Czy polski przemysł jest gotowy na czwartą rewolucję przemysłową?

Co trzecia firma w Polsce zamierza wykorzystać technologie cyfrowe do modyfikacji istniejącej gamy produktów, a co czwarta chce rozbudować swoją ofertę o innowacyjne produkty. Stąd to właśnie digitalizacja i nowoczesne rozwiązania dla przemysłu będą tematem konferencji „INNOWACJE 4.0 – Przyszłość Tworzenia”, która 4 czerwca odbędzie się w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie

Ogromne wyzwania stojące przed polskim przemysłem związane z globalną konkurencją, zmianami demograficznymi czy ewolucją postaw konsumenckich sprawiają, że rodzime firmy szukają nowych sposobów zwiększenia efektywności i zachowania konkurencyjności na wymagającym rynku.

– Na naszych oczach następuje radykalna zmiana sposobu, w jaki wszelkiego rodzaju dobra są projektowane, wytwarzane i użytkowane. Szansę na sukces mają te przedsiębiorstwa przemysłowe, które postawią na mądrze przeprowadzoną transformację cyfrową, w tym wdrożenie rozwiązań zgodnych z metodologią „Przemysłu 4.0” takich jak cyfrowy bliźniak (ang. digital twin – przyp. red.) czy powszechna komunikacja ludzi i rzeczy (ang. IoT – Internet of Things – przyp. red.). Pomogą im one w zaspokojeniu indywidualnych potrzeb konsumentów, jednocześnie zwiększając produktywność i elastyczność, a co za tym idzie w rozwoju biznesu. Właśnie w takiej transformacji cyfrowej chcemy wspierać polskie firmy tak, aby mogły lepiej wykorzystywać nowe szanse rynkowe dzięki innowacjom – powiedział dr inż. Radosław Cieślak, Industry Executive Director w Autodesk.

W odpowiedzi na potrzeby Klientów, którzy chcą rozwijać swój innowacyjny potencjał, firma Autodesk […] organizuje konferencję „INNOWACJE 4.0 – Przyszłość Tworzenia”. Podczas wydarzenia, polscy i zagraniczni eksperci opowiedzą o nowoczesnych rozwiązaniach dla przemysłu, digitalizacji pracy i procesów oraz technologiach, które pozwalają firmom zwiększać swoją innowacyjność czy wygrywać więcej przetargów. Poruszone zostaną również kwestie związane m.in. z projektowaniem generatywnym (ang. Generative Design), wytwarzaniem przyrostowym (AM) czy zarządzaniem cyklem życia produktu (PLM). Dedykowany kadrze zarządzającej warsztat innowacyjny poprowadzi Asif Moghal – współtwórca brytyjskiej inicjatywy promującej innowacyjne rozwiązania w przemyśle na Wyspach „The Future of British Manufacturing”.

Udział w konferencji to także okazja do uzyskania bezpośrednich informacji na temat programów wspierających transfer innowacyjnych technologii Agencji Rozwoju Przemysłu, która przedstawi założenia dotyczące projektu „Sieć Otwartych Innowacji”. W jego ramach można pozyskać fundusze na pokrycie kosztów transferu technologii w zakresie innowacji produktowej lub procesowej…

W trakcie konferencji zaplanowano m.in. indywidualne ścieżki popołudniowe dopasowane do zainteresowań uczestników, w tym dedykowane sesje tematyczne dla kadry zarządzającej. Konfernecja będzie stanowiła niezwykłą okazję do poszerzenia wiedzy i zaczerpnięcia inspiracji z przykładów wdrożeń zrealizowanych w innych przedsiębiorstwach w Polsce czy w Europie. Ponadto uczestnicy mogą liczyć na wymianę doświadczeń oraz networking z lokalnymi i międzynarodowymi przedstawicielami branży. Będzie też okazja wypróbowania narzędzi przyspieszających innowacje na równolegle trwającej wystawie stoisk partnerów oraz sponsorów.

Dodatkowe informacje, dostępne pakiety oraz formularz rejestracji na konferencję „INNOWACJE 4.0 – Przyszłość Tworzenia” można znaleźć tutaj.

Źródło: Autodesk Poland

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*