| www.solidedgeblog.pl www.cadblog.pl | Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk. Więcej >>>
stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Firefox lub Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)
|
ostatnie wydanie CADblog.pl | w numerze | archiwum |

Blog o systemach CAD 2D i 3D Siemens PLM Software    
związany z czasopismem CADblog.pl
    
 
   
    
 
  © Maciej Stanisławski 2010      
          ul. Pilicka 22, 02-613 Warszawa, tel.: 0602 336 579      
maciej@cadblog.pl      
2016 rok VII
     

  

>> Strona główna | Aktualności | Solid Edge blog | Linkownia | Przegląd prasy, publikacje etc. | CADblog | Archiwum CADblog.pl | CAx Raport |


    


W przygotowaniu

spóźniony, ale nadal aktualny numer 2(19) 2014 niebawem
w Archiwum...

Wydanie aktualne

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Nowości
i zapowiedzi wydawnicze:

• e-Book


Bezpłatny podręcznik do Solid Edge & ST


• e-Book


Bezpłatny podręcznik do NX & ST


Wydania archiwalne


numer 1(17) 2013
w pdf już dostępny
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum, wydanie flash tutaj

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 nareszcie dostępny
w archiwum


 


„(...) Nie istnieje jeden, idealny system CAD, zaspokajający potrzeby wszystkich inżynierów.
Ale idealnym systemem jest ten, który usprawnia projektowanie i pozwala nam nie tylko doskonalić się, ale także... zaspokajać nasze potrzeby i realizować marzenia.”

zasłyszane...


Piątek, 21.05.2010 r.

HD-PLM, czyli NX 7.5 oficjalnie dostępny

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia: zaprezentowano oficjalnie najnowszą wersję „kombajnu" do szeroko rozumianego projektowania, jakim jest NX

Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division i dostawca systemów zarządzania cyklem życia produktu (PLM), poinformował o najnowszych ulepszeniach wprowadzonych do oprogramowania NX, zintegrowanego rozwiązania do projektowania wspomaganego komputerowego, wytwarzania i analiz inżynieryjnych (CAD/CAM/CAE).
Zaprezentowane na Wystawie Światowej Szanghaj Chiny 2010 (Expo 2010), najnowsze udoskonalenia NX 7 obejmują nowe ważne funkcje we wszystkich obszarach wykorzystywania programu. Ponadto, NX, wraz z oprogramowaniem Teamcenter, cyfrowym systemem do zarządzania cyklem życia produktu, są pierwszymi produktami wspierającymi nową technologię Siemens PLM Software – High Definition PLM (HD-PLM).

– Nasza nowa technologia HD-PLM zapewnia wizualnie intuicyjne środowisko w oprogramowaniu NX, tak aby poprawić proces podejmowania decyzji związanych z rozwojem produktu i stworzyć znaczącą wartość dla naszych klientów i naszej branży – powiedziała Joan Hirsch, wiceprezes działu Product Design Solutions, Siemens PLM Software. Ponadto, jak wynika z dalszych wypowiedzi Joan Hirsh, zmiany wprowadzone w wersji 7.5 mogą przynieść użytkownikom końcowym aż... 80-procentowe podniesienie wydajności.

Ciąg dalszy HD3D, czyli HD-PLM
Wraz z wprowadzeniem środowiska HD3D ogłoszonym w zeszłym roku i rozwijanym w najnowszej wersji NX, Siemens PLM Software zaczyna wprowadzać w życie swoją wizję zaszczepienia technologii HD-PLM we wszystkich swoich rozwiązaniach dla przedsiębiorstw. HD3D łączy kompetencje NX i Teamcenter w ramach technologii HD-PLM. Jest to analityczne rozwiązanie wspierające podejmowanie decyzji związanych z rozwojem produktu, które personalizuje doświadczenia użytkowników poprzez umieszczenie ich we właściwym kontekście, wspiera aktywnie w realizacji zadań pomagając w podejmowaniu wspólnych decyzji, objaśnia doświadczenia użytkownika prezentując informacje intuicyjnie i zatwierdzając decyzje użytkownika w oparciu o racjonalne uzasadnienie. Będąc skuteczną alternatywą dla nawigacji i przetwarzania list danych atrybutów i ręcznego skorelowanie ich z modelami 3D produktów, HD3D umożliwia użytkownikowi wizualne zrozumienie danych PLM dzięki interaktywnej nawigacji, a także przechodzenie do szczegółów, jeśli zachodzi taka potrzeba. Oglądając reprezentację 3D produktu, użytkownicy mogą natychmiast odpowiedzieć na pytania dotyczące stanu realizacji projektów, zmiany projektu, odpowiedzialności zespołu, ewentualnych problemów, kosztów, dostawców i innych atrybutów. Kodowanie kolorami, tagowanie na ekranie i intuicyjne legendy umożliwiają szybką wizualną ocenę i interpretację kwestii związanych z rozwojem produktu i kryteriów decyzji.


HD3D również współpracuje z narzędziami NX do kontroli i zatwierdzania, zapewniając bezpośrednią wizualną interakcję, która przyspiesza zatwierdzanie projektów. Wizualnie bogate informacje pozwalają na monitorowanie krytycznych wymagań funkcjonalnych w całym cyklu rozwoju, wspierając szybkie podejmowanie decyzji z wysokim poziomem zaufania w celu zapewnienia i zwiększenia jakości produktów.
– Wraz z tym wydaniem Siemens PLM Software wrzucił wrzucił "wyższy bieg" i rozszerza koncepcję HD-PLM integrując HD3D w większości swoich produktów – powiedział Al Dean, redaktor naczelny i współzałożyciel DEVELOP3D Magazine . – Możliwość korzystania z NX i Teamcenter do wizualizacji danych często ukrytych wewnątrz bazy danych, przedstawienie ich w formie graficznej i w kontekstowo bogaty sposób, umożliwia szybką ocenę różnorodnych kwestii związanych z rozwojem produktu i wskazanie np. potencjalnych wąskich gardeł. To z kolei pozwala wszystkim uczestniczącym w procesie podejmować świadome decyzje z wyższym stopniem zaufania i znacznie większą wydajnością. Powinno to spowodować duży wzrost produktywności ich klientów – dodaje.

Nowa definicja wydajności projektowania produktu
Oprócz wsparcia dla HD-PLM, NX 7.5 zawiera wiele nowych funkcji i udoskonaleń w zakresie wydajności rozwoju produktu. Ulepszenia w obszarze CAD obejmują narzędzia do szybkiego projektowania, takie jak uproszczone tworzenie szkiców, rozszerzenie technologii synchronicznej na modelowanie powierzchniowe i nowe narzędzia DraftingPlus, aby znacznie poprawić projektowania i rysowanie także w 2D:
• Nowe narzędzia do szybkiego projektowania przyspieszają tworzenie profili 2D i pozycjonowanie, automatycznie określając więzy i intencje projektu. W rezultacie czas potrzebny do tworzenia modeli od podstaw może zostać zmniejszony aż o 50 procent;
• Integracja technologii synchronicznej z modelowaniem powierzchniowym NX znacząco zmienia zaawansowany proces kształtowania, ułatwiając pracę z każdym rodzajem geometrii, w tym z importowanymi modelami. Użytkownicy mogą zacząć od prostej pryzmatycznej lub analitycznej geometrii i stosować zaawansowane narzędzia do modelowania by tworzyć złożone modele w znacznie krótszym czasie;
• Dodatkowe rozszerzenia technologii synchronicznej oferują poprawę pracy z szykami, złożeniami, geometrią cienkościenną, zaokrągleniami, fazowaniami i sprawniejsze metody ponownego wykorzystania geometrii;
• NX DraftingPlus to nowy zestaw narzędzi do projektowania, które jeszcze bardziej zwiększają funkcjonalność 2D w NX i jego integrację z modelami 3D. W zasadzie NX DraftingPlus pozwala na pełną integrację przepływów informacji związanych z projektem 2D i 3D w ramach jednego systemu, eliminując potrzebę stosowania oddzielnego oprogramowania 2D CAD.

Nowa definicja analizy produktu i wydajności symulacji
Najnowsza wersja NX oferuje jak dotąd największą liczbę rozszerzeń funkcjonalności CAE. Wyższą wydajność CAE osiągnięto przez poprawę integracji z projektowaniem oraz wprowadzenie korelacji symulacji cyfrowych z pomiarowymi danymi uzyskanymi z badań.
– Kiedy wyniki analizy wymagają zmian projektu, możemy je skutecznie wprowadzić za pomocą technologii synchronicznej – powiedział Jerry Baffa, Inżynier Projektu, Departament Badań Naukowych w Damen Shipyards. – Ponowne generowanie siatki jest łatwe i owocuje bardzo krótkimi cyklami projektowania – podkreśla.

Nowa definicja wydajności produkcji części
Połączenie zintegrowanych możliwości CAM i CMM w NX stanowi jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w zakresie oprogramowania do produkcji części:
• NX Turbomachinery Milling przyspiesza proces programowania NC dla złożonej obróbki 5-osiowej wirników. Zintegrowana aplikacja NX CAM dla obróbki wirników oferuje zestaw zautomatyzowanych i osadzonych w kontekście funkcji, które znacznie upraszczają tworzenie inteligentnych ścieżek narzędziowych niezbędnych dla tych skomplikowanych części (vide foto). Nowa funkcjonalność jest wspierana przez szeroką gamę funkcji istniejących w NX CAM, takich jak np. symulacja obróbki;
• NX CMM Inspection Programming działa w kontekście środowiska modelu 3D, który obejmuje współrzędnościową maszynę pomiarową i poddawaną obróbce część. Operacje i ścieżki pomiarowe są generowane automatycznie i bezpośrednio z danych PMI (informacje o produkcie i wytwarzaniu) dołączonych do modelu 3D, dzięki czemu potencjalna redukcja czasu programowania maszyny pomiarowej może osiągnąć 80 procent.

Siemens PLM Software prezentuje przegląd funkcjonalności NX 7 na EXPO 2010 w Szanghaju i ponownie w przyszłym miesiącu podczas spotkania użytkowników Siemens PLM Connection Americas w Dallas, w Teksasie. Ale krajowi użytkownicy systemów Siemens PLM Software będą mieli okazję zapoznać się z nowościami NX już podczas najbliższej konferencji w Warszawie, która odbędzie się 25 maja (najbliższy wtorek) w hotelu Intercontinental.

Więcej informacji na temat NX 7 – www.siemens.com/plm/nx7, a na temat konferencji: tutaj

 

Blog monitorowany przez:

 
 
 
 

 

 


© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
SWblog.pl jest częścią serwisu CADblog.pl – tytułu prasowego  zarejestrowanego  w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934