NX RAPID CAD – dedykowane rozszerzenie

NX RAPID CAD

Moduł NX RAPID CAD jest autorskim pakietem firmy CAMdivision, rozszerzającym aplikację NX CAD oraz NX DRAFTING o dodatkowe funkcjonalności oraz w pełni z nimi zintegrowany. W skład w NX RAPID CAD wchodzą operację usprawniające prace zarówno z pojedynczymi częściami, całymi gotowymi podzespołami, jaki i dokumentacją płaską…

Zbiór funkcjonalności zawartych w NX RAPID CAD został dobrany na bazie doświadczenia działu technicznego CAMdivision i sugestii użytkowników oprogramowania NX. Poniżej zostały opisane wybrane funkcje wchodzące w skład poszczególnych „pakietów” NX RAPID CAD:

I. Funkcje z pakietu „Części oraz operacje” NX RAPID CAD:

NX RAPID CAD 1

• Funkcja „Folder” – otwiera oraz zaznacza dokładną lokalizacje zapisanego pliku w aplikacji „Eksplorator Windows”.
• Operacje „Zmień nazwę” – pozwala na bezpośrednią zmianę nazwy części roboczej, jak i poszczególnych komponentów w złożeniu.
• Funkcja „Kopia części” – tworzy nie asocjatywną kopię części roboczej lub wybranego komponentu ze złożenia, zachowując oryginał.

II. Opis wybranych funkcji z pakietu „Złożenia” NX RAPID CAD:

NX RAPID CAD 2

• Opcja „Kopiowanie rodziny części do folderu złożenia” – kopiuje wszystkie elementy, które są stworzone za pomocą rodziny części („elementy znormalizowane”) do głównego folderu złożenia.
• „Spakuj złożenie” – pakuje wszystkie komponenty złożenia do jednego pliku .zip

III. Opis wybranej funkcji z pakietu „Masa”:

NX RAPID CAD 3 - masa

Funkcja „Policz masę” – oblicza masę dla całego roboczego złożenia (jak i wszystkich komponentów) i dodaje do nich atrybut (nazwę atrybutu użytkownik może ustalić indywidualnie)…

IV. Opis wybranej funkcji z pakietu „Drafting”:

Operacje „Ukryj / Pokaz granice widoków ” – wyłączają lub włączają widoczność granic wszystkich widoków na aktywnym arkuszu w aplikacji rysunku 2D.

V. Opis wybranej funkcji z pakietu „Tabela rewizji 2D”:

NX RAPID CAD rewizje

Za pomocą tych czterech operacji użytkownik jest w stanie stworzyć tabele rewizji i dodać adnotacje zmiany w tabeli, a ponadto utworzyć asocjatywne odnośniki przypisane do konkretnego symbolu rewizji i umieścić je w dowolnym miejscu na dokumentacji płaskiej.

Pakiet NX RAPID CAD jest przeznaczona tylko i wyłączanie dla klientów firmy CAMdivision. W skład licencji NX RAPID CAD wchodzą funkcje ułatwiające czynności związane z modelowaniem pojedynczych części, poszczególnych operacji, całych podzespołów oraz dokumentacji 2D…

Pełne możliwości pakietu można będzie poznać już w przyszłym tygodniu, podczas specjalnego bezpłatnego webinaru poświęconego NX RAPID CAD, który odbędzie się w czwartek 16 maja 2019 roku, o godzinie 11.00. Już teraz warto zarezerwować swój czas.
Link do rejestracji na webinar tutaj.

Źródło: CAMdivision Sp. z o.o.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*