Siemens Realize Live Europe 2020

W dniach 3-4 listopada br. miała miejsce wirtualna konferencja zorganizowana przez Siemens Digital Industries Software. Wybrane sesje tego wydarzenia dostępnego w całości on-line można oglądać – po wcześniejszej rejestracji i zalogowaniu się – do 4 grudnia włącznie. Czasu zostało więc niewiele…

Autor: Maciej Stanisławski

Spośród 220 sesji tematycznych, tylko 13 poświęcono Solid Edge. Może to świadczyć o tym, że główna uwaga decydentów firmy skupia się jednak na „flagowym okręcie”, jakim jest NX. Ponieważ mnie osobiście bliższe są jednak rozwiązania inżynierskie ze średniej – żeby nie powiedzieć – niższej półki (a Ci, którzy mnie znają, wiedzą doskonale, że moim faworytem jeśli chodzi o rozwiązania Siemens jest bezpłatny – nadal (!) – Solid Edge 2D Drafting), swoją uwagę zwróciłem na te związane z Solid Edge. Szczególnie na cztery – jedną poświęconą praktycznemu zastosowaniu Technologii Synchronicznej w środowisku Solid Edge, drugą – rozwiązaniom produkcyjnym, trzecią – dotycząca integracji Solid Edge z Teamcenter i czwartą, teoretycznie najważniejszą, mówiącą o „Wprowadzeniu innowacji poprzez transformację cyfrową, czyli o strategicznej aktualizacji Solid Edge”. Tej ostatniej zdecydowałem się poświęcić nawet osobny wpis, który niebawem udostępnię – link tutaj.

Spośród 220 sesji tematycznych zaledwie kilkanaście poświęcono Solid Edge. Szkoda…

Technologia Synchroniczna w praktyce
(Practical Synchronous Technology with Solid Edge)
Prezentacja ta, prowadzona przez Melissę Schultz (nie związaną bezpośrednio z Siemens, ale prowadzącą własną firmę „Polished Edge Consulting” i mającą ponad 20-letnie doświadczenie z Solid Edge), w dosyć ciekawy sposób ukazała zalety tworzenia i edycji modeli CAD 3D w Technologii Synchronicznej (ang. Synchronous Technology – ST). Całość prezentacji poświęcono modelowi wspornika toczącego się na ruchomej gumowej rolce, stosunkowo prostemu złożeniu, ale pozwalającemu na wyeksponowanie zalet wynikającego z odmiennego od tradycyjnego podejścia do modelowania.

Prosty projekt i ciekawa prezentacja Technologii Synchronicznej…
Melissa Schultz zachęca do rejestracji i bezpłatnego testowania Solid Edge 2021…

Integracja Teamcenter z Solid Edge
(Teamcenter integration to Solid Edge)
Sangamesh Andoor (Siemens Digital Industries Software) w ciągu 20 minut pokazał, jak przechwytywać, zarządzać i udostępniać dane Solid Edge, aby poprawić wydajność i integralność procesu rozwoju produktu. Integracja Teamcenter dla Solid Edge znacząco usprawnia zarządzanie danymi Solid Edge CAD 3D, pozwala na utworzenie jednego środowiska zarządzania danymi projektowymi dla narzędzi i danych mechanicznych, elektronicznych, programowych i symulacyjnych.

Integracja Solid Edge z Teamcenter czyni z tego pierwszego zupełnie nowe narzędzie…

Produkcja z Solid Edge
(Cutting Edge Manufacturing with Solid Edge)
Ta sesja, prowadzona przez Jima Wrighta (Siemens Digital Industries Software) przybliżała rozwiązania produkcyjne obecne w Solid Edge. Można było zobaczyć w telegraficznym skrócie, jak definiować i realizować szeroki zakres tradycyjnych i nowych procesów produkcyjnych, w tym obróbkę CNC, nesting, cięcie i gięcie, formowanie, spawanie, montaż i wytwarzanie przyrostowe.

Piękny przykład nestingu (i nie tylko) w Solid Edge 2021…

Chociaż jak wspomniałem na wstępie, dostęp do sesji można uzyskać jedynie do piątku 4. grudnia (link tutaj), to podsumowanie i niektóre sesje powinny być dostępne jeszcze przez jakiś czas na firmowym blogu (link tutaj). Warto tam zaglądać, można tam znaleźć np. wybór sesji poświęconych oprogramowaniu Teamcenter (link tutaj).

(ms)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*