Dassault Systèmes na Międzynarodowym Salonie Lotniczym w Paryżu

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Lotniczego w Paryżu, która odbywa się w dniach 13-17 czerwca, firma Dassault Systèmes prezentuje rozwiązania cyfrowe pozwalające mniejszym firmom oraz nowym graczom z branży lotniczej oferować rewolucyjne rozwiązania w dziedzinie konstrukcji jednostek latających, lotów międzykontynentalnych, transportu miejskiego, realizacji ostatniego etapu dostaw i badań kosmosu

Od latających pojazdów bezzałogowych po naddźwiękowe samoloty pasażerskie i jednostki pionowego startu i lądowania – zarówno znane światowe marki, jak i zupełnie nowi gracze opracowują nowe koncepcje związane z mobilnością powietrzną z zastosowaniem napędów elektrycznych, nowych materiałów kompozytowych, sztucznej inteligencji i drukowania przestrzennego. W obliczu coraz trudniejszych wyzwań w zakresie projektowania, budowania i dostarczania systemów platforma 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes oferuje innowatorom nowe metody tworzenia modeli, a także projektowania, wytwarzania, testowania, certyfikowania i obsługi, które optymalizują czas trwania programów i pozwalają zaprezentować gotowy prototyp w krótszym czasie.

Na stanowisku Dassault Systèmes (nr D170, hala 2B) znajduje się wydzielona strefa eksperymentalna. To w niej producenci oryginalnego wyposażenia (OEM), startupy oraz inne małe i średnie przedsiębiorstwa mogą wykorzystać oparte na platformie 3DEXPERIENCE rozwiązania dla branży lotniczej i obronnej do zapewnienia cyfrowej ciągłości, skutecznego zarządzania łańcuchami dostaw i relacjami z klientami, projektowania na potrzeby produkcji oraz optymalizacji operacyjnej.

W ramach wrażeń użytkowych na stanowisku zaprezentowane zostaną m.in. wirtualny model taksówki powietrznej zaprojektowanej w rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality). Goście będą mogli obejrzeć wirtualny proces dostosowywania wyglądu wnętrza i kokpitu, symulację aerodynamiczną oraz start pionowy, a także… fizyczny (!) prototyp pojazdu.

Od roku 1981 rozwiązania Dassault Systèmes pozwalają firmom z branży lotniczej i obronnej tworzyć przełomowe projekty, które ukształtowały przyszłość lotnictwa: od pionierskiego, cyfrowego projektu całego samolotu pasażerskiego przez jednostki z napędem słonecznym po nowe kategorie systemów mobilności powietrznej zaburzające tradycyjny układ sił w branży. Przez cały tydzień firma będzie także podkreślać swoją rolę we wspieraniu koncepcji nowej generacji na przykładzie trzech projektów z laboratorium 3DEXPERIENCE Lab, które zostaną zaprezentowane w strefie Paris Air Lab o powierzchni 3 tys. m kw. wydzielonej w hali Concorde i poświęconej innowacjom lotniczym oraz ich związku z energią, technologiami cyfrowymi i sztuczną inteligencją.

„Siłą napędową przemian są doświadczenia Dassault Systèmes zdobyte dzięki współpracy z pionierskimi firmami z branży lotniczej i obronnej na przestrzeni ostatnich 38 lat”

Projekty te obejmują startupy XSun, który zajmuje się projektowaniem nowych typów bezzałogowych statków powietrznych dalekiego zasięgu z napędem słonecznym, i Zero 2 Infinity, który pracuje nad projektem ekonomicznej, przyjaznej środowisku i zorientowanej na usługi wyrzutni małych satelitów oraz otwarty projekt Open Codex, którego celem jest cyfrowa rekonstrukcja wynalazków Leonarda da Vinciego i ich przekształcenie w trójwymiarowe wrażenia użytkowe.

– W obliczu niezadowalającej wydajności bieżących programów i rosnącej liczby nowych projektów jednostek firmy z branży lotniczej i obronnej szukają bardziej nowatorskich rozwiązań – podkreślił David Ziegler, wiceprezes ds. branży lotniczej i obronnej w Dassault Systèmes. – Nasi klienci chcą wprowadzić zupełnie nowe metody pracy, korzystając jednocześnie z zalet nowoczesnego projektowania, produkcji i serwisowania jednostek latających. Siłą napędową przemian jest platforma 3DEXPERIENCE oraz doświadczenia Dassault Systèmes zdobyte dzięki współpracy z różnej wielkości firmami z branży lotniczej i obronnej na przestrzeni ostatnich 38 lat.

Źródło: Dassault Systemes 3DS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*