obejmującego etapy: od projektowania, poprzez budowę, aż do automatyzacji...”.

– Raport ARC potwierdza, że jesteśmy rynkowym liderem w najważniejszych branżach, takich jak przemysł lotniczy i obronny, przemysł stoczniowy, elektronika i elektrotechnika – powiedział Chuck Grindstaff, prezes i dyrektor naczelny Siemens PLM Software. – Zwłaszcza w przemyśle stoczniowym zostawiamy daleko w tyle tyle za innych dostawców, opanowawszy prawie 50 procent rynku. Trzeba też dodać, że chodzi o udział w rynku, który według ARC przez najbliższe lata ma rozwijać się w tempie dwucyfrowym. Jesteśmy przekonani, że dopóki będziemy konsekwentnie oferować rozwiązania, dzięki którym klienci mogą podejmować właściwsze decyzje skutkujące powstaniem lepszych projektów, nasza pozycja lidera rynku będzie się umacniać.

Na rynku PLM, Siemens PLM Software oferuje portfolio Teamcenter, czyli oprogramowanie do cyfrowego zarządzania cyklem życia produktu, oprogramowanie NX, czyli zintegrowane rozwiązanie do komputerowo wspomaganego projektowania, produkcji i konstruowania (CAD/CAM/CAE), portfolio Tecnomatix, czyli oprogramowanie do cyfrowej obsługi produkcji oraz oprogramowanie Solid Edge, czyli system CAD 3D dla użytkowników z głównego nurtu.

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Czwartek, 18.10.2012 r.

EMEA CAM FORUM 2012

Pracownicy firmy CAMdivision Sp. z o.o. w minionych dniach uczestniczyli w konferencji i szkoleniu na temat
nowości i zmian w systemie NX CAM 8.5

EMEA CAM Forum 2012 zorganizowano w biurze Siemens PLM Software w Köln. – Kolonia, to przepiękne miasto, z zapierającą dech w piersiach katedrą – możemy przeczytać na firmowym blogu poświęconym NX. – W ciągu 3 dni uzyskaliśmy mnóstwo informacji na temat nowego NX CAM.

Szkolenie było prowadzone przez osoby bezpośrednio zaangażowane w tworzenie oraz rozwój NX CAM, znaleźli się wśród nich m.in. Jim Wright (CAM Velocity), Uwe Edlinger (Manager MBG Part Manufacturing Solutions), Bernd Fleischer (Manager MBG Part Manufacturing Solutions), Claus Michelfeit (Product Manager Simulation), Bob Wijers (Product Manager Machinery) i Bastian Dachselt (CMM PreSales Team Germany).

Poruszone zostały między innymi takie tematy:
zmiany i ulepszenia w interfejsie użytkownika,
nowe obróbki 2.5D,
ulepszenia w module do programowania współrzędnościowych maszyn pomiarowych,
• ulepszenia w zakresie FBM (Feature Based Machining – zautomatyzowanie programowanie ścieżek na podstawie cech modelu)
ogólne zmiany i ulepszenia w toczeniu i frezowaniu.

Poruszono także zagadnienia związane z kierunkami rozwoju NX CAM. I postarano się wskazać odpowiedź na niełatwe pytanie, jakie niespodzianki (najprawdopodobniej) czekają użytkowników w kolejnych odsłonach systemu. Gorącą dyskusję wywołał temat najlepszych praktyk w zakresie programowania wielozadaniowych centrów obróbkowych (frezotoczenie – również wielokanałowe) oraz symulacja kodu nc (w NX CAM) dla takich obróbek.

Znaleziono czas na podjęcie tematu ulepszeń obróbek Turbomachinery, a także baz narzędzi i oprzyrządowania (nie tylko ta w NX, ale również w Teamcenter Manufacturing).

Wkrótce na blogu nxcad.pl pojawią się szersze opisy zasygnalizowanych tutaj tematów (zachęcamy do zapoznania się z linkami – przyp. redakcji).

– Spotkanie dało nam szansę spotkać ludzi z całej Europy (Niemiec, Anglii, Francji, Norwegii, USA i nie tylko) zmagających się z podobnymi problemami. Mieliśmy więc możliwość wymienić się jakże cennymi informacjami – dodają eksperci CAMdivision.

Źródło: blog o NX (nxcad.pl), CAMdivision

Share


Poniedziałek, 15.10.2012 r.

Polska premiera Solid Edge ST5!

Już 21 listopada 2012 w Warszawie w hotelu InterContinental odbędzie się
polska premiera oprogramowania Solid Edge ST5

Dlaczego warto uczestniczyć w tym jubileuszowym wydarzeniu? Można wymienić kilka powodów: po pierwsze, o nowych możliwościach Solid Edge ST5 opowie posiadający wieloletnie doświadczenie pracy z systemem Russell Brook, dyrektor marketingu Velocity, który ma wieloletnie doświadczenie w pracy z systemem (jego wystąpienie będzie tłumaczone na j. polski). Po drugie, konferencja to doskonała okazja do spotkania i dyskusji z innymi użytkownikami. Po trzecie, zgodnie z tradycją wydarzeń organizowanych przez Siemens Industry Software, wśród uczestników rozlosujemy atrakcyjne nagrody!

Najnowsza wersja oprogramowania Solid Edge ST jest odpowiedzią na sugestie Klientów:
• zawiera ponad 1300 udoskonaleń wpływających na znaczące zwiększenie wydajności projektowania,
• jeszcze bardziej upraszcza proces tworzenia i edycji dokumentacji płaskiej,
• oferuje nowe narzędzia do obliczeń MES zagadnień cieplnych w stanach ustalonych,
• wprowadza nowy standard projektowania synchronicznego dzięki modelowaniu układów wieloczłonowych.

Szczegółowa agenda już wkrótce! Rejestracji można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software


Wideo-prezentacja nowości w Solid Edge ST5 (polskie tłumaczenie!)

 

Linki do ciekawych materiałów o Solid Edge ST5:
subiektywnie o nowościach Solid Edge ST5
Solid Edge ST5 okiem specjalisty
recenzja książki Solid Edge ST
blog autorski Piotra Szymczaka o Solid Edge (także wersji ST5)

 

Share


Środa, 10.10.2012 r.

Nowy konkurs dla inżynierów zainteresowanych testowaniem systemu NX!

GM System Sp. z o.o., jeden z największych w Polsce dostawców zintegrowanych systemów CAD/CAM/CAE/PDM, ogłasza nowy konkurs dla inżynierów zainteresowanych testowaniem systemu NX. Konkurs jest częścią kampanii promocyjnej tego rozwiązania, w ramach której będzie możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym, interaktywnym seminarium internetowym oraz skorzystania z atrakcyjnych ofert zakupu i wdrożenia oprogramowania NX

– System NX to wiodące rozwiązanie CAD/CAM/CAE na rynku. Posiada wiele zaawansowanych funkcjonalności i ta świadomość, mogła stanowić pewną barierę powstrzymującą inżynierów przed wypróbowaniem jego możliwości. Aby ułatwić proces testowania systemu NX postanowiliśmy przygotować specjalne zeszyty ćwiczeń, które w pakiecie z wersją testową oprogramowania, pozwolą wziąć udział w specjalnym konkursie i zdobyć atrakcyjną nagrodę – powiedział Grzegorz Wąsowicz, specjalista ds. sprzedaży CAD/CAM.

Konkurs będzie trwał do końca listopada. Uczestnicy, wykonując różnego rodzaju ćwiczenia (które GM System umieścił w specjalnie przygotowanych zeszytach ćwiczeń) sprawniej przetestują możliwości systemu NX. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy konkursu, którzy do dnia 30.11.2012 roku prześlą minimum 3 modele wykonane na bazie ćwiczeń, będą mogli zdobyć tablet Apple iPad z zainstalowaną aplikacją do przeglądania plików CAD.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie. Więcej informacji można uzyskać w regulaminie, dostępnym na stronie: http://goo.gl/0fk1q

Źródło: GM System Sp. z o.o.

Share


Środa, 10.10.2012 r.

Solid Edge ST5 w wersji testowej już dostępny!

Siemens PLM Software poinformowała o udostępnieniu wersji testowych Solid Edge ST5

Firmy i osoby fizyczne mają do dyspozycji nieograniczoną funkcjonalnie wersję 45-dniową, którą można pobrać bezpośrednio po wypełnieniu ankiety. Link do pobrania wersji 45-dniowej można znaleźć tutaj (jest to ten sam, który Siemens PLM Software udostępniła w ubiegłym roku do pobrania testowej wersji Solid Edge ST 4). Dla studentów przewidziano wersję roczną (365 dni), dostępną tutaj:

Sposób postępowania podczas instalacji można znaleźć w broszurze anglojęzycznej dostępnej tutaj, jak również w artykule na SolidEdgeblog.pl (link tutaj).

Polskie podręczniki w formie PDF można pobrać m.in. ze strony http://www.camdivision.pl/publikacje/

Źródło: CAMdivision.pl

Share


Piątek, 5.10.2012 r.

Solid Edge ST5 & ST4 Free Viewer

Firma CAMdivision, VAR oprogramowania Siemens PLM Software (NX, Solid Edge, Teamcenter etc.) udostępniła na swojej stronie najnowszą darmową przeglądarkę plików CAD – Solid Edge ST5 & ST4 Free Viewer

Przeglądarka współpracuje najlepiej z oprogramowaniem Microsoft Internet Explorer 9, a link do jej pobrania znajdą Państwo pod adresem: http://camdivision.pl/publikacje/. Uwaga – plik instalacyjny waży ok. 185 MB.

Pod tym samym adresem na uwagę zasługuje także, liczący ok. 200 stron podręcznik podstaw pracy w środowisku Solid Edge ST5, dostępny (bezpłatnie) w pliku pdf, oczywiście w języku polskim. Może on stanowić dobry wstęp przed sięgnięciem po bardziej zaawansowaną pozycję książkową, jaką jest „Solid Edge ST. Podręcznik użytkownika” autorstwa Piotra Szymczaka (link tutaj). Może także stanowić jego uzupełnienie – szczególnie w zakresie środowiska analiz i symulacji. Obie pozycje polecamy Państwa uwadze.

Źródło: CAMdivision

Share


Piątek, 28.09.2012 r.

Konkurs na klamkę rozstrzygnięty

Znamy już zwycięzców konkursu dla projektantów zorganizowanego przez Local Motors i Edison2 (zwycięzcy Automotive X Prize) na zaprojektowanie nowej, aerodynamicznej klamki do samochodu nowej generacji Edison2 VLC (ang. Very Light Car). Uczestnikom konkursu udostępniono darmową licencję Solid Edge Design1 Siemens PLM Software, przeznaczoną na potrzeby przygotowania projektów

– Solid Edge Design1 umożliwia naszym użytkownikom współpracę nad projektami. Solid Edge w tej wersji zapewnia wygodę użytkowania, elastyczność i możliwości dostosowania, potrzebne do uwolnienia pełnego potencjału kreatywności i myśli innowacyjnej drzemiącego w naszej społeczności projektantów – powiedział Jay Rogers, CEO, Local Motors.

Zespół Edison2 był bardzo zadowolony z poziomu otrzymanych prac, bardzo pomocne okazało się nowe, świeże spojrzenie na zadanie. Wszystkie projekty były oparte na ciekawych pomysłach i zawierały godne uwagi elementy. Zwycięzców wybrano na podstawie tego, jak efektywnie spełnili specyfikację projektu. Przyznawano też punkty w skali od 1 do 10 za możliwość wytworzenia (czyli inaczej technologiczność), estetykę, aerodynamikę, wagę, interfejs użytkownika, koszt, prostotę oraz elegancję zaprojektowanego elementu.

Klamka? Nie taka prosta sprawa...
Z powodu nietypowego, opływowego kształtu samochodu, drzwi do VLC otwierają się w specyficzny sposób – najpierw przesuwają się w bok, a następnie unoszą w górę. Używając darmowej, próbnej wersji oprogramowania Solid Edge Design1, uczestnicy mieli za zadanie zaprojektowanie lekkiej i aerodynamicznej klamki, pozwalającej na łatwe otwieranie i unoszenie drzwi przed wejściem oraz opuszczanie i zamykanie po wyjściu z pojazdu. Oczywiście w taki sposób, by klamka była w stanie wytrzymać przykładane do niej obciążenia przez okres eksploatacji samochodu – w różnych warunkach.

Pierwsze miejsce (i nagrodę w wysokości 2500 USD) otrzymał Jason Gass, którego projekt był niezwykle kompletny, dopasowany zarówno do prawej jak i lewej ręki, co przełożyło się na ograniczenie kosztów wytworzenia i inwentaryzacji. Drugie miejsce (2000 USD) zajął Garrett Brady, którego projekt wyróżniał się prostym, „obrotowym” designem. Trzecia nagroda (1500 USD) przypadła Tristanowi Dalay, który w swoim projekcie zaproponował zagłębioną klamkę.

Wyróżnienie otrzymał Kevin Lo, za projekt klamki przesuwającej się do wewnątrz ze znacznym zagłębieniem; jego projekt spełnił wymóg umożliwienia użytkownikowi zarówno przyciągnięcia, jak i unoszenia drzwi.

Więcej informacji o konkursie Edison2 Design Challenge znajdą Państwo pod adresem: www.localmotors.com/edison2

Darmowa, próbna wersja Solid Edge Design1 dostępna jest pod adresem: www.localmotors.com/design1. Uwaga, jej zainstalowanie w środowisku, w którym korzystamy już z innej licencji Solid Edge, może spowodować problemy z funkcjonowaniem tej ostatniej! Osoby zainteresowane darmowym testowaniem możliwości Solid Edge ST, zachęcamy do skorzystania z 45-dniowej wersji, dostępnej tutaj.

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Poniedziałek, 17.09.2012 r.

Standaryzacja katalogów dostawców narzędzi skrawających

Siemens PLM Software i Sandvik Coromant, czołowy dostawca narzędzi skrawających i systemów oprzyrządowania dla branży obróbki metali, uruchomiły inicjatywę, której celem jest standaryzacja struktury i zawartości katalogów dostawców narzędzi skrawających. Przedsięwzięcie ma pomóc producentom w opanowaniu złożoności uzyskiwania definicji i danych narzędzi skrawających w użytecznym formacie oraz w bardziej efektywnym zintegrowaniu narzędzi skrawających z systemami produkcyjnymi

Katalogi oparte na standardach branżowych będą także pomagały inżynierom w podejmowaniu właściwych decyzji, zapewniając lepszą dostępność do danych oprzyrządowania oraz ułatwiając wybór optymalnych i preferowanych narzędzi skrawających.

Sandvik Coromant zauważa ogromny postęp technologiczny w procesach obróbki maszynowej oraz w zakresie materiałów i oprzyrządowania, który pobudza zapotrzebowanie na funkcje wirtualnej obróbki maszynowej. Praca z danymi w różnych formatach może być wyzwaniem, ale liczymy, że nasza inicjatywa nie tylko dostarczy producentom standardowego formatu istotnych danych narzędzi skrawających, ale także uprości ich systemy CAM i systemy wirtualnej obróbki, pomagając zoptymalizować wydajność i rentowność – powiedział Mike Verkamp, Dyrektor ds. Rozwoju Działalności w Sandvik Coromant. – Ten projekt odnosi się do podstawowych potrzeb w dziedzinie wirtualnej obróbki, takich jak standardowy format danych narzędzi, łączność z pakietami CAM oraz automatyczna aktualizacja o nowe dane. Cieszymy się, że nasza współpraca z firmą Siemens, która jest rynkowym liderem, przyczyni się do postępu w całej branży – dodał Verkamp. (...)

| więcej |

Share


Czwartek, 13.09.2012 r.

Zarządzanie kosztami i rozwiązania PLM

Firma Siemens poinformowała o przejęciu Perfect Costing Solutions GmbH, specjalisty w zakresie oprogramowania do zarządzania kosztami produktu

Dzięki temu przejęciu Siemens Industry Automation Division umocni swoją pozycję lidera w branży oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu. Przez ponad dziesięć lat Perfect Costing Solutions GmbH zajmowała się rozwojem i dystrybucją rozwiązań do estymacji i zarządzania kosztami produktu przeznaczonych dla sektora produkcji, ze szczególnym uwzględnieniem branży motoryzacyjnej. Nowo przejęte przedsiębiorstwo zostanie przyłączone do jednostki biznesowej Siemens PLM Software.

– Przejmując Perfect Costing Solutions GmbH, dodajemy kluczowy element do naszego portfolio rozwiązań PLM. Pomożemy naszym klientom podejmować lepsze decyzje na każdym etapie cyklu życia produktu (...) – powiedział Chuck Grindstaff, CEO Siemens PLM Software. Wspomniał także o tym, iż przejęcie to jest konsekwencją przyjętej strategii, zmierzającej do utrzymania pozycji Siemens Industry Automation Division jako najlepszego światowego dostawcy rozwiązań PLM.

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż na budowę obecnej pozycji firmy złożył się szereg akwizycji: najpierw UGS w USA (rok 2007), Innotec w Niemczech (2008), Elan Software Systems (Francja, 2009 rok), brazylijska firma Active Tecnologia em Sistemas de Automação and Vistagy (2011) i niemiecka IBS AG w roku bieżącym. Wszystkie przejęte przedsiębiorstwa należały do liderów w sektorach swojej działalności.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: www.siemens.com/automation

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Piątek, 7.09.2012 r.

NX 8.5

Firma Siemens PLM Software poinformowała o wprowadzeniu najnowszej wersji oprogramowania NX™, czyli w pełni zintegrowanego rozwiązania do komputerowego wspomagania projektowania, wytwarzania i analiz inżynierskich (CAD/CAM/CAE). Najnowsza wersja NX 8.5 zawiera liczne ulepszenia opracowane zgodnie z sugestiami klientów oraz nowe funkcje zapewniające większą elastyczność i wydajność w procesach projektowania i wytwarzania, a tym samym skrócenie czasu dotarcia produktu na rynek

W NX 8.5 wykorzystano założenia wizji HD-PLM Siemens PLM Software, opracowane pod kątem wsparcia firm w podejmowaniu właściwych decyzji w sposób bardziej efektywny i z większą dozą pewności.
Szereg udoskonaleń wprowadzonych zgodnie z sugestiami użytkowników oraz nowe funkcje NX 8.5 pomogą klientom w dalszym skracaniu czasu dotarcia na rynek oraz podejmowaniu właściwszych decyzji prowadzących do powstania lepszych produktów – powiedział Jim Rusk, wiceprezes ds. oprogramowania inżynierskiego (Product Engineering Software) w Siemens PLM Software. – Poprzez inteligentne integrowanie informacji i umożliwienie wykorzystania najlepszych doświadczeń użytkowników, umacniamy nasze zaangażowanie w realizację wizji HD-PLM. W NX 8.5 w dalszym ciągu stawiamy na maksymalizację rentowności inwestycji klienta w systemy PLM. Przeprowadzając kompleksowe testy kompatybilności kolejnych nowych wersji dostarczamy ponadczasową architekturę, którą klienci mogą bez ograniczeń aktualizować – dodał. (...)

Pełna informacja, materiał zdjęciowy i filmowy przegląd nowości w NX 8.5 dostępne tutaj


Poniedziałek, 20.08.2012 r.

Samouczki Solid Edge... ST5!

Firma Siemens PLM Software udostępniła ponad 3000 stron bogato ilustrowanych samouczków dla obecnych i przyszłych użytkowników Solid Edge ST. I to dla wersji, której oficjalna polska premiera dopiero przed nami!

Opisane są w nich wszystkie moduły i opcje dostępne w oprogramowaniu Solid Edge. Poza opisem zainteresowani znajdą także pliki do samodzielnych ćwiczeń. I w zasadzie jedynym minusem – z naszego punktu widzenia – jest fakt, iż cały ten przebogaty materiał dostępny jest jedynie w języku angielskim.

Pliki samouczków dostępne są tutaj.

Źródło: solid-edge-st.pl

Share


Czwartek, 16.08.2012 r.

Tecnomatix Plant Simulation bezpłatnie?

Rozwiązanie dostępne bez opłat na całym świecie to element inwestycji firmy w działania mające na celu zwiększenie liczby absolwentów z zaawansowanymi umiejętnościami w zakresie inżynierii i technologii produkcji

Firma Siemens PLM Software poinformowała o udostępnieniu bezpłatnej wersji rozwiązania Tecnomatix Plant Simulation dla studentów. Studenci kierunków dziennych i niestacjonarnych na dowolnym poziomie mogą bezpłatnie pobrać aplikację do produkcji cyfrowej, aby rozwijać praktyczne umiejętności poszukiwane na globalnym rynku

Rozwiązanie Plant Simulation to oprogramowanie do wizualizacji 3D i symulacji zdarzeń dyskretnych. Wersję dla studentów można zainstalować na komputerach z systemem operacyjnym Microsoft Windows. Aplikacja pozwala łatwo i szybko tworzyć cyfrowe modele logistyczne za pomocą wbudowanej biblioteki obiektów, optymalizując przepływ materiałów, wykorzystanie zasobów i wydajność. Modele cyfrowe umożliwiają studentom przeprowadzanie eksperymentów i testowanie scenariuszy „co, jeżeli”, przy jednoczesnym dostępie do zaawansowanych narzędzi analitycznych, modeli statystycznych i wykresów, ułatwiających ocenę różnych sytuacji związanych z produkcją oraz przygotowanie się do szybkiego podejmowania niezawodnych decyzji w zakresie planowania produkcji.

– Ze względu na obecną, trudną sytuację w branży produkcyjnej, spowodowaną między innymi rosnącym wiekiem pracowników, większą złożonością produktów i luką edukacyjną, rozszerzamy ofertę oprogramowania dostępnego dla studentów i wykładowców – powiedział Bill Boswell, dyrektor ds. strategii partnerów w firmie Siemens PLM Software. – Nasi klienci potrzebują nowego pokolenia inżynierów z wiedzą specjalistyczną w dziedzinie produkcji cyfrowej. Dzięki bezpłatnemu dostępowi do oprogramowania Tecnomatix Plant Simulation, studenci mogą zdobyć odpowiednie kwalifikacje i spełnić oczekiwania pracodawców.
Rozwiązanie Plant Simulation w wersji dla studentów jest objęte specjalną licencją (bez możliwości jej przenoszenia) i nie jest przeznaczone do użytku komercyjnego. Bezpłatną wersję dla studentów można pobrać, klikając tutaj.

Program GO PLM
Program Global Opportunities in PLM (inicjatywa GO PLM™) firmy Siemens PLM Software zapewnia najbardziej atrakcyjne granty akademickie dzięki udostępnieniu technologii zarządzania cyklem życia produktów (PLM) ponad 1 mln studentów rocznie, w ramach przeszło 11 000 różnych instytucji na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.siemens.com/goplm

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Poniedziałek, 30.07.2012 r.

NASA korzysta z systemów Siemens PLM Software

5 sierpnia będzie miał miejsce kolejny etap „marsjańskiej misji kosmicznej”. Tego dnia bowiem zaplanowane zostało lądowanie najnowszego łazika marsjańskiego na Czerwonej Planecie

Podczas wspólnej konferencji prasowej, zapowiadającej to wydarzenie, Dyrektor NASA Doug McCuistion oraz CEO Siemens Industry Siegfried Russwurm poruszyli temat początku nowej ery badań kosmosu oraz kluczowej roli, jaką odgrywają w tej dziedzinie inżynierowie NASA i technologia oprogramowania Siemens.

Najnowszy łazik marsjański – „Curiosity” – zaprojektowany został przez Laboratorium Napędu Odrzutowego (Jet Propulsion Laboratory) NASA z wykorzystaniem oprogramowania firmy Siemens. Jest to doskonały przykład na to, jak nowoczesna technologia pomaga w zwiększeniu konkurencyjności branży kosmicznej. Częścią dokonującej się na naszych oczach transformacji są partnerstwa publiczno-prywatne oraz ciągłe dążenie do maksymalizowania produktywności i skracania czasu rozwoju nowych produktów i technologii.

– „Curiosity” to najbardziej zaawansowany łazik kiedykolwiek wysłany na Marsa. Pomoże on nam lepiej poznać Czerwoną Planetę, przecierając szlaki przed dalszymi odkryciami – powiedział Doug McCuistion, Dyrektor Programu Eksploracji Marsa NASA. – Niezwykle zdolny zespół naukowców i inżynierów NASA JPL wykorzystał najnowszą technologię oprogramowania, aby zaprojektować łazik marsjański, czyniąc ważące ponad 900 kg urządzenie odpornym na ekstremalne warunki startu, podróży kosmicznej, ponownego wejścia w atmosferę oraz lądowania na Marsie – dodał podczas konferencji.

Źródło: Siemens PLM Software

Więcej informacji o marsjańskich (i księżycowych) łazikach we wrześniowym wydaniu CADblog.pl

Share


Czwartek, 21.06.2012 r.

Siemens PLM Software udostępnił Teamcenter Express 9.1

Teamcenter Express 9.1 to proste we wdrożeniu, prekonfigurowane środowisko Teamcenter, najpowszechniej używanego systemu PLM. Teamcenter Express 9.1 wprowadza liczne usprawnienia, które pomogą klientom zwiększyć produktywność wyszukiwania danych oraz wykonywania codziennych zadań inżynierskich, jak również usprawnienia w zakresie możliwości multi–CAD w postaci zaktualizowanych integracji CAD

Teamcenter Express 9.1 jest konfiguracją najnowszego wydania systemu Teamcenter. Nowe funkcje i korzyści:

• szybsze wyszukiwanie i odzyskiwanie danych,
• zaktualizowane funkcjonalności multi-CAD,
• usprawnione instalacja i wsparcie/utrzymanie,
• nowe opcje licencji i narzędzia do zarządzania,
• najlepsza w swojej kategorii skalowalność,
• wsparcie dla najnowszych standardów firmy Microsoft.

Aplikacją rozszerzającą możliwości Teamcenter jest Teamcenter Mobility, aplikacja na urządzenia mobilne zapewniająca bezpośredni dostęp do bogatej bazy informacji o produkcie zarządzanej przez Teamcenter Express. Obok gwarantowania dostępu do istniejących danych o produkcie, Teamcenter Mobility 2.0 umożliwia klientom dodanie dodatkowych informacji, przeglądanie struktury produktu oraz inicjowanie procesów worklflow. Dzięki wykorzystaniu tej nowej aplikacji, firmy mogą poprawić swój potencjał interakcji z danymi produktu i procesami workflow w odpowiednim czasie, miejscu i w odpowiednim kontekście, co przekłada się na szybsze podejmowanie trafniejszych decyzji podczas cyklu życia produktu.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: Siemens PLM Software


Środa, 20.06.2012 r.

Solid Edge i pierwszy krok na drodze do PLM: Insight XT

Insight XT umożliwia łatwą archiwizację i wyszukiwanie plików Solid Edge oraz związanych z nimi dokumentów, a także wizualne podejście do zarządzania coraz bardziej złożonymi danymi projektów

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), wprowadziła nowe rozwiązanie do zarządzania danymi projektów. Insight XT, umożliwia zarządzanie plikami CAD Solid Edge i powiązanymi z nimi danymi projektów. Insight XT, oparty na oprogramowaniu Microsoft SharePoint, pomaga użytkownikom Solid Edge znacząco uprościć i przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań związanych z projektowaniem poprzez lepszą organizację danych i procesów. Insight XT dodaje nowe części do struktury produktu i projektu, które są niezbędne działowi produkcji, ale niedostępne w standardowych bibliotekach dokumentów SharePoint.

Komunikat został ogłoszony na Solid Edge University 2012, globalnym spotkaniu użytkowników, w trakcie którego można było wypróbować Insight XT i przekonać się, w jaki sposób nowe oprogramowanie uzupełnia Solid Edge. Firma poinformowała także o wprowadzeniu w Solid Edge ST5 ponad 1300, zasugerowanych przez klientów ulepszeń, które podnoszą wydajność (więcej o nowościach w ST5 tutaj i tutaj).

Wraz ze wzrostem złożoności produktów, rośnie także ilość danych projektów. Od głównych producentów kategorycznie oczekuje się rozwiązań pozwalających na zarządzanie tą rosnącą ilością danych przy utrzymaniu rozsądnych kosztów, co z kolei wymusza ograniczanie złożoności rozwiązań do zarządzania danymi – powiedział Karsten Newbury, wiceprezes ds. oprogramowania inżynierskiego w Siemens PLM Software. – Insight XT to proste, intuicyjne i łatwe w obsłudze rozwiązanie, pomagające zwiększyć efektywność oraz pozwalające wspomnianym producentom w pełni opanować posiadane dane i własność intelektualną. Insight XT to efekt ponad 10 lat doświadczeń lidera technologii pomagającej klientom odnosić sukcesy, dzięki rozwiązaniom opartym na oprogramowaniu Microsoft SharePoint – dodał. (...)

| więcej |


Poniedziałek, 18.06.2012 r.

11 lat na tym samym miejscu...

Brzmi strasznie? Pozornie tak. Chodzi jednak o nie byle jakie miejsce, bowiem o... pierwsze miejsce w rankingu branży cPDm opracowywanego przez CIMdata. Zajmowane przez 11 rok z rzędu przez Siemens PLM Software...

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM) poinformowała, że już po raz 11 z rzędu została uznana przez CIMdata, Inc. – czołową firmę zajmującą się konsultingiem i badaniami w dziedzinie PLM – za lidera rynku w najszybciej rozwijającym się segmencie przemysłowych systemów zbiorowego zarządzania danymi produktu (cPDm). Ponadto według CIMdata Siemens PLM Software już siódmy rok z rzędu jest liderem rynku w segmencie cyfrowych systemów wspomagających wytwarzanie.

W kategorii cPDm Siemens PLM Software oferuje produkty z portfolio Teamcenter, najpopularniejszego obecnie na świecie oprogramowania do cyfrowego zarządzania cyklem życia produktów. Z kolei produkty Siemens PLM Software z portfolio Tecnomatix to najpopularniejsze na świecie oprogramowanie do cyfrowej obsługi wytwarzania. Ustalenia CIMdata oparte na szczegółowych danych i analizie rynku PLM zostały ogłoszone pod koniec marca. Znajdą się one także w przygotowywanym przez CIMdata Raporcie z analizy rynku w 2011 roku.
– Z naszych badań wynika, że tempo wzrostu w segmencie cPDm przekroczyło historyczne wskaźniki i będzie utrzymywać się na dwucyfrowym poziomie przez najbliższe lata. Siemens PLM Software niezmiennie nadaje tempo rozwoju w tym ważnym segmencie rynku – powiedział Peter Bilello, prezes CIMdata. – Siemens PLM Software wciąż jest także liderem w segmencie systemów do cyfrowej obsługi wytwarzania, uzyskując znacząco wyższe przychody w porównaniu z podmiotem zajmującym drugie miejsce w naszym rankingu. W celu utrzymania tego wzrostu Siemens PLM, jako część dużego przedsiębiorstwa działającego w globalnej skali, podejmuje działania służące skuteczniejszemu wykorzystaniu wiedzy zgromadzonej przez wszystkie struktury Siemens AG. Inne jednostki organizacyjne zajmujące się produktami przemysłowymi w Siemens AG mogą coraz bardziej koncentrować się na poszczególnych branżach, a jednocześnie dostarczać przydatnej wiedzy i delegować pracowników do zadań związanych z rozwojem i testowaniem rozwiązań PLM – wyjaśnia.

Zgodnie z prognozami CIMdata przez najbliższe pięć lat średnia roczna stopa wzrostu (CAGR) w segmencie cPDm będzie dwucyfrowa i wyniesie 11,5 procent, co odpowiadałoby zwiększeniu rozmiarów rynku cPDm o około 17 miliardów USD do 2016 roku przy uwzględnieniu łącznej wartości inwestycji w oprogramowanie i usługi. W prognozach CIMdata w segmencie systemów do cyfrowej obsługi wytwarzania założono stabilny wzrost przez najbliższe pięć lat w średniorocznym tempie 7 procent. CIMdata przewiduje, że ogólne średnie tempo wzrostu w segmencie najpopularniejszych rozwiązań PLM przekroczy 10 procent rocznie w ciągu najbliższych pięciu lat, odzwierciedlając wzrost w tym ważnym obszarze inwestycji dokonywanych przez przedsiębiorstwa.

– Pozycja lidera w rankingu dostawców rozwiązań PLM w dwóch ważnych segmentach rynku to wielki zaszczyt, ale fakt, że tego zaszczytu dostępujemy nieprzerwanie już od tak wielu lat potwierdza niezachwianą gotowość naszego zespołu do niesienia pomocy klientom, rozwiązywania problemów biznesowych i tworzenia rzeczywistej wartości – powiedział Chuck Grindstaff, prezes i dyrektor naczelny Siemens PLM Software. – Nasz otwarty model biznesowy, wieloletnie doświadczenie w branży i rozwijanie wyjątkowych technologii w dalszym ciągu będą podstawą naszej strategii biznesowej. Będziemy także nadal oferować rozwiązania pomagające klientom w podejmowaniu lepszych decyzji skutkujących powstawaniem lepszych produktów.

Źródło: Siemens PLM Software


Środa, 13.06.2012 r.

Po premierze Solid Edge ST5

Już jest! Za oceanem miała miejsce premiera najnowszej wersji Solid Edge ST5. Piąta już wersja popularnego systemu CAD 3D, wyposażonego w unikalną technologię synchroniczną, swoją oficjalną demonstrację miała podczas konferencji Solid Edge University 2012, odbywającej się w dniach 11-13 czerwca br. w Nashville w USA. Jeśli chodzi o Europę, to najwcześniej będą mogli podziwiać Solid Edge ST5 nasi wyspiarze, bowiem premiera w Wielkiej Brytanii będzie miała miejsce w połowie lipca (zapowiedzi tego wydarzenia można było znaleźć m.in. na łamach majowego Develop 3D). W Polsce na oficjalną premierę poczekamy zapewne do września – ale ten czas warto wykorzystać chociażby na to, by pobrać i zainstalować 45-dniową testową wersję Solid Edge ST4 (płyta z wersją instalacyjną dołączona jest także do najnowszego papierowego wydania CADblog.pl). A wracając do ST5...

W najnowszej wersji Solid Edge ST5 znajdziemy ponad 1300 ulepszeń! Wprowadzono je m.in. w obszarach technologii synchronicznej, podstawowych funkcjach projektowania oraz rysunkach wykonawczych. Równolegle zaprezentowano zapowiadaną już wcześniej bezpłatną mobilną aplikację przeznaczoną na iPada, rozszerzającą dostęp do danych projektowych i ułatwiającą współpracę między pracownikami za pośrednictwem urządzeń mobilnych – Solid Edge Mobile Viewer App.
– Nowe funkcje Solid Edge ST5 ściśle odpowiadają wymaganiom naszych klientów. Zaspakajając ich oczekiwania mamy pewność, że każde ulepszenie funkcjonalności ma przełożenie na rzeczywistą wartość – powiedział Dan Staples, dyrektor ds. rozwoju produktu Solid Edge w Siemens PLM Software. – Klienci dostrzegają rzeczywiste zalety czołowego rozwiązania w branży, jakim jest technologia synchroniczna, a my konsekwentnie rozbudowujemy naszą pozycję lidera pod tym względem – dodał.

Szybsze i elastyczniejsze korzystanie z technologii synchronicznej
Solid Edge nadal wykorzystuje atuty technologii synchronicznej, czyli przełomowego rozwiązania Siemens PLM Software do projektowania w środowisku cyfrowym, niezależnego od historii danych i opartego na funkcjach, za pomocą którego projektanci i inżynierowie mogą sprawniej tworzyć i edytować projekty oraz skracać czas projektowania – wszystko to dzięki ponownemu wykorzystaniu zaimportowanych modeli. Technologia synchroniczna w Solid Edge ST5 stanowi rozszerzone wsparcie w opracowywaniu modeli wieloobiektowych. Użytkownicy mogą importować części i złożenia z praktycznie dowolnego systemu CAD. Zaimportowaną geometrię można następnie wprowadzić do pojedynczej części lub złożenia w zależności od wymagań działu produkcji. (...)

| więcej |


Wtorek, 5.06.2012 r.

Specjalny dodatek o Siemens PLM Software

W majowym wydaniu brytyjskiego czasopisma dla CADowców „Develop 3D” (może ktoś z Państwa pamięta jeszcze, jak złośliwie – zapewne z zazdrości :) – zrecenzowałem jedno z pierwszych wydań tego dynamicznie rozwijającego się czasopisma, dostępnego w postaci elektronicznej bezpłatnie – link tutaj) pojawił się dodatek tematyczny poświęcony w całości rozwiązaniom PLM firmy Siemens PLM Software

Na kilku stronach Czytelnik (obeznany z językiem angielskim) znajdzie zebrane w sposób zwięzły i interesująco przedstawione informacje np. na temat nowego Teamcenter 9. Zagadnienia pogrupowane w bloki tematyczne (Współpraca, Projektowanie zrównoważone, Globalizacja, Kontrola nad Projektem etc.) wskazują, w jaki sposób oprogramowanie PLM potrafi wspierać współczesne przedsiębiorstwa.

Na kolejnych trafimy na artykuł pt.: „Bringing rich 3D & context to PLM” (w wolnym tłumaczeniu „Wprowadzając bogactwo 3D i kontekst do PLM”). Jego autorem jest Eduard Marfa, którego mieliśmy zresztą okazję spotkać podczas konferencji Siemens PLM Connection w Warszawie (krótka relacja z wydarzenia tutaj). W artykule przedstawione zostały nie tylko wyzwania, na jakie napotykają przedsiębiorcy, ale także konkretne rozwiązania, które są oni w stanie wykorzystać w swojej pracy – jak chociażby Active Work Space, Visual Navigator itp. Na uwagę zasługuje także „case study” firmy Kesslers International.

  

Zachęcam do lektury. Aby uzyskać dostęp do wydań elektronicznych „Develop 3D” ; wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na ich stronie (jednorazowo), a następnie podczas pobierania kolejnych wydań podawać jedynie adres mailowy wykorzystany podczas rejestracji. Więcej informacji na stronie www.develop3d.com

ms


Środa, 16.05.2012 r.

Już za tydzień konferencja Siemens PLM Connection Polska 2012!

23 maja 2012 odbędzie się po raz kolejny Siemens PLM Connection Polska. Konferencja będzie miała miejsce w Warszawie, w hotelu InterContinental i jest adresowana do firm korzystających z systemów PLM lub planujących ich wdrożenie

Będzie to wyjątkowa szansa, aby poznać portfolio Siemens PLM Software (ze szczególnym uwzględnieniem oprogramowania Teamcenter i Tecnomatix), jak również poznać doświadczenia innych firm z zakresu użytkowania systemów Cax/ERP/PLM.
Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wizją PLM firmy Siemens oraz strategią rozwoju tego oprogramowania. Prezentacje będą uwzględniały ulepszenia wprowadzone do najnowszej wersji oprogramowania Teamcenter, a także środowisko Active Workspace oraz Teamcenter Mobility.

Jeden z bloków będzie dedykowany cyfrowym modelom zbudowanym w oprogramowaniu Tecnomatix, umożliwiającym dokonywanie symulacji rzeczywistych procesów w świecie wirtualnym.

Prezentacja dra Janusza Zawiły Niedźwieckiego z Politechniki Warszawskiej skoncentruje się natomiast wokół warunków rozwoju innowacyjności w polskim przemyśle. Poprzedzi ona debatę z udziałem wybranych polskich klientów, podczas której postawione zostaną m.in. pytania o to, co jest ważniejsze dla polskich przedsiębiorstw: innowacyjność czy efektywność, oraz jakie narzędzia IT są wykorzystywane do osiągnięcia założonych celów.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora konferencji (tutaj).

Rejestracji można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software


Piątek, 11.05.2012 r.

Tecnomatix 10.1

Siemens PLM Software, globalny dostawca oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu (PLM), poinformował o wydaniu wersji 10.1 oprogramowania Tecnomatix – wiodącego rozwiązania w zakresie produkcji cyfrowej. Wydanie to zawiera najnowsze usprawnienia produkcji cyfrowej, wspierające efektywność procesów produkcyjnych w obliczu zmieniających się warunków

Najnowsza wersja Tecnomatix pomaga wytwórcom jeszcze lepiej zarządzać złożoną strategią planowania globalnej produkcji, zapewniając produktywność i bezpieczeństwo pracowników oraz oferując najwyższej jakości rozwiązania optymalizujące produkcję i poprawiające jakość. Najnowsze usprawnienia dostarczają użytkownikom istotnych dla nich informacji poprzez pięć głównych funkcjonalności:
• system PLM do zarządzania produkcją ,
• efektywne planowanie,
• zoptymalizowane systemy,
• dobre narzędzia do sprawdzania,
• jakość cyklu życia.

Dodatkowo, Siemens PLM Software oferuje Tecnomatix 360 – interaktywną, darmową (!) aplikację na iPada, dzięki której użytkownicy mogą odkrywać tajniki cyfrowej produkcji bezpośrednio z poziomu hali fabrycznej. Aplikacja ta zapewnia dostęp między innymi do pełnego opisu rozwiązania Tecnomatix oraz najnowszych studiów przypadku wdrożenia oprogramowania u klientów.

Źródło: Siemens PLM Software


Czwartek, 15.03.2012 r.

Sprawdź się z Local Motors!

Local Motors we współpracy z Siemens PLM Software organizuje konkurs dla inżynierów CAD. Celem konkursu jest zaprojektowanie felg do supersamochodów, przy użyciu nowego, opartego na abonamencie oprogramowania Solid Edge Design1

Konkurs stanowi dobrą okazję, aby inżynierowie CAD na dowolnym stanowisku pobrali 30-dniową próbną wersję oprogramowania Solid Edge Design1 i stworzyli modele, które zostaną dodane do otwartej biblioteki danych CAD, funkcjonującej w ramach społeczności Local Motors. Biorąc udział w konkursie, projektanci CAD otrzymują pochodzące od doświadczonych ekspertów informacje zwrotne na temat ich projektów, szansę wygrania atrakcyjnych nagród oraz dostęp do profesjonalnego systemu CAD.

Członkowie społeczności Local Motors będą głosowali na najlepsze projekty, a twórcy pięciu prac, które zgromadzą najwięcej głosów, otrzymają cenne nagrody. Obok głosowania, zarówno eksperci jak i nowicjusze, będą dzielili się wiedzą, aby poprawić swoje wspólne umiejętności.

Zadanie nie jest łatwe (ciekawe, czy pamiętają Państwo podobny konkurs organizowany kiedyś przez redakcję Design News w czasie targów Protech? Tam również tematem była samochodowa felga... - przyp. redakcji), gdyż... dynamiczna i opływowa sylwetka włoskich pojazdów stanie w szranki z ostrą i praktyczną linią karoserii niemieckiej. O co w tym chodzi? Otóż korzystając z Solid Edge Design1, uczestnicy mogą zaprojektować jedno lub wiele kół, ale do konkretnego samochodu: do Ferrari 458 Italia lub do Audi R8 GT 5.2 FSI Quattro.

Konkurs rozpoczął się w ubiegły czwartek, natomiast koniec przyjmowania zgłoszeń (prac) mija w poniedziałek, 9 kwietnia br. Twórcy pięciu zwycięskich prac zostaną nagrodzeni skalowalnym wydrukiem 3D ich projektów oraz otrzymają roczny abonament na Solid Edge Design1 – przystępny cenowo, profesjonalny system CAD dla entuzjastów projektowania i konstruktorów, cechujący się także nowatorskim systemem licencjonowania.
Bonusem i dodatkową zachętą do udziału w konkursie (i członkostwa w społeczności LM) może być fakt, iż wszyscy członkowie Local Motors mogą pobrać darmową wersję próbną Solid Edge Design1; jej ważność upływa 30 kwietnia 2012.

Źródło: Siemens PLM Software

Przydatne linki:
Dołącz do społeczności Local Motors
Weź udział w konkursie
Darmowa, próbna 30-dniowa wersja Solid Edge Design1


Wtorek, 13.03.2012 r.

FiberSIM 2012

Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM) ogłosiła wydanie wersji 2012 oprogramowania FiberSIM™. FiberSIM pomaga minimalizować ryzyko w branży lotniczej, motoryzacyjnej oraz energetyki wiatrowej, poprzez optymalizację procesu projektowania i wytwarzania innowacyjnych, trwałych, a przy tym lekkich struktur kompozytowych

Produkt opracowała firma Vistagy, która została przejęta przez firmę Siemens w grudniu 2012 roku i teraz stanowi jeden z segmentów biznesowych Siemens PLM Software.

FiberSIM to wiodące na świecie oprogramowanie inżynierii kompozytowej, umożliwiające czołowym organizacjom z branży lotniczej, motoryzacyjnej, energetyki wiatrowej i innym skutecznie stawiać czoła wyzwaniom, jakie pojawiają się w trakcie całego procesu konstrukcyjnego – od wsparcia pomysłu projektu, poprzez szczegółowe definiowanie laminatów, aż do generowania danych wytwórczych w celu przeprowadzenia testów jakości. Ponadto, rozwiązanie FiberSIM jest w pełni zintegrowane z wiodącymi, komercyjnymi systemami 3D CAD.

Więcej informacji można znaleźć na stronie firmy, będącej autorem FiberSIM (link tutaj).

Źródło: Siemens PLM Software


Piątek, 9.03.2012 r.

Satelity z Teamcenter

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktu (PLM), poinformowała, że firma Space Systems/Loral wybrała oprogramowanie Teamcenter®, które zastąpi dotychczas wykorzystywane aplikacje i pomoże w konstruowaniu najbardziej zaawansowanych satelitów na świecie

Po dokładnej analizie oferty całej branży PLM, Space Systems/Loral podjęła strategiczną decyzję o wdrożeniu technologii Siemens PLM Software. Proces rozpoczynający się już w tym miesiącu będzie realizowany przez cały 2012 rok aż do wymiany wszystkich dotychczas wykorzystywanych systemów do zarządzania danymi o produktach.

– W ramach doskonalenia produktów i procesów, Space Systems/Loral wybrała Teamcenter jako nową platformę PLM – powiedział Mouctar Diallo, wiceprezes ds. technologii informatycznych Space Systems/Loral. – Po szczegółowym procesie selekcji dostawców rozwiązań PLM oceniliśmy, że to właśnie Siemens będzie najlepszym dostawcą systemów do zarządzania cyklem życia produktu i partnerem dla Space Systems/Loral.
– Jesteśmy dumni ze współpracy z czołowym światowym dostawcą komercyjnych satelitów – powiedział Chuck Grindstaff, prezes i dyrektor naczelny Siemens PLM Software. – Zgodnie z naszą wizją chcemy wszystkim klientom oferować technologie, usługi i doświadczenie, które pomogą im podejmować właściwsze decyzje skutkujące powstaniem lepszych produktów. Dlatego cieszymy się, że Space Systems/Loral dołączyła do grona podmiotów podzielających tę wizję i postanowiła wprowadzić Teamcenter jako ogólnofirmowe rozwiązanie w zakresie PLM – dodał.
Umowa z Space Systems/Loral potwierdza wiodącą pozycję systemu Teamcenter w segmencie lotniczym i obronnym, ale także jest dowodem na znaczenie technologii w innowacyjności – powiedział Eric Sterling, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. Teamcenter w Siemens PLM Software. – Teamcenter, bez wątpienia najpopularniejszy na świecie system do cyfrowego zarządzania cyklem życia produktów, wciąż odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu firm traktujących innowacyjność jako część ich misji.

Space Systems/Loral
Space Systems/Loral (filia Loral Space & Communications) ma długą tradycję w zakresie dostarczania niezawodnych satelitów i systemów montowanych w statkach kosmicznych, powstających dla klientów z sektora komercyjnego i państwowego na całym świecie. Jako czołowy światowy dostawca satelitów komercyjnych, firma ściśle współpracuje z operatorami satelitarnymi w zakresie budowy statków kosmicznych umożliwiających świadczenie szerokiego spektrum usług, w tym nadawania sygnału telewizyjnego i radiowego, nadawania cyfrowego sygnału radiowego, szerokopasmowego Internetu oraz łączności mobilnej. Z satelitów SS/L codziennie korzystają miliardy ludzi na całym świecie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ssloral.com.

Źródło: Siemens PLM Software


Środa, 7.03.2012 r.

Syncrofit 2012

Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), ogłosiła wydanie wersji 2012 oprogramowania Syncrofit™ (Syncrofit 2012) oraz oprogramowania Quality Planning Environment™ (QPE 2012)

Oba produkty opracowała firma Vistagy, która została przejęta przez firmę Siemens z końcem ubiegłego roku i obecnie stanowi segment biznesowy Siemens PLM Software.

Czym jest Syncrofit?
Syncrofit 2012 to jak do tej pory jedyne sprawdzone w produkcji, zintegrowane z systemem CAD rozwiązanie COTS, przeznaczone do zarządzania złożeniami płatowców. QPE 2012 pozwala Producentom Oryginalnego Wyposażenia (OEM) i dostawcom z branży lotniczej na automatyzację procesu identyfikowania właściwości inżynierskich i przenoszenia ich do planów jakości dla kontroli pierwszego wyrobu. Nowe wersje wprowadzają udoskonalenia przyczyniające się do zwiększonej efektywności działania, eliminacji wynikających z błędu zmian w zakresie prac inżynierskich oraz usprawnienia przepływu danych inżynierskich w przedsiębiorstwie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie systemu (link tutaj).

Źródło: Siemens PLM Software


Środa, 29.02.2012 r.

Kolejne 10 lat z Siemens PLM Software

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), poinformowała, że Boeing, czołowa światowa firma z branży lotniczej, podpisała nową 10-letnią umowę o przedłużeniu korzystania z technologii Siemens PLM Software przez działy Boeing Commercial Airplanes oraz Defense, Space and Security

W uzasadnieniu decyzji o zawarciu nowej umowy podano takie czynniki, jak sprawdzone parametry oprogramowania NX™ i Teamcenter® zajmującego czołową pozycję na rynku, innowacyjność, skalowalność oraz otwarta architektura.

Boeing i Siemens PLM Software współpracują już od dłuższego czasu. Cieszymy się, że przedłużając nasz kontrakt będziemy mogli skorzystać z kolejnych innowacji zwiększających nasze globalne możliwości – powiedziała Nancy Bailey, wiceprezes ds. produktów i systemów IT w firmie Boeing. – Dzięki współpracy z Siemens PLM Software, Boeing rozszerza swoje możliwości w zakresie zarządzania cyklem życia produktów. Otwartość Siemens PLM Software pomoże nam utrzymać i udoskonalać rozwiązania stosowane w całym przedsiębiorstwie, tworząc dodatkową wartość biznesową dla firmy Boeing.
– Jesteśmy dumni z ugruntowanej współpracy z Boeingiem i cieszymy się, że lider branży lotniczej, kosmicznej i obronnej postanowił nadal posługiwać się technologią Siemens PLM Software – powiedział Chuck Grindstaff, dyrektor naczelny Siemens PLM Software. – Decyzja Boeinga o korzystaniu z potencjału zintegrowanych rozwiązań Siemens PLM to potwierdzenie naszej zdolności dostarczania na rynek najbardziej innowacyjnych produktów, które pomagają naszym klientom w odniesieniu sukcesu.

O firmie Boeing
Boeing jest czołową światową firmą z branży lotniczej i największym producentem komercyjnych samolotów odrzutowych i wojskowych statków powietrznych. Ponadto Boeing projektuje i produkuje wiropłaty, systemy elektroniczne i obronne, pociski, satelity, rakiety nośne oraz zaawansowane systemy informatyczne i komunikacyjne. Firma świadczy także szereg usług dla wojska i komercyjnych linii lotniczych. Boeing ma klientów w ponad 90 krajach świata i jest jednym z największych eksporterów w Stanach Zjednoczonych pod względem wartości sprzedaży.

Źródło: Siemens PLM Software


Czwartek, 16.02.2012 r.

Produkt nie powstaje w CAD'zie

14 lutego br. w Warszawie miała miejsce premiera najnowszej, ósmej wersji systemu NX  firmy SIEMENS PLM Software.
I chociaż na pierwszy rzut oka nie dostrzegamy najważniejszych zmian, nowości – może za wyjątkiem zmodyfikowanego interfejsu użytkownika i nieco zmienionej szaty graficznej – to po rozpoczęciu pracy z NX 8 czeka nas wiele miłych niespodzianek, gdyż to co najważniejsze pozostaje przed nami ukryte. Do czasu...

Kolejny rok, kolejna wersja, kolejne możliwości. Jakościowy postęp jest nieodzowny w systemach CAD/CAM/CAE. Nawiązując do słów prezesa SIEMENS Industry Software – Mariusza Zabielskiego – innowacyjność i globalizacja są ze sobą nierozerwalnie związane. Przy czym bynajmniej nie chodzi tu o epokowe odkrycia, cywilizacyjne przyspieszenia, lecz o sukcesywny, odbywający się drobnymi krokami, postęp.

Takie gałęzie przemysłu, jak samochodowa i lotnicza, znalazły swoje naturalne miejsce w światowej globalizacji. Inne odnajdują się mniej lub bardziej.

Przyjmuje się, że na rynki przebija się jeden pomysł, jedna idea na... trzy tysiące (sic!). Te liczby mówią same za siebie. Konkurencyjność, jej utrzymanie, wymaga, by droga produktu od samego pomysłu na rynkowe półki była jak najkrótsza. Sam pomysł nie wystarczy, by zacząć się liczyć na rynku. Do opracowania projektu, dokumentacji, technologii wykonania, przeprowadzenia kontroli jakościowych potrzeba nie tylko inżynierów, ale i narzędzi. Zarządzanie danymi i informacjami wtedy można uznać za skuteczne, kiedy można nad tym zapanować. Tu swoją rolę spełniają właśnie systemy CAD/CAM/CAE. Choć stanowią tylko wsparcie pracy specjalistów, we współczesnym świecie nie można się bez nich obyć. (....)

| więcej |


Piątek, 10.02.2012 r.

Polska premiera NX 8 już we wtorek!

Już w najbliższy wtorek, w hotelu Interconinental w Warszawie, będzie miała miejsce oczekiwana prezentacja najnowszej wersji systemu CAx „z górnej półki”, jakim jest NX. Mocnym punktem konferencji będzie z pewnością prezentacja możliwości NX, przeprowadzona przez zespół CAMdivision...

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję nie tylko zdobyć z informacje z pierwszej ręki na temat nowości w NX 8, lecz również poznać bliżej niektóre specjalizowane moduły NX, takie jak: Drafting, Mold Wizard, Progressive Die Wizard, NX CAM Turbomachinery. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, prezentacje będą uzupełnione pokazami pracy z systemem na żywo. Tematyka spotkania obejmować będzie między innymi:

• rozszerzenia technologii HD PLM (rozbudowane środowisko HD3D oraz wizualne narzędzia do przygotowywania raportów);
• rozbudowane narzędzie kontrolno-sprawdzające NX Check-Mate (m.in. 300 gotowych reguł sprawdzających, nawet do 900 funkcji);
• narzędzie Requirements Validation wzbogacone o interakcje HD3D w zakresie sprawdzania wymagań, wyników i powiadomień;
• projektowanie modułowe, upraszczające modelowanie i edycję złożonych projektów, umożliwiające pracę wielu projektantów nad jedną geometrią;
• większą elastyczność i lepsze możliwości w zakresie tworzenia szyków operacji;
• ulepszone funkcje modelowania synchronicznego;
• w projektowaniu stylistycznym powierzchni swobodnych – ulepszone generowanie krzywych i powierzchni;
• w projektowaniu części blaszanych – m.in. możliwość modelowania w kontekście całego złożenia;
• w projektowaniu złożeń – funkcję Make Unique oraz nowy nawigator relacji;
• nowy zestaw poleceń do tworzenia i edycji własnych szablonów rysunkowych w module Drafting;
• nowe funkcje dla środowisk NX CAE i NX Nastran – m.in. optymalizację topologii obliczanej geometrii;
• najlepsze metody programowania elementów pryzmatycznych – otworów, rowków, kieszeni – dzięki nowym procesorom;
• bardziej intuicyjne i wydajne frezowanie 2,5-osiowe;
• zwiększone możliwości obróbki turbin i wirników wielołopatkowych;
• ulepszone projektowanie form wtryskowych oraz tłoczników wielotaktowych.

Podczas konferencji, o pracy z systemami Siemens PLM Software opowiedzą Klienci firmy, m.in.:
• Cezary Żrodowski z firmy Det Norske Veritas, który zaprezentuje wykorzystanie NX jako platformy integrującej usługi wykonywane przez DNV Innovations Poland (usługi te są związane m.in. z zarządzaniem produktami, obliczeniami wytrzymałościowymi, wizualizacjami);
• Marcin Deckert z firmy DOT3D, który zaprezentuje najlepsze praktyki biura inżynierskiego posługującego się systemem NX (w biurze tym zarówno organizacja projektu, jak i zarządzanie dokumentacją realizowane jest w oprogramowaniu Teamcenter; o Teamcenter i NX można także dowiedzieć się więcej z rozmowy z Erikiem Sterlingiem – link tutaj).

Po przerwie kawowej, a przed lunchem, będzie miał miejsce wspomniany blok przygotowany przez zespół CAMdivision Sp. z o.o., który wydaje się szczególnie godny polecenia osobom związanym z projektowaniem na potrzeby wytwarzania i produkcji. Krzysztof Augustyn i Artur Bielicz opowiedzą o możliwościach programowania obrabiarek w oparciu o NX 8 CAM, a Dariusz Jóźwiak i Marcin Antosiewicz – o automatyzacji procesu projektowania form wtryskowych i tłoczników postępowych (moduły Mold Wizard i Progressive Die Design).


Formularz rejestracji, agendę spotkania i więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora – Siemens Industry Software (link tutaj).

Źródło: Siemens Industry Software, CAD.pl, 3DCAD.pl, CADpolska.p


Wtorek, 31.01.2011 r.

Siemens i OEM

Z oprogramowania i rozwiązań Siemens PLM Software korzystają niemal wszystkie firmy prezentujące nowe pojazdy podczas salonu motoryzacyjnego w północnych USA. Wszystko wskazuje na to, iż rezygnacja Daimlera i Chryslera z konkurencyjnych rozwiązań w ostatnich dwóch latach, przyczyniła się do znaczącego umocnienia pozycji lidera PLM w globalnej branży motoryzacyjnej i pozwoliła firmie złapać „silny wiatr w żagle”

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), poinformowała, że jej technologia jest wykorzystywana w rozwoju produktów przez ponad 90 procent producentów wyposażenia pojazdów przeznaczonego do montażu fabrycznego (OEM), prezentujących nowe pojazdy na Północnoamerykańskim Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym 2012 – najważniejszym wydarzeniu branżowym, którego rozmach w bieżącym roku odzwierciedla powrót koniunktury do globalnej branży motoryzacyjnej. Po ostatnich decyzjach dwóch liczących się podmiotów z segmentu OEM, które postanowiły zastąpić dotychczas wykorzystywane systemy projektowania wspomaganego komputerowo i zarządzania cyklem życia produktu rozwiązaniami oferowanymi przez Siemens PLM Software, firma umacnia swoją pozycję lidera i zwiększa udział w rynku obsługi globalnej branży motoryzacyjnej.

– Siemens PLM Software złapał silny wiatr w żagle w ciągu ostatnich 18 miesięcy w globalnej branży motoryzacyjnej, konsekwentnie realizując wizję opartą na solidnych i sprawdzonych rozwiązania technicznych i usługach – powiedział Peter Bilello, prezes CIMdata, globalnej firmy konsultingowo-badawczej monitorującej branżę PLM. – Mimo długiej listy klientów z branży motoryzacyjnej, firma wciąż powiększa udział w tym segmencie rynku, czego przykładem są nowe kontrakty zawarte z dwoma liczącymi się producentami wyposażenia oryginalnego – koncernami Chrysler i Daimler. CIMdata przewiduje, że pozycja Siemens PLM Software w branży motoryzacyjnej będzie się umacniać, bo za przykładem wyżej wymienionych oraz innych podmiotów z segmentu OEM pójdą ich kooperanci.

Technologia Siemens PLM Software jest wykorzystywana przez 15 z 16 (sic!) największych globalnych producentów wyposażenia oryginalnego w branży motoryzacyjnej do planowania, oceny i koordynacji rozwoju i inżynierii produkcji pojazdów. Siemens PLM Software zaspakaja kluczowe dla funkcjonowania firm potrzeby producentów wyposażenia OEM z branży motoryzacyjnej w zakresie zarządzanie współpracą między złożonymi funkcjami inżynierskimi w całym rozbudowanym łańcuchu dostaw. Przełamując bariery między poszczególnymi funkcjami inżynierskimi, zapewniając dostęp w czasie rzeczywistym do informacji oraz wykonując analizy i symulacje, Siemens PLM Software pomaga klientom w przechodzeniu do systemowego podejścia do rozwoju oraz osiąganiu dwucyfrowych wskaźników poprawy wydajności, a także ułatwia podejmowanie racjonalnych decyzji prowadzących do tworzenia lepszych produktów.

– Cieszymy się, że na kończącym się właśnie Północnoamerykańskim Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym tak wielu naszych klientów zaprezentowało niesamowite produkty, które powstały z pomocą naszego oprogramowania – powiedział Chuck Grindstaff, prezes i dyrektor naczelny Siemens PLM Software. – W miarę, jak globalna branża motoryzacyjna odzyskuje kondycję po załamaniu koniunktury, jesteśmy dumni z roli, jakie nasze oprogramowanie, usługi i branżowe doświadczenie odegrały i będą odgrywać w tym procesie. Jesteśmy także przekonani, że uda nam się kontynuować nasz niebywały sukces, ponieważ coraz więcej producentów wyposażenia oryginalnego i dostawców docenia naszą wizję HD-PLM* jako propozycję dalszego rozwoju rozwiązań do zarządzania cyklem życia produktu, z których będą oni korzystali w przyszłości.

Źródło: Siemens PLM Software

* o HD-PLM można przeczytać także w rozmowie z Erikiem Sterlingiem (link tutaj)


Poniedziałek, 30.01.2012 r.

„Uniwersytet” Solid Edge w Nashville i premiera ST5

Siemens PLM Software zaplanował specjalne wydarzenie dla użytkowników Solid Edge: „Solid Edge University 2012” odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2012 w Nashville (Tennessee) w Stanach Zjednoczonych

Uczestnicy wezmą udział w szkoleniach technicznych oraz będą mieli okazję poznać zespół odpowiedzialny za rozwój Solid Edge, partnerów technologicznych oraz innych użytkowników Solid Edge z różnych zakątków świata. Ponadto, będą jednymi z pierwszych osób, które zobaczą w praktyce działanie Solid Edge ST5 – jego premiera będzie miała miejsce właśnie podczas tego wydarzenia.
Siemens PLM Software serdecznie zaprasza wszystkich obecnych oraz potencjalnych użytkowników Solid Edge do wzięcia udziału w imprezie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie wydarzenia: www.siemens.com/plm/solidedgeu

Opłata rejestracyjna dla pierwszych uczestników wynosi 350$ i obowiązuje do 24 lutego 2012 r. (opłata ta zawiera zniżkę 100$ od normalnie obowiązującej ceny). Zachęcamy do rejestracji i skorzystania ze specjalnej, promocyjnej ceny: http://www.siemens.com/plm/SolidEdgeU
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć, klikając linki zamieszczone poniżej:
najciekawsze momenty ubiegłorocznej edycji
film promocyjny

Źródło: Siemens PLM Software


Środa, 25.01.2012 r.

Teamcenter na iPada – teraz w Aplle App Store

Siemens PLM Software, światowy dostawca oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu, poinformował o udostępnieniu w sklepie Apple App Store aplikacji Teamcenter AppShare na iPada. Ta nowa aplikacja z linii mobilnych aplikacji PLM od Siemens PLM Software umożliwia użytkownikom współpracę z dowolnego miejsca z dostępem do mobilnego internetu

Dzięki Teamcenter AppShare na iPada użytkownicy mogą dołączyć do istniejących sesji AppShare, korzystając z opcji współdzielenia ekranu. W ten sposób ich ekran będzie wyświetlał zawartość ekranu współpracowników.
Wybrane funkcje Teamcenter AppShare:
• logowanie jako zarejestrowany użytkownik (aby przejrzeć bazę konferencji AppShare);
• logowanie jako gość (aby dołączyć do konferencji z dedykowanym kodem);
• gesty „pinch-to-zoom” – powiększające współdzieloną zawartość;
• możliwość wyświetlenia listy uczestników konferencji.

Więcej informacji, a także linki do pobrania aplikacji poniżej:
• Teamcenter AppShare na iPada w sklepie Apple App Store
• dodatkowa dokumentacja na stronie wsparcia dla Teamcenter AppShare na iPada
film prezentujący demo Teamcenter AppShare na iPada

Źródło: Siemens PLM Software


Czwartek, 19.01.2012 r.

Wybrane funkcje systemu CAD w zamian za abonament?

Pierwszy w historii systemów CAD, miesięczny abonament na wybrane funkcje oprogramowania, udostępniła członkom społeczności współtworzącej produkty w branży motoryzacyjnej, amerykańska firma Local Motors

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), poinformowała o nowym modelu abonamentowym na poszczególne poziomy funkcjonalne oprogramowania Solid Edge, wprowadzanym wyłącznie za pośrednictwem Local Motors, partnera Siemens PLM Software, dla globalnej społeczności Local Motors. Od teraz członkowie tej społeczności mogą wybierać konkretne funkcje z różnych poziomów profesjonalnego oprogramowania do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) i korzystać z nich po opłaceniu miesięcznego abonamentu oferowanego w przystępnej stawce, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Po Solid Edge Design1™ – ogłoszonym niedawno rozwiązaniu oferującym profesjonalne funkcje CAD w pakietach dostosowanych do potrzeb entuzjastów projektowania – społeczność Local Motors może teraz korzystać z kolejnych poziomów i wykupywać licencje na Solid Edge Design and Drafting, Solid Edge Foundation, Solid Edge Classic aż do Solid Edge Premium. Każdy z wymienionych poziomów funkcjonalnych Solid Edge obejmuje dostęp do unikatowej technologii synchronicznej, w której szybkość i elastyczność bezpośredniego modelowania łączą się z precyzją projektowania sterowanego wymiarami. Oprogramowanie i miesięczną licencję na każdą z ofert można pobrać i wykupić bez podejmowania długoterminowych zobowiązań. Cennik umożliwia korzystanie z przystępnej miesięcznej taryfy, po opłaceniu której użytkownik ma dostęp do poziomu oprogramowania odpowiadającego jego potrzebom. Pełny opis możliwości oraz stawki abonamentu dla poszczególnych poziomów Solid Edge zostały podane na stronie www.local-motors.com/solidedge.

Klienci o różnych profilach cenią rozwiązania przygotowane z myślą o ich specyficznych potrzebach
Unikatowy proces „współtworzenia” Local Motors sprawia, że w naszej społeczności konstruktorów motoryzacyjnych działają różne osoby, o zróżnicowanym zapleczu i zapotrzebowaniu na funkcje narzędzi CAD – powiedział Jay Rogers, prezes, dyrektor naczelny i współzałożyciel Local Motors. – Oprogramowanie Solid Edge Design1 odpowiada głównie na potrzeby typowych przedstawicieli naszej społeczności projektantów i inżynierów. Okazuje się jednak, że mali dostawcy oryginalnego wyposażenia lub części zamiennych, a nawet menedżerowie pracujący dla dostawców oryginalnego wyposażenia pojazdów także chcieliby uczestniczyć w pracach tej społeczności lub zlecić wykonanie projektu w oparciu o model crowdsourcingu Local Motors. Takim osobom zależy na dostępie do szerokiego spektrum funkcjonalności CAD, a możliwość wykupienia abonamentu tylko na wybrane i faktycznie wykorzystywane elementy to dla nich idealne rozwiązanie – wyjaśnił.
Na współpracę z Siemens PLM Software zdecydowaliśmy się nie tylko ze względu na rewelacyjną w branży ofertę Solid Edge, ale także dlatego, że firma ta obiecała nam dostarczać rozwiązania funkcjonalne i biznesowe dla członków naszej społeczności o każdym profilu. Dzisiaj z zadowoleniem mogę przyznać, że ta obietnica jest dotrzymywana – dodał Rogers.

Skalowalna struktura cenowa...
Wciąż przesuwamy granice branży CAD, starając się zaspokajać zmieniające się oczekiwania rynku i odpowiadać na potrzeby innowacyjnych środowisk rozwijających produkty, takich jak Local Motors – powiedział Karsten Newbury, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. oprogramowania inżynierskiego głównego nurtu dla odbiorców biznesowych w Siemens PLM Software. – Solid Edge Design1 wyeliminował barierę kosztów uniemożliwiającą dostęp do profesjonalnego oprogramowania CAD dla entuzjastów zajmujących się projektowaniem i konstruowaniem w społeczności Local Motors. Dzięki przystępnemu miesięcznemu abonamentowi i czołowej w branży technologii synchronicznej Solid Edge Design1 to doskonały punkt wyjścia dla entuzjastów projektowania. Natomiast teraz społeczność Local Motors uzyskuje dostęp do kompletnego spektrum funkcji CAD oraz skalowalnej struktury cenowej, którą można dopasować do konkretnego zadania. W ten sposób zrealizowaliśmy kolejny etap upowszechniania dostępu do profesjonalnego oprogramowania CAD dla szerokiego przekroju użytkowników, począwszy od entuzjastów projektowania aż do podmiotów wytwarzających nowe produkty.

Ogłoszony model abonamentowy jest już dostępny dla globalnej społeczności Local Motors.

Link do strony LocalMotors: http://www.local-motors.com/

Źródło: Siemens PLM Software


Środa, 18.01.2012 r.

Polska premiera NX 8.0 za niecały miesiąc!

14 lutego 2012 w Warszawie, w hotelu InterContinental, odbędzie się Polska Premiera NX 8. Wersja NX 8 wprowadza zasugerowane przez klientów udoskonalenia w zakresie modelowania CAD, sprawdzania poprawności, tworzenia dokumentacji technicznej, symulacji/procesów CAE, projektowania narzędzi oraz obróbki

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję nie tylko zdobyć z informacje z pierwszej ręki na temat nowości w NX 8, lecz również poznać bliżej niektóre specjalizowane moduły NX, takie jak: Drafting, Mold Wizard, Progressive Die Wizard, NX CAM Turbomachinery. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, prezentacje będą uzupełnione pokazami pracy z systemem na żywo. Tematyka spotkania obejmować będzie między innymi:
• rozszerzenia technologii HD PLM (rozbudowane środowisko HD3D oraz wizualne narzędzia do przygotowywania raportów);
• rozbudowane narzędzie kontrolno-sprawdzające NX Check-Mate (m.in. 300 gotowych reguł sprawdzających, nawet do 900 funkcji);
• narzędzie Requirements Validation wzbogacone o interakcje HD3D w zakresie sprawdzania wymagań, wyników i powiadomień;
• projektowanie modułowe, upraszczające modelowanie i edycję złożonych projektów, umożliwiające pracę wielu projektantów nad jedną geometrią;
• większą elastyczność i lepsze możliwości w zakresie tworzenia szyków operacji;
• ulepszone funkcje modelowania synchronicznego;
• w projektowaniu stylistycznym powierzchni swobodnych – ulepszone generowanie krzywych i powierzchni;
• w projektowaniu części blaszanych – m.in. możliwość modelowania w kontekście całego złożenia;
• w projektowaniu złożeń – funkcję Make Unique oraz nowy nawigator relacji;
• nowy zestaw poleceń do tworzenia i edycji własnych szablonów rysunkowych w module Drafting;
• nowe funkcje dla środowisk NX CAE i NX Nastran – m.in. optymalizację topologii obliczanej geometrii;
• najlepsze metody programowania elementów pryzmatycznych – otworów, rowków, kieszeni – dzięki nowym procesorom;
• bardziej intuicyjne i wydajne frezowanie 2,5-osiowe;
• zwiększone możliwości obróbki turbin i wirników wielołopatkowych;
• ulepszone projektowanie form wtryskowych oraz tłoczników wielotaktowych.

Podczas konferencji, o pracy z systemami Siemens PLM Software opowiedzą Klienci firmy, m.in.:
• Cezary Żrodowski z firmy Det Norske Veritas, który zaprezentuje wykorzystanie NX jako platformy integrującej usługi wykonywane przez DNV Innovations Poland (usługi te są związane m.in. z zarządzaniem produktami, obliczeniami wytrzymałościowymi, wizualizacjami);
• Marcin Deckert z firmy DOT3D, który zaprezentuje najlepsze praktyki biura inżynierskiego posługującego się systemem NX (w biurze tym zarówno organizacja projektu, jak i zarządzanie dokumentacją realizowane jest w oprogramowaniu Teamcenter; o Teamcenter i NX można także dowiedzieć się więcej z rozmowy z Erikiem Sterlingiem – link tutaj).

Formularz rejestracji, agendę spotkania i więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora – Siemens Industry Software (link tutaj).

Źródło: Siemens Industry Software, CAD.pl, 3DCAD.pl, CADpolska.pl


Poniedziałek, 16.01.2012 r.

...ale tutaj mamy CAMdivision!

CAMdivision obchodzi w tym roku swój pierwszy jubileusz. Od pięciu lat, działając na trudnym, wymagającym polskim rynku, firma ta oferuje klientom rozwiązania i usługi z zakresu szeroko rozumianego CAD/CAM

– Projektant szuka przede wszystkim pomysłu, idei, wokół której mógłby zbudować dany produkt. Liczy się design i funkcjonalność. Pomysły przybierają formę trójwymiarowych modeli w programach typu CAD. (...) podczas samej produkcji wykorzystuje się oprogramowanie z rodziny CAM. Dzięki niemu możliwe jest wykonanie zaprojektowanej rzeczy przez obrabiarki CNC – powiedział Artur Bielicz, współzałożyciel CAMdivision, w wywiadzie udzielonym redaktorowi dodatku do dziennika Rzeczpospolita*. Nie da się także ukryć, że bez „CAM” nie byłoby „CAMdivision”.

Prawie jak „Joy division”
Niełatwo znaleźć sposób na sprawdzający się model biznesowy, niełatwo stworzyć doskonale prosperujące i rozwijające się przedsiębiorstwo. Na początku – musi być dobry pomysł, ale przede wszystkim – ludzie gotowi podjąć wyzwanie. Trzej przyjaciele (Krzysztof Augustyn, Artur Bielicz i Marcin Sobaczyński), mający za sobą blisko dekadę doświadczenia w branży CAD i CAM (z naciskiem na tą ostatnią), z początkiem 2007 roku decydują się założyć przedsiębiorstwo, które w oparciu o sprawdzone rozwiązania programowe, pozwoli wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Z burzy mózgów wyłania się nie tylko wizja firmy, ale także – pierwszy krok na drodze do celu – jej nazwa. Nie będzie to „CAM Provider”, nie „CAM Solution”, nie „Joy divsion” – jak brzmiała jedna z weselszych propozycji („oczko” puszczone w kierunku fanów muzyki rockowej), ale właśnie CAMdivision. Na początku – jako spółka cywilna. Z siedzibą na jedenastym piętrze biurowca we Wrocławiu. I z Siemens PLM Software jako dostawcą oprogramowania. Nawiasem mówiąc, w owym czasie nie był to jeszcze Siemens, tylko... UGS, a na rynku dostępny był Solid Edge w wersji 19 i NX4. O Technologii Synchronicznej chyba jeszcze nikt nie śnił.
Pierwszy rok i pierwsze wyróżnienie: podczas konferencji w Atenach, CAMdivision otrzymuje nagrodę dla najlepszej nowej firmy w Europie.

Rozwój i inwestycje
Od połowy 2007 funkcjonuje profesjonalny sekretariat – biurem zawiaduje Dominika Dobosz. W 2008 roku ruszają prezentacje NX Mold Wizard, prowadzone przez zatrudnionego w marcu Dariusza Jóźwiaka. A z końcem roku w firmie pojawia się nowy „pracownik” – maszyna CNC Mikron HTM 600.

CAMdivision wyraźnie specjalizuje się we wdrażaniu programów z rodziny CAD/CAM/CAE/PLM firmy Siemens PLM Software. Organizuje także nowoczesne szkolenia dotyczące oprogramowania – najczęściej CAM. Co więcej – szkolenia prowadzi także poza granicami Polski, jak w przypadku zorganizowanego w Laire w Portugalii szkolenia dla firmy CAD Flow (partnera Siemens PLM Software). Na tym nie kończy się zakres działalności. Firma staje się jednym z najlepszych w Polsce autorów aplikacji sterujących – postprocesorów dla obrabiarek CNC. Przy okazji oferuje szeroko zakrojone wsparcie i pomoc techniczną, a także możliwość aktualizacji oprogramowania do najnowszych wersji. Kolejne wyróżnienie – nagroda dla najlepszego Partnera Siemens PLM Software w Polsce – zamyka ten rok.

A już w 2009 na hali – obok wspomnianego „Mikrona” – pojawia się nowy człowiek: Piotr Władkowski. W Europie szaleje kryzys, a na polskim rynku rekordy popularności i sprzedaży odnotowuje książka o NX CAM autorstwa Krzysztofa Augustyna: ponad trzy i pół tysiąca sprzedanych egzemplarzy! Warto wspomnieć, iż jest to pierwsza na świecie publikacja, do której dołączona została płyta DVD z wersją testową oprogramowania NX.

Koniec roku – i tradycyjnie nowe wyróżnienie: spośród stu partnerów handlowych, CAMdivision Spółka Cywilna zostaje nagrodzona tytułem najlepszego partnera w Europie i w Polsce.

To o tej firmie Isabelle Pellerey (dyrektor marketingu Velocity Series w Siemens PLM Software), w rozmowie z przedstawicielami polskich mediów branżowych, podczas konferencji i premiery Solid Edge ST3 jesienią 2010 roku w Warszawie, powie: „(...) dzięki Partnerom których mamy w Polsce, sprzedajemy wszystkie produkty wchodzące w skład Velocity. W kilku innych krajach nie koncentrujemy się np. na rozwiązaniach CAM, ale tutaj mamy CAMdivision, najlepszego z naszych partnerów, dzięki któremu także ten obszar zastosowań nie pozostaje bez narzędzi oferowanych przez naszą firmę. Od Partnerów otrzymujemy dokładne sygnały zwrotne, dzięki nim zdobywamy także wiedzę na temat rynku, a to pozwala lepiej określać przyszłą strategię. Tak więc Polska jest naprawdę dobrym przykładem kraju, w którym sprzedajemy wszystkie produkty i systemy składające się na portfolio Velocity Series.”

Ale wcześniej CAMdivision otrzyma tytuł „Jakość roku”, przyznawany w plebiscycie Rzeczpospolitej, nabędzie kolejną maszynę CNC, zatrudni kolejnych specjalistów. Zaczynają się także plany wybudowania... własnej siedziby, z nowoczesnym ośrodkiem szkoleniowym, parkiem maszynowym itp. Koniec roku to nagroda dla najlepszego Europejskiego Partnera CAM Siemens PLM Solutions.

2011
Ostatni rok działalności to udział w targach MACHTOOL (i to nie tylko z rozwiązaniami programowymi, ale także z maszynami CNC), zmiana statusu spółki – z cywilnej na „Zoo”, kolejne trofea do kolekcji nagród: za największą w Polsce sprzedaż oprogramowania NX i dla najlepszego partnera Siemens PLM Software (ta ostatnia przyznana w Stambule). To także początek pracy nad książką o Solid Edge ST4, pisaną przez Piotra Szymczaka (w przerwach między prowadzonymi intensywnie szkoleniami), wreszcie – rozpoczęcie budowy nowej siedziby.

2012
Zespół CAMdivision liczy ponad 20 osób. Plany na przyszłość? Premiera książki, przeprowadzka, wdrożenie systemu jakości stosowanego w lotnictwie, dalszy rozwój działalności i... ale to tajemnica!

Gratulujemy i życzymy kolejnego udanego jubileuszu w... 2017 roku.

(ms)

Fot. CAMdivision

* Economy Life Today, pełen wywiad tutaj


Piątek, 13.01.2012 r.

„Jacek” od Siemensa

Siemens PLM Software udostępnił nową wersję oprogramowania Jack do zarządzania ergonomią czynności wykonywanych manualnie

Nowa wersja programu pozwala przedsiębiorstwom na szybsze podejmowanie decyzji produkcyjnych, obejmujących jeszcze więcej możliwych scenariuszy miejsca pracy. Nowości w wydaniu Jack 7.1 (w tym między innymi nowa baza antropometryczna oraz usprawnienia z zakresu pozycji siedzących) przyspieszają i zwiększają dokładność analizy ergonomii, dzięki czemu producenci podejmują trafniejsze decyzje, które prowadzą do powstawania lepszych produktów.
Jack jest częścią pakietu oprogramowania do cyfrowej produkcji – Tecnomatix od Siemens PLM Software.

Wśród nowych funkcji Jack 7.1 możemy wyróżnić:
• wsparcie analizy prognozowania pozycji w warunkach pracy siedzącej;
• nowe koreańskie i japońskie bazy antropometryczne;
• możliwość łatwego przeprowadzania analiz pracy bez użycia rąk (ocena przestrzeni potrzebnej do wykonania niektórych czynności), dzięki modułowi „bezcielesnych” rąk;
• usprawnione narzędzie miary, pozwalające użytkownikom na szybkie zmierzenie i umieszczenie obiektów w miejscu pracy.


Więcej informacji na temat najnowszej wersji oprogramowania można znaleźć m.in. tutaj:
strona www Jack i Process Simulate Human

Źródło: Siemens PLM Software


Piątek, 16.12.2011 r.

PLM w Procter & Gamble

Siemens poinformował o przedłużeniu kontraktu z Procter & Gamble Co., który zapewni P&G globalny dostęp do szerokiego spektrum oprogramowania oferowanego przez Siemens PLM Software, a także do Comos – oprogramowania firmy Siemens do zarządzania zakładami, z uwzględnieniem wszystkich zasobów projektu obejmującego cały cykl eksploatacji zakładu przemysłowego i jego wyposażenia

P&G używa oprogramowania Siemens PLM od lat 80. XX wieku (sic!), a w całym przedsiębiorstwie korzystają z niego tysiące użytkowników. Oprogramowanie Comos do zarządzania zakładami przemysłowymi jest wykorzystywane w P&G od 2009 roku. Jest ono także podstawowym pakietem do zarządzania cyklem życia produktu w branżach o wysokim stopniu złożoności.

– Innowacyjność to siła napędowa P&G. Jestem przekonany, że solidne oprogramowanie do zarządzania cyklem życia produktów i planowania cyklu eksploatacji pomogło nam w zdobyciu konkurencyjnej przewagi w sferze technicznej, dzięki której możemy oferować istotne innowacje naszym klientom – powiedział Irv Kieback, dyrektor ds. technicznych w Dziale Chemii Gospodarczej P&G. – Celem P&G jest poprawa jakości życia klientów, a Siemens jest jednym z głównych partnerów umożliwiających nam jego realizację – dodał. (...)

– Jesteśmy bardzo dumni z bliskiej współpracy z P&G, jednym z największych koncernów w branży paczkowanych artykułów powszechnego użytku na świecie – powiedział Paul Vogel, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży, Marketingu i Świadczenia Usług w Siemens PLM Software.
– Decyzja P&G o kontynuacji współpracy to potwierdzenie skuteczności starań Siemens PLM Software o zapewnienie najlepszych na rynku branżowych rozwiązań, rozwijanych w oparciu o wiedzę i doświadczenie, zdobywane dzięki współpracy z czołowymi światowymi producentami paczkowanych artykułów powszechnego użytku, w celu zaspakajania podstawowych potrzeb branży oraz wspierania innowacyjności i współpracy.

Źródło: Siemens Industry Software


Środa, 14.12.2011 r.

Najlepszy Partner Siemens Industry Software
w Polsce 2011

Doroczna konferencja partnerów handlowych firmy Siemens Industry Software z regionu EMEA odbyła się
w dniach 29 listopada – 1 grudnia w Turcji. Gospodarzem konferencji był lokalny partner handlowy Siemens PLM, firma Bogazici Yazilim, a samo spotkanie odbyło się w nadmorskim Marriot Renaissance Polat Istanbul Hotel


Tegoroczne EMEA Partner Leadership Summit (EPLS) 2012 podsumowywało rok fiskalny 2011, który charakteryzował się dla Siemens Industry Software dużym wzrostem sprzedaży nowych licencji. W konferencji brało udział ponad 300 przedstawicieli współpracujących firm z Europy i Bliskiego Wschodu.
We wtorkowy wieczór odbyła się kolacja, na której w nieco luźniejszej atmosferze spotkali się wszyscy uczestnicy konferencji. Od środy rano (w czwartek również) odbywały się – prowadzone w ciekawy sposób – prezentacje, przeplatane omówieniem ciekawych wdrożeń czy też niestandardowymi przerywnikami, takimi jak mini-teleturniej Milionerzy na temat wiedzy o rynku CAx/PLM. Może warto tego typu pomysły zaszczepić na rodzimy grunt?

Po południu w kilku salach jednocześnie odbywały się warsztaty dotyczące poszczególnych rozwiązań z rodziny NX CAM (NX CAM for machinery, Shop Floor Connect for Teamcenter, NX CMM Inspection), Velocity Series (Solid Edge, FEMAP, Data Mgt), NX CAD/CAE, Tecnomatix, Teamcenter.

Uczestnicy mieli okazję poznać plany rozwoju na przyszły rok oraz daty specjalistycznych warsztatów m.in NX CAM Postprocesory (luty 2012), Solid Edge ST5 (maj 2012) i EMEA CAM Forum (czerwiec 2012). Baczny Czytelnik – użytkownik systemów CAD z pewnością zarejestrował w tym momencie termin, w którym dostępny będzie już zapewne najnowszy Solid Edge ST5.

Atrakcją spotkania był nocny rejs statkiem po cieśninie Bosfor, łaczącej Morze Marmara z Morzem Czarnym. Warto wspomnieć, że Turcja była jedynym krajem, która nie uznała rozbiorów Polski w XVIII wieku. „Poseł Lechistanu jeszcze nie przybył" – tak, według legendy, brzmiała formuła, która była powtarzana przez cały okres rozbiorów przy okazji każdej prezentacji ambasadorów i dyplomatów na dworze sułtana Turcji. Czyżby zasługa króla Sobieskiego i odsieczy wiedeńskiej?Cóż, ziemia turecka i tym razem okazała się łaskawa dla ekipy z Polski, i tak na konferencji:
• dużym zainteresowaniem cieszył się przywieziony przez firmę CAMdivision roboczy wydruk książki do Solid Edge ST4, która ukaże się w Polsce na początku 2012 roku (więcej na temat książki tutaj);
• CAMdivision otrzymała nagrodę dla najlepszego partnera Siemens Industry Software w Polsce: „Top Partner in Poland FY11”;
• Krzysztof Augustyn otrzymał nagrodę indywidualną dla „Top Sales Person in Poland FY11”.

W środku Rafał Żmijewski (Siemens Industry Software),
po jego prawej – Artur Bielicz, po lewej – Krzysztof Augustyn.
Obaj Panowie z nagrodzonej firmy CAMdivision Sp. z o.o.

Jak powiedzieli przedstawiciele firmy, na nagrody zapracował wspólnie cały zespól CAMdivision Sp. z o.o. I skoro o CAMdivision mowa, nie można w tym miejscu nie wspomnieć, iż w dniach 23-24 listopada 2011 roku odbyło się doroczne lokalne spotkanie partnerów biznesowych Siemens Industry Software. Miejscem spotkania był hotel HolidayInn w podwarszawskim Józefowie, podczas którego wręczono również doroczne nagrody dla najlepszych partnerów biznesowych przyznane przez Siemens Industry Software. CAMdivision otrzymała nagrodę za „Mistrzostwo Polski 2011 – Największa sprzedaż NX”.

Krzysztof Augustyn (CAMdivision) – Top Sales Person in Poland FY11

– Otrzymaliśmy nagrodę za Mistrzostwo Polski za największą sprzedaż NX, ale jako CAMdivision nie zapominamy o użytkownikach innych rozwiązań Siemens Industry Software np. Solid Edge  – skomentował fakt otrzymania nagrody wspomniany już Krzysztof Augustyn (Autor licznych publikacji dotyczących oprogramowania CAM). Ciekawe, czy idąc tropem mającej się ukazać książki o Solid Edge ST4, możemy spodziewać się także czegoś na temat najnowszej wersji NX CAM?

Panowie Rafał Żmijewski (Siemens Industry Software) i Artur Bielicz (CAMdivision).
Czy to chwila zadumy, czy odpoczynku po męczącym rejsie?

(ms)

Źródło: Siemens Industry Software, CAMdivision


Wtorek, 6.12.2011 r.

Polska premiera Solid Edge ST4 (relacja oficjalna)

We wtorek, 22 listopada, w hotelu InterContinental w Warszawie odbyła się polska premiera oprogramowania Solid Edge ST4. Wzięło w niej udział ponad 100 klientów firmy Siemens PLM Software

Spotkanie otworzyła prezentacja filmu – case study prezentującego 3 polskie firmy: FAKRO, Lincoln Electric Bester oraz Goster. Film można obejrzeć na stronie SolidEdgeblog.pl, dostępny jest także w serwisie youtube pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=tYdSqijS0Xo

O nowościach pakietu ST4, obejmujących m.in. udoskonaloną technologię synchroniczną, usprawnienia w zakresie Multi-CAD i tworzenia rysunków technicznych oraz nowe narzędzia pozwalające przyspieszyć walidację projektowania części blaszanych, opowiedział Russell Brook, dyrektor marketingu Velocity.

W drugiej części konferencji Partnerzy Handlowi Siemens PLM Software zaprezentowali korzyści wynikające z wykorzystania oprogramowania Solid Edge i technologii synchronicznej w odniesieniu do konkretnych zadań. Adam Budzyński z firmy GM System przedstawił możliwości zaawansowanej modyfikacji geometrii CAD w środowisku ST,  a w kolejnej prezentacji, posługując się przykładami zaczerpniętymi od klientów firmy GM System, opowiedział o wykorzystaniu Solid Edge z technologią synchroniczną do projektowania maszyn. Piotr Szymczak (autor książki o Solid Edge, która ukaże się już niebawem) z firmy CAMdivision zaprezentował na żywo, jak przebiega modelowanie form wtryskowych w Solid Edge. Z kolei Marek Momot z firmy Kom-Odlew opowiedział o zastosowaniu środowiska ST w odlewnictwie. Większość prezentacji w formie nagrań wideo będzie już wkrótce dostępna na stronie internetowej Siemens PLM Software.

Zgodnie z tradycją, seminarium zakończyło się rozlosowaniem wśród uczestników nagród od firmy 3DConnection.

Źródło: Siemens Industry Software

• Subiektywna relacja z polskiej premiery na SolidEdgeblog.pl (tutaj)
• Wywiad z Russellem Brook'iem: tutaj (w przygotowaniu)

Wszyscy, którzy jeszcze nie znają oprogramowania Solid Edge lub wersji ST4, mogą się teraz przekonać o jej możliwościach ściągając bezpłatną 45-dniową wersję próbną: http://www.plm.automation.siemens.com/pl_pl/products/velocity/solidedge/free-solid-edge.shtml


Wtorek, 22.11.2011 r.

Po raz pierwszy na polskim rynku wydawniczym...

...pojawi się publikacja o Solid Edge with Synchronous Technology, w której zostanie opisana najnowsza wersja tego zdobywającego coraz większą popularność systemu CAD 3D

A my, kolejny raz jako pierwsi, przedstawiamy Państwu fragment podręcznika, tym bardziej oczekiwanego, iż jak do tej pory – poza niewielkimi niezależnymi opracowaniami, czy też „spolszczeniami” instrukcji – brakowało solidnej, uporządkowanej bazy wiedzy o Solid Edge i środowisku technologii synchronicznej.
Niniejsza publikacja jako pierwsza opisuje także obie metody projektowania: tradycyjną i synchroniczną, dostępne dla każdego użytkownika decydującego się na rozpoczęcie pracy w Solid Edge ST.
Podręcznik może posłużyć nie tylko jako przewodnik dla osób zaczynających dopiero swoją przygodę z Solid Edge,

ale także dla tych zaawansowanych użytkowników systemu, którzy do tej pory nie wykorzystywali w swojej pracy technologii synchronicznej. Zachęcamy do lektury IX rozdziału, opisującego pracę z plikami wczytywanymi z innych systemów CAD (pdf do pobrania tutaj, ok. 4,5 MB). Link do rozdziału w postaci animacji flash (tzw. flipbook) tutaj.

Autorem książki jest Piotr Szymczak (CAMdivision). Do książki dołączona zostanie płyta CD z plikami do ćwiczeń oraz plikami AVI przedstawiającymi krok po kroku ćwiczenia w poszczególnych rozdziałach.


Nowa, oczekiwana pozycja książkowa powinna trafić do sprzedaży
na początku przyszłego roku...

CADblog.pl


Poniedziałek, 21.11.2011 r.

Polska premiera Solid Edge ST4

Już jutro, 22 listopada w Warszawie, w hotelu InterContinental,
odbędzie się polska premiera oprogramowania Solid Edge ST4

Najnowsza wersja systemu Solid Edge zawiera szeroki zakres nowych, opracowanych na potrzeby klientów funkcji, między innymi udoskonaloną technologię synchroniczną, usprawnienia w zakresie Multi-CAD i tworzenia rysunków technicznych oraz nowe narzędzia pozwalające przyspieszyć walidację projektowania części blaszanych.

Nowości pakietu Solid Edge ST4 przedstawi Russell Brook, dyrektor marketingu Velocity, posiadający wieloletnie doświadczenie pracy z systemem. W spotkaniu udział wezmą również partnerzy firmy Siemens Industry Software Sp. z o.o., którzy przedstawią także inne elementy pakietu Velocity, jak np. CAM Express. Ponadto o praktycznym zastosowaniu technologii synchronicznej będzie można się dowiedzieć z Case Study, które przedstawi dr inż. Adam Budzyński. Swój udział w spotkaniu potwierdził również przedstawiciel firmy Microsoft, Dariusz Korzun, który opowie o korzyściach wynikających z „cloud computing”. Szczegółową agendę można pobrać tutaj.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia (m. in. formularz rejestracyjny) znajduje się na stronie organizatora, Siemens Industry Software. Wszyscy, którzy jeszcze nie znają oprogramowania Solid Edge lub wersji ST4, mogą poznać jego możliwości, pobierając bezpłatną 45-dniową wersję próbną (tutaj).

Źródło: Siemens Industry Software (Siemens PLM Software)


Piątek, 18.11.2011 r.

Design1

Nowe oprogramowanie oparte na Solid Edge Siemens PLM Software będzie dostępne za pośrednictwem firmy Local Motors dla współpracujących z nią projektantów z całego świata w cenie 19,95 $ miesięcznie! Local Motors przyjmuje także popularny format danych JT jako standard, udostępniając bezpłatne przeglądanie modeli 3D na swojej stronie internetowej

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), poinformowała o nowej ofercie opartej na oprogramowaniu Solid Edge, w ramach której zapaleni projektanci otrzymują dostęp do profesjonalnego oprogramowania do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) na bezprecedensowo korzystnych warunkach. Solid Edge Design1 będzie udostępniane za pośrednictwem Local Motors – partnera Siemens PLM Software – wyłącznie członkom globalnej społeczności projektantów współpracujących z Local Motors za cenę miesięcznego abonamentu wynoszącego 19,95 $.

W związku z dzisiejszym komunikatem Local Motors i Siemens PLM Software udostępniają też do pobrania próbną wersję Solid Edge Design1 z ograniczonym czasem użytkowania. Wersja próbna będzie dostępna do końca roku dla wybranych konstruktorów współpracujących z Local Motors. Począwszy od 1 stycznia 2012 roku wszyscy członkowie „globalnej społeczności” Local Motors będą mogli wykupić abonament na oprogramowanie Solid Edge Design1. Natomiast już od teraz Local Motors i Siemens PLM Software umożliwiają współpracownikom Local Motors bezpłatne korzystanie z funkcji przeglądania 3D opartej na popularnym formacie danych JT™ Siemens PLM Software.

W zeszłym miesiącu Siemens PLM Software poinformowała o nawiązaniu współpracy partnerskiej z Local Motors, amerykańską firmą motoryzacyjną nowej generacji, stosującą unikatowe podejście do projektowania pojazdów zgodnie z tzw. koncepcją współtworzenia.

Solid Edge Design1, jako profesjonalne oprogramowanie CAD oferowane w przystępnej cenie, staje się nową kategorią oprogramowania tego typu dla zapalonych projektantów i inżynierów, które wypełnia lukę między bezpłatnymi lub tanimi rozwiązaniami o ograniczonych funkcjach a drogimi, w pełni funkcjonalnymi rozwiązaniami komercyjnymi. Solid Edge Design1 jest oparte na tej samej technologii, co pełnowartościowa wersja Solid Edge i umożliwia takie czynności, jak modelowanie złożeń oraz części w 3D z wykorzystaniem unikatowej technologii synchronicznej, w której szybkość i elastyczność bezpośredniego modelowania łączy się z precyzją projektowania sterowanego wymiarami.

– Solid Edge Design1 to unikatowe i idealne rozwiązanie CAD dla entuzjastów z całego świata skupionych w społeczności projektantów współpracujących z Local Motors – powiedział Karsten Newbury, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Mainstream Engineering Software Business Segment (Działu Oprogramowania Inżynierskiego Głównego Nurtu) w Siemens PLM Software. – Solid Edge zostało wybrane przez Local Motors ze względu na funkcjonalność rozwiązania oraz zalety technologii synchronicznej przydatne w przyjętym przez firmę modelu współprojektowania wykorzystującym kreatywność entuzjastów, którzy pracując w różnych środowiskach i posiadając różny zakres umiejętności i doświadczenia chcą uczestniczyć w projektowaniu i konstruowaniu pojazdów. Projektanci ci oczekują niezawodnych rozwiązań CAD z bardzo konkretnymi funkcjami w przystępnej cenie, które można uruchomić na komputerze osobistym w trybie online i offline. Nasz dzisiejszy komunikat to inwestycja w nowy segment projektowania produktów i dalsze ułatwienie dla projektantów poprzez wyposażenie ich w narzędzia pozwalające kształtować i udoskonalać produkty, których są fanami.

Nowe funkcje przeglądania modeli oparte na sprawdzonym standardzie danych 3D
Local Motors przyjęła także format danych JT jako standard przeglądania wszystkich zaimportowanych modeli CAD, w całej grupie współpracujących z nią konstruktorów oraz udostępnia bezpłatną, opartą na przeglądarce internetowej funkcję przeglądania w 3D, wykorzystującą ten popularny standard. Za pomocą komputera typu PC lub Mac i prawie każdej z popularnych przeglądarek internetowych, członkowie społeczności Local Motors będą mogli łatwo przeglądać, analizować i komentować modele 3D stworzone przez inne osoby. Wszystkie formaty CAD będą akceptowane i możliwe do pobrania ze stron Local Motors w wersji natywnej. Większość popularnych formatów CAD można przekonwertować na standardowy format IGES oraz format Solid Edge do pobrania. Ponadto Local Motors będzie konwertować modele CAD w przyszłych projektach na format JT i wyświetlać je na stronach internetowych Local Motors. Z uwagi na fakt, że JT jest jednym z najpowszechniejszych w globalnej branży produkcyjnej lekkim formatem danych wykorzystywanym do ich wizualizacji, wspólnego opracowywania i przesyłania, społeczność Local Motors będzie mogła wymieniać się pomysłami, korzystając właśnie z takiego sprawdzonego profesjonalnego formatu 3D.

– Entuzjaści projektowania i konstruowania pojazdów zrzeszeni w społeczności Local Motors tworzą produkty zmieniające reguły gry w branży oraz zmagają się z realnymi wyzwaniami wymagającymi narzędzi o funkcjonalności wykraczającej poza ograniczone możliwości dostępne w tanich rozwiązaniach CAD – powiedział Jay Rogers, prezes, dyrektor naczelny i współzałożyciel Local Motors. – Właśnie dlatego wybraliśmy Solid Edge jako preferowane narzędzie w uruchomionym niedawno projekcie pojazdu elektrycznego powstającego w otwartej architekturze i rekomendujemy Solid Edge Design1 jako jedno z przełomowych narzędzi dla naszych współpracowników z całego świata. Solid Edge Design1 ma odpowiedni poziom funkcjonalności i jest oferowany w przystępnej cenie, której oczekiwali członkowie naszej społeczności entuzjastów, aby móc sprostać wyzwaniom związanym z profesjonalnym opracowaniem projektu pojazdu w pełni gotowego do produkcji. Ułatwiając im współpracę z nami za pomocą takich narzędzi, jak Solid Edge Design1 i funkcja przeglądania w 3D zmieniamy reguły gry w modelu współtworzenia i rewolucjonizujemy metody projektowania produktów.

– Cieszę się z udostępnienia profesjonalnych technologii, takich jak Solid Edge Design1 i JT, które odegrają ogromną rolę w pracy projektantów skupionych wokół Local Motors – powiedział Richard Mansell, aktywny członek społeczności Local Motors. – Dzięki Solid Edge Design1 będziemy mogli nie tylko projektować części i złożenia z profesjonalną dokładnością i korzystając z przystępnych metod, ale także wymieniać się projektami i omawiać je z innymi członkami społeczności w sposób wcześniej dla nas niedostępny. Fakt, że możemy teraz przeglądać modele 3D i pracować nad nimi bezpośrednio w standardowej przeglądarce internetowej pozwoli znacznie rozszerzyć i przyspieszyć współpracę z Local Motors i innymi projektantami pojazdów w tej społeczności.

Local Motors będzie oferować miesięczny abonament na Solid Edge Design1 od 1 stycznia 2012 roku. Wcześniej członkom społeczności współpracującej z Local Motors udostępniona zostanie wersja próbna. Osoby te już teraz mogą kontaktować się z Local Motors prosząc o umożliwienie pobrania próbnej wersji Solid Edge Design1 ze stron internetowych Local Motors. W celu zapoznania się z dalszymi informacjami o Solid Edge Design1 oraz złożenia wniosku o pobranie oprogramowania prosimy wejść na stronę www.local-motors.com/solidedgedesign1.

Źródło: Siemens PLM Software

Więcej na temat SE Design1 w blogosferze CADblog.pl (tutaj).

O Design1 czytaj także na stronach Deelip'a Menezes'a (tutaj i tutaj), oraz na forum CADblog.pl (link tutaj)


Czwartek, 10.11.2011 r.

Cyfrowa stocznia Hyundai Heavy Industries

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), została wyróżniona przez Jednostkę Shipbuiling Hyundai Heavy Industries (HHI) nagrodą innowacji technologicznej

Nagrodę przyznano Siemens PLM Software w uznaniu za pomoc HHI w obniżeniu kosztów i optymalizacji planowania produkcji, co przełożyło się na krótszy czas dostarczania produktów na rynek. HHI spodziewa się znacznej redukcji wymaganych godzin pracy inżynierów, dzięki wykorzystaniu rozwiązań Siemens PLM Software. Zastosowanie systemów Teamcenter i Tecnomatix pozwala HHI obsługiwać cyfrową stocznię, w której symulowane jest całe środowisko produkcyjne, dzięki czemu redukuje się kosztowne błędy i zwiększa efektywność.

HHI korzysta z rozwiązań Siemens PLM Software także w innych jednostkach, m.in. Construction Equipment, Engine & Machinery, and Electro Electric Systems.
– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego wyróżnienia oraz z tego, że przyczyniamy się do sukcesu HHI – jednego z czołowych przedsiębiorstw branży okrętowej – skomentował Kyung Ryul Kwon, wiceprezes i dyrektor zarządzający operacji w Korei, Siemens PLM Software. – HHI jest jednym z pierwszych na świecie producentów okrętów, którzy wdrożyli system PLM w całym przedsiębiorstwie, tak więc ich pomyślne wdrożenie oraz silny zwrot z inwestycji będą miały wpływ nie tylko na Koreę, ale także na całą branżę okrętową.


Źródło: Siemens PLM Software


Czwartek, 10.11.2011 r.

Solid Edge i Local Motors

Local Motors – firma, która znalazła uznanie u Prezydenta Stanów Zjednoczonych za szybkie i elastyczne podejście do budowy pojazdów – wykorzystuje Solid Edge, udostępniając je szerokiemu gronu projektantów

Siemens PLM Software poinformowała o zawarciu nowej umowy partnerskiej z Local Motors, firmą motoryzacyjną nowej generacji z USA, która zastosowała unikatowe podejście do projektowania pojazdów, czyli „współtworzenie” oparte na rewolucyjnym pomyśle na lokalny montaż i sprzedaż.
Współtworzenie” to sposób na wykorzystanie koncepcji „crowdsourcingu”, zgodnie z którą w projektowanie pojazdu na otwartej platformie angażuje się szerokie grono – w tym przypadku liczące 13 000 osób – jego przyszłych potencjalnych użytkowników. Pierwszym owocem takiej koncepcji współpracy jest Rally Fighter – pierwszy na świecie produkowany seryjnie samochód zaprojektowany w otwartej architekturze.

W ramach zawartej umowy firma Local Motors wprowadziła oprogramowanie Solid Edge jako narzędzie projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) w uruchomionym niedawno projekcie budowy pojazdu elektrycznego opartego na otwartym formacie oraz rekomenduje korzystanie z tego oprogramowania całej społeczności projektantów uczestniczących w przedsięwzięciu.

Musimy współpracować z firmami i osobami, które rozumieją i doceniają nasz jedyny w swoim rodzaju model biznesowy. Potrzebujemy także wydajnego narzędzia CAD, którego łatwość obsługi, elastyczność i możliwości adaptacyjne pozwolą wyzwolić potencjał kreatywności i innowacyjnego myślenia projektantów skupionych wokół tego pomysłu – powiedział Jay Rogers, prezes, dyrektor naczelny i współzałożyciel Local Motors. – Analizowaliśmy różne opcje i jednomyślnie orzekliśmy, że to właśnie Siemens PLM Software i aplikacja Solid Edge doskonale sprawdzą się w naszym projekcie. Solid Edge jest programem łatwym do nauczenia się i prostym w obsłudze, a technologia synchroniczna pozwala naszym współprojektantom bardziej intuicyjnie realizować swoje zamysły i bez zbędnych problemów korzystać z danych geometrii 3D stworzonych w innym oprogramowaniu CAD...

Wysoka ocena wyników Local Motors
Local Motors, jako pierwszy producent działający w takim systemie, zaprosił wszystkie zainteresowane osoby do udziału w projektowaniu i opracowaniu konstrukcji zupełnie nowego modelu samochodu. Niedawno firma wypuściła na rynek pierwszy model powstały w tej koncepcji. Trwają już także prace nad kilkoma nowymi pojazdami. Jednym z pierwszych efektów współpracy z Siemens PLM Software będzie projekt budowy pojazdu elektrycznego w oparciu o otwarty format. Local Motors planuje wielokrotne wykorzystanie podwozia zbudowanego zgodnie z zasadami otwartej architektury w pojeździe elektrycznym. Siemens PLM Software dostarczy narzędzia przydatne w tym przedsięwzięciu, w tym oprogramowanie 3D CAD Solid Edge z technologią synchroniczną, której unikatową cechą jest połączenie szybkości i elastyczności bezpośredniego modelowania z precyzją projektowania sterowanego wymiarami.

Local Motors została doceniona za przełomowe podejście do konstruowania pojazdów artykułami w czasopismach Popular Science, Wired i Popular Mechanics. Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama w przemówieniu dotyczących sektora produkcyjnego, wygłoszonym 24 czerwca 2011 roku w Carnegie Mellon University, wyraził uznanie dla Local Motors za zaprojektowanie i zbudowanie nowego bojowego wozu wsparcia dla Agencji Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych (DARPA) w niespełna cztery miesiące. Prezydent dziękował Local Motors za to, że skracając czas prac nad pojazdem nie tylko wyprzedziła harmonogram, ale pomogła zaoszczędzić pieniądze podatników, a być może także przyczyniła się do uratowania życia żołnierzom, którzy wcześniej niż planowano będą mogli korzystać z nowego pojazdu na polu bitwy.

Local Forge
Kolejnym projektem Local Motors będzie „Local Forge” – platforma współtworzenia do projektowania środków transportu, która zostanie udostępniona firmom motoryzacyjnym, w tym producentom części zamiennych i akcesoriów.
Cieszymy się z nawiązania współpracy z tak innowacyjną i dalekowzroczną firmą, jak Local Motors. Jesteśmy dumni, że wybrała ona Solid Edge jako platformę budowy pojazdu elektrycznego opartą na otwartym formacie oraz że zaleca korzystanie z tego narzędzia CAD coraz szerszemu gronu współprojektantów uczestniczących w tym przedsięwzięciu – powiedział Karsten Newbury, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. Solid Edge i Velocity Series w Siemens PLM Software. – Możliwość sprostania wymagającym konfiguracjom, napiętym harmonogramom i wysokim standardom jakości obowiązującym w Local Motors potwierdzi wartość Solid Edge z technologią synchroniczną i pobudzi popyt na to oprogramowanie.

Źródło: Siemens PLM Software

O Local Motors także w relacji z... SolidWorks World 2011 (tutaj)

Solid Edge Design1 – czyli jaki „Solid Edge” za 20 USD (więcej tutaj)


UWAGA!
Od października Siemens PLM Software zaoferował możliwość przetestowania w pełni funkcjonalnej, 45-dniowej wersji Solid Edge ST4 i Femap (!). Szczegółowe informacje, w tym możliwość pobrania ww. oprogramowania:

• Solid Edge ST4 | tutaj |

• Femap 10.2 | tutaj |


Poniedziałek, 24.10.2011 r.

Nowy Parasolid V24.0

Kilka dni po oficjalnej premierze najnowszego systemu NX 8.0, Siemens PLM Software ogłasza udostępnienie kolejnej wersji swojego kernela, kodu źródłowego wykorzystywanego przez popularne systemu CAD (Solid Edge, NX, SolidWorks itp.). W tej wersji szczególny nacisk postawiono na rozwiązania gwarantujące bezbłędną i kompleksową obsługę długich sekwencji związanych z operacjami modelowania...

Bardzo często zdarza się, iż użytkownik końcowy, pracujący w danym systemie, poprzez jedno polecenie, jedną komendę – wywołuje cały ciąg, całą sekwencję podobnych operacji. Przykładem może być chociażby usuwanie zaokrągleń z modelu bloku silnika przed przystąpieniem do wykonywania analiz CAE.
Jaki wpływ na produktywność może mieć usprawnienie kontroli nad prawidłowym przebiegiem sekwencji takich operacji?

Wyeliminowanie konieczności „ręcznego” poprawiania i sprawdzania wyników wykonanego polecenia, a co najważniejsze – automatyczne przywracanie stanu modelu sprzed wykonania danej sekwencji – to tylko nieliczne zalety nowego rozwiązania, znacznie skracające czas pracy nad danym modelem. Przekonać się mogą o tym wszyscy użytkownicy najnowszego NX 8.0 (Polska premiera prawdopodobnie w styczniu lub lutym 2011 roku), bazującego już na kernelu Parasolid V24.0.

Więcej informacji: http://www.plm.automation.siemens.com/en_us/products/open/parasolid/v24.shtml

Źródło: CAMdivision, Siemens PLM Software


Piątek, 21.10.2011 r.

Za miesiąc Solid Edge ST4 w Warszawie

Użytkowników systemów CAD może zainteresować fakt, że 22 listopada w Warszawie, w hotelu InterContinental odbędzie się polska premiera oprogramowania Solid Edge ST4. Najnowsza wersja systemu Solid Edge – znana zapewne wielu spośród Czytelników CADblog.pl (z racji chociażby możliwości pobrania wersji demonstracyjnej) – zawiera szeroki zakres nowych, opracowanych na potrzeby klientów funkcji, między innymi udoskonaloną technologię synchroniczną, usprawnienia w zakresie Multi-CAD i tworzenia rysunków technicznych oraz nowe narzędzia pozwalające przyspieszyć walidację projektowania części blaszanych

Podczas zapowiadanej konferencji, nowości pakietu Solid Edge ST4 przedstawi Russell Brook, dyrektor marketingu Velocity, posiadający wieloletnie doświadczenie pracy z systemem. W spotkaniu udział wezmą również partnerzy firmy Siemens Industry Software Sp. z o.o., którzy przedstawią także inne elementy pakietu Velocity, jak np. CAM Express. Ponadto o praktycznym zastosowaniu technologii synchronicznej będzie można się dowiedzieć ze studium przypadku, które przedstawi dr inż. Adam Budzyński.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia (w tym m.in. szczegółowa agenda i formularz rejestracyjny) można znaleźć na stronie organizatora (link tutaj).
Wszyscy, którzy jeszcze nie znają oprogramowania Solid Edge lub wersji ST4, mogą się teraz przekonać o jego możliwościach, pobierając bezpłatną 45-dniową wersję próbną (link tutaj).

Źródło: Siemens Industry Software


Czwartek, 20.10.2011 r.

CADENAS i Solid Edge

Setki tysięcy części i elementów, gotowych do wykorzystania we własnych projektach, a co więcej – zapisanych do natywnego formatu Solid Edge, dostępnych jest obecnie do pobrania z portalu użytkowników Solid Edge, pod adresem: http://solidedge.partcommunity.com

Katalog on-line, dedykowany dla użytkowników systemu Solid Edge (w tym najnowszej wersji ST4), powstał dzięki współpracy z CADENAS GmbH. Korzystanie z niego pozwala na wyeliminowanie konieczności każdorazowego zamawiania modelu danego komponentu, elementu etc. bezpośrednio ze stron producenta. Za pośrednictwem katalogu, użytkownicy zyskują dostęp do ogromnej ilości elementów w jednym miejscu, w prosty i ustandaryzowany sposób.

– Od dzisiaj użytkownicy Solid Edge uzyskują dostęp do setek tysięcy komponentów, które mogą pobrać i wykorzystać bezpośrednio w swoim projekcie, bez potrzeby samodzielnego ich modelowania, tudzież tracenia czasu na zrozumienie sposobu konfiguracji produktu przez jego producenta, szukania numeru części etc. – powiedział John Fox, wice-dyrektor ds. marketingu Velocity Series. – Prócz tego, nasi użytkownicy odniosą dodatkowe korzyści wynikające z faktu, iż wszystkie pobierane przez nich części, pochodzące od różnych dostawców, są dostępne w jednym miejscu i certyfikowane przez producentów. Zyskują także wgląd na możliwość dokonania ich zamówień w rzeczywistości, kontrolę nad dostępnością, a tym samym mogą redukować potencjalne opóźnienia produkcji, a tym samym dostarczać swoje wyroby na rynek wyprzedzając konkurencję.

Zarządzanie biblioteką części
Nowy portal, zapewniający dostęp indywidualnym użytkownikom Solid Edge do ogromnej biblioteki części i podzespołów (w postaci złożeń), to tak naprawdę specyficzna odmiana znanego powszechnie środowiska katalogu CADENAS 3D PARTSolutions. Stale aktualizowany gwarantuje użytkownikom, iż pobierane przez nich modele części, zespołów, komponenty itp. są dostępne w rzeczywistej ofercie producenta, a nie jedynie jako „byty wirtualne”. Użytkownik ma dostęp do wielu narzędzi usprawniających wyszukiwanie potrzebnych zaworów, sTerowników, serwomotorów, łożysk itp. części składowych wykorzystywanych we własnym projekcie.

Portal internetowy nie zawiera gotowych modeli, ponieważ każdy natywny model 3D Solid Edge powstaje na zamówienie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do ogromnego zasobu części, a system automatycznie konfiguruje tylko możliwe wymiary produktu, opcje i cechy, które można zamówić u producenta. W systemie zapisano ponad 300 katalogów, a każdy katalog pozwala na skonfigurowanie milionów komponentów. W zamian za opłatę wnoszoną na rzecz firm reprezentowanych na solidedge.partcommunity.com CADENAS może dostarczać modele użytkownikom Solid Edge bezpłatnie i bez naruszania praw autorskich.
Dana część może zostać przesłana do użytkownika na adres mailowy, pobrana i zapisana bezpośrednio ze strony katalogu, lub też – otwarta od razu w środowisku Solid Edge. Użytkownik otrzymuje nie tylko „bryłę”, ale kompletny model części, wraz z kolekcją (lub drzewem) operacji, historią części itp. Może także otrzymać elektroniczną dokumentację w postaci szczegółowego opisu danego elementu, czy też standardowych płaskich rysunków (w tym widoków 2D).

Siemens PLM Software wraz z CADENAS zapewniają, iż modele dostępne w katalogu on-line współpracują bez problemu z wszystkimi wersjami Solid Edge, począwszy od V17 (!). Nawiasem mówiąc, użytkownicy najnowszego Solid Edge ST4 link do portalu znajdą bezpośrednio na oknie startowym systemu.

Katalog/biblioteka części dostępna jest w każdej chwili, pod adresem: http://solidedge.partcommunity.com

Źródło: TenLinks.com


Wtorek, 18.10.2011 r.

Premiera NX 8.0: HD-PLM czy CAE? A może jedno i drugie?

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), poinformował wczoraj o wprowadzeniu najnowszej wersji oprogramowania NX™ – w pełni zintegrowanego systemu komputerowego wspomagania projektowania, produkcji i analiz inżynieryjnych (CAD/CAM/CAE). W Europie oficjalna prezentacja nowych rozwiązań miała miejsce podczas konferencji PLM Connection 2011 w Linz, w Austrii. W Polsce prawdopodobnie nastąpi w pierwszych miesiącach przyszłego roku

Wszyscy piszący o kompleksowych usprawnieniach w najnowszej wersji NX 8.0, stawiają nacisk na obszar CAE. Nie jest to pozbawione racji, ale na pierwszy plan powinna wysuwać się moim zdaniem realizacja założeń HD-PLM, do czego jeszcze postaram się powrócić.
Faktem jest, iż NX 8 stanowi istotne rozszerzenie oferty rozwiązań CAE, której częścią jest stosowane powszechnie oprogramowanie NX Nastran do rozwiązywania najtrudniejszych problemów związanych z symulacjami. Wiele także wskazuje na to, iż wraz z obecnym wydaniem oprogramowanie CAE NX staje się jednym z najlepszych na świecie rozwiązań do tworzenia symulacji wykorzystywanych przy opracowywaniu produktów.
– NX 8 to istotna ewolucyjna modernizacja jednego z najlepszych na świecie zintegrowanych systemów do cyfrowego rozwoju produktów – powiedział Jim Rusk, wiceprezes ds. oprogramowania inżynierskiego (Product Engineering Software) w Siemens PLM Software. – Ulepszenia wprowadzone w naszym bezkonkurencyjnym rozwiązaniu CAE ułatwią użytkownikom identyfikację i eliminowanie problemów w środowisku wirtualnym zanim ujawnią się one w świecie rzeczywistym. (...)

Wzrost wydajności symulacji
Firmy ze wszystkich branż coraz intensywniej wykorzystują oprogramowanie do symulacji w celu weryfikacji działania produktów oraz technologii ich produkcji i serwisowania, a także podnoszenia jakości i walorów estetycznych. Od ponad 40 lat rozwiązania Siemens PLM Software pomagają klientom radzić sobie z najbardziej skomplikowanymi problemami w dziedzinie modelowania i analiz, począwszy od liniowych i nieliniowych analiz konstrukcji metodą elementów skończonych (FEA) aż do analiz termicznych, ruchowych i wytrzymałościowych oraz oddziaływania przepływu cieczy i gazów na produkt. Rozwiązania CAE NX mogą funkcjonować samodzielnie lub jako w pełni zintegrowany komponent pakietu do opracowywania produktów NX, dzięki czemu firmy mają dużą swobodę w zakresie sposobu ich wykorzystywania. Zgodnie z przyjętym przez Siemens PLM Software modelem otwartej architektury, rozwiązania CAE NX współpracują z praktycznie wszystkimi czołowymi solwerami FEA, w tym oczywiście z narzędziem NX Nastran Siemens PLM Software. Użytkownicy oprogramowania CAE NX mogą także importować modele geometryczne z różnych źródeł i łatwo je modyfikować w celu badania wyniku takich modyfikacji. Umożliwia to innowacyjna technologia synchroniczna opracowana przez Siemens PLM Software, w której szybkość i elastyczność bezpośredniego modelowania łączy się z precyzją projektowania sterowanego wymiarami.

| więcej... |


Wtorek, 18.10.2011 r.

Jest najnowszy Tecnomatix!

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), poinformowała wczoraj o wprowadzeniu najnowszej wersji oprogramowania Tecnomatix, najbardziej cenionego na świecie rozwiązania do cyfrowego wspomagania produkcji, dzięki któremu firmy mogą podejmować trafniejsze decyzje prowadzące do opracowania lepszych produktów. Udoskonalenia wprowadzone w kompleksowym portfolio oprogramowania Tecnomatix 10 odnoszą się do szeregu dyscyplin inżynierii produkcji oraz sprzyjają podniesieniu wydajności produkcji niezależnie od wielkości firmy

Rosnąca konkurencja w branży produkcyjnej w połączeniu z realiami współczesnej gospodarki zmuszają firmy do poszukiwania nowych i innowacyjnych sposobów zwiększania wydajności – powiedział Ziyon Amram, wiceprezes ds. rozwiązań do cyfrowego wspomagania produkcji (Digital Manufacturing Solutions) Siemens PLM Software. – Szeroki zakres ulepszeń w całym portfolio Tecnomatix 10 służy rozwiązaniu współczesnych problemów w dziedzinie produkcji. Uważamy, że oprogramowanie do wspomagania produkcji ma nadzwyczaj wysoki potencjał, jeżeli chodzi o pozytywny wpływ na zwiększenie wydajności i usprawnianie działania globalnej branży produkcyjnej. Jako lider w tej dziedzinie jesteśmy dumni, że potrafimy dostarczać rozwiązania tworzące wartość dla naszych klientów i pomagające w sprawnym funkcjonowaniu globalnej branży produkcyjnej.

Rozwiązania na miarę współczesnych problemów
Globalny rynek domaga się produktów przyjaznych dla środowiska, produkowanych z wykorzystaniem technologii zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju (ang. sustainability). Niestety niepewność, z jaką zmagają się dziś firmy produkcyjne stanowi poważne utrudnienie w maksymalizacji efektywności inwestowania kapitału pod kątem utrzymania lub przywrócenia wzrostu. Firmy zdają sobie sprawę z konieczności optymalizowania posiadanych mocy i jednoczesnego zwiększania elastyczności pozwalającej reagować na szybki rozwój sytuacji na rynku i dotrzymywać mu tempa. (...)

| więcej... |


Czwartek, 06.10.2011 r.

Solid Edge ST 4 i Femap za darmo? Tak, już od wczoraj dostępna jest wersja 45 dniowa

Miało być za darmo – i jest! Co prawda z ograniczeniem do 45-dni, ale za to w wersji „commercial”. Po raz pierwszy w historii Siemens PLM Software oferuje możliwość bezpłatnego pobrania systemu CAD 3D – Solid Edge ST 4, jak również uznanego narzędzia CAE (do analiz MES), jakim jest Femap. To wszystko – bez żadnych dodatkowych ograniczeń, wystarczy tylko podanie adresu mailowego i kilku podstawowych informacji

Bezprecedensowa oferta obejmuje prawo bezpłatnego testowania pełnych wersji produkcyjnych Solid Edge ST4 i Femap 10.2, a także dostęp do kompleksowej bazy szkoleniowej. Każdy zainteresowany może pobrać jedną lub obydwie aplikacje. Użytkownicy Solid Edge ST4 mogą korzystać z systemu projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) 3D z technologią synchroniczną, w którym szybkość i elastyczność bezpośredniego modelowania łączy się z precyzją projektowania sterowanego wymiarami. Użytkownicy Femap uzyskują dostęp do systemu wspomagania prac inżynierskich (CAE) opartego na komputerach o wysokiej mocy obliczeniowej (NX™ NASTRAN®), opakowanego w prostą w obsłudze aplikację.

Oprogramowanie jest dostępne w wielu językach, a pełne opisy aplikacji wraz z linkami do bezpłatnego pobrania Solid Edge i Femap można znaleźć tutaj:

Solid Edge ST4 | pobierz |

Femap 10.2 | pobierz |

– Najskuteczniejszym sposobem oceny oprogramowania CAD i CAE jest możliwość użycia wersji produkcyjnych we własnym środowisku – powiedział John Fox, wiceprezes ds. Marketingu Velocity Series w Siemens PLM Software. – Umożliwiając bezpłatne pobranie Solid Edge i Femap oraz udostępniając materiały szkoleniowe, fora użytkowników i inne zasoby sprawiamy, że użytkownik ma komfortowe warunki do oceny produktu. Teraz każdy, bez żadnych zobowiązań, może pobrać pełne produkcyjne wersje Solid Edge i Femap, wypróbować je i przekonać się, jak za ich pomocą da się zwiększyć wydajność pracy inżyniera, kreatywność i opracowywać lepsze projekty – dodaje.

W pełni funkcjonalne oprogramowanie z efektywnym szkoleniem
Wersja próbna Solid Edge ST 4 jest wyposażona w komplet funkcji typowego oprogramowania CAD, takich jak modelowanie części, modelowanie powierzchni, projektowanie elementów blaszanych, projektowanie złożeń, kreślenie, badanie zastosowań złożeń, symulacje, renderowanie, projektowanie form wtryskowych, publikowanie w sieci i translatory danych. Oprogramowanie zapewnia też pełen dostęp do przełomowej technologii synchronicznej w Solid Edge.

Wersja próbna Femap obejmuje funkcje modelowania metodą elementów skończonych (MES, ang. FEM) dla etapów wprowadzania danych i opracowywania wyników, niezbędne przy późniejszym korzystaniu z narzędzia analizy metodą elementów skończonych (FEA) NX Nastran, które również jest częścią wersji próbnej. W skład oferty wchodzą dodatki Dynamic Response i Optimization do NX Nastran. Nie ma ograniczeń co do liczby zapisywanych zmian, wymiarów części ani innych aspektów utrudniających użytkownikowi przygotowanie kompletnych projektów produktów.

Osoby, które zechcą skorzystać z oferty uzyskuję dostęp do wszechstronnego zasobu materiałów szkoleniowych, które pomogą im maksymalnie wykorzystać próbną wersję oprogramowania. Przyzwyczajenie się do nowego oprogramowania i współpracę z innymi użytkownikami ułatwia dostęp do specjalnych forów, na których udzielają się eksperci dysponujący techniczną znajomością Solid Edge i Femap. Zarejestrowani użytkownicy mogą też korzystać z interaktywnych samouczków i materiałów wideo ze wskazówkami pomagającymi opanować obsługę Solid Edge i/lub Femap.

Źródło: Siemens PLM Software


Wtorek, 20.09.2011 r.

Teamcenter i testy wydajności

Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), poinformowała o doskonałych wynikach testów wydajności i skalowalności oprogramowania Teamcenter działającego w bazie danych Microsoft SQL Server 2008 R2 i systemie operacyjnym Windows Server 2008 R2

W teście zasymulowano jednoczesne sesje 5000 użytkowników – co może odpowiadać znacznie większej liczbie potencjalnych użytkowników w typowym globalnym środowisku. Testy przeprowadzone we współpracy z firmą Microsoft oraz przy pomocy i wsparciu firm HP i Intel wykazały, że baza danych Microsoft SQL Server doskonale nadaje się do obsługi systemu zarządzania cyklem życia produktów w przedsiębiorstwie.

– To kolejne potwierdzenie, że Teamcenter i technologia Microsoft to idealny wybór dla firmy każdej wielkości poszukującej bardzo wydajnego i niedrogiego w eksploatacji systemu zarządzania cyklem życia produktów – powiedział Steve Bashada, wiceprezes ds. zastosowań oprogramowania Teamcenter w Siemens PLM Software. – Z uwagi na fakt, że liczba jednoczesnych użytkowników w danym przedsiębiorstwie to zaledwie ułamek całkowitej liczby faktycznych użytkowników, przeprowadzone testy potwierdzają, że system może obsłużyć naprawdę duże struktury zarządzania cyklem życia produktów w przedsiębiorstwie.
– Zintegrowana oferta umożliwia naszym wspólnym klientom maksymalne wykorzystanie inwestycji w system do zarządzania cyklem życia produktów poprzez udostępnienie go na każdym stanowisku, współpracę bez barier i uproszczenie infrastruktury informatycznej – skomentował Sanjay Ravi, dyrektor zarządzający w dziale Worldwide Discrete Manufacturing Industry, Microsoft Corp.

Źródło: Siemens PLM Software


Środa, 14.09.2011 r.

Solid Edge ST 4 PL

Tym razem wyjątkowo szybko – a może to tylko złudzenie – doczekaliśmy się polskiej wersji językowej najnowszej wersji Solid Edge. Spolszczenie można pobrać m.in. ze strony firmy CAMdivision

Z informacji uzyskanych od CAMdivision wynika, iż dostępna wersja spolszczenia obejmuje co prawda interfejs użytkownika, ale np. pliki pomocy pozostają jeszcze nie przetłumaczone. Wielce prawdopodobne, że także samouczki pozostają (na tym etapie) anglojęzyczne. Niecierpliwym można zatem polecić pobranie stosownego pliku (bezpośredni link tutaj), a cierpliwi mogą poczekać do momentu udostępnienia faktycznie pełnego spolszczenia Solid Edge ST 4, o czym z pewnością niezwłocznie poinformujemy.

W internecie (w tym na forum CADblog.pl) pojawiły się także informacje, iż spolszczenie to działa tylko z „pełną wersją” Solid Edge ST 4. W związku z tym mam wątpliwości, czy dostępne spolszczenie działa także pod edukacyjną wersją Solid Edge. Niestety, ze względu na mój stan zdrowia, na rozwianie wątpliwości przyjdzie zapewne poczekać do jutra (bowiem na biurowym sprzęcie zainstalowaną mam swoją studencką licencję ST 4)...

Źródło: CAMdivision

dodano w czwartek, 15.09.2011 r. godz.: 8:20

Z informacji uzyskanych z CAMdivision wynika jednoznacznie, iż dostępne na stronie Firmy spolszczenie daje się zainstalować także do wersji edukacyjnej/studenckiej.

(ms)


Piątek, 9.09.2011 r.

Mobilne górą? Mobility 2.0

Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), poinformowała o wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji aplikacji Teamcenter Mobility na urządzenia mobilne z rozszerzeniami, które umożliwiają użytkownikowi większą swobodę w korzystaniu z funkcji systemu PLM za pomocą przenośnego urządzenia iPad firmy Apple Inc.

Oprócz bezpośredniego dostępu do istniejących informacji na temat produktu zarządzanych z wykorzystaniem oprogramowania Teamcenter, Teamcenter Mobility 2.0 umożliwia korzystanie z dodatkowych informacji i ich wprowadzanie, przeglądanie struktur produktów i inicjowanie procesów workflow. Jedyny warunek to dostęp do WiFi lub mobilnego łącza szerokopasmowego.

W miarę jak globalna branża produkcyjna rozwija się i ewoluuje, firmy potrzebują skutecznego narzędzia pozwalającego wykorzystać potencjał wszystkich pracowników w celu utrzymania konkurencyjności – powiedział Chuck Grindstaff, prezes i dyrektor ds. technologii w Siemens PLM Software. – Aplikacja Teamcenter Mobility udostępnia możliwości oprogramowaniaTeamcenter pracownikom mobilnym. Nowe funkcje w wersji drugiej będą miały znaczący wpływ na sposób korzystania użytkowników z danych PLM. Użytkownicy Teamcenter Mobility 2.0 nie są już konsumentami informacji o produkcie, ale odgrywają aktywną rolę w tworzeniu tych informacji. Mogą gromadzić dane i wiedzę w dowolnym miejscu i uczestniczyć w procesie rozwoju produktu realizowanym przez firmę.

Teamcenter (...) wciąż jest preferowanym systemem PLM w firmach produkcyjnych z całego świata. W bieżącym roku Siemens PLM Software wprowadził już pierwszą wersję systemu Teamcenter Mobility odpowiadając na rosnące potrzeby firm w zakresie natychmiastowego i bezpiecznego dostarczania danych zarządzanych w Teamcenter do większej liczby często niekonwencjonalnych lokalizacji za pośrednictwem bezprzewodowych urządzeń mobilnych. W miarę upowszechniania się takich urządzeń firmy oczekują także rozszerzenia funkcjonalności działających na nich aplikacji.
Teamcenter Mobility 2.0 zaspakaja tę potrzebę, umożliwiając użytkownikom nie tylko korzystanie z danych Teamcenter, ale także wprowadzanie nowych danych o produkcie, z dowolnego miejsca. Oprócz sprawdzania informacji użytkownicy mogą także inicjować procesy workflow. Wreszcie Teamcenter Mobility 2.0 obsługuje funkcję znaczników, dzięki czemu użytkownicy mogą dodawać notatki do dokumentów i grafiki oraz przekazywać szczegółowe informacje lub instrukcje. (...)

Teamcenter Mobility 2.0 jest dostępny już teraz. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.siemens.com/plm/mobility

Źródło: Siemens Industry Software


Czwartek, 8.09.2011 r.

Teamcenter i łodzie podwodne

Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division i czołowy światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), poinformowała, że firma BAE Systems Submarine Solutions (BAE Systems), największy na świecie projektant i producent okrętów podwodnych, przyjęła standard oprogramowania Teamcenter przy projektowaniu okrętów podwodnych nowej generacji. Decyzja w tej sprawie, podjęta w marcu bieżącego roku, umożliwi BAE doskonalenie produktów, ustanowienie wspólnych procesów oraz zacieśnienie globalnej współpracy obejmującej cały cykl realizacji tego ważnego nowego programu. Kontrakt umacnia pozycję Siemens PLM Software jako czołowego partnera przemysłu stoczniowego...

Teamcenter będzie podstawowym nośnikiem informacji o postępie prac nad produktami BAE Systems, umożliwiając zarządzanie wszystkimi wygenerowanymi informacjami niezbędnymi przy projektowaniu, budowie, uruchomieniu i obsłudze technicznej okrętu podwodnego o napędzie nuklearnym. Wdrożenie Teamcenter wpisuje się w wizję strategii biznesowej BAE Systems, która chce być niezawodnym, przewidywalnym i przystępnym cenowo dostawcą okrętów podwodnych dla Królewskiej Marynarki Wojennej. Zapadłe niedawno decyzje w kwestii przyszłego brytyjskiego programu odstraszania nuklearnego otworzyły drogę do kontynuowania kompleksowych prac projektowych.

– BAE Systems postanowiła przyjąć podejście PLM w programie budowy okrętów podwodnych jako elementu przyszłego systemu odstraszania nuklearnego w ramach zintegrowanego środowiska realizacji produktów (Integrated Product Delivery Environment – IPDE). Podejście to pozwala na usprawnienie i zwiększenie przewidywalności zarządzania procesem projektowania w jednym z najambitniejszych programów rozwoju nowych produktów we współczesnym brytyjskim przemyśle – powiedział Tony Johns, Dyrektor ds. Przyszłego Programu Budowy Okrętów Podwodnych w BAE Systems. – Przystępując do realizacji tego podejścia przeprowadziliśmy szczegółową analizę, w trakcie której wytypowaliśmy Teamcenter Siemens PLM Software jako strategiczne narzędzie zarządzania cyklem życia produktów. Siemens PLM Software okazał się optymalnym partnerem dla BAE Systems i cieszymy się, że w naszym programie będziemy mogli wykorzystać kompetencje i doświadczenie tej firmy w zakresie narzędzi i metod PLM.

– Cieszy nas status strategicznego partnera BAE Systems Submarine Solutions oraz fakt podpisania dużego kontraktu dotyczącego zarządzania cyklem życia produktów z tą firmą – powiedział Robin Hancock, wiceprezes i dyrektor zarządzający brytyjskiego oddziału Siemens PLM Software. – Teamcenter będzie wykorzystywany w BAE System jako globalna platforma współpracy, umożliwiająca zarządzanie wszystkimi danymi konstrukcyjnymi i danymi o produktach w jednym systemie, dzięki czemu firma zrealizuje swoje cele w zakresie zwiększenia wydajności, innowacyjności i doskonalenia produktów, projektując najbardziej zaawansowane okręty podwodne na świecie.

Z rozwiązań Siemens PLM Software korzystają stocznie i ich dostawcy współpracujący przy planowaniu, opracowywaniu oraz zatwierdzaniu projektów rozwoju, budowy i eksploatacji statków i okrętów podwodnych. Rozwiązania te zaspakajają najważniejsze potrzeby największych stoczni w zakresie zarządzania współpracą między różnymi pionami inżynieryjnymi w całym łańcuchu dostaw. Likwidując bariery między tymi pionami oraz innymi dyscyplinami związanym z cyklem życia produktów i dostarczając rozwiązania umożliwiające dostęp do projektów oraz przeprowadzanie analiz i symulacji w czasie rzeczywistym Siemens PLM Software przyczynia się do poprawy efektywności i powstawania istotnych innowacji w całej branży.

Źródło: Siemens Industry Software


Piątek, 2.09.2011 r.

Dla studentów – Solid Edge ST 4 za darmo!

Siemens PLM Software udostępniła bezpłatnie studentom na całym świecie swoją technologię synchroniczną, pomagając zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na absolwentów mających odpowiednie umiejętności i doświadczenie w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami CAD

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Industry Automation Division i światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), poinformowała, że w ramach stałego inwestowania w edukację udostępnia bezpłatnie studencką edycję oprogramowania Solid Edge® 3D CAD (w najnowszej wersji ST 4 !!!)wszystkim studentom studiów dziennych i zaocznych na całym świecie, na dowolnym poziomie akademickim.

Bezpłatna 12-miesięczna licencja jest dostępna tylko dla studentów przez proste, bezpośrednie pobranie oprogramowania (więcej, w tym opis pobierania i pierwsze testy tutaj). Licencja obejmuje nie tyko funkcjonalność Solid Edge ST 4 niezbędną do tworzenia szczegółowych projektów produktów, ale także zaimplementowaną do jego środowiska wyjątkową na rynku technologię synchroniczną, sprawiającą, iż Solid Edge stanowi nową generację CAD 3D do projektowania dla branży mechanicznej. Edycję studencką oprogramowania Solid Edge można pobrać ze strony http://www.siemens.com/plm/pl/studentse po uprzedniej rejestracji (chwilowo strona dostępna jest jeszcze w wersji anglojęzycznej, podobnie zresztą jak sam program; jego spolszczenie powinno być dostępne w ciągu kilku tygodni – przyp. redakcji). Licencję można przedłużać co roku, pod warunkiem, że student nadal spełnia warunki jej uzyskania.

– Producenci z całego świata – w tym wielu naszych klientów – nieustannie poszukują absolwentów studiów politechnicznych, których zatrudnienie natychmiast poprawiłoby ich możliwości w zakresie projektowania i rozwoju produktów – powiedział Karsten Newbury, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. Solid Edge i Velocity Series, Siemens PLM Software. – Mamy nadzieję, że po ogłoszonej dziś decyzji przyczynimy się do edukacji nowego pokolenia studentów, którzy po skończonej nauce będą od razu dysponowali umiejętnościami, doświadczeniem i biegłością niezbędnymi do natychmiastowego podjęcia pracy z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych metod projektowania CAD, w tym oprogramowania Solid Edge z rewolucyjną technologią synchroniczną. Poprzez długofalowy program wspierania edukacji pomagamy osobom, które będą konstruować i produkować innowacyjne rozwiązania odpowiadające na przyszłe potrzeby i wyzwania.

Bogactwo funkcji oraz kompleksowe szkolenie i wsparcie (!)
Edycja studencka Solid Edge zawiera wszystkie funkcje niezbędne do tworzenia kompletnych projektów z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych i najnowocześniejszych technik w branży. Oprócz unikatowej technologii synchronicznej opracowanej przez Siemens PLM Software, w której szybkość i elastyczność bezpośredniego modelowania łączy się z precyzją projektowania sterowanego wymiarami, studenci będą mieli dostęp do w pełni funkcjonalnych modułów do kreślenia, pracy z projektami elementów blaszanych, obróbki płaszczyzn oraz projektowania zaawansowanych złożeń.

Aby móc efektywnie korzystać ze wszystkich funkcji Solid Edge, studenci rejestrujący się na podanej stronie otrzymują linki do „samouczków” i innych materiałów online, a także dostęp do specjalnego internetowego forum, za pośrednictwem którego mogą nawiązywać współpracę z innymi studentami pracującymi na Solid Edge ST. Użytkownicy wersji studenckiej Solid Edge ST 4 mogą także korzystać ze wskazówek dotyczących technicznego zwiększania wydajności, nabywając w ten sposób większej biegłości w posługiwaniu się oprogramowaniem.

– Zarówno jako student i jako stażysta, używałem innych wiodących programów CAD. Żaden z nich nie zapewnia mi nawet w przybliżeniu tak wszechstronnego interfejsu użytkownika lub możliwości powierzchniowych jak Solid Edge – powiedział Elle Mileti, student dwóch kierunków: Inżynierii Mechanicznej oraz Product Design & Innovation w Rensselaer Polytechnic Institute. – Dzięki dostępowi do technologii synchronicznej, można łatwo i efektywnie tworzyć geometrię, która jest prawie niemożliwa do osiągnięcia z innym oprogramowaniem. Nic nie jest bardziej frustrujące niż przeszukiwanie menu rozwijanych, gdy wiesz, co należy zrobić; z Solid Edge mogę skupić się na projekcie.


O Solid Edge
Oprogramowanie Solid Edge ST jest najbardziej kompletnym hybrydowym systemem 2D/3D CAD, który dzięki technologii synchronicznej umożliwia przyspieszenie projektowania, szybsze wprowadzanie zmian i lepsze wykorzystanie zaimportowanych danych. Solid Edge, jako główny składnik portfolio Velocity Serie, doskonale sprawdza się w modelowaniu części i złożeń, kreśleniu rysunków, przejrzystym zarządzaniu danymi oraz analizie metodą elementów skończonych, ułatwiając coraz bardziej złożone projektowanie produktów.

Źródło: Siemens Industry Software


Środa, 31.08.2011 r.

PLM Connection Europe 2011

W dniach 17–19 października 2011, w Linz (Austria), odbędzie się konferencja PLM Connection Europe 2011, podczas której zaprezentowane zostaną nowe wersje rozwiązań NX, Teamcenter i Tecnomatix

Obok udziału w dyskusjach na kluczowe dla branży tematy, uczestnicy jako pierwsi uzyskają informacje o nowościach produktowych. Podczas konferencji będzie bowiem miała miejsce wstępna prezentacja nadchodzącej nowej wersji oprogramowania NX, flagowego rozwiązania Siemens PLM Software do rozwijania produktów, w tym projektowania cyfrowego, analizy i wytwarzania (CAD;CAM;CAE); oraz oprogramowania Tecnomatix, stanowiącego globalny standard cyfrowej produkcji

Będzie można także uzyskać najnowsze informacje na temat rozwoju wizji High-Definition PLM (HD-PLM), wziąć udział w warsztatach szkoleniowych dla systemów Teamcenter, NX, Tecnomatix, a także poznać opinie ekspertów i klientów na temat: jak poprawić elastyczność i wydajność, zwiększyć wiedzę oraz zoptymalizować strategie PLM. Dodatkowo, uczestnicy zapoznają się ze studiami przypadków z różnych branż, takich jak: lotnicza, obronna, motoryzacyjna oraz produkcyjna.
– W tym roku PLM Connection Europe cieszy się rekordowym zainteresowaniem, jeśli chodzi o ilość osób, które dokonały wcześniejszej rejestracji. Zaplanowaliśmy znacznie rozszerzony program warsztatów, sesje ewaluacyjne, darmowe sesje treningowe oraz wiele innych atrakcji. Jak co roku, spodziewamy się inspirujących dyskusji – powiedział Neil Dunsmuir, Wice-Dyrektor Marketingu na region EMEA, Siemens PLM Software.

Szczegółowe informacje na temat zbliżającej się konferencji, w tym agendę wydarzenia, można znaleźć tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software


Piątek 19.08.2011 r.

Wschód wybiera NX

I to zarówno bliski, bo sąsiadująca Ukraina, jak i daleki – bo „państwo środka”, zdecydowały o zaimplementowaniu rozwiązań NX i Teamcenter. Mowa tutaj o Antonowie i Hi-P Precision Tooling (Szanghaj)

Dosłownie przed kilkoma dniami dobiegła nas wieść o tym, iż zakłady lotnicze Antonov wybrały oprogramowanie Siemens PLM Software, jako wsparcie dla projektu samolotów transportowych realizowanego wspólnie z Russian JSC Aircraft Corporation. A chodzi o jeden z największych samolotów transportowych dalekiego zasięgu (Antonov An-124 Rusłan), a także o samolot krótkiego startu i lądowania An-70. Oprogramowanie NX i Temacenter posłuży zarówno do prowadzenia prac projektowych, jak i do zarządzania danymi o projekcie. Wybór właśnie tych rozwiązań informatycznych poprzedziły wnikliwe analizy.

Jednym z kluczowych warunków była otwartość architektury systemu i łatwość współpracy z innymi rozwiązaniami CAD. Nie bez znaczenia pozostał także fakt, iż funkcjonalność NX w odczuciu inżynierów Antonowa w znaczącym stopniu przełoży się na wzrost wydajności i szybkość pracy nad projektem.

Nie tylko ukraińscy inżynierowie postawili na rozwiązania oferowane przez Siemens PLM Software. Jeden z największych chińskich producentów komponentów wytwarzanych z tworzyw sztucznych, zarazem globalny dostawca OEM, również zdecydował się na implementację NX, jako uniwersalnej, ujednoliconej platformy do opracowywania swoich nowych produktów. Oznacza to, iż NX będzie jedynym systemem CAx wykorzystywanym w Hi-P Precision Tooling Co., Ltd. Dodatkowo Siemens PLM Software pokieruje strategią implementacji rozwiązania tak, aby zostało ono dostosowane specjalnie do potrzeb chińskiego producenta, a czas wdrożenia ograniczony został do niezbędnego minimum.

(ms)

Źródło: CAMdivision, Siemens PLM Software, TenLinks.com

P.S.
Nawiązując do tematyki lotniczej, portal Wirtualna Polska poinformował o przeprowadzeniu testów w locie najnowszego Suchoja (T-50), który ma być konkurentem (a może kiedyś i przeciwnikiem?) amerykańskiego F-22 A Raptor. Link tutaj. Jak się zapewne Państwo domyślają, zakłady lotnicze Suchoj wykorzystują oprogramowanie NX (artykuł na ten temat tutaj).


Piątek 19.08.2011 r.

Wiązki kablowe w świecie CAD

Siemens Industry Software podjęła nową, interesującą inicjatywę: „webinary”. Podczas krótkich, trwających do 1 godziny sesji specjaliści Siemens omawiać będą zagadnienia związane z oferowanym oprogramowaniem, a także przybliżać nowości funkcjonalne oraz poszczególne moduły...

Pierwszy webinar odbędzie się w poniedziałek, 29 sierpnia, o godzinie 12.00. Dotyczyć będzie zagadnień „Routing Electricalę, czyli projektowania wiązek kablowych. Poprowadzi go Michał Marcinowski, konsultant Siemens Industry Software Sp. z o.o.

Podczas spotkania omówione zostanie zastosowanie modułu systemu NX Routing Electrical (RE). Jest to narzędzie łączące „świat elektryków” ze „światem mechaników”. Efektem pracy elektryka jest zwykle schemat połączeń, określający nazwy urządzeń, wtyki i pojedyncze połączenia wiązki. Jest to sama logika działania. Moduł RE daje możliwość zamiany tych informacji na regularny model 3D wiązki, zawierający: odpowiednie wtyki, prowadzenie wiązki, jej montaż do elementów nośnych. To z kolei jest początkiem określenia: długości wiązki, jej masy i listy BOM (ang. bill of materials), ewentualnej kolizyjności jej przebiegu bądź montażu.

Plan prezentacji:

1. Klasyfikacja części elektrycznych
• Podział funkcjonalny
• Wstawienie portów

2. Prowadzenie wiązki
• Podział na segmenty
• Punkty montażowe
• Edycja przebiegu wiązki

3. Import danych elektrycznych
• Interpretacja urządzeń
• Interpretacja połączeń

4. „Fabrykacja” – określenie wykonania żył wiązki

5. Formboard – wykonanie dokumentacji płaskiej wiązki 

Oczywistą zaletą takiej formy prezentacji jest fakt, iż można będzie w niej uczestniczyć... nie ruszając się zza biurka. Aby zagwarantować sobie udział w wirtualnym spotkaniu, wystarczy dokonać rejestracji na stronie webinaru.

Źródło: Siemens Industry Software Sp. z o.o.


Czwartek 18.08.2011 r.

D-Cubed Components 59.0

Imponujące oznaczenie wersji: z numerem 59.0 Siemens PLM Software udostępniła
najnowsze oprogramowanie D-Cubed Components

Wersja 59.0 produktów 2D Dimensional Constraint Manager (2D DCM) i Profile Geometry Manager (PGM) zawiera nowe usprawnienia funkcjonalności i wydajności. Więcej  informacji o tych nowych wydaniach można znaleźć tutaj. Aby dowiedzieć się więcej o składnikach oprogramowania D-Cubed od Siemens PLM Software, proszę odwiedzić stronę producenta (dokładny link tutaj).

Źródło: Siemens Industry Software


Czwartek, 18.08.2011 r.

Modelowanie uchwytu – samouczek Solid Edge

Ciekawy link do tutoriala pokazującego sposób modelowania narzędzia w środowisku Solid Edge ST
zamieścił jeden z użytkowników forum CADblog.pl (link tutaj)

Przy okazji przypominam, iż wszystkie posty (a takie także się zdarzają), które nie okazują się użyteczne dla czytelników, lub mające charakter reklam, staram się możliwie szybko usuwać.

(ms)


Czwartek, 11.08.2011 r.

Solid Edge ST4 box? Nie tylko...

Co prawda na razie możemy jedynie oczy nacieszyć zdjęciem/grafiką przedstawiającą najnowszą odsłonę Solid Edge ST4 w pudełku (mniam!), ale za to – mamy już dostęp do liczącej ponad 80 stron publikacji (technicznej) opisującej dokładnie nowości w ST4...

Ten interesujący materiał (co prawda w języku angielskim, ale wzbogacony o liczące siedem stron polskie „streszczenie”) udostępniła na łamach swojej strony firma CAMdivision. Publikację można pobrać pod adresem http://camdivision.pl/publikacje/. Trzeba chwilę jej poszukać, znajduje się w sekcji „Opisy nowości”. Polecam!

(ms)

Źródło: CAMdivision


Środa, 03.08.2011 r.

Ponad 100 stron o Solid Edge 2D Drafting

W 2008 roku Jarry Craig napisał i udostępnił podręcznik do darmowego systemu CAD 2D, jakim jest Solid Edge 2D Drafting. Skoro system jest darmowy, autor podręcznika postanowił podzielić się nim z wszystkimi zainteresowanymi także nieodpłatnie. Szkoda, że dopiero przed kilkoma dniami wpadłem na jego „trop”...

Chociaż publikacja pochodzi z 2008 roku, a więc powstała w oparciu o najwcześniejszą wersję Solid Edge 2D Drafting (wcześniej program nazywał się Solid Edge 2D Layout), to jednak z powodzeniem można wykorzystywać ją podczas stawiania pierwszych kroków w pracy z 2D Drafting ST. Niewielkie różnice w interfejsie można łatwo zauważyć, a sposób pracy w środowisku 2D również nie uległ wielkiej zmianie, chociaż oczywiście brakuje uzupełnienia chociażby w postaci opisu nowości, jakie wprowadzone zostały w obecnej wersji ST 3 (tak, proszę Państwa, to nie jest pomyłka: Solid Edge 2D Drafting ewoluuje razem z jego „dorosłą wersją” 3D, wszystkie nowości implementowane do pełnej wersji systemu, a odnoszące się do modułu Draft, a także będące konsekwencją rozwijania technologii synchronicznej, znajdują swoje odbicie w tym darmowym oprogramowaniu CAD 2D przeznaczonym do użytku komercyjnego!).

Na łamach pliku pdf znajdziemy krótkie wprowadzenie (obejmujące m.in. opis dwóch dostępnych darmowych aplikacji – w zasadzie odnoszący się jedynie do SketchUp i bohatera opracowania, czyli Solid Edge 2D Drafting), następnie ogólne zasady tworzenia i pracy z dokumentacją płaską, w tym wprowadzenie do rzutów. To może trochę zdumiewać, gdyż w zasadzie jest to wiedza na poziomie zajęć z techniki w obecnej podstawówce (podstawy rzutowania i czytania rysunków technicznych miał mój syn już w czwartej klasie – w każdym razie w podręczniku; ile z tego przerobili faktycznie, to osobna sprawa...). Z drugiej strony nierzadko słuchałem zdumiony relacji o tym, jak to student pierwszego roku politechniki nie wie, jak wyznacza się średnicę, czym różni się ona od promienia, o prawidłowym rzutowaniu nie wspominając. Program dedykowany jest w zasadzie każdemu użytkownikowi i tego typu „przedszkole” chyba w takim kontekście ma sens.

Kolejne rozdziały przybliżają środowisko pracy, interfejs programu, początek szkicowania, skalowanie rysunków, przygotowywanie opisu technicznego, pracę przy projektowaniu mechanicznym, a także rozdział poświęcony projektowaniu architektonicznemu (co tłumaczy obecność szkicu budynku w szkielecie drewnianym na pierwszych stronach podręcznika).

Wadą liczącej ponad 100 stron publikacji jest fakt, iż dostępny jest jedynie w języku angielskim. I chociaż rad bym go przetłumaczyć i zaktualizować do najnowszej wersji, wolę nie zobowiązywać się do tego na niniejszych łamach. Chociaż kto wie, może od września pojawi się w postaci cyklu odcinków na stronie SolidEdgeblog.pl?

Podręcznik pochodzi ze strony http://engr-tech.com, na której można znaleźć dużo więcej publikacji dotyczących projektowania, kreślenia, korzystania z mniej i bardziej zaawansowanych systemów CAD. A pobrać można go tutaj

ms


 < | strona 3 z 5 | >
1 2 3 4 5 ...
 

Blog monitorowany przez:

 
 
 
 

 

 


© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
SWblog.pl jest częścią serwisu CADblog.pl – tytułu prasowego  zarejestrowanego  w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934