Strategiczne partnerstwo CAMdivision i MAIT

Aby jak najlepiej pozycjonować się pod kątem wymagań klientów w zakresie całościowej digitalizacji w dłuższej perspektywie, MAIT nawiązuje strategiczne partnerstwo z firmą CAMdivision.

MAIT GmbH i polska firma CAMdivision Sp. z o.o mają już długą wspólną historię związaną ze środowiskiem rozwiązań Siemens PLM. Obie firmy w ostatnich latach udowodniły swój sukces: podczas gdy CAMdivision jest największym polskim partnerem Siemens Digital Industry Software, MAIT legitymuje się tym tytułem w Niemczech i Szwajcarii.

Jako wiodący ekspert w dziedzinie PLM, CAMdivision posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu kompletnych, zintegrowanych rozwiązań CAD, CAE i CAM opartych na produkcie Siemens NX. NX to elastyczne i wydajne zintegrowane rozwiązanie umożliwiające szybsze i bardziej efektywne dostarczanie lepszych produktów. NX oferuje rozwiązania nowej generacji w zakresie projektowania, symulacji i wytwarzania, które umożliwiają realizację cyfrowego bliźniaka.

Partner cyfryzacji MAIT wzmacnia obszar CAM

Strategiczne partnerstwo jest kamieniem milowym zarówno dla MAIT, jak i CAMdivision. Dzieje się tak dlatego, że wspólni klienci z obszaru produkcji obróbki skrawaniem będą od teraz korzystać z wiedzy obu partnerów CAM certyfikowanych przez producenta. Najlepsze możliwe wsparcie oferowane jest klientom MAIT w Niemczech i Szwajcarii. Ponadto bogate know-how firmy CAMdivision jest dostępne do realizacji indywidualnych rozwiązań dla klientów.

– Cieszymy się, że dzięki temu strategicznemu partnerstwu możemy teraz obsługiwać naszych europejskich klientów również w Niemczech. Ponadto szerokie portfolio MAIT oferuje nam świetną bazę do rozwoju z naszymi dotychczasowymi klientami, ale także duży potencjał do rozwoju razem z MAIT – mówi Artur Bielicz, CEO CAMdivision. – To strategiczne partnerstwo jest doskonałym uzupełnieniem i wzmocnieniem naszej strategii go-to-market i planu wzrostu. Dzięki temu jesteśmy w stanie w coraz większym stopniu obsługiwać holistycznie całą produkcję obróbki skrawaniem oprócz obszaru zarządzania jakością – dodaje Thorsten Walz, członek zarządu i Division Manager Siemens w grupie MAIT. – W trakcie silnie rosnących wymagań dotyczących holistycznej digitalizacji jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na przyszłość dzięki bardzo szerokiemu portfolio producenta Siemens Industry Software GmbH oraz własnemu know-how doradczemu MAIT. Cieszymy się na współpracę z naszymi klientami, aby szybciej napędzać ich innowacje i osiągać lepsze wyniki biznesowe w bardziej wydajny i niezawodny sposób – podsumowuje przedstawiciel MAIT.

Fakty i liczby

Z obrotem 150 milionów euro i ponad 6000 klientów, Grupa MAIT jest partnerem dla innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w zakresie rozwoju produktów, zarządzania przedsiębiorstwem i usług IT. Firma wdraża konkretne rozwiązania w ścisłej współpracy ze swoimi klientami w 26 lokalizacjach w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Jako partner w dziedzinie cyfryzacji, MAIT wykorzystuje najbardziej innowacyjne technologie od wiodących na rynku dostawców PLM, ERP i IT, takich jak Siemens, PTC, SAP-PLM, abas, Comarch, HP i Fujitsu. Więcej o MAIT na www.mait-group.com.

Jako największy partner Siemens Digital Industry Software w Polsce, CAMdivision dostarcza rozwiązania CAD/CAM/PLM dla ponad 2000 klientów. Sukces firmy to nie tylko znajomość najnowocześniejszych  systemów IT na świecie, ale również ich dostosowanie do potrzeb klienta wspomagane własnymi aplikacjami z serii Rapid.  Ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu zaawansowanych postprocesorów wyposażonych w wypracowane rozwiązania własne, pozwala oferować je klinentom w całej strefie EMEA. CAMdivision jest firmą wielokrotnie zdobywającą nagrody dla najlepszej firmy europejskiej w dziedzinie  CAM.  Obecnie w Polsce posiada 3 lokalizacje z pełnym zapleczem szkoleniowym, oferujące możliwości szkoleń zdalnych i stacjonarnych.
Więcej o CAMdivision na www.camdivision.pl.

Źródło: CAMdivision, MAIT

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*