Co nowego w ZWCAD 2021

Od września br. dostępna jest najnowsza wersja ZWCAD. Na zastosowane w niej nowości i ulepszenia wpływ miała m.in. analiza informacji zwrotnych uzyskanych po testach wersji beta…

Nowy ZWCAD 2021 umożliwia szybszy odczyt rysunków oraz płynniejsze wyświetlanie obiektów, a to m.in. za sprawą zmian w silniku graficznym, które wprowadzone zostały również pod kątem przezroczystości obiektów.

Przezroczystość
Możemy teraz przypisać wartość (od 0 do 90) przezroczystości obiektów, kreskowania, odniesienia, warstwy itp. Im wyższa wartość, tym dany obiekt będzie bardziej przezroczysty. Przezroczystość jest szeroko i różnorodnie stosowana w branży CAD. Pozwala np. na edycję obiektów ukrytych pod innymi.

Przezroczystość wszystkich obiektów na warstwie można ustawić zbiorczo w oknie ustawienia warstw lub w oknie właściwości.

Manager XRefów
Bardzo wygodnie można teraz zarządzać wszelkiego rodzaju podkładami. Listę wstawionych plików DWG, DWF, PDF oraz rastrów umieszczono w jednym oknie. Teraz łatwiej będzie na przykład zmienić ścieżkę dostępu do plików na względną lub podmienić ścieżkę.

Dodano również narzędzia do zarządzania ścieżkami dostępu do plików podkładów. Można je uruchomić po uprzednim zaznaczeniu jednego lub kilku plików z odnośnikami.

Dzięki tej funkcji możemy:
• zamienić ścieżkę dostępu na bezwzględną lub względną,
• usunąć zapisaną ścieżkę do pliku oraz wybrać nową,
• wyszukać i zamienić ścieżki dostępu.

Formuły w tabeli
W tabeli można już używać formuł np. dodawania, mnożenia, sumowania, obliczania średniej itp. 

Osobne ustawiania warstw dla każdej rzutni
W nowym ZWCAD 2021 dla każdej rzutni można ustawić osobne właściwości linii np.: kolor, rodzaj linii, grubość. Na rysunkach poniżej pokazano 2 rzutnie, w każdej z nich jest ustawiony inny kolor warstw z wymiarami.

Lepsza obsługa monitorów 4K
Interfejs ZWCAD2021 został dostosowany do monitorów o wysokich rozdzielczościach.

Źródło: zwcad.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*