Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk.
Więcej >>>

stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)

Blog i czasopismo o tematyce CAD, CAM, CAE,     
systemach wspomagających projektowanie... 
    
 

© Maciej Stanisławski 2008
     
ul. Jeździecka 21c lok. 43, 05-077 Warszawa     
kom.: 0602 336 579     
  maciej@cadblog.pl     
2018 rok X 
   

   Siemens Solid Edge NX wyzwania projektowe

>> Strona główna | Aktualności | CAD blog | Solid Edge blog | SolidWorks blog | Raport o Cax Historia CAD | Sprzętowo | W numerze | ArchiwumLinki Pobierz


    


W przygotowaniu

fragment e-wydania 5-6/2017

nr 5-6(25-26) 2017
dostępny
po 29.12.2017


Wydanie aktualne

CADblog e-zine 3-4/2017

nr 3-4(23-24) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Wydania archiwalne

nr 1-2(21-22) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 dostępny
w archiwum
(...)

 

promocyjna aktualizacja BricsCAD

konferencja NAFEMS Kraków

Siemens dla Przemysłu

Środa, 7.03.2012 r.

Autodesk PLM 360 – czyli alternatywne PLM w chmurze

Autodesk, Inc. (NASDAQ: ADSK) ogłosił dostępność Autodesk PLM 360. To rozwiązanie nowej generacji, oparte o przetwarzanie w chmurze, jest łatwe do wdrożenia i za ułamek kosztów tradycyjnych systemów PLM (Product Lifecycle Management), ma zapewniać podobne możliwości...

Autodesk PLM 360 to najnowsza propozycja rozwiązań opartych o przetwarzanie w chmurze. W odróżnieniu od tradycyjnych systemów PLM, które w całej swojej historii były drogie i skomplikowane (wyjątkiem potwierdzającym regułę są darmowe systemy PDM/PLM od lat oferowane z powodzeniem przez ARAS, link tutaj – przyp. redakcji), rozwiązanie Autodesk PLM 360 można błyskawicznie i łatwo konfigurować, w celu spełnienia specyficznych dla danego klienta wymogów w zakresie procesu zarządzania całym cyklem życia produktu. Jest to również pierwsze oparte o przetwarzanie w chmurze rozwiązanie PLM skupiające się na zastosowaniach biznesowych, wykraczając poza proces konstruowania oraz zarządzania zestawieniami materiałowymi (BOM).

W rezultacie wszyscy pracownicy odpowiedzialni za poszczególne etapy procesu powstawania produktu – od planowania i rozwoju produktu, przez zapewnienie jakości i zgodności, po usługi, itp. – uzyskują lepszy dostęp do informacji o projekcie i produkcie, co umożliwia im ciągłe doskonalenie procesu tworzenia produktów.
– Autodesk PLM 360 jest prostym i elastycznym rozwiązaniem opartym o przetwarzanie w chmurze, które radykalnie poprawia możliwość czerpania korzyści, jakie daje PLM, zwiększając konkurencyjność i rozwój – powiedział Robert „Buzz” Kross, senior vice president, Design, Lifecycle and Simulation, Autodesk.
– Autodesk PLM 360 stanowi idealne rozszerzenie procesu cyfrowego prototypowania w naszej firmie – powiedział z kolei Rob Ferber, prezes Electron Vault. – Biorąc pod uwagę wysokie koszty oraz wiedzę specjalistyczną, jakie wymagane są w przypadku tradycyjnych rozwiązań PLM, nie chcieliśmy dotąd wchodzić w ten obszar. Jednakże dostępność, szybkość wdrażania oraz łatwość użytkowania najnowszego rozwiązania Autodesk pozwalają naszym pracownikom z oddziałów na całym świecie, łatwiej zarządzać procesami PLM. (...)

Nowoczesne podejście – bez potrzeby programowania
Oprócz atrakcyjnego i nowoczesnego wyglądu oraz wyjątkowej wygody użytkowania – Autodesk PLM 360 jest w wysokim stopniu konfigurowalne bez potrzeby programowania, co eliminuje konieczność korzystania z kosztownych usług programistów i konsultantów. Dziesiątki preinstalowanych aplikacji automatyzują procesy biznesowe podczas całego cyklu życia produktu. Dzięki intuicyjnej technologii „przeciągnij i upuść“ (drag-and-drop) użytkownicy mogą w prosty sposób dostosowywać aplikacje lub tworzyć własne, aby sprostać konkretnym wymaganiom — bez konieczności zakupu dodatkowych modułów.

Prawdziwa aplikacja oparta o przetwarzanie w chmurze
Autodesk PLM 360 jest prawdziwą aplikacją opartą o przetwarzanie w chmurze, która może być obsługiwana przez wiele podmiotów. Dzięki temu aplikacja jest zawsze aktualna i zgodna z dowolnymi konfiguracjami stosowanymi u danego klienta, a użytkownicy mają dostęp do aplikacji zawsze i wszędzie – praktycznie z każdego urządzenia przenośnego lub przeglądarki internetowej.

Autodesk PLM 360 oferuje również możliwość integracji i współdziałania z systemami lokalnymi, w tym z oprogramowaniem Autodesk Vault do zarządzania danymi (PDM – Product Data Management). Oprogramowanie Vault umożliwia sprawne zarządzanie i śledzenie danych CAD, zestawień materiałowych (BOM) oraz procesów zmian.

Ceny i dostępność
W przeciwieństwie do starszych sposobów licencjonowania PLM, subskrypcyjny model sprzedaży oprogramowania Autodesk PLM 360 jest prosty i przystępny cenowo. Pełny dostęp do funkcji dla trzech pierwszych użytkowników profesjonalnych jest bezpłatny, a cena w odniesieniu do każdego dodatkowego użytkownika wynosi 75 USD miesięcznie w ramach umowy rocznej. Stanowi to około jednej dziesiątej kosztów, w porównaniu do analogicznych możliwości tradycyjnych rozwiązań PLM. Dostępność produktu zależy od kraju. Dodatkowe informacje dotyczące sposobu zakupu oprogramowania Autodesk PLM 360 są dostępne na www.autodeskplm360.com

Na marginesie
Wiele wskazuje na to, iż oto możemy obserwować efekty podjęcia w ubiegłym roku współpracy między ADSK i ARAS (wspomnianym producentem niedrogich i skalowalnych rozwiązań PLM, łatwo adaptujących się do różnych środowisk i systemów CAD, CAM, PDM). Pewność, czy istotnie za PLM 360 stoi ARAS, uzyskam po wtorkowej konferencji, która będzie miała miejsce w warszawskiej siedzibie Autodesk, 20.03.2012 roku...

(ms)

Źródło: Autodek Polska

O PLM 360 można poczytać na stronach Deelipa, zachęcam do lektury (link tutaj).

O Autodesk Simulation 360 – tutaj (dodano 17.03.2014 r.)

 

Share

Poznaj NX12 z CAMdivision


 

Blog monitorowany przez:


 


 

 


| reklama | redakcja | dane kontaktowe | prenumerata |

© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
CADblog.pl jest tytułem prasowym  zarejestrowanym w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny Rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934