| www.solidedgeblog.pl www.cadblog.pl | Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk. Więcej >>>
stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)
|
ostatnie e-wydanie CADblog.pl | w numerze 1-2/2015 | archiwum |

Blog o systemach CAD 2D i 3D Siemens PLM Software    
związany z czasopismem CADblog.pl
    
 
   
    
 
  © Maciej Stanisławski 2010      
          ul. Pilicka 22, 02-613 Warszawa, tel.: 0602 336 579      
maciej@cadblog.pl      
2016 rok VIII
     

  


>> Strona główna | Aktualności | Solid Edge blog | Linkownia | Przegląd prasy, publikacje etc. | CADblog | Archiwum CADblog.pl | CAx Raport |


    


Wydanie aktualne

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Podręczniki, publikacje tematyczne, wydawnictwa...

• e-Book


Bezpłatny podręcznik do Solid Edge & ST


• e-Book


Bezpłatny podręcznik do NX & ST


Wydania archiwalne

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
w pdf już dostępny
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 nareszcie dostępny
w archiwum


numer 9(10) 2009
już dostępny
w archiwum


numer 8(9) 2009
już dostępny
w archiwum


Wydanie specjalne
numer 7(8) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 6(7) 2009
już dostępny
w archiwum 

„(...) Nie istnieje jeden, idealny system CAD, zaspokajający potrzeby wszystkich inżynierów.
Ale idealnym systemem jest ten, który usprawnia projektowanie i pozwala nam nie tylko doskonalić się, ale także... zaspokajać nasze potrzeby i realizować marzenia.”

zasłyszane...

strona 1 z 5 | >
1 2 3 4 5 ...

Reklama

  

Piątek, 20.11.2015 r.

Sposób na licencję

CAMdivision Sp. z o.o. przygotowała ciekawą ofertę dla wszystkich użytkowników oprogramowania firmy Autodesk, którzy obawiają się zmiany sposobu licencjonowania wykorzystywanych rozwiązań

Osoby korzystające na co dzień z programów AutoCAD, Inventor, Delcam, HSMWorks czy Moldflow muszą zadać sobie ważne pytania, dotyczące wpływu zmiany polityki firmy Autodesk (odnośnie sposobu licencjonowania) na ich podstawową działalność (o zmianach tych można poczytać także na CADblog.pl – tutaj – przyp. redakcji).

W odpowiedzi na ich wątpliwości CAMdivision Sp. z o.o. proponuje przejście na stałe licencje oprogramowania Siemens PLM Software (będącego w ofercie firmy) i pomoc w integracji nowych rozwiązań.

Zainteresowani ofertą proszeni są o kontakt z przedstawicielami firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie (pod nr: 71 780 30 20 albo 600 902 903). Można także wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie CAMdivision (link tutaj).

Źródło: CAMdivision, CAD.pl

Oficjalna strona Autodesk opisująca nowy model licencjonowania:
http://www.autodesk.com/products/perpetual-licenses

 

Share

Czwartek, 19.11.2015 r.

Zarządzanie jakością po raz trzeci... 

Siemens Industry Software zaprasza na trzecią część webinarium z  zakresu zarządzania jakością, które odbędzie się w środę, 25 listopada o godz: 11:00

Podczas spotkania przedstawione zostanie rozwiązanie CMM Inspection & Execution, dzięki któremu możliwe jest:
• znaczne skrócenie czasu programowania (do 80%),
• automatyczne tworzenia programów z PMI,
• analizowanie danych w środowisku 3D CAD.

CMM Inspection Execution umożliwia wykonywanie i analizę programów CMM bez ograniczenia do konkretnej marki CMM.

Webinarium prowadzone będzie w języku angielskim, a poprowadzi je Máté Rangics (QM Specialist GraphIT). Rejestracji można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Wtorek, 20.10.2015 r.

Webinaria o zarządzaniu jakością 

Siemens Industry Software zaprasza na serię webinariów poświęconych zagadnieniom z zakresu zarządzania jakością. Pierwsze spotkanie już 28 października!

 

 

Aby pozostać konkurencyjnym i wyróżniać się na rynku, należy ograniczyć koszty operacyjne i te związane z produktem, poprawiając jednocześnie jakość produktu. Każdego dnia trzeba wybierać między kosztami, czasem, a koniecznością spełnienia wymagań klienta. Zarządzanie jakością to kwestia kluczowa, ponieważ podejmowanie złych decyzji może mieć katastrofalny wpływ na prowadzoną działalność.

Siemens Quality Management to kompleksowe rozwiązanie w zakresie zarządzania jakością, umożliwiające firmie definiowanie, analizowanie, pozyskiwanie i budowanie elementów o krytycznym znaczeniu dla jakości, umożliwiających wykorzystywanie tych informacji w całym cyklu życiowym produktu.

Podczas organizowanego przez Siemens Industry Software cyklu webinariów będzie można przekonać się, jak:
• zwiększyć produktywność,
• zmniejszyć ryzyko i skuteczniej nim zarządzać,
• wykorzystać dotychczasowe inwestycje w CAD i inne zasoby PLM,
• zminimalizować zmiany projektowe i przeróbki w procesie produkcyjnym...

 

 

I spotkanie – 28.10.2015 r.
Uwaga! Webinarium prowadzone będzie w języku angielskim, z polskim wprowadzeniem.
Prowadzący: Máté Rangics, QM Specialist GraphIT.
Udział w webinarium jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji, której można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Poniedziałek, 19.10.2015 r.

Teamcenter 11 z rozszerzonym Active Workspace 

Teamcenter jest jednym z najczęściej używanych systemów zarządzania cyfrowym cyklem życia na świecie i jest rozwijany przez oddział firmy Siemens odpowiedzialny za oprogramowanie do zarządzania cyklem życia produktu (PLM)

Najnowsza wersja oprogramowania Teamcenter® firmy Siemens oferuje nowe możliwości i rozwiązania dla całego portfela, zwiększając produktywność, wydajność i zmniejszając koszty. Teamcenter 11 zawiera ulepszoną funkcjonalność interfejsu Active Workspace, nowe narzędzia do administracji i integracji, oraz nowe możliwości w zakresie zarządzania procesami projektowania oprogramowania jako integralnej części całego cyklu życia produktu. Inne ulepszenia dotyczą współpracy z dostawcami, zgodności i integracji ECAD z konfiguracją Teamcenter Rapid Start.

ALM
Wykorzystując wielodomenowy mechanizm integracji, Teamcenter 11 oferuje teraz pełną integrację narzędzi do zarządzania cyklem życia aplikacji (ALM), danych i procesów w ramach środowiska PLM. W rezultacie, integracja ALM-PLM pozwala klientom zarządzać projektami oprogramowania poprzez holistyczny widok produktowy, zawierający mechaniczne i elektroniczne dane z systemów komputerowego wspomagania projektowania (MCAD i ECAD).

By móc naprawdę sprawdzić produkt, trzeba uwzględnić oprogramowanie, które sprawia, że ten produkt działa – powiedział Siemens PLM Software Eric Sterling, wiceprezes Teamcenter. – Łączenie cyklu rozwoju oprogramowania z resztą cyklu życia produktu w Teamcenter pozwala naszym klientom upewnić się, że wszystkie obszary produktu pracują tak, jak powinny.

Teamcenter 11:
nowa integracja ALM-PLM zapewnia holistyczny obraz procesu projektowania oprogramowania
rozszerzenia Active Workspace zwiększają wartość systemów PLM
nowe narzędzia do administracji i integracji zmniejszają koszt posiadania
bardziej wydajne zarządzanie harmonogramem i projektami


Lepszy Active Workspace
Kolejna funkcja Teamcenter 11 znacznie zwiększa wartość systemów PLM poprzez rozszerzenie funkcjonalności Active Workspace, intuicyjnego, bardzo wizualnego i spersonalizowanego środowiska, umożliwiającego natychmiastowy dostęp do potrzebnych informacji. By pomóc w planowaniu i przewidywaniu wydajności całego produktu, Teamcenter 11 oferuje teraz projektowanie systemowe i zarządzanie wymaganiami za pośrednictwem Active Workspace. Dzięki nowym „możliwościom architektonicznego modelowania systemów” oraz narzędziom do zarządzania procesem walidacji i weryfikacji, klienci mogą wyraźnie określić wydajność produktu względem określonych celów.

Rapid Start PDM
Konfiguracja Teamcenter Rapid Start PDM (zarządzanie danymi produktowymi) zawiera obecnie opcjonalne wsparcie dla integracji ECAD, co daje możliwość współdzielenia projektów i współpracy w ramach jednego środowiska PDM dla różnych obszarów domenowych. Konfiguracja Teamcenter Rapid Start oferuje możliwości Teamcenter PDM w sposób szybki i ekonomiczny i umożliwia użytkownikom Teamcenter 11 szybkie i łatwe przejście z PDM do pełnego Teamcenter PLM.

Konfiguracja Teamcenter Rapid Start jest odpowiedniej wielkości rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw, by rozpocząć przygodę z PDM – powiedział Sterling. – Opierając się na możliwościach platformy Teamcenter 11, w tym prekonfigurowanych funkcjach zarządzania danymi multi-CAD i przepływami pracy, klienci mają wszystko, co jest niezbędne do rozpoczęcia pracy z PDM już dzisiaj, a jednocześnie czują się bezpieczni wiedząc, że w przyszłości mogą przejść na PLM.

Poprawiona wydajność i nowe narzędzia do zarządzania stanowią wartość biznesową, która przyciąga klientów rozważających przejście z Teamcenter 10 do 11. Dodane ulepszenia i funkcje sprawiają, że niektóre aplikacje są bardziej elastyczne i skalowalne, np. użytkownicy Schedule Managera mogą teraz zarządzać projektami, które są o wiele większe, niż było to dotychczas możliwe. Ponadto, utrzymywanie wielu środowisk Teamcenter staje się prostsze dzięki narzędziom administracyjnym, które ułatwiają porównanie środowisk.

Inne ulepszenia Teamcenter 11
...obejmują funkcje samoobsługowe, które pozwalają dostawcom pracować bardziej niezależnie, współpracując jednocześnie z klientami. Nowe funkcje usprawniają również możliwości klienta w zakresie sprawdzania swoich produktów na zgodność z regulacjami dotyczącymi wykorzystania określonych substancji oraz ochrony środowiska. Wreszcie, Teamcenter 11 zmniejsza koszty eksploatacji i utrzymania, zwiększając możliwość integracji aplikacji korporacyjnych z systemami przesyłania wiadomości oraz transmisji i konwersji danych. Klienci mają dostęp do informacji z systemów zewnętrznych, bez konieczności powielania czy też ponownego wprowadzania danych.

Oprogramowanie Teamcenter 11 jest już dostępne. Więcej informacji na temat wszystkich nowych funkcji Teamcenter 11 oraz inne informacje dotyczące produktu Teamcenter znajdą Państwo na stronie Teamcenter community (link tutaj).

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Wtorek, 19.05.2015 r.

Premiera Solid Edge ST8

Najnowsza wersja oprogramowania Solid Edge® firmy Siemens (Solid Edge ST8) oferuje usprawnienia oraz nowe funkcje, dzięki którym proces projektowania przebiega szybciej, a użytkownicy mogą w większym stopniu korzystać z zalet technologii synchronicznej. Klienci mają również większą swobodę wyboru jeżeli chodzi o sposób zakupu oprogramowania oraz platformę, na której jest ono użytkowane

Pełna wersja Solid Edge ST8 może być teraz instalowana na tabletach z systemem operacyjnym Microsoft Windows® 8.1, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się jeszcze większą swobodą, tworząc swoje projekty w dowolnym czasie i miejscu. Oprócz wprowadzenia na rynek nowej wersji oprogramowania Solid Edge ST8, dział firmy Siemens odpowiedzialny za zarządzanie cyklem życia produktów (PLM) uruchomił również serwis Solid Edge App Marketplace, w którym można nabyć wszelkie rozszerzenia zwiększające możliwości platformy Solid Edge.

Okazało się, że usprawnienia interfejsu technologii synchronicznej wprowadzone w programie Solid Edge ST8 są niezwykle pomocne – powiedział Ricardo Espinosa, menedżer ds. badań i rozwoju w firmie Kimball International. – Dzięki nim możemy szybciej uczyć się nowych rozwiązań, co pomaga mi w szkoleniu stażystów i pracowników tymczasowych, którzy szybko opanowują nowe umiejętności. Doskonale widać to, że zespół pracujący nad rozwojem oprogramowania Solid Edge uwzględnia potrzeby kupujących go klientów i jest zdeterminowany, by oferować im najwyższej jakości narzędzia projektowe. (...)

 

Czwartek, 30.04.2015 r.

Webinaria Siemensa: NX 10 i Tecnomatix

Siemens Industry Software zaprasza na bezpłatne webinaria dotyczące oferowanego oprogramowania CAD/CAM/CAE/PDM/PLM. 6 maja będzie miało spotkanie poświęcone NX 10, a 7 maja – Tecnomatix

 

 

Co nowego w NX10 – część 1: Modelowanie 3D
W środę 6 maja o godzinie 11:00 odbędzie się pierwszy z serii bezpłatnych webinarów, podczas którego zaprezentowane i omówione zostaną nowości NX 10 w zakresie Modelowania 3D.

Agenda webinaru:
• wiadomości podstawowe,
• szkicownik,
• modelowanie,
• NX Realize Shape,
• złożenia...

Spotkanie poprowadzi Andrzej Janiec.
Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne, należy jednak dokonać wcześniejszej rejestracji (link tutaj).
Następny webinar z cyklu poświęconego nowościom w NX 10
będzie miał miejsce 13 maja (link do rejestracji tutaj).

Tecnomatix: Efektywne sterowanie procesami produkcyjnymi i logistycznymi
Drugi z webinarów, zaplanowany na 7 maja (godz. 11.00), dedykowany jest dla wszystkich osób, które szukają narzędzi wspomagających produkcję w procesie sterowania harmonogramem zleceń. W ramach spotkania, na praktycznym przykładzie pokazane zostanie, jak wykorzystać model symulacyjny zakładu (plantu) produkcyjnego w obszarze zarządzania produkcją. Omówiona zostanie również budowa dedykowanych narzędzi i modułów oraz proponowany sposób wdrożenia.
Organizator szczególnie zaprasza osoby, które obecnie wykorzystują w tym obszarze arkusz kalkulacyjny, a inwestycja w system APS jest dla nich zbyt kosztowna i pracochłonna. Tecnomatix może okazać się interesującym rozwiązaniem...

Rejestracji można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Share


Wtorek, 21.04.2015 r.

Gospodarka materiałowa i PLM

Siemens i thinkstep (dawniej PE International) wprowadzają na rynek nowe oprogramowanie wspomagające gospodarkę materiałową

Firmy Siemens i thinkstep przedstawiły nowe, zintegrowane rozwiązanie do prowadzenia gospodarki materiałowej, które usprawnia proces zarządzania cyklem życia materiałów oraz wspomaga projektowanie produktów w oparciu o materiały, z których są wykonane. Dzięki nowemu oprogramowaniu opracowanemu przez firmę thinkstep oraz dział PLM Siemens, producenci z całego świata będą mogli lepiej wykorzystywać własności oraz niezawodność poszczególnych materiałów, opierając proces projektowania, tworzenia rozwiązań konstrukcyjnych, prowadzenia analiz, badania zgodności oraz samego produkowania na jednym, wspólnym źródle informacji o materiałach. Nowy produkt, który oferowany jest w ramach platformy Siemens Teamcenter®, pozwoli ograniczyć liczbę błędów, napraw i kampanii serwisowych, które spowodowane są zastosowaniem niedokładnych danych o materiałach. Pomoże również w ponownym wykorzystaniu materiałów sprawdzonych już na rynku, co ma kluczowe znaczenie w wielu branżach. W celu opracowania nowego rozwiązania firmy Siemens i thinkstep rozszerzyły zakres swojej dotychczasowej współpracy.

Wybór odpowiednich materiałów jest absolutnie kluczowy, gdyż w naszej branży to właśnie dzięki nim możemy uzyskać najwyższy poziom bezpieczeństwa, doskonałe osiągi oraz odpowiedni poziom niezawodności – powiedział John Probst, Dyrektor Techniczny wyścigowej stajni Chip Ganassi Racing with Felix Sabates. – Oprogramowanie wspomagające gospodarkę materiałową, które zintegrowano z platformą Teamcenter, otwiera przed nami nowe możliwości w zakresie projektowania, opracowywania rozwiązań konstrukcyjnych, prowadzenia symulacji oraz samego procesu wytwarzania nowych komponentów. W świecie wyścigów, gdzie liczy się każda sekunda, potrzebujemy rozwiązań, które umożliwiają nam tworzenie niezwykle innowacyjnych rozwiązań. Tylko w ten sposób nasz zespół może uzyskać przewagę nad rywalami – dodaje.

Dzięki rozszerzeniu zakresu naszej współpracy z firmą thinkstep, zapewniamy wszystkim naszym klientom ogromną przewagę konkurencyjną dzięki niezwykle inteligentnemu podejściu do zagadnienia gospodarki materiałowej – zauważył Eric Sterling, senior vice president, Lifecycle Collaboration Software, Siemens PLM Software.

Awarie mogą dotknąć produktów z każdej branży. Często są one spowodowane brakiem spójności w wykorzystaniu informacji o materiałach, z których owe produkty są wykonane. Nowe, zintegrowane w ramach platformy Teamcenter narzędzie do prowadzenia gospodarki materiałowej oferuje bardziej całościowe podejście do wykorzystania danych materiałowych w całym cyklu życia produktów, podnosząc poziom jakości oraz redukując koszty ich opracowania.

Systemy zarządzające właściwościami materiałów przeszły dość znaczącą ewolucję, by sprostać coraz to większym wymaganiom dotyczącym pozyskiwania, przechowywania, wyszukiwania oraz wykorzystywania danych testowych. Jednak korzyści wynikające z najbardziej nawet obszernych zbiorów danych materiałowych są ograniczone, jeżeli dane takie nie są w sposób nierozerwalny związane z całym cyklem życia produktu. Narzędzie do prowadzenia gospodarki materiałowej zintegrowane z platformą Teamcenter stanowi brakujące ogniwo pomiędzy danymi materiałowymi oraz kompletną wiedzą o produkcie. Odpowiednie zintegrowanie materiałów, które mają być wykorzystanie w danym produkcie oraz opracowanie kompletnej listy materiałowej (BOM), ma kluczowe znaczenie przy wprowadzaniu na rynek innowacyjnych, skazanych na sukces produktów. Oprogramowanie do prowadzenia gospodarki materiałowej zintegrowane z platformą Teamcenter umożliwia aktywne zarządzanie materiałami w całym cyklu życia produktu, od etapu projektowania, poprzez produkcję, aż do wycofania z eksploatacji.

Współpraca z firmą Siemens jest dla nas źródłem ogromnej satysfakcji, gdyż dzięki niej pomagamy naszym klientom w tworzeniu innowacyjnych produktów – powiedział Christoph Wilfert, prezes spółki thinkstep. – Zintegrowana gospodarka materiałowa znacząco usprawnia cały proces rozwoju produktu. Nasze oprogramowanie śledzi podstawowe parametry materiałów i substancji, dokonuje odpowiednich pomiarów oraz zarządza nimi, ograniczając ilość niezbędnych napraw oraz zmniejszając ryzyko wystąpienia kampanii serwisowych czy przypadków braku zgodności z odpowiednimi wymogami i regulacjami.

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Wtorek, 7.04.2015 r.

Warsztaty NX, edycja 2015

Platynowy Partner Siemens PLM Software w Polsce, firma CAMdivision Sp. z o.o., zaprasza na kolejną edycję bezpłatnych jednodniowych warsztatów

• terminy warsztatów
• o NX i CAMdivision
• rejestracja

Kolejna edycja bezpłatnych (!) jednodniowych warsztatów NX ukierunkowana została na pracę w specjalistycznych pakietach dedykowanych do np. konstrukcji form wtryskowych (NX Mold Wizard), tłoczników (NX Progressive), programowania (NX CAM), Synchronous Technology (NX CAD). Po warsztatach można wypożyczyć od organizatora licencję testową NX CAD/CAM wraz z książką (a jeśli zachodzi taka potrzeba – także z postprocesorem) i pogłębić zdobytą wiedzę we własnej firmie.

 

Przykład modelu wykorzystywanego podczas warsztatów z projektowania tłoczników...

 

Warsztaty NX – Konstrukcja form wtryskowych
Podczas jednodniowych warsztatów, na podstawie prostego przykładu poznają Państwo zasady wspomagania projektowania form wtryskowych w pakiecie NX Mold Wizard.

Skrócony program warsztatów – etapy konstrukcji formy:
1. Analiza modelu 3D:
• błędy geometrii • analiza technologiczności • analiza wtrysku,
2. Inicjalizacja projektu:
• skurcz • określenie pozycji wypraski względem układu współrzędnych gniazda • dobór przygotówki,
3. Utworzenie podziału:
• określenie regionu stempla i matrycy • zamknięcie otwartych obszarów • wyodrębnienie regionu • utworzenie powierzchni zamykania • utworzenie modeli stempla matrycy,
4. Powielenie gniazd,
5. Dodanie korpusu,
6. Układ chłodzenia i układ dolotowy,
7. Dodanie normaliów i pozostałych elementów,
8. Wykonanie wybrań pod wypychacze, śruby i inne części formy,
9. Weryfikacja konstrukcji:
• kolizje statyczne i weryfikacja wykonania wybrań • odległość otworów chłodzących od pozostałych części • kinematyka mechanizmów formy • sprawdzenie, czy wszystkie modele są aktualne...

Warsztaty NX – Tłoczniki wielotaktowe
Podczas jednodniowych warsztatów, na podstawie prostego przykładu poznają Państwo zasady wspomagania projektowania tłocznika wielotaktowego w NX Progressive Die Wizard.

Skrócony program warsztatów NX Progressive Die Wizard – etapy konstrukcji:
1. Analiza modelu:
• analiza poprawności geometrii • analiza grubości,
2. Tworzenie etapów pośrednich:
• konwertowanie nieparametrycznej części do środowiska NX Sheet Metal • automatyczne generowanie złożenia z etapami pośrednimi • rozwijanie zagięć liniowych • rozwijanie zagięć nieliniowych,
3. Tworzenie ażuru:
• inicjowanie projektu • tworzenie fragmentów odpadu • tworzenie ażuru 2D • generowanie ażuru 3D,
4. Konstrukcja korpusu wykrojnika wielotaktowego:
• wczytywanie szablonu i zarządzanie jego wielkością • dzielenie płyt na segmenty,
5. Tworzenie wkładek:
• automatyczne generowanie stempli i matryc • modyfikacja wstawionych elementów • wstawianie kołnierzy • modyfikacja naroży wkładek,
6. Dodawanie elementów znormalizowanych,
7. Automatyczne wykonanie wybrań i podcięć w płytach,
8. Dodatkowe narzędzia wspomagające konstrukcję:
• weryfikacja narzędzia • symulacja ruchu • wykrywanie kolizji...

Warsztaty NX CAD Synchronous
Podczas jednodniowych warsztatów, na podstawie serii przykładów poznają Państwo w praktyce poszczególne polecenia Synchronous Technology – można przynieść własne pliki (!).

Warsztaty z NX Synchronous Technology:
1. Wprowadzenie do Synchronous Technology,
2. Move Face (Przesuń ściankę),
3. Offset Region (Odsunięcie regionu),
4. Replace Face (Zastąp ściankę),
5. Detail Feature • Resize Blend (Edytuj zaokrąglenie)…
6. Delete Face (Usuń ściankę),
7. Dimensions (Wymiary) • Linear • Angular • Radial…

Warsztaty NX CAM – Frezowanie
Podczas jednodniowych warsztatów, na podstawie przykładu poznają Państwo przebieg definicji obróbki w poszczególnych pakietach NX CAM i ich praktyczne zastosowanie. Po warsztatach można wypożyczyć licencję testową wraz z postprocesorem (!) i pogłębić zdobytą wiedzę we własnej firmie.

Warsztaty z NX CAM:
1. NX CAM Production – płyty i korpusy,
2. NX CAM Mold – obróbka form,
3. NX CAM Aerospace – części lotnicze,
4. NX CAM Turbomachinery – wirniki...

Najbliższe terminy warsztatów

NX CAD Formy i tłoczniki:
9 kwietnia – NX Progressive (Tłoczniki wielotaktowe)
21 kwietnia – NX Mold (Formy wtryskowe)
23 kwietnia – NX Progressive (Tłoczniki wielotaktowe)
30 kwietnia – NX Realize Shape

NX CAD i NX CAM:
14 kwietnia – NX CAM Mold obróbka form
16 kwietnia – NX CAD Synchronous Technology
28 kwietnia – NX CAM Aerospace

O NX i CAMdivision
NX to nowoczesny system CAD/CAM/CAE (dostępny również w polskiej wersji językowej) oferujący spójne zintegrowane aplikacje (które pozwalają na wspomaganie wszelkich prac związanych z rozwojem produktu począwszy od stylizacji poprzez cyfrową analizę i weryfikację) oraz moduły wytwarzania.

Firma CAMdivison ma największe doświadczenie w Polsce we wdrożeniach pakietów NX CAD/CAM, specjalistycznych aplikacji do konstrukcji form wtryskowych/elektrod w NX Mold Wizard i wykrojników/tłoczników oraz w tworzeniu postprocesorów z symulacją kinematyki maszyn na bazie kodu NC.

Zainteresowani warsztatami proszeni są o kontakt przez:
• e-mail: nx@camdivision.pl,
• lub tel.: 71 780 30 52,
• lub ankietę na dole strony internetowej (link tutaj).

Źródło: CAMdivision

Share


Środa, 1.04.2015 r.

NX Layout

Czym jest i jakie ma możliwości NX Layout – w dosłownie kilku zdaniach...

NX Layout to środowisko 2D. Nie należy mylić go z modułem Drafting, choć na dzisiaj jest dostępny z poziomu tego modułu. Pozwala m.in. na:
• szybkie tworzenie dokumentacji przedwstępnej np.: szkiców koncepcyjnych czy rysunków pomagających przy wstępnej wycenie na potrzeby RFQ,
• analizę wielu wariantów bez opracowywania modeli 3D, czy struktury złożenia zbudowanej z poszczególnych plików,
• weryfikację koncepcji na podstawie wymagań i wykrycie potencjalnych zagrożeń.

Wśród jego zalet można wskazać:
• jednolite środowisko NX i brak potrzeby posiadania specjalistycznych aplikacji firm trzecich – a co za tym idzie – brak potrzeby translacji z innych formatów do środowiska 3D,
• niski koszt wdrożenia,
• łatwość „dyskusji” i nanoszenia uwag na wydrukowany szkic 2D,
• szybkie tworzenie biblioteki szablonów do ponownego wykorzystania.

Środowisko NX Layout zostało wyposażone w funkcjonalności zbliżone do poleceń tworzenia i edycji złożeń. Pozwala to tworzyć koncepcję wraz ze wstępną strukturą złożenia i komponentów. By uprościć i przyspieszyć prace koncepcyjne, wszystko jest tworzone w jednym pliku. Ponadto użytkownik wykorzystuje to samo narzędzie do tworzenia relacji pomiędzy komponentami, poszczególnymi obiektami, w szkicu etc.

Rys. 1.

Dowolny komponent można bardzo szybko wrzucić do biblioteki Reuse Library.

Rys. 2.

Komponenty można wykorzystywać wielokrotnie, tworząc nowe instancje, bądź te same (np. przy użyciu szyków parametrycznych). Użytkownik tworzący koncepcję (konstruktor, lider projektu) może zweryfikować w prosty sposób kinematykę mechanizmów.

Rys. 3.

Po wyborze koncepcji można automatycznie ze środowiska 2D wygenerować pliki złożenia NX, wraz ze szkicami z NX Layout w środowisku 3D.

Rys. 4.

Źródło: nxcad.pl

Share


Piątek, 19.12.2014 r.

Rozwiązania Siemens z maszynami CNC

25 listopada 2014 w Pleszewie firmy CAMdivision Sp. z o.o. i DMG MORI SEIKI POLSKA Sp. z o.o. podpisały list intencyjny, regulujący zasady współpracy w zakresie sprzedaży rozwiązania NX firmy Siemens (oferowanego przez CAMdivision) wraz z maszynami CNC (oferowanymi przez DMG MORI Polska). Docelowo każda maszyna DMG MORI będzie oferowana z rozwiązaniem z najwyższej półki – NX

Oprogramowanie Siemens NX wykorzystujące Technologię Synchroniczną jest zintegrowanym, elastycznym i efektywnym rozwiązaniem do obsługi projektowania produktów, analiz inżynierskich i produkcji w branży. Najnowocześniejsze obrabiarki DMG MORI do obróbki 3, 4 i 5 osiowej wraz z oprogramowaniem NX pozwalają na szybką optymalizację procesów obróbkowych.

Pakiet, który będzie oferowany jako wynik współpracy pomiędzy firmami CAMdivision, a DMG MORI Polska, obejmuje nie tylko zaawansowane maszyny CNC i licencje oprogramowania, ale również profesjonalne usługi wdrożenia – uwzględniające specjalne wymagania klienta dotyczące zarówno samego produktu, jak i sposobu obróbki. Firma CAMdivision będzie wyłącznym partnerem firmy DMG MORI Polska w zakresie dostarczania usług związanych z obsługą i wdrożeniem NX CAD/CAM na dostarczanych przez DMG MORI Polska maszynach CNC.

Fot. (od lewej) Artur Bielicz, Prezes Zarządu CAMdivision Sp. z o.o.
i Marek Osiński, Prezes Zarządu DMG MORI SEIKI POLSKA Sp. z o.o.

W chwili obecnej jest to pierwszy tego typu pakiet oferowany przez producentów maszyn CNC na rynku polskim.

Źródło: Siemens Industry Software

Share


Piątek, 12.12.2014 r.

2D Drafting ST7 v107

Dostępna jest już do pobrania polska wersja instalacyjna bezpłatnego systemu CAD 2 firmy Siemens PLM Software

Instalatory są niestety trochę „duże”, pliki osiągają wielkość ok. 2 GB (pliki instalacyjne wcześniejszych wersji 2D Drafting, do ST5 włącznie, liczyły ok. 380 MB plus spolszczenie – przyp. redakcji).

Obecnie Siemens PLM Software nie udostępnia samych plików językowych, tylko całe kompletne instalatory dla danej wersji językowej. Szkoda, bo trzeba pobierać dwa duże pliki, chcąc posiadać np. wersję angielską oraz osobno polską. Poprzednio same pliki językowe „ważyły” niewiele i można było pobrać wersję angielską jako „bazę”.

Uwaga: wersja Solid Edge 2D Drafting ST6 i ST7 nie obsługuje (nie wspiera) systemów Windows XP i Vista. Wersja ST6 jest także ostatnią wersją do instalowania na 32-bitowych systemach operacyjnych. Kolejne wersje, począwszy od ST7, będą mogły być instalowane tylko na systemach 64-bitowych. Aktualizacje licencji na wersje ST6 lub wcześniejsze nadal będą dostępne.

Solid Edge 2D Drafting ST7 v107 można pobrać, po wypełnieniu formularza dostępnego na stronie producenta (link tutaj).

(wave)

 

Od redakcji:
Instalator pełnej, chociaż testowej wersji Solid Edge ST7 także „waży” ok. 2 GB. Wiele wskazuje na to, że instalując wersję 2D, użytkownik pobiera pełne oprogramowanie Solid Edge, ograniczone funkcjonalnie jedynie... plikiem licencji.

(ms)

Share


Poniedziałek, 8.12.2014 r.

Solid Edge ST7 – bezpłatne ćwiczenia w PDF już dostępne!

Zgodnie z zapowiedziami są już dostępne bezpłatne ćwiczenia do Solid Edge ST7, których autorem jest Piotr Szymczak. Broszura liczy blisko 70 stron i jest dostępna w formacie PDF wraz z dodatkowymi plikami do ćwiczeń i filmami instruktażowymi

Publikacja jest „Mikołajkowym” prezentem dla pasjonatów Solid Edge od CAMdivision Sp. z o.o.
– Platynowego Partnera Siemens PLM Software w Polsce. Podręcznik można zamówić na stronie:
http://camdivision.pl/ksiazki-solid-edge/

Tutaj mogą Państwo przejrzeć podręcznik on-line:
podgląd podręcznika w FLASH (Windows),
podgląd w technologii HTML5 (Android, iOS).

Publikacja, będąca fragmentem rozbudowanej wersji ćwiczeń, jest dostępna w formie pliku PDF, a całości dopełniają pliki do ćwiczeń i filmy instruktażowe. Na całość składają się:
• Solid Edge ST7 – ćwiczenia w PDF – 68 str. – całość ~5 MB
• pliki 3D do ćwiczeń – spakowane RAR – całość ~10 MB
• filmy instruktażowe do ćwiczeń w formacie AVI – spakowane RAR – całość ~130 MB

Wspomniana rozbudowana wersja ćwiczeń licząca 250 stron m.in. z podstaw modelowania bryłowego (tradycyjnego i synchronicznego), jest na końcowym etapie składu i dostępna będzie przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Źródło: CAMdivision

Share


Wtorek, 18.11.2014 r.

Tecnomatix. To już 12 odsłona!

Siemens PLM Software udostępnił nową wersję oprogramowania Tecnomatix®, jednego z wiodących rozwiązań do cyfrowej produkcji

Tecnomatix 12 – rozwiązanie BigData

Tecnomatix 12 oferuje zaawansowane technologie wspomagające producentów w obszarze planowania i symulacji produkcji oraz pomaga firmom uzyskiwać produkty wyższej jakości przy niższych nakładach. Dzięki Tecnomatix produkcja staje się bardziej efektywna i elastyczna, oprogramowanie umożliwia firmom produkcyjnym wprowadzanie większej liczby innowacji przy jednocześnie zmniejszonym ryzyku...

Główne funkcjonalności:
• nowa aplikacja sieciowa do planowania produkcji charakterystycznej dla danego zakładu produkcyjnego,
• usprawniona symulacja i optymalizacja logistyki dla produkcji dyskretnej i procesowej,
• nowa zaawansowana technologia symulacji robotów dla robotów dwuramiennych i kooperacyjnych,
• usprawnione rozwiązanie łączące konstrukcję produktu bezpośrednio z produkcją,
• usprawnione rozwiązanie Big Data do zarządzania jakością analizy i wizualizacji danych...

Więcej na temat Tecnomatix 12 tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Share


Wtorek, 18.11.2014 r.

Solid Edge i realizacja pomysłów

Siemens PLM Software przed kilkoma dniami udostępniła nowy film, w którym pokazano, jak Solid Edge pomaga przekształcić innowacyjne pomysły w rzeczywistość

Na filmie można zobaczyć kilka naprawdę interesujących projektów, od samochodów elektrycznych, przez olimpijskie narty, aż po systemy wykorzystywane w łazikach marsjańskich.

 

Moją szczególną uwagę zwrócił jednak materiał dotyczący egzoszkieletu dla małych dzieci; szkielet zaprojektowany w Solid Edge został wykonany za pomocą drukarki 3D, dzięki temu masa całego urządzenia – noszonego w końcu przez dziecko – wynosi niecałe pół kilograma. Poniżej znajdą Państwo link do materiału filmowego poświęconego w całości właśnie temu projektowi.

 

(ms)

Źródło: Siemens PLM Software, Not Impossible

Share


Piątek, 07.11.2014 r.

Solid Edge ST 7 i Teamcenter w webinarach

Listopad jawi się pod znakiem webinariów.
W najbliższym czasie firma Siemens Industry Software zaprasza na dwa takie wydarzenia: pierwsze poświęcone PLM (środowisko Multi-CAD i zagadnienia multidyscyplinarności), a kolejne – nowościom w Solid Edge ST7

„Szybka ścieżka do PLM” to jeden z serii webinarów opowiadających o tym, w jaki sposób rozpocząć i przeprowadzić wdrożenie systemu PLM – począwszy od działów B&R, poprzez implementację elementów systemu PLM dedykowanych dla wsparcia procesów powstawania nowych produktów (NPD).

Podczas najbliższego webinaru, który odbędzie się w środę 12 listopada o godz. 11.00, Rafał Żmijewski i Marcin Koper zaprezentują korzyści i możliwości płynące z rozwiązań Multi-CAD oraz Multidyscyplinarności (warto wspomnieć, że zapis pierwszego webinaru z tej serii – miał miejsce 25.09. br. – dostępny jest tutaj, warto najpierw z nim się zapoznać).

„Szybka ścieżka do PLM”, środa 12.11, godz. 11.00
AGENDA:
1. Założenia biznesowe
2. Multi-CAD – 3 płaszczyzny integracji:
• integracja z wieloma systemami CAD,
• integracja w systemie Teamcenter za pomocą formatu *.jt,
• integracja różnych systemów CAD w systemie NX CAD.
3. Multidyscyplinarność – połączenie systemu CAD z systemem e-CAD i oprogramowaniem.

Rejestracji można dokonać tutaj.

„Nowości Solid Edge ST7”, czwartek 13.11, godz. 11.00
Drugi webinar przybliży najważniejsze nowości wprowadzone do Solid Edge ST7. Wersja ta oferuje szereg udoskonaleń, które nie tylko poprawiają komfort obsługi oprogramowania, lecz przede wszystkim zwiększają wydajność prac CAD. Podczas tego webinaru Adam Budzyński (GM System) poruszy następujące zagadnienia:

1. Rozwiązania wspólne dla różnych środowisk:
• nowe zasady pracy z szablonami dedykowanymi dla standardów rysunkowych,
• unowocześnione metody doboru jednostek miary,
• rozbudowane zasady stosowania Tablicy materiałów,
• większe możliwości przeprowadzania pomiarów 3D/2D,
• radykalnie zmodernizowane polecenie Otwór,
• narzędzie Szkic 3D,
• rendering w środowisku KeyShot.
2. Środowiska Części, Części blaszanej oraz Szkicownika:
• nowe możliwości zamiany grubościennych części na modele rozwijalnych blach,
• tworzenie rozwinięć obiektów „nierozwijalnych”, np. przetłoczonych,
• zwiększenie wydajności pracy z zaimportowaną geometrią: rozpoznawanie faz oraz szyków zawierających w sobie mniejsze szyki,
• możliwość nadawania ustalonej długości dla krzywych 2D oraz 3D,
• nowe rozwiązania służące do przyspieszenia prac w szkicowniku.

Rejestracji można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Share


Czwartek, 06.11.2014 r.

Pierwszy Platynowy Partner Siemens PLM Software w Polsce

Doczekaliśmy się pierwszego Platynowego Partnera Siemens PLM Software w Polsce! Miło mi poinformować, iż jest nim firma CAMdivision Sp. z o.o., która jako jedna z pierwszych zdecydowała się wesprzeć działania CADblog.pl i związanych z nim inicjatyw

IX spotkanie VIP Polskich Biznes Partnerów Siemens Industry Software odbyło się w tym roku w dniach 15-17 października w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance. Na spotkaniu tym CAMdivision – jako pierwsza (i jedyna dotychczas w historii) polska firma – otrzymała zaszczytny status Platynowego Partnera Siemens Industry Software.

Do tego ekskluzywnego klubu należy zaledwie kilkanaście firm w Europie, a warunkiem członkostwa są m.in. wysokie poziom kompetencji i obroty finansowe z Siemens Industry Software.

CAMdivision jest firmą specjalizującą się w zaawansowanych wdrożeniach systemu NX – pakietów CAD & CAM oraz wysoko specjalistycznych aplikacji do konstrukcji form wtryskowych NX Mold Wizard i wykrojników NX Progressive Die Wizard oraz Solid Edge, Tecnomatix i Teamcenter. Firma działa także aktywnie w obszarze propagowania wszelkich rozwiązań Siemens PLM Software, m.in. także poprzez opracowywanie podręczników – w tym darmowych e-booków, przeznaczonych dla użytkowników systemów NX i Solid Edge ST (link do strony wydawnictwa tutaj).

– To fantastyczne osiągnięcie dla naszej stosunkowo młodej firmy (jesteśmy na rynku 7 lat), której udało się osiągnąć tak wysoki poziom w krótkim okresie czasu. Jesteśmy tym bardziej usatysfakcjonowani, ponieważ większa część naszego sukcesu pochodzi z wdrażania oprogramowania na trudnych i wymagającym rynkach tj. w firmach związanych z przemysłem narzędziowym, lotniczym i samochodowym – powiedział Artur Bielicz, prezes firmy CAMdivision Sp. z o.o.
– Szczególne podziękowania za ten sukces należą się Pracownikom naszej firmy, którzy są wysokiej klasy specjalistami w swoich dziedzinach i stanowią wielką wartość w naszej firmie - dodaje Krzysztof Augustyn – dyrektor techniczny CAMdivision Sp. z o.o.

W czasie spotkania podsumowano zakończony pełnym sukcesem rok finansowy 2014, (określony w firmie Siemens od 1 października do 30 września) i rozmawiano szeroko o planach na przyszłość i wprowadzanej już idei Industry 4.0: The Fourth Industrial Revolution (vide materiał video poniżej).


The Fourth Industrial Revolution – Industry 4.0

Podczas spotkania wręczono również inne doroczne nagrody dla partnerów biznesowych (w Polsce jest ich ponad dziesięciu), przyznane przez Siemens Industry Software.
CAMdivision Sp. z o.o. otrzymała nagrodę za Mistrzostwo Polski 2014 w kategorii „Największe obroty finansowe z Siemens Industry Software” i za „Największą liczbę nowych Klientów” w 2014 roku – czyli ponad 30% rynku oprogramowania.

Warto także dodać, że podczas Siemens European Partner Leadership Summit FY15, Dominika Dobosz (CAMdivison)
otrzymała tytuł Top Sales Person in Poland FY14...

Źródło: Siemens, CAMdivision, nxcad.pl

Share


Poniedziałek, 6.10.2014 r.

Solid Edge ST7 bez spolszczenia?

Bez obaw, nie oznacza to, że nie będziemy mogli posługiwać się najnowszym Solid Edge w polskiej wersji językowej – wręcz przeciwnie: wersja instalacyjna będzie zawierała – obok innych – także polską wersję programu. Tym samym nie będzie już potrzeby instalowania dodatkowego pliku spolszczenia...

Od 17 września polscy użytkownicy Solid Edge mogą pobierać najnowszą wersję systemu Solid Edge oznaczoną symbolem ST7. Po oficjalnej premierze, która miała miejsce podczas majowej konferencji Solid Edge University 2014, pojawiło się mnóstwo materiałów prezentujących nowe funkcje i narzędzia.

Ale dopiero po udostępnieniu ST7 polskim użytkownikom okazało się, że nowy Solid Edge ST7 zawiera wbudowaną w instalator wersję polską.

Dotychczas po zainstalowaniu systemu w wersji anglojęzycznej, użytkownicy byli zmuszeni samodzielnie pobrać i doinstalować polski interfejs w formie nakładki językowej (o tym, skąd pobrać spolszczenie i jak je zainstalować, pisałem na tych łamach niejednokrotnie). Stanowiło to pewną komplikację w sytuacji, kiedy Solid Edge był instalowany w lokalizacji innej, niż domyślna (tą samą lokalizację należało podać podczas instalacji polskiej wersji). Aktualnie cały proces instalacji oprogramowania odbywa się za pomocą jednego kreatora. Solid Edge ST7 zawiera cały program wraz z plikami interfejsu wewnątrz instalatora – nie ma potrzeby uciekania się do dodatkowych nakładek.

30-dniową wersję testową Solid Edge ST7 można pobrać tutaj.

Wersja studencka dostępna jest tutaj.

Źródło: solid-edge-st.pl

Share


Środa, 23.04.2014 r.

Spełnienie papierowych marzeń

– Ludzie mówili o mnie, że jestem jakiś dziwny – opowiada Paul Bischof. – Istotnie, nie spotkałem w swoim otoczeniu nikogo o podobnych zainteresowaniach. (…) I czasem naprawdę traktowano mnie jak głupka – dodaje...

Tymczasem nietuzinkowe hobby sprawiło, iż wymarzona kariera zawodowa stanęła otworem przed „dziwnym” studentem. Student inżynierii mechanicznej, Paul Bischof, przekształcił swoje marzenia w rzeczywistość. Jego hobby stało się jego pracą. Nie dosłownie, ale...

Miłośnik tworzenia papierowych modeli samochodów (tworzenia od podstaw, a nie sklejana gotowych wycinanek) teraz pracuje jako członek zespołu Infiniti Red Bull, jest zaangażowany w prace projektowe nad najnowszym bolidem RB10 – i tym razem, zamiast papieru i kleju, wykorzystuje kompozyty i oprogramowanie Siemens PLM Software.

Jak trafił do zespołu Infiniti Red Bull? Dlaczego pomógł mu w tym jego blog? Co sprawiło, iż autorem papierowych bolidów zainteresował się szef zespołu inżynierskiego? O tym opowiada film (poniżej) udostępniony niedawno przez Siemens PLM Software.

Życzę miłego oglądania – i spełnienia marzeń!

(ms)

Źródło: Siemens PLM Software

Share


Piątek, 11.04.2014 r.

Webinarium o wspomaganiu projektowania form wtryskowych

W środę 16 kwietnia o godzinie 11.00 będzie miał miejsce webinar, omawiający praktyczne rozwiązania technicznych problemów występujących przy wdrożeniach oprzyrządowania

Aby wziąć w nim udział, nie trzeba nawet ruszać się z fotela :), wystarczy tylko łącze internetowe i wcześniejsza rejestracja (tutaj lub tutaj). Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a poprowadzi je Dariusz Jóźwiak (z firmy CAMdivision), konstruktor mający na koncie kilkaset form uruchomionych w przemyśle, autor książki: NX Projektowanie Form Wtryskowych (więcej o książce tutaj).

Agenda internetowego spotkania „NX 9.0 Mold Design – wspomaganie procesu projektowania form wtryskowych”:
• analiza technologiczności wypraski i symulacja wtrysku,


• konstrukcja parametrycznego modelu 3D formy,
• weryfikacja konstrukcji formy,
• symulacja kinematyczna pracy formy,
• automatyzacja procesu generowania dokumentacji złożeniowej i wykonawczej 2D,
• wykorzystanie istniejących modeli form w nowych projektach.

Źródło: CAMdivision, Siemens PLM Software

Share


Środa, 9.04.2014 r.

Standard w przemyśle stoczniowym?

IHC Merwede – wiodący światowy dostawca pogłębiarek, statków wydobywczych oraz off-shore – wprowadza oprogramowanie Siemens PLM jako standardowe rozwiązanie optymalizujące działalność stoczniową firmy na całym świecie, w ramach projektu znanego jako „One IHC”

Firma IHC Merwede zdecydowała się na standaryzację swych globalnych procesów rozwoju produktów oraz zarządzania danymi produktowymi. Aby osiągnąć postawione sobie cele, wybrano zintegrowany pakiet oferowanego przez Siemens oprogramowania z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM). Wart wiele milionów dolarów kontrakt stanowi część realizowanej przez firmę, ambitnej inicjatywy „One IHC”, która wdrażana jest od roku 2012 w celu zharmonizowania wszystkich kluczowych procesów biznesowych oraz zoptymalizowania wartości oferowanej klientom. (...)

Pogłębiarka ssąca Artemis

| dokończenie |


Środa, 2.04.2014 r.

Analiza Tolerancji czyli Webinar Variation Analysis (VSA)

Zapraszamy na pierwszy w Polsce Webinar dotyczący Variation Analysis. Spotkanie organizowane przez Siemens PLM Software, a prowadzone przez Dariusza Jóźwiaka (CAMdivision Sp. z o.o.) odbędzie się już jutro, 3.04 (czwartek) o godz. 11.00

Tematem webinaru będzie analiza tolerancji, z ang. Variation Analysis (VSA) – Tecnomatix Quality Management.
Zaprezentowane zostaną wybrane funkcjonalności VSA, m.in.:

• aktualizacja modeli użytych do analizy wraz z ich zmianami w środowisku CAD,
• różne metody analizy (Monte Carlo, maksymalnego dopasowania, ekstremów, High Low Median),
• weryfikacja poprawności oznaczeń technologicznych,
• porównanie wyników z maszyny pomiarowej z wynikami VSA.

Variation Analysis (VSA) nie tylko wskazuje miejsca potencjalnych problemów z montażem czy eksploatacją poprzez zbyt szerokie tolerancje, lecz również wskazuje niepotrzebnie zawężone tolerancje podnoszące koszt na etapie oprzyrządowania czy przygotowania produkcji.

VSA umożliwia analizę z wykorzystaniem:
• modeli 3D,
• całych złożeń, 
• mechanizmów budowanych na modelach pochodzących z różnych systemów (użycie formatu JT),
• informacji technologicznych (tolerancje) nanoszonych bezpośrednio na modelu 3D (PMI) i co się z tym wiąże braku konieczności przygotowania dokumentacji 2D.

Dlaczego przeprowadzać analizę?
Na co dzień mamy do czynienia z pojawianiem się niepasujących do siebie części, powstawaniem produkcji odpadowej, potrzebą przeprojektowania. Największy udział procentowy leży w... niepowtarzalności wymiarów części gotowych. Każdego roku wydawane są miliony złotych na usuwanie problemów z jakością. To chyba wystarczające argumenty za tym, by jednak większą uwagę przywiązywać do analiz...

Udział w webinarze jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać tutaj: http://bit.ly/1gUrQZa 

Źródło: CAMdivision, nxcad.pl

Share


Wtorek, 18.03.2014 r.

NX 9 – efektywna platforma prac inżynierskich. Forum CAx i PLM dla producentów i dostawców

Już jutro, tzn. w środę 19 marca 2014 roku, w Hotelu InterContinental w Warszawie, będzie miała miejsce polska premiera najnowszej wersji oprogramowania NX...

NX 9 oferuje nowe możliwości i technologie zwiększające elastyczność działań związanych z rozwojem produktów oraz zapewniające nawet pięciokrotny wzrost wydajności. Podczas konferencji omówione zostaną nowości pakietu NX 9 z zakresu CAD, CAM i CAE:

• Udoskonalenia procesu modelowania, takie jak technologia synchroniczna 2D i technologia Realize Shape, oferują szerszą paletę narzędzi do szybkiego tworzenia geometrii. Ponadto znacznie zwiększono funkcjonalność aplikacji, zwłaszcza w modułach Drafting i PMI, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości ich dostosowania do potrzeb użytkownika.
• W NX 9 wprowadzono również nowe możliwości symulacji morfingu siatki i zapewniono większą kontrolę jej jakości, a także możliwość określenia rozdzielczości owinięcia powierzchni w celu lepszego utworzenia obiektu czynnika przepływającego. Dzięki zwiększeniu wydajności znacznie skrócono czas analizy w przypadku dużych modeli. Dodano także nowe narzędzia do analizy dynamiki części kompozytowych.
• Nowe funkcje przyczyniają się do poprawy wydajności wytwarzania części dzięki większej kontroli nad strategią obróbki. Przy ich użyciu można automatycznie konwertować trójosiowe ścieżki narzędzia na ścieżki pięcioosiowe, przeglądać wyniki kontroli w kontekście modelu 3D i korzystać z menedżera zasobów produkcyjnych.

Podczas konferencji zademonstrowane zostanie (na żywo), w jaki sposób NX obsługuje wszystkie etapy procesu inżynierskiego realizowane w zintegrowanym środowisku pracy Teamcenter: począwszy od projektowania, poprzez analizę, aż po przygotowanie projektu do produkcji. Jeden z bloków poświęcony będzie także prezentacji Klienta.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a rejestracji można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Relację z wydarzenia będzie można śledzić m.in. na Twitterze.

Share


Czwartek, 13.02.2014 r.

Siemens i Airbus

Oprogramowanie LMS firmy Siemens jest wykorzystywane do badań strukturalnych samolotu Airbus A350 XWB. Ponad 2000 inżynierów pracujących u ponad 50 dostawców na całym świecie, korzysta z programu LMS Samtech Caesam przy projektowaniu oraz certyfikacji strukturalnej modelu A350-900

Oprogramowanie stworzone przez LMS – jeden z segmentów biznesowych firmy Siemens – odegrało kluczową rolę w procesie analizy strukturalnej nowego płatowca A350-900, co zaowocowało rozszerzeniem jego zastosowania o inne projekty realizowane przez konsorcjum Airbus.

Opierając się na LMS Samtech Caesam – jednym z oferowanych przez firmę Siemens rozwiązań z zakresu komputerowego wspomagania prac inżynierskich (CAE) – Airbus stworzył wspólne środowisko do przeprowadzania analiz naprężeniowych. Narzędzie LMS Caesam stanowiło w procesie projektowania oraz analizy strukturalnej modelu A350-900 fundament, na którym oparto zharmonizowane metody stosowane przez ponad 2000 zajmujących się naprężeniami inżynierów pracujących dla dostawców Airbusa w ponad 50 krajach na całym świecie. LMS Caesam stanowi wspólną platformę integrującą wszystkie wykorzystywane przez konsorcjum Airbus procesy, metody, narzędzia oraz biblioteki danych i zastępuje ponad 400 stosowanych wcześniej osobnych rozwiązań.

Stanowiący część rodziny A350 XWB model A350-900 jest pierwszym samolotem firmy Airbus zaprojektowanym przy użyciu wspólnego dla całego konsorcjum środowiska ISAMI (Improved Structural Analysis through Multidisciplinary Integration – Ulepszona Analiza Strukturalna z Wykorzystaniem Integracji Multidyscyplinarnej). Środowisko ISAMI zapewnia spójność w procesie certyfikacyjnym i analizie strukturalnej A350. ISAMI oparte jest na platformie LMS Caesam, stanowiącej z kolei część oferującego rozwiązania symulacyjne pakietu LMS Samtech.

 

„Oprogramowanie LMS Samtech Caesam oferuje kompleksową platformę integrującą ponad 400 opracowanych wewnętrznie przez konsorcjum Airbus narzędzi do wykonywania analiz strukturalnych...”

 

Platforma LMS Caesam pomogła konsorcjum Airbus w uporaniu się z trzema głównymi wyzwaniami dotyczącymi analizy strukturalnej, tj. z harmonizacją, automatyzacją oraz wdrożeniem rozwiązań do użytku. Pozwala ona na zarządzanie oraz automatyzację procesów projektowych dotyczących obliczania marginesów bezpieczeństwa, zapewniając tym samym znaczne oszczędności kosztowe i czasowe w ramach całego cyklu projektowego. Platforma umożliwia integrację zharmonizowanych procesów i narzędzi wymiarowania oraz lepsze wykorzystanie posiadanego przez firmę know-how. Ponadto, rozwiązanie LMS Caesam jest przystosowane do tego, by wspomagać producentów lotniczych w koordynowaniu skomplikowanych, związanych z analizą strukturalną procesów prowadzonych w całym globalnym łańcuchu dostaw firmy.

Dzięki skuteczności platformy LMS Caesam w środowisku ISAMI, zakres wykorzystania tego rozwiązania został rozszerzony o szczegółowe wymiarowanie strukturalne oraz certyfikację modeli A350-1000 i A320neo. Ponadto, działając wspólnie z LMS – jednym z segmentów biznesowych firmy Siemens – Airbus opracował nowe narzędzie umożliwiające oszacowanie masy samolotu już na wstępnym etapie procesu jego projektowania. Airbus korzysta także z opartej na platformie LMS Caesam technologii PRESTO (Pre-sizing of Structures for Trade-Offs) do wstępnego wymiarowania samolotów. Zastosowanie PRESTO przy pracach nad modelem A350-1000 umożliwiło uzyskanie znacznych oszczędności czasowych w porównaniu do poprzednio stosowanych metod.

Źródło: Siemens Industry Software

LMS jest segmentem biznesowym Siemens PLM Software, który został przejęty przez firmę Siemens w styczniu 2013 roku. Więcej informacji znaleźć można pod adresem: http://www.plm.automation.siemens.com/pl_pl/products/lms/

Więcej informacji na temat PLM software znaleźć można na stronie http://www.plm.automation.siemens.com/pl_pl/

 

Share


Czwartek, 21.11.2013 r.

Webinar o Tecnomatix

W jaki sposób ograniczyć koszty i zwiększyć wydajność poprzez symulację – wokół tych tematów koncentrować się będzie tematyka kolejnego z cyklu webinaru, przygotowanego przez Siemens Industry Software

28 listopada (za tydzień w czwartek) o godz: 11:00 podczas webinaru przedstawione zostanie oprogramowanie Tecnomatix, a szczególna uwaga zwrócona zostanie na poniższe zagadnienia:

• Jak dobrać optymalną wielkość oraz kolejność uruchamiania zleceń i operacji?
• W jakim czasie uda nam się zrealizować kontrakt przy obecnym planie?
• Co zrobić, kiedy wskaźnik wyrobienia jest poniżej zakładanego poziomu?
• Jak ograniczyć poziom zapasów?
• Jaki jest wskaźnik wykorzystania poszczególnych zasobów?
• Jak zbalansować poszczególne stanowiska, tak oby osiągnąć zakładany takt dla linii?
• Czy inwestycja okaże się efektywna?
• Jak optymalnie rozmieścić stanowiska na hali?
• Gdzie znajdują się wąskie gardła lub niewykorzystane zdolności produkcyjne?
• Ilu pracowników zatrudnić do realizacji danego zlecenia?
• Jak zaplanować logistykę wewnątrzzakładową?

Spotkanie będzie trwało około godziny, a poprowadzi je Robert Chmielewski (Siemens Industry Software Sp. z o.o.). Po prezentacji uczestnicy będą mogli (poprzez chat) zadawać interesujące ich pytania. Rejestracji na webinar można dokonać tutaj.

Zapis poprzednich webinariów można znaleźć w archiwum na stronie Siemens Industry Software (link tutaj).

Źródło: Siemens Industry Software

Share


strona 1 z 5 | >
1 2 3 4 5 ...
 


Blog monitorowany przez:

 
 
 
 

 

 


| reklama | redakcja | dane kontaktowe | prenumerata |

© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
SolidEdgeblog.pl jest częścią serwisu CADblog.pl – tytułu prasowego  zarejestrowanego  w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934