ZW3D 2024 beta

ZW3D2024 beta

Dostępna jest już wersja beta popularnego systemu CAD, jakim jest ZW3D. Oficjalna premiera ZW3D 2024 zaplanowana została na 21 marca, czyli… niebawem.

Jak informuje z tej okazji firma Usługi Informatyczne „Szansa”, wszystkie licencje ZW3D 2023 kupione przed wydaniem nowej wersji objęte są bezpłatną aktualizacją do wersji ZW3D 2024.

Co nowego w ZW3D 2024?

W ZW3D 2024 pojawił się nowy, wydajniejszy silnik renderujący. Zwiększono także szybkość przetwarzania dużych złożeń, modeli oraz ścieżek narzędzi. Ulepszono import plików STEP – ZW3D 2024 może zapisać informacje PMI (np. wymiary, tolerancje, opisy) do pliku STEP lub zaimportować PMI z pliku STEP.

Wydajność operacji logicznych i szyków została znacznie zwiększona, aby pomóc w szybszym ukończeniu złożonego projektu produktu. A w module Simulation dodano dwa nowe typy analizy – analizę zmęczenia i analizę drgań losowych – przydatne w ocenie cyklu życia produktu i podczas optymalizacji projektu.

Generator kół zębatych w ZW3D 2024

Na osobną uwagę zasługuje generator kół zębatych, który pomaga szybko generować koła zębate, czołowe, stożkowe i ślimakowe – jako części lub jako kompletne zespoły.

Moduł wiązki przewodów w ZW3D 2024

Pojawił się także moduł dedykowany do projektowania wiązek przewodów, który wspomaga szybkie dodawanie, rozmieszczanie, modyfikowanie i zarządzanie wiązkami przewodów, co pozwala ukończyć projekt w krótszym czasie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Źródło: zwcad.pl, „Szansa”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*