Portal korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk. Poznaj politykę prywatności CADblog.pl Więcej >>>
Przejdź do strony | Opuść serwis X

Poznaj ZWNesting

newsletter CADblog.pl


Wydanie aktualne

CADblog e-zine 2018

nr (25-26) 2017/2018
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


W przygotowaniu

nowe e-wydanie w przygotowaniu


Wydania archiwalne

CADblog e-zine 3-4/2017

nr 3-4(23-24) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

SOLARIS Arrinera w e-wydaniu CADblog.pl

nr 1-2(21-22) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

CADblog nr 1-2/2015 polskie motocykle

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

CADblog e-zine 1/2014 Oru Kayak

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum, wydanie flash tutaj


>>  Strona główna  |  Aktualności  |  CAD blog  |  Solid Edge blog  |  SOLIDWORKS blogHistoria CAD  |  Sprzętowo  |  W numerze  |  Archiwum  <<

Wirtualna Choinka

Nowy SpaceMouse Compact

Piątek, 19.10.2018 r.

reMarkable. „Papierowy tablet”

Na początku miesiąca na fanpage'u CADblog.pl (link tutaj) podzieliłem się z Państwem informacją o urządzeniu wykorzystującym technologię e-ink, a będącym połączeniem czytnika e-booków i tabletu. Teraz poświęcę mu trochę więcej miejsca

Maciej Stanisławski

Czy pamiętają Państwo wpis dotyczący Kindle'a i możliwości jego zastosowania w celu wsparcia szeroko rozumianych procesów projektowych? Tym razem zaprezentowano urządzenie, które może służyć do czegoś więcej, niż wyświetlanie tekstu książek w odcieniach szarości. Ma zdecydowanie większe możliwości.

reMarkable.com

ReMarkable oferuje tutaj bardziej zaawansowaną niż w przypadku urządzeń podobnych do Kindle'a technologię „elektronicznego tuszu” (e-ink). Nie tylko możemy wyświetlać, ale możemy także notować, rysować w tej technologii, a wrażenie jest porównywalne do tego, co czujemy, wykonując odręczne notatki, rysunki, na kartce papieru. Twórcy urządzenia zadbali nawet o to, by dźwięk towarzyszący przesuwaniu „rysika” po ekranie przypominał dźwięk ołówka przesuwanego po papierze.

 

reMarkable jako e-notatnik reMarkable jako szkicownik

Marker reMarkable ładowany bezprzewodowo

Możliwości „papierowego tabletu” wykraczają daleko poza te znane z typowych czytników e-ink.
„Rysik” (marker) stanowiący nieodłączną część zestawu również robi wrażenie...

 

Sam „rysik” (marker) także jest interesującym urządzeniem. Ładowany bezprzewodowo z „papierowego tabletu”, skonstruowany tak, by w zależności od przykładanego nacisku zostawiać cieńszy lub grubszy ślad.
– To nie tylko „notes” – mówią o nim jego twórcy. – To cały system zarządzania notatkami, tekstami, dokumentami – dodają.

„No social media”
Jak możemy przeczytać na stronie producenta, w przeciwieństwie do innych urządzeń, tablet z reMarkable został zaprojektowany, aby pomóc użytkownikom... skupić się na realizowanym zadaniu. Z jego pomocą można czytać, pisać i szkicować na niekończących się „notatnikach”, z wygodą użytkowania cyfrowego tabletu, z wrażeniami towarzyszącymi pracy z tradycyjnym ołówkiem i papierem... ale bez całej otoczki medialnej i społecznościowej, bez rozrywki kradnącej tak naprawdę nie tylko produktywność, ale nasz czas i spokój. Nie mamy tu dostępu do poczty, FB i Twittera, ale bez problemu możemy go komunikować z naszym komputerem – chociażby w celu symultanicznego przesyłania (za pośrednictwem Wi-Fi) rysowanych szkiców, notatek odręcznych nanoszonych na cyfrowe dokumenty etc. „Tylko ty i Twoje myśli” – mówi lektor w filmie prezentującym pomysł, ideę i możliwości „papierowego tabletu” reMarkable.

 

 

 

Urządzenie kosztuje 599 euro (w tym wszystkie koszty, łącznie z wysyłką). W pudełku znajdziemy tablet, marker z ośmioma zapasowymi końcówkami i kabel USB. Jeśli kogoś odstrasza taka cena (mnie osobiście chyba tak), warto pamiętać o tym, że nie jest to jedyne urządzenie, które oferuje podobne możliwości. Niestety, marna to pociecha – możemy wejść w posiadanie ciut większego Sony Digital Paper DPT-RP1, ale oferowanego za cenę... 700 dolarów.

Postęp w dziedzinie elektroniki ma jednak swoje plusy – urządzenia będą tanieć, a jednocześnie będzie zwiększać się popyt na rynku używanych. Piszący te słowa z powodzeniem korzysta z „oldschoolowego” już e-book readera (oczywiście bez możliwości wykonywania notatek), jakim jest Sony PRS-500, kupiony na popularnym serwisie aukcyjnym za niecałe 80 złotych...

(ms)

 

reMarkable synchronizowany z laptopem

Urządzenie komunikuje się z innymi systemami poprzez łącze Wi-Fi
i symultanicznie pozwala na przesyłanie danych (obrazów, tekstu, notatek etc.)

 

| strona główna |

 

 


CAMdivision największy partner Siemens


Blog monitorowany przez:

| reklama 2018 | redakcja | dane kontaktowe |

© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
CADblog.pl jest tytułem prasowym  zarejestrowanym w krajowym rejestrze dzienników i czasopism na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny rejestrowy
Ns Rej. Pr. 244/09 z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934 • nr ISSN 2083-3032 (wydanie papierowe) • nr ISSN 2083-3148 (wydanie on-line)