| www.solidedgeblog.pl www.cadblog.pl | Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk. Więcej >>>
stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Firefox lub Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)
|
ostatnie wydanie CADblog.pl | w numerze | archiwum |

Blog o systemach CAD 2D i 3D Siemens PLM Software    
związany z czasopismem CADblog.pl
    
 
   
    
 
  © Maciej Stanisławski 2010      
          ul. Pilicka 22, 02-613 Warszawa, tel.: 0602 336 579      
maciej@cadblog.pl      
2016 rok VII
     

  

>> Strona główna | Aktualności | Solid Edge blog | Linkownia | Przegląd prasy, publikacje etc. | CADblog | Archiwum CADblog.pl | CAx Raport |


    


W przygotowaniu

spóźniony, ale nadal aktualny numer 2(19) 2014 niebawem
w Archiwum...

Wydanie aktualne

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Nowości
i zapowiedzi wydawnicze:

• e-Book


Bezpłatny podręcznik do Solid Edge & ST


• e-Book


Bezpłatny podręcznik do NX & ST


Wydania archiwalne


numer 1(17) 2013
w pdf już dostępny
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum, wydanie flash tutaj

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 nareszcie dostępny
w archiwum


numer 9(10) 2009
już dostępny
w archiwum

 


„(...) Nie istnieje jeden, idealny system CAD, zaspokajający potrzeby wszystkich inżynierów.
Ale idealnym systemem jest ten, który usprawnia projektowanie i pozwala nam nie tylko doskonalić się, ale także... zaspokajać nasze potrzeby i realizować marzenia.”

zasłyszane...

Wtorek, 19.05.2015 r.

Premiera Solid Edge ST8

Najnowsza wersja oprogramowania Solid Edge® firmy Siemens (Solid Edge ST8) oferuje usprawnienia oraz nowe funkcje, dzięki którym proces projektowania przebiega szybciej, a użytkownicy mogą w większym stopniu korzystać z zalet technologii synchronicznej. Klienci mają również większą swobodę wyboru jeżeli chodzi o sposób zakupu oprogramowania oraz platformę, na której jest ono użytkowane

Pełna wersja Solid Edge ST8 może być teraz instalowana na tabletach z systemem operacyjnym Microsoft Windows® 8.1, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się jeszcze większą swobodą, tworząc swoje projekty w dowolnym czasie i miejscu. Oprócz wprowadzenia na rynek nowej wersji oprogramowania Solid Edge ST8, dział firmy Siemens odpowiedzialny za zarządzanie cyklem życia produktów (PLM) uruchomił również serwis Solid Edge App Marketplace, w którym można nabyć wszelkie rozszerzenia zwiększające możliwości platformy Solid Edge.

Okazało się, że usprawnienia interfejsu technologii synchronicznej wprowadzone w programie Solid Edge ST8 są niezwykle pomocne – powiedział Ricardo Espinosa, menedżer ds. badań i rozwoju w firmie Kimball International. – Dzięki nim możemy szybciej uczyć się nowych rozwiązań, co pomaga mi w szkoleniu stażystów i pracowników tymczasowych, którzy szybko opanowują nowe umiejętności. Doskonale widać to, że zespół pracujący nad rozwojem oprogramowania Solid Edge uwzględnia potrzeby kupujących go klientów i jest zdeterminowany, by oferować im najwyższej jakości narzędzia projektowe.

 

Szyk (wystąpienia) danego elementu w importowanym modelu może być sterowany przez arkusz kalkulacyjny (XLS);
nie ma problemu w przypadku nieregularnych wystąpień definiowanych przez użytkownika...

 

Usprawnienia w zakresie synchronicznego zarządzania założeniami projektowymi, złożonego szkicowania oraz rozpoznawania elementów 3D pozwalają użytkownikom skupić się na samym procesie projektowania, a nie na narzędziach projektowych, co zdecydowanie przyspiesza proces modelowania. Elastyczne modelowanie z wykorzystaniem technologii synchronicznej pozwala użytkownikowi na intuicyjne i szybsze tworzenie realistycznych i dokładnych projektów, skracając tym samym czas niezbędny do wprowadzenia nowych produktów na rynek. Technologia synchroniczna łączy w sobie szybkość i elastyczność modelowania bezpośredniego z precyzyjną kontrolą, jaką zapewnia projektowanie w oparciu o wymiarowanie.

Ponadto, uproszczenie funkcjonalności Solid Edge ST8 odpowiadających za obróbkę dużych i złożonych podzespołów, oraz zdolność do dokładnego symulowania oraz przewidywania warunków kinematycznych znacząco przyspiesza proces projektowania podzespołów oraz zdecydowanie ogranicza potrzebę tworzenia fizycznych prototypów. Solid Edge ST8 zapewnia również lepszy dostęp do wbudowanych narzędzi szkoleniowych, społeczności online oraz nowego serwisu Solid Edge App Marketplace.

 

Forum społeczności użytkowników Solid Edge dostępne jest zawsze, w każdej chwili, nawet podczas pracy nad projektem, bezpośrednio z poziomu środowiska Solid Edge...

 

Wszystkie te narzędzia i funkcje mają na celu zwiększenie możliwości oprogramowania oraz podniesienie wydajności dzięki przyspieszeniu procesu projektowania. Liczne możliwości zakupu oprogramowania (w tym model miesięcznego abonamentu – dostępny w USA i Wlk. Brytanii – przyp. redakcji) mają na celu spełnienie różnorodnych wymogów biznesowych oraz zapewnienie klientom odpowiedniej elastyczności finansowej.

 


Solid Edge SP

Solid Edge SP to rozwiązanie do zarządzania projektami, które ułatwia przechowywanie i pobieranie plików Solid Edge i danych projektowych oraz udostępnia interfejs graficzny do zarządzania powiązanymi dokumentami, strukturami produktów i przedsięwzięciami projektowymi. Solid Edge SP upraszcza i automatyzuje procesy obarczone ryzykiem wystąpienia błędów, takie jak wprowadzanie nowego produktu, zmiany inżynieryjne oraz przekazywanie do produkcji. Prosty proces zarządzania złożonymi danymi ułatwia projektowanie i pomaga realizować cele przedsięwzięć projektowych.

 

Intuicyjne zarządzanie projektem w środowisku Solid Edge SP ST8. Rozwiązanie Solid Edge SP (Solid Edge for SharePoint) wprowadza wizualne podejście do zarządzania projektami zapewniające szybsze ukończenie projektu...
 

Rozwiązanie to oparte jest na oprogramowaniu Microsoft SharePoint®, wiodącej platformie współpracy, która jest już stosowana przez wiele organizacji produkcyjnych. Solid Edge SP zapewnia wstępnie skonfigurowane środowisko w celu szybkiego wdrażania i proste narzędzia konfiguracyjne, dzięki czemu standardowe wdrożenie można szybko dostosować do specyficznych potrzeb firmy. Za pomocą rozwiązania Solid Edge SP można szybko opanować rozrastające się wolumeny danych inżynieryjnych i wcześniej ukończyć projekt z mniejszą liczbą błędów w procesach produkcyjnych.


 

Solid Edge ST8 umożliwia również bardziej intuicyjne projektowanie dzięki pełnej kompatybilności z dotykowym interfejsem systemu Windows 8.1 oraz umiejętności rozróżniania dotyku palcem i rysikiem. Pełny dostęp do wszystkich funkcji projektowych na urządzeniach mobilnych sprawia, że użytkownicy mogą pracować w dowolnym miejscu, co dodatkowo stymuluje innowacyjność oraz poprawia wzajemną koordynację prac.

W pełni funkcjonalną wersję Solid Edge można uruchomić w zasadzie zawsze i wszędzie pod warunkiem, że będzie się miało przy sobie mobilną platformę zawiadywaną przez (przynajmniej) Windows 8.1...

 

Rozmowy z projektantami, którzy korzystają z oprogramowania Solid Edge ST na tabletach utwierdziły mnie w przekonaniu, że Siemens nie poprzestał na zwykłej adaptacji tego rozwiązania. Widać, że przygotowanie platformy Solid Edge do pracy w środowisku mobilnym zostało doskonale przemyślane, co pozwoliło na pełne wykorzystanie możliwości jakie daje jednoczesne korzystanie z dotykowego ekranu oraz rysika – zauważył Chad Jackson, analityk badawczy w firmie Lifecycle Insights. – Podczas tych rozmów widać było, że użytkownicy doceniają aplikacje, dzięki którym mogą w pełni wykorzystywać możliwość współpracy z dostawcami oraz uwzględniać potrzeby klientów, nie będąc związanymi ograniczeniami czasowymi i lokalizacyjnymi. Takie rozwiązanie jest prawdziwą odpowiedzią na potrzeby nowoczesnych projektantów.

Armourdillo – ten modułowy robot firmy Robosynthesis Ltd. to tylko jeden z przykładów
praktycznego wykorzystania Solid Edge ST do prac projektowych...

 

Solid Edge ST8 znacząco zwiększa dostępność narzędzi projektowych oraz ułatwia ich wykorzystywanie – dodał John Miller, Starszy wiceprezes ds. oprogramowania projektowego głównego nurtu, Siemens PLM Software. – Uważamy, że musimy dać naszym klientom wybór jeżeli chodzi o sposób zakupu i wdrożenia rozwiązania Solid Edge. Niezależnie od tego, czy zdecydują się na licencję stałą czy też na cykliczny abonament, będą korzystać z komputera stacjonarnego czy też platformy mobilnej, jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania doskonale dostosowane do ich potrzeb biznesowych. Dzięki temu klienci decydujący się na zakup Solid Edge mogą projektować lepsze i bardziej innowacyjne produkty.

Rozpoczęcie sprzedaży Solid Edge ST8 zaplanowano na lato tego roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.siemens.com/plm/st8.

Komentarz do premiery, materiały video i opis wybranych nowości można znaleźć na SolidEdgeblog.pl (link tutaj).

Źródło: Siemens PLM Software

Share

 

Blog monitorowany przez:

 
 
 
 

 

 


© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
SWblog.pl jest częścią serwisu CADblog.pl – tytułu prasowego  zarejestrowanego  w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934