Premiera Creo 6.0

creo-6.0(web)

19 marca 2019 firma PTC zaprezentowała Creo 6.0, najnowszą wersję zintegrowanego środowiska CAD/CAM/CAE. Wersja 6.0 jest pełna różnych usprawnień i nowych funkcji wspomagających projektowanie. W Creo 6.0 użytkownicy zyskują możliwość projektowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii wspomagających tworzenie jak najlepszych produktów…

Przygotowując Creo 6.0, firma PTC skupiła się na wsparciu najnowszych technologii związanych z Przemysłem 4.0, takich jak: rzeczywistość rozszerzona, wprowadzenie symulacji wytrzymałościowych w czasie rzeczywistym i projektowanie pod kątem produkcji przyrostowej. Wprowadzono udoskonalenia interfejsu użytkownika – dzięki którym dostęp do wielu funkcji jest szybszy – oraz wiele różnych zmian w podstawowych narzędziach do modelowania.

Współpraca z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej
Rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality – AR) zmienia sposób projektowania. Od oglądania i udostępniania projektów, przez bezpieczną współpracę z kolegami, klientami, dostawcami, po dostęp do projektów z każdego miejsca i o każdej porze. Narzędzia do rzeczywistości rozszerzonej są dostępne w każdej podstawowej licencji. Creo 6.0 pozwala opublikować w chmurze do 10 projektów i nimi zarządzać, kontrolując, kto będzie miał do nich dostęp.

rzeczywistosc_rozszerzona
Fot. Creo 6.0 pozwala na korzystanie z dobrodziejstw tzw. rozszerzonej rzeczywistości (AR)

Symulacja i analiza
Creo 6.0 jako pierwsze narzędzie CAD na rynku, wprowadza symulację MES w czasie rzeczywistym (rozszerzenie Creo Simulation Live bazujące na technologii firmy ANSYS). Creo Simulation Live wprowadza do środowiska modelowania szybką i prostą, działającą w tle analizę wytrzymałościową, termiczną i modalną, dzięki czemu natychmiast widać efekty wprowadzenia zmian w projekcie, bez konieczności upraszczania geometrii czy tworzenia siatki.

creo_simulation_live
Fot. Creo 6.0 i symulacje wykonywane w czasie rzeczywistym

Drukowanie 3D
Creo 6.0 daje nowe możliwości projektowania pod kątem produkcji przyrostowej – dzięki wprowadzeniu nowych struktur siatek, definiowaniu kierunku budowania oraz obsługi formatu 3MF. Teraz można budować siatki sterowane wzorami, takie jak np. żyroidy, tworzyć piankę stochastyczną czy siatki konforemne, a także definiować własne, niestandardowe siatki, wykorzystując w tym celu zwykłą geometrię Creo. Użytkownicy mogą też analizować i optymalizować orientację filamentu, skracając w ten sposób czas wydruku, minimalizując ilość materiału podporowego czy maksymalizując wykorzystanie tacy drukarki. Creo 6.0 wprowadza także rozszerzoną obsługę formatu 3MF.

 

produkcja_przyrostowa_kopula
Fot. Creo 6.0 zapewnia bezproblemowe wsparcie dla rozwiązań do szybkiego prototypowania i produkcji przyrostowej…

produkcja_przyrostowa_zyroid

 

Produktywność
Creo 6.0 zawiera wiele różnych usprawnień przyspieszających codzienną pracę. Odświeżony został interfejs użytkownika w postaci drzewa modelu i paneli cech. Drzewo modelu jest teraz bardziej dopasowane do okna graficznego: widoczność nieaktywnych elementów jest ograniczona, podobnie jak w oknie graficznym. Dodano też możliwość wyświetlenia bezpośrednio w drzewie modelu informacji na temat statusu modelu z systemu Windchill. Funkcje w panelach cech zostały przejrzyściej pogrupowane i zawierają bezpośredni dostęp do informacji pomocy dla danej cechy.

minitoolbar-content
Fot. Podczas projektowania cech został dodany wewnątrz cechy mini pasek narzędzi, który umożliwia wywołanie opcji cechy w oknie graficznym, bez konieczności powrotu do panelu cechy…

 

sweep-content
Fot. Narzędzie objętościowego przeciągnięcia śrubowego uzyskało możliwość wygenerowania krzywej, po której ma podążać narzędzie obrabiarki CNC…

W module projektowania okablowania zmodernizowano i uproszczono interfejs tworzenia opasek kabli i markerów, zmniejszając o 50% liczbę kliknięć myszą.

cable-content
Fot. W Creo 6.0 użytkownik ma większą kontrolę nad efektywniejszym umieszczaniem opasek kabli i markerów…

Zwiększona została także szybkość regeneracji dla wycięć blaszanych oraz usprawniono tworzenie ścian płaskich poprzez automatyczne wykrywanie sąsiednich ścian i tworzenie podcięć narożników oraz łączeń w nawiązaniu do tych ścian.

Wersję testową Creo 6.0 można pobrać tutaj, lub uzyskać, kontaktując się z firmą Prodart, autoryzowanym resellerem rozwiązań PTC w Polsce.

Źródło: TenLinks.com, Prodart

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*