Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk.
Więcej >>>

stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)

Blog i czasopismo o tematyce CAD, CAM, CAE,     
systemach wspomagających projektowanie... 
    
 

© Maciej Stanisławski 2008
     
ul. Jeździecka 21c lok. 43, 05-077 Warszawa     
kom.: 0602 336 579     
  maciej@cadblog.pl     
2018 rok X
   

   Siemens Solid Edge NX wyzwania projektowe

>> Strona główna | Aktualności | CAD blog | Solid Edge blog | SolidWorks blog | Raport o Cax Historia CAD | Sprzętowo | W numerze | ArchiwumLinki Pobierz


    


W przygotowaniu

fragment e-wydania 5-6/2017

nr 5-6(25-26) 2017
dostępny
po 29.12.2017


Wydanie aktualne

CADblog e-zine 3-4/2017

nr 3-4(23-24) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Wydania archiwalne

SOLARIS Arrinera w e-wydaniu CADblog.pl

nr 1-2(21-22) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD już dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 dostępny
w archiwum


numer 9(10) 2009
już dostępny
w archiwum...

SOLIDWORKS 2018 CAD3D innowacje

Darmowy testowy Solid Edge ST

Nowy ZWCAD2018

 

Piątek, 10.11.2017 r.

Onshape udostępnia bezpłatne kursy on-line

Jak poinformowała Katie Huffman, Onshape Learning Center udostępniło nieodpłatnie 12 kursów obsługi tego pracującego całkowicie w chmurze oprogramowania CAD 3D. Do tej pory wszystkie zasoby Onshape Learning Center skierowane były dla subskrybentów wersji „Professional” (odpłatnej), w tej chwili z części z nich może korzystać każdy zarejestrowany użytkownik systemu

– Jako inżynier serwisu technicznego w Onshape, jednym z moich ulubionych zadań w pracy jest szkolenie nowych klientów podczas ich pierwszego przejścia do nowoczesnego CAD – napisała Katie Huffman na blogu technicznym Onshape (link tutaj). – Chodzi o uczucie tej samej satysfakcji, którą odczuwam dzieląc się czymś nowym z przyjaciółmi, którzy potrafią to docenić. Tym bardziej cieszę się, mogąc zaanonsować otwarcie 12 własnych kursów szkoleniowych online dla każdego, kto chce doświadczyć różnicy między starszym, opartym na plikach CAD, a nowoczesnym „CAD working in cloud”.

Tuzin kursów, wcześniej dostępnych tylko dla subskrybentów Onshape Professional, został podzielony na dwie „ścieżki nauczania”, które obejmują nagrania wideo, ćwiczenia praktyczne, a po ich pomyślnym ukończeniu użytkownik ma możliwość uzyskania... stosownego certyfikatu (jako dowodu odbytego szkolenia). Owe „ścieżki” to:
• Podstawy Onshape: CAD (Onshape Fundamentals: CAD)
• Podstawy Onshape: Zarządzanie danymi (Onshape Fundamentals: Data Management)

Pierwsza koncentruje się na funkcjonalności CAD z naciskiem na różnice pomiędzy modelowaniem 3D w Onshape, a tradycyjnymi systemami CAD instalowanymi lokalnie na komputerach. Zakres tematyczny obejmuje: pracę z dokumentami (nie tylko plikami projektów), szkicowanie, jednoczesną edycję, modelowanie części w Part Studios, tworzenie złożeń i generowanie gotowych rysunków 2D. (Uwaga: ta ścieżka nie uczy podstawowych umiejętności CAD i jest skierowana do profesjonalistów z doświadczeniem w modelowaniu parametrycznym; przybliża tylko obsługę środowiska Onshape w tym obszarze!).

 

Siedem kursów wchodzących w „ścieżkę nauczania” pracy z Onshape w środowisku CAD

 

Druga koncentruje się na podejściu Onshape do zarządzania danymi CAD w chmurze. Przedstawia m.in. narzędzia do organizacji dokumentów, opcje importu i eksportu, udostępnianie dokumentów współpracownikom, używanie historii edycji dokumentów i kontroli wersji, rozgałęzianie i scalanie obszarów roboczych i praktyczne podejście do korzystania z połączonych dokumentów.

 

Mamy możliwość wielokrotnego odtworzenia materiału filmowego, możemy skorzystać także z transkrypcji;
szkoda, że tylko w języku angielskim, ale...

 

– Każdy, kto zna historię pochodzenia Onshape wie, że współzałożyciele naszej firmy odegrali kluczową rolę w budowaniu SOLIDWORKS w jego najwcześniejszych dniach i byli kluczowymi graczami w jego rozwoju – pisała Katie Huffman. – Nic więc dziwnego, że ich nowy produkt przyciąga wielu byłych i obecnych użytkowników rozwiązań SOLIDWORKS – dodaje.

Mylą się jednak ci, którzy uważają, iż Onshape to swego rodzaju współczesny klon dawnego SOLIDWORKS, tyle że stworzony od początku z myślą o pracy w chmurze. Oczywiście, nie można odmówić podobieństwa w realizacji niektórych podstawowych poleceń, czy sposobu pracy z modelem 3D – ale można to odnieść w zasadzie do wszystkich obecnych rozwiązań CAD 3D.

– Wiele z naszych podstawowych poleceń CAD jest podobnych – wyciągnięcie jest wyciągnięciem, a zaokrąglenie jest zaokrągleniem – podaje przykłady Katie – ale nie można zapominać, że w Onshape mamy do czynienia z ponownie przemyślanymi i poprawionymi wieloma podstawowymi metodami modelowania...

Na przykład Part Studios umożliwia modelowanie wieloczęściowe w jednym, tym samym dokumencie, a nie konieczność przełączania się pomiędzy plikami części. Full-cloud pozwala na użycie wiązań wyższego poziomu, które dodają lokalny układ współrzędnych do każdej części, a następnie dopasowują swoje współrzędne.

Jako ekskluzywną bezpłatną ofertę – ale tym razem tylko dla subskrybentów Onshape Professional – Onshape Learning Center udostępniło również zaawansowane kursy na temat symultanicznego projektowania blach i zarządzania w kontekście złożenia. Tematy te były niezwykle popularne podczas szkoleń prowadzonych na żywo i istniało duże zapotrzebowanie na oferowanie ich on-line, w tempie dostosowanym do indywidualnych wymagań i możliwości odbiorców...

(ms)
 

Źródło: Onshape Blog

Share
 


 [ powrót na stronę główną ]
 

Poznaj NX12 z CAMdivision

Blog monitorowany przez:

 

| reklama | redakcja | dane kontaktowe | prenumerata |

© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
CADblog.pl jest tytułem prasowym  zarejestrowanym w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny Rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934