20 lat 3Dconnexion w regionie

W tym roku w listopadzie firma 3Dconnexion obchodzi 20-lecie działalności w regionie Europy Wschodniej. Oferowane przez nią urządzenia serii SpaceMouse i CadMouse, znane z eleganckiej estetyki i trwałości, gwarantują doskonałą wydajność, precyzję oraz wygodną i ergonomiczną pracę. Z tej okazji firma przygotowała okolicznościową promocję…

W 1993 r., na promie kosmicznym Columbia, po raz pierwszy zastosowano system sterowania 3D do obsługi ramienia robota w przestrzeni kosmicznej, który dał początek pierwszej na świecie myszy 3D, znanej dzisiaj jako SpaceMouse.
W tym samym czasie założona została firma 3Dconnexion, która opatentowała zastosowany w urządzeniach SpaceMouse unikatowy czujnik z technologią sześciu stopni swobody ruchu, umożliwiający płynne i intuicyjne manipulowanie obiektami trójwymiarowymi. Sprawą kluczową było opracowanie rozwiązań, które zapewniają większą wydajność, większą precyzję i większy komfort pracy projektantów i inżynierów, na pierwszym miejscu natomiast firma 3Dconnexion zawsze stawiała najwyższą ergonomię.

Wreszcie w Polsce
W roku 2000 powstała filia 3Dconnexion w Polsce – biuro lokalne, obejmujące swoją działalnością ponad 20 krajów i współpracujące z ponad 250 dystrybutorami i resellerami w regionie. Od Czech po Syberię: produkty SpaceMouse i CadMouse stały się popularnymi i często niezbędnymi narzędziami pracy dla projektantów i inżynierów z różnych branż, takich jak przemysł motoryzacyjny i maszynowy, poprzez sektor medyczny, animację komputerową i architekturę.
Wśród firm z Europy Środkowo-Wschodniej korzystających na co dzień z rozwiązań 3Dconnexion są m.in.: Skoda Auto, General Electric, Pratt&Whitney, Man, ABB, Ceska Zbrojovka, Tatra, Mercedes, Volvo, Porsche Engineering, IKEA, Bosch, Boeing, Airbus, Continental.

Z okazji 20-lecia polskiego oddziału 3Dconnexion przygotowało specjalną ofertę na produkty SpaceMouse i CadMouse. Wszystkie modele profesjonalne dostępne są teraz 20% rabatem. Promocja dostępna jest w sklepie internetowym 3Dconnexion, do 2 grudnia 2020.

– Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy w ciągu ostatnich 20 lat – mówi Mieczysław Trzciński, Dyrektor Handlowy 3Dconnexion. – Przez cały ten czas koncentrowaliśmy się na innowacjach, badaniach i rozwoju oraz inwestycjach, a co najważniejsze, na budowaniu głębokich i opartych na zaufaniu relacji z naszymi partnerami i klientami. Nasi współpracownicy wierzą, że produkty, które codziennie wprowadzamy na rynek, są wartościowe i godne zaufania, a my jesteśmy wdzięczni za ich wsparcie – podkreśla. I dodaje, że udało się stworzyć utalentowany i zaangażowany zespół, który bez wątpienia przyczynił się do sukcesu firmy. – Z ufnością patrzymy w przyszłość i wierzymy, że ciągle będziemy dostarczać wszystkim projektantom i inżynierom w Europie Wschodniej produkty i usługi najwyższej jakości.

3Dconnexion na CADblog.pl
Szerzej o urządzeniach 3Dconnexion pisałem na CADblog.pl już w 2010 roku, kiedy to w redakcji poddałem porównaniu dwa urządzenia różnych producentów: SpatialFreedom (kto o tym słyszał?) i SpaceNavigator (tak wtedy nazywał się model zbliżony do SpaceMouse Compact). Fragment testu dostępny jest na starym serwerze (tutaj), a także w e-wydaniu 2(12) 2010 dostępnym w archiwum (tutaj).

Pierwszy test SpaceNavigatora i porównanie z urządzeniem SpatialFreedom…

Natomiast informacja o dedykowanej, profesjonalnej myszy 2D tej firm, po raz pierwszy ukazała się w lutym 2015 roku (ach, ten trzeci przycisk :)). Test porównawczy CADmouse i myszki dla graczy opublikowałem rok później (link tutaj), a także w e-wydaniu 1-2 (21-22) 2017 – na stronach 66-69, dostępnym tutaj i na platformie ISSUU.

Czy CadMouse jest lepsza od myszy gamingowej? Do zastosowań CAD – z pewnością…

Wiele wskazuje na to, że w grudniu opublikujemy kolejny test – tym razem będzie to porównanie produktów nowej linii i konfrontacja ich z używanym egzemplarzem CADmouse’a z pierwszej serii, nadal dzielnie służącym piszącemu te słowa…

O firmie 3Dconnexion
3Dconnexion tworzy najbardziej zaawansowane na świecie, precyzyjne i wygodne urządzenia peryferyjne dla projektantów i inżynierów. Zoptymalizowane pod kątem ponad 300 programów komputerowych, produkty 3Dconnexion pomagają specjalistom z różnych branż wydajniej tworzyć lepsze projekty.

(ms), 3Dconnexion

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*