Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2023

Do rozpoczęcia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego pozostało 5 dni. Zarezerwowana dla wystawców powierzchnia ekspozycyjna wynosi około 34 tysięcy mkw. Przyjazd do Targów Kielce potwierdziło ponad 700 firm z 36 krajów.

To nie jedyne dane, które mogą zrobić wrażenie. 7 hal kieleckiego ośrodka nie było w stanie pomieścić wszystkich zainteresowanych udziałem w MSPO wystawców, dlatego kończą się właśnie prace przy budowie dodatkowej, tymczasowej hali o powierzchni 2800 mkw. Swój potencjał militarny będzie na Wystawie Narodowej prezentowała Korea Południowa. Sprzęt produkcji koreańskiej zajmie powierzchnię 1700 mkw. 17 sierpnia biuro zarządu Targów Kielce potwierdziło… 27 delegacji zagranicznych w randze ambasadorów oraz 27 delegacji przedstawicieli Ministerstw Obrony Narodowej. Swój udział w tegorocznych Salonie zapowiedziało już 100 dziennikarzy z całego świata.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się od 5 do 8 września 2023 roku.

– Sądzę, że konflikt na Ukrainie w przyszłym roku jeszcze się nie skończy. Ale nawet jeżeli zostałby zakończony, to ta nieufność między krajami i świadomość konieczności myślenia o obronności, zapewnienia sobie takiego poziomu odstraszania, aby był on skuteczny – z tym wszystkim będziemy mieli do czynienia w roku następnym. Nie wydaje mi się,  żeby sprawy bezpieczeństwa zeszły na dalszy plan, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego nadal będzie potrzebny –  przewidywał w 2022 roku Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce.

MSPO to nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie, odbędzie się od 5 do 8 września 2023 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Partnerem strategicznym Salonu jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Dodatkowa, tymczasowa hala o powierzchni 2800 mkw przygotowana na tegoroczną edycję MSPO…

Warto przypomnieć niewątpliwy sukces jubileuszowej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w 2022 roku. Miniony Salon zgromadził 613 wystawców z 33 krajów świata, w tym 312 firm polskich. Targi odwiedziło 60 delegacji z 39 państw,  w tym osiem  szczebla ministerialnego. Na MSPO 2022 pojawiło się 25 tysięcy gości z całego świata, kolejne 10,5 tysiąca odwiedziło Dzień Otwarty. Oprócz gościa honorowego – Prezydenta Andrzeja Dudy, wydarzenie odwiedzili także premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Paweł Soloch Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Delegacji tureckiej, która przygotowała Wystawę Narodową przewodniczył Minister Obrony Narodowej Hulusi Akar. W wydarzeniu wzięła udział również kadra dowódcza Wojska Polskiego

Co będzie można zobaczyć w tym roku?

Na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej zobaczymy śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych. Firmy będą prezentować także uzbrojenie i sprzęt lotniczy oraz sprzęt obrony powietrznej, a także niezbędne uzbrojenie jednostek marynarek wojennych. Podczas MSPO 2023 zaprezentują się również firmy oferujące nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny. Na wystawie znaleźć będzie można  również artykuły żywnościowe i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności, różnego rodzaju mundury, sprzęt i materiały medyczne.

Zapraszamy do Targów Kielce od 5 do 8 września 2023 roku!

Źródło: Targi Kielce

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*