Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk.
Więcej >>>

stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)

Blog i czasopismo o tematyce CAD, CAM, CAE,     
systemach wspomagających projektowanie... 
    
 

© Maciej Stanisławski 2008
     
ul. Jeździecka 21c lok. 43, 05-077 Warszawa     
kom.: 0602 336 579     
  maciej@cadblog.pl     
2018 rok X
   

   Siemens Solid Edge NX wyzwania projektowe

>> Strona główna | Aktualności | CAD blog | Solid Edge blog | SolidWorks blog | Raport o Cax Historia CAD | W numerze | ArchiwumLinki Pobierz


    


W przygotowaniu

fragment e-wydania 5-6/2017

nr 5-6(25-26) 2017
dostępny
po 29.12.2017


Wydanie aktualne

CADblog e-zine 3-4/2017

nr 3-4(23-24) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Wydania archiwalne

nr 1-2(21-22) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum, wydanie flash tutaj

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD już dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 dostępny
w archiwum


numer 9(10) 2009
już dostępny
w archiwum


numer 8(9) 2009
już dostępny
w archiwum


Wydanie specjalne
numer 7(8) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 6(7) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 5(6) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 4(5) 2009
już dostępny
w archiwum 

 

SOLIDWORKS 2018 CAD3D innowacje

Wyzwania dla projektantów form

Nowy ZWCAD2018

Poniedziałek, 8.10.2012 r.

Podsumowanie 3DEXPERIENCE Forum 2012

W dniach 27-28 października, w hotelu Andel w Łodzi zorganizowana została – po raz pierwszy w nowej formule – konferencja 3DEXPERIENCE Forum Poland. W wydarzeniu, które miało miejsce w rewitalizowanych zabytkowych budynkach dawnej fabryki tekstyliów, uczestniczyło ponad 140 osób

Pierwszego dnia, wczesnym popołudniem, wydarzenie rozpoczęła konferencja plenarna. Pierwsze wystąpienia i pierwsi prezenterzy, należący do grona kierowniczego Dassault Systemes: Andreas Barth (dyrektor zarządzający na Europę Centralną), Laurent Ovaert (odpowiedzialny za zarządzanie sprzedażą rozwiązań DS) i Grzegorz Makówka (odpowiedzialny za wdrożenia biznesowe w Polsce).
Następnie Philippe Forestier przedstawił przejście Dassault Systemes od idei i koncepcji PLM w tradycyjnym ujęciu do realizowanego obecnie nowego podejścia, jakim jest 3DEXPERIENCE.

Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja w wykonaniu czeskiego partnera 3DS – firmy Technodat; prototyp „latającego roweru” (dosłownie!) to wspólne dzieło przedsiębiorstwa z branży lotniczej Evektor i producenta rowerów – firmy Duratec, które wykorzystywały najnowszą platformę PLM 2.0 V6. Prototyp pojazdu można było podziwiać w części wystawienniczej konferencji. Szkoda, że nie w locie :).

Animację koncepcji latającego roweru, zrealizowaną w środowisku 3DVia, można obejrzeć na kanale YouTube (poniżej).

Sesję główną pierwszego dnia zakończyła prezentacja dr Jankowskiego (Harvard Business Review Poland), który w klarowny sposób wyjaśnił zgromadzonym, jak istotne dla sukcesu przedsiębiorstwa jest ograniczenie złożoności cyklu powstania i całego życia produktu.

Drugi dzień skupiał sesje techniczne, podzielone według klucza głównych branż przemysłowych: maszynowej, transportowej i pozostałych. Specjaliści z ramienia 3DS (już nie „DS”, tylko „3DS”), ale także klienci, konsultanci techniczni i lokalni VAR dzielili się swoim doświadczeniem z wielu dziedzin.

W czasie trwania konferencji, równolegle do sesji generalnej, jak i sesji technicznych, otwarta była część wystawiennicza, w której zlokalizowano stoiska 12 partnerów 3DS i sponsorów 3DEXPERIENCE Forum. Organizatorzy podkreślają, że tegoroczna edycja przyciągnęła najliczniejsze grono sponsorów spośród wszystkich wydarzeń mających wcześniej miejsce w Polsce w podobnej formule.
Opinie uczestników w większości były bardzo pozytywne. Konferencja istotnie okazała się znakomitym miejscem wymiany informacji, nawiązania nowych kontaktów. Niektórzy z uczestników nareszcie zrozumieli, że CATIA to produkt związany z Dassault Systemes, a nie IBM :), a wielu spośród nich deklarowało udział w kolejnej edycji, planowanej na 2013 rok.

Szkoda, że nie udało się zorganizować konferencji prasowej, ale dla chcącego – nic trudnego. Fragment krótkiego wywiadu w nowej formule „pięć pytań” (która zawita na stałe na łamy czasopisma CADblog.pl), przeprowadzonego z Panią Ewą Józefowicz (odpowiedzialną z ramienia 3DS za marketing w Europie Środkowej i Wschodniej, a zaangażowaną w prowadzenie całego wydarzenia), znajdą Państwo tutaj, a pełny wywiad – w najbliższym wydaniu (zarówno papierowym, jak i pdf) czasopisma CADblog.pl (szczegóły w dziale Prenumerata).

Link do oficjalnej strony wydarzenia tutaj.

Źródło: 3DS

Share


| powrót do strony głównej |


„Pięć pytań do...” *

3D staje się powoli naszym wspólnym językiem

Na Pięć pytań do... odpowiada Ewa Józefowicz, specjalista ds. marketingu Dassault Systemes w Europie Centralnej

Maciej Stanisławski (CADblog.pl): Jak powstał pomysł na kampanię „If we ask the right questions”?

Ewa Józefowicz (3DS): Myślę, że zanim przejdziemy do samej kampanii „If We” musimy zrozumieć zmiany, jakie zaszły w naszej firmie w tym roku. Rok 2012 jest rokiem przełomowym, to rok ogłoszenia naszej nowej strategii „social industry experience“, to również początek nowej fazy w naszej ponad 30-letniej historii rozwoju, w której wychodzimy poza ramy PLM – ponieważ chcemy dostarczać znacznie więcej niż gotowy produkt i jego nowe atrybuty. Chcemy dostarczyć tzw. experience, czyli doświadczenie, doznanie… to jest naszym celem. I do tego celu prowadzi nasz kompas, stały element nowej szaty graficznej oraz kampanii „If We”.
Firma Dassault Systemes wychodzi z założenia, iż poza realnym światem mamy świat wirtualny. I poprzez ten świat możemy ulepszać, wpływać na to, co dzieje się w rzeczywistości. Kampania „If We” łączy w sobie rzeczywistość, ów „real” w znaczeniu tego, co obecnie leży w zakresie naszych możliwości – oraz naszą wizję dla danej gałęzi przemysłu.

Weźmy przemysł maszynowy jako przykład i zadajmy sobie pytanie: Skoro możemy sobie to wyobrazić, to jak szybko możemy to zrobić? Nasza wizja/marzenie to produkcja w czasie rzeczywistym – dostosowanie produkcji do naszych potrzeb tak, by szła kro w krok z wizją producenta i klienta.
Firma Dassault Systemes była zawsze pionierem na rynku, to my tworzymy nowe trendy rozpoznając przyszłe potrzeby rynku i klienta. „If we” – czyli w wolnym tłumaczeniu „gdybyśmy” – ma pokazać, iż pytania jakie zadajemy są wyzwaniem. Razem („we”) możemy zrobić, osiągnąć więcej. Pomóc naszym klientom nie tylko zrozumieć teraźniejsze potrzeby i wyzwania, ale także dać wytyczne, jak „poruszać” się po przyszłości.

Czy myśli Pani, że istotnie pomysł odzyskiwania wody z gór lodowych ma szanse na realizację i będzie opłacalny? A może już istotnie jest realizowany?

Oczywiście! Projekt „Ice Berg” nie jest chwytem reklamowym, fikcją, to prawdziwy projekt nad którym pracuje grupa specjalistów. Georges Mougin (francuski inżynier i „ojciec” tego projektu) pracuje nad nim od 40. lat, a dzięki platformie 3DEXPERIENCE pomysł ten przeistoczył się wreszcie z marzenia w projekt technicznie wykonalny.
Siłą projektu jest unikalne i innowacyjne połączenie międzynarodowej sieci specjalistów ze sfer inżynierii, glacjologii, meteorologii i oceanografii fizycznej, z potencjałem platformy 3DEXPERIENCE (symulacje, wirtualne doswiadczenia etc.). Georges Mougin był w stanie przetestować wiele scenariuszy i podjąć istotne kroki naprzód w tym projekcie.

W jaki sposób systemy CAD 3D (producenci, użytkownicy) mogą włączyć się do realizacji programów niosących w sobie jakąś ideę? I czy obecnie DS realizuje tego typu działania?

Poprzez program „Passion for Innovation” (ang. pasja dla innowacji) – program stworzony przez naszą firmę w 2005 roku. Jak to w życiu bywa, często wybitne pomysł nie dochodzą do skutku z powodu braku odpowiednich środków. Dassault Systèmes umożliwia bezpłatny dostęp do oprogramowania CATIA osobom z poza naszej firmy.
Misją naszego programu jest pomoc osobom, czy też organizacjom „non-profit”, we wprowadzeniu w życie ich innowacyjnych pomysłów, oczywiście za pomocą oprogramowania 3D firmy Dassault Systemes.

Program nabrał nowego wymiaru wraz z projektem „Khufu Revealed” – tu można było zrozumieć moc, jaką niesie w sobie 3D, potężne narzędzie otwierające  nowe horyzonty w dziedzinie nauki i komunikacji. „Khufu Revealed” pozwoliło widzom doświadczyć rozwiązania jednej z największych tajemnic ludzkości; poprzez wirtualną podróż z powrotem do starożytnego Egiptu i uczestnictwo w odbudowie Wielkiej Piramidy (nadzór nad projektem sprawował architekt Jean-Pierre Houdin).
Oczywiście projekt ten to tylko jeden z przykładów, kolejnym już wspomnianym jest projekt pozyskiwania wody z gór lodowych i wiele, wiele innych.

Szczegóły na temat programu „Passion for Innovation” i wszystkich projektów realizowanych w jego ramach można znaleźć na stronach firmy Dassault Systemes: http://www.3ds.com/company/passion-for-innovation/program/

Czego spodziewa się Pani po tej kampanii?

Myślę, że pozwoli ona zrozumieć szerokiej publiczności (a nie tylko inżynierom), czym tak naprawdę zajmuje się Dassault Systemes. Chcemy przekazywać naszą wiedzę w sposób łatwo dostępny, zrozumiały, prezentując w pełni potęgę platformy 3DEXPERIENCE. Musimy pamietać, że możliwości 3D wykraczają poza obszar inżynierii – 3D staje się powoli naszym wspólnym językiem, którego używamy nie tylko do projektowania nowych produktów, ale aby odkrywać, uczyć się i rozumieć otaczający nas świat.

Dziękuję serdecznie za poświęcony czas.

*„Pięć pytań do...” – nowa rubryka, po raz pierwszy debiutująca na łamach CADblog.pl w wydaniu 2(17)2012

 

Share

Poznaj NX12 z CAMdivision

Blog monitorowany przez:

 


 

 

 

| reklama | redakcja | dane kontaktowe | prenumerata |

© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
CADblog.pl jest tytułem prasowym  zarejestrowanym w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny Rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934