Bezpłatne ebooki od Siemens Digital Industries Software

Producent m.in. systemów Solid Edge i NX udostępnił wszystkim zainteresowanym (nie tylko użytkownikom swoich rozwiązań!) dwa bezpłatne opracowania, które mogą znacząco wesprzeć proces projektowy.

E-booki może pobrać każdy, a zawarte w nich informacje mogą okazać się przydatne nie tylko użytkownikom rozwiązań Siemens. Warunkiem jest zalogowanie się albo przy użyciu konta Google, albo Siemens, albo… pozostawienie nr telefonu.

Skomplikowane złożenia

W jaki sposób producenci w krótszym czasie tworzą coraz bardziej złożone projekty produktów, chcąc utrzymać przewagę nad konkurencją i zyskać udziały rynkowe? W pierwszym z udostępnionych e-booków autorzy analizują trendy, które obejmują różne branże i zmuszają firmy do wykorzystania coraz bardziej złożonych funkcji modelowania. Wskazują także na główne trudności dotykające modelowania skomplikowanych złożeń, a także proponują metody ich rozwiązywania z pomocą nowoczesnej technologii oraz narzędzi.

E-book pt. „Pokonaj trzy główne problemy dotyczące modelowania skomplikowanych złożeń” dostępny jest tutaj.

Siedem wskazówek dotyczących lepszego renderowania

W drugim udostępnionym e-booku autorzy zgromadzili siedem wskazówek, które warto wdrożyć w praktyce, aby podnieść realizm renderowanych modeli.

Mała głębia ostrości pozwala wyostrzyć pojedynczą płaszczyznę obrazu

Warto uświadomić sobie, że model wykonany z pomocą renderowania to coś więcej niż tylko „ładny obrazek”. Jest to doskonały sposób na zaprezentowanie nowego projektu w ramach firmy oraz osobom spoza organizacji. Fotorealistyczny obraz może ułatwić przedstawienie projektu różnym zaangażowanym stronom. W ten sposób można zbierać opinie na temat produktu przed stworzeniem kosztownego fizycznego prototypu, a nawet zwiększyć zainteresowanie produktem i poprawić jego sprzedaż.

E-book dotyczący renderingu dostępny jest tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*