Wzrost wydajności w ZW3D CAD/CAM 2019

ZW3D 2019 i VoluMILL

Firma ZW3D poinformowała o premierze najnowszej wersji ZW3D CAD/CAM 2019, w której zastosowano przełomowe rozwiązania zwiększające wydajność, zarówno w projektowaniu 3D i modelowaniu 3D, jak i procesie obróbki

Optymalizacja platformy 3D CAD i wprowadzone innowacje sprawiają, że system ZW3D CAD/CAM 2019 osiągnął wyższy poziom. Modelowanie 3D w jego środowisku jest teraz o wiele płynniejsze. Nowe algorytmy umożliwiają szybsze przetwarzanie danych, wyświetlanie modeli 3D, obliczenia, a także płynniejsze i szybsze działania na obiekcie – przybliżanie/oddalanie, przesuwanie oraz obracanie modeli 3D. Ponadto praca z dużymi plikami (tj. powyżej 1GB) została znacznie udoskonalona; na przykład operacja szyku 4480 kształtów (zawierających 98560) powierzchni jest szybsza o 75% w porównaniu do poprzedniej wersji.

ZW3D 2019 wzrost wydajności

Elastyczne złożenia to kolejna modyfikacja wprowadzona w ZW3D CAD/CAM 2019. W nowej wersji możliwość dodawania elastycznych podzłożeń pozwala na symulację ruchu całego złożenia. Elastyczne podzłożenie jest traktowane jako ruchomy komponent, którego składowe mogą się poruszać wewnątrz tego złożenia.

ZW3D CAD/CAM 2019 umożliwia użytkownikom łatwe zarządzanie właściwościami komponentu z poziomu złożenia 3D, co zapewnia przyspieszoną wydajność i w pełni dostosowany 3D BOM podczas projektowania obiektu.

Zmodernizowane projektowanie form w ZW3D CAD/CAM 2019
W najnowszej wersji dodano wiele usprawnień przy projektowaniu form w 3D, między innymi: bardziej przejrzysty i stabilny kreator do tworzenia matrycy i stempla, nową definicję podziału, więcej metod automatycznego tworzenia powierzchni podziału i możliwość definicji wielu regionów.

ZW3D 2019 projektowanie form w 3D

Ulepszenia modułu CAM – VoluMill
VoluMill to ultra wydajna technologia obróbki zgrubnej w 2 i 3 osiach. Stała prędkość usuwania materiału pozwala maszynie i narzędziom pracować w idealnych warunkach skrawania, skracając czas operacji do 70% oraz zwiększając wydajność o 50%.

ZW3D 2019 CAM

Pozostałe usprawnienia w obszarze funkcjonalności CAM to między innymi: podprogram generujący kod NC, ulepszona kontrola narożnika w obróbkach „2x frezowanie” oraz ulepszona obróbka wykańczająca „Płaskie”, co pozytywnie wpływa na jakość i wydajność obróbki.

Integracja w ZW3D CAD/CAM 2019 z programami i narzędziami innych producentów
Prócz technologii VoluMill wprowadzono również integrację z Alma CAM do operacji nesting (celem jak najlepszego zagospodarowania materiału) oraz z dodatkiem PARTsolutions (dostarczającym biblioteki części znormalizowanych).

ZW3D 2019 i dodatki
ZW3D zintegrowany z narzędziami innych producentów. Po lewej – nesting (Alma CAM) i po prawej – biblioteki części (PartSolutions)

Udoskonalenia w najnowszej wersji ZW3D CAD CAM wprowadzone zostały w oparciu o feedback oraz opinie użytkowników dotychczasowej wersji programu. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były bardziej użyteczne, wydajne i najwyższej jakości – powiedział Joh Li, Chief Technology Officer w ZW3D.

Program ZW3D CAD/CAM 2019 można pobrać tutaj.

Źródło: 3D MASTER

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*