Dassault Systemes przejmuje NuoDB

To będzie zapewne oznaczać rozbudowę możliwości platformy 3DEXPERIENCE o funkcje związane z chmurą obliczeniową i analizą danych. NuoDB znana jest bowiem z opracowywania zaawansowanych, a przy tym elastycznych baz danych dla środowisk cloud computing.

Powstała w 2010 r. firma NuoDB, z siedzibą w Cambridge w stanie Massachusetts, działa w sektorze rozproszonych baz danych SQL w chmurze. Jej rozwiązania wykorzystują wszystkie korzyści chmury, jak skalowalność na żądanie, ciągłą dostępność i transakcyjność, a ponadto jest ukierunkowana na aplikacje krytyczne.

– Cieszymy się z trwającej od dawna strategicznej współpracy z Dassault Systèmes i jesteśmy dumni, że możemy świadczyć usługi rosnącej bazie klientów Dassault Systèmes korzystających z chmury obliczeniowej. Rozpoczynamy nowy etap naszego partnerstwa, który zapewni NuoDB szereg ekscytujących możliwości biznesowych – powiedział Bob Walmsley, dyrektor generalny NuoDB. – Dzięki połączonym, zwiększonym zasobom możemy przyspieszyć prace nad rozwojem produktu, co pozwoli wzmocnić wartość wielochmurowych, rozproszonych baz danych SQL dostarczanych jako usługa naszym strategicznym klientom – dodał.

– Jednym z celów platformy 3DEXPERIENCE w chmurze jest dostarczanie maksymalnie skalowalnej i odpornej infrastruktury dla branż i klientów na całym świecie – powiedziała Florence Hu-Aubigny, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Dassault Systèmes (na zdjęciu). – Nasza współpraca z NuoDB rozpoczęła się w 2013 r., a dziś pogłębiamy ją, podkreślając jednocześnie unikatowe możliwości rozproszonych baz danych SQL, które są ponadto doskonale przystosowane do obsługi natywnych środowisk chmurowych – podkreśliła.

Florence Hu-Aubigny, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Dassault Systèmes

Z kolei Colin Jarrett, dyrektor ds. chmur obliczeniowych i usług w Temenos, podkreślił znaczenie partnerstwa strategicznego między Temenos i NuoDB, zawartego w 2018 roku. Współpraca nadal będzie kontynuowana, nawet w tej nowej rzeczywistości biznesowej. – Dzięki rozwiązaniom NuoDB nasi klienci mogą korzystać z elastycznej i stale dostępnej bazy danych za pośrednictwem preferowanego dostawcy chmury obliczeniowej przy niemal zerowych przerwach w przypadku awaryjnego przełączenia. Z ostatnio przeprowadzonych testów wzorcowych wynika, że banki korzystające z oprogramowania Temenos obsługującego technologię baz danych NuoDB mogą czerpać korzyści z nieograniczonej mocy obliczeniowej i wyraźnie niższych kosztów posiadania. Cieszymy się z możliwości kontynuowania naszego partnerstwa z NuoDB – powiedział Colin Jarrett.

Transakacja między Dassault Systèmes i NuoDB ma zostać sfinalizowana w grudniu. W 2019 r. firma NuoDB wykazała dochody na poziomie 6 milionów dolarów. Firma Dassault Systèmes posiadała dotychczas 16% udziałów w firmie NuoDB.

Źródło: Dassault Systemes

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*