6. edycja konkursu Engineering Newcomer 2019

2019-02-25_Engineering_Newcomer_Teaser_EN

Zbliża się początek szóstej edycji konkursu projektowego „Engineering Newcomer”, organizowanego po raz kolejny przez firmę CADENAS GmbH, przy współpracy z Normelemente KG, Bundesarbeitskreis Fachschule für Technik i MDESIGN Vertriebs GmbH. Konkurs ten ma na celu m.in. wyłonienie spośród uczniów i studentów najlepszych młodych wynalazców w dziedzinie inżynierii i projektowania…

Młodzież studiująca na uniwersytetach i uczelniach technicznych ma możliwość – do 31 lipca 2019 r. – wziąć udział w Engineering Newcomer 2019 ze swoimi projektami stworzonymi w ramach prac naukowych.Atrakcyjne nagrody pieniężne czekają nie tylko na nich, ale także na ich instytucje i placówki edukacyjne. Ale w tym roku po raz pierwszy w historii konkursu jego uczestnicy moją możliwość zaprezentowania swoich pomysłów inwestorom – w ramach konkursu na projekt – i doczekać się ich ewentualnej późniejszej realizacji.

Minimalny wysiłek, wielka korzyść
Wszystko, co jest potrzebne do uczestnictwa, to projekt lub praca w dziedzinie inżynierii i rozwoju, stworzona w ramach własnych studiów lub szkoleń.Praca zostanie oceniona przez eksperckie jury według następujących aspektów:

  • Jak ciekawy i oryginalny jest projekt?
  • Jak wysoka jest jego wartość użytkowa lub korzyści technologiczne?
  • Czy realizowana jest pożądana funkcja w projekcie i jak można ją technicznie wdrożyć?

Atrakcyjne nagrody pieniężne i otwarta droga do kariery
Konkurs Engineering Newcomer 2019 jest idealną okazją dla uczniów i studentów, aby zwrócić uwagę na własny projekt inżynieryjny i tym samym zwiększyć możliwości dalszej kariery w przyszłym życiu zawodowym. Konkurs oferuje również atrakcyjne nagrody pieniężne dla uczestników, a także ich szkół i szkół wyższych.Zdobywcy pierwszych miejsc i ich szkoły otrzymają 2000 euro, 1000 euro za zajęcie drugiego miejsca, a laureaci trzeciego miejsca otrzymają po 500 euro.(…)

Szkoły i uczelnie… współzawodniczą
Tak zwana „wieczna lista” konkursu Engineering Newcomer wymienia najbardziej kreatywne szkoły inżynieryjne: nieprzerwanie od początku konkursu wszystkie uczestniczące szkoły zbierają punkty za swoje uczestnictwo i osiągnięcia w konkursie. W 2018 r. Technikerschule München zajęła pierwsze miejsce z łączną liczbą 39 punktów, następne zajmuje Fachschule für Technik Mühlhausen z 18 punktami. Już wkrótce będziemy mieli okazję przekonać się, jak zmienią się rankingi najbardziej kreatywnych instytucji edukacyjnych podczas szóstej edycji konkursu i które szkoły lub uczelnie będą cieszyć się pierwszym miejscem w tym roku (i dodatkowymi 500 euro).

Rejestracji można dokonać tutaj. Termin nadsyłania zgłoszeń i projektów upływa 31 lipca br. Więcej informacji o Engineering Newcomer 2019 można znaleźć tutaj.

(ms)

Kilka informacji o CADENAS
CADENAS jest wiodącym producentem oprogramowania w obszarach strategicznego zarządzania częściami (PARTsolutions), a także elektronicznych katalogów produktów (eCATALOGsolutions). Dzięki dostosowanym rozwiązaniom programowym firma działa jako łącznik między producentami komponentów (OEM), a ich nabywcami i producentami finalnych wyrobów. Firma zatrudnia obecnie 320 pracowników w 18 międzynarodowych spółkach zależnych, a jej nazwa – CADENAS (w j. hiszpańskim: łańcuchy procesowe) – od 1992 roku kojarzy się ze wsparciem i optymalizacją procesów projektowych i produkcyjnych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.cadenas.de/en

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*