Boston Dynamic przedstawia… tańczące roboty

Kolejny (po newsie od CAMdivision) sylwestrowy klimat. Koreańsko-amerykański lider w projektowaniu i budowie robotów mobilnych zaprezentował możliwości maszyn typu Atlas, Spot i… to trzeba zresztą zobaczyć.

Roboty Boston Dynamics (amerykańskiej firmy przejętej niedawno przez koncern Hyundai) mogą robić naprawdę wiele rzeczy i potrafią naprawdę nieźle naśladować człowieka. Projektowane są z myślą o pracy fizycznej w miejscach dostosowanych do ergonomii i budowy człowieka, a także… zwierząt jucznych. Mogą nie tylko biegać, skakać, wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, przenosić przedmioty, czy otwierać drzwi, ale także zmywać naczynia (chociaż to ostatnie – jak wynika z wypowiedzi przedstawicieli firmy) wychodzi im akurat słabo.W najnowszym filmie (to nie fake, nie CGI, tylko prawdziwe nagranie rzeczywistych robotów) demonstrują swoje zaprogramowane umiejętności taneczne.

Zobaczymy tu całą gamę robotów Boston Dynamics, a wszystkie razem tworzą pełen (nomen omen) dynamiki skoordynowany układ taneczny w stylu „Do You Love Me” (zespołu The Contours).

Boston Dynamics została niedawno odkupiona przez koncern Hyundai od SoftBank za 1,1 miliarda dolarów (sic!). Firma założona w 1992 roku jako spin-off z Massachusetts Institute of Technology, stała się znana ze swoich czworonożnych robotów podobnych do psów/mułów (w szczególności z finansowanego przez DARPA „BigDoga”, prekursora pierwszego komercyjnego robota Spot).
Chociaż roboty Atlas i Handle są nadal tylko prototypami badawczymi, firma Boston Dynamics rozpoczęła ostatnio sprzedaż modelu Spot za cenę 74 500 USD.

(ms)

Źródło: TheVerge.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*