Nadszedł najwyższy czas na zmiany. Po X latach obecności w internecie CADblog.pl doczekał się nowego „silnika” i oparty jest obecnie na rozwiązaniach WordPress. Wykorzystuje profesjonalny motyw z kolekcji MH Themes (MH Magazine) dedykowany dla prasy, blogów i m.in. dzięki temu jest pierwszą polską w pełni responsywną stroną o tematyce CAD/CAM/CAE, zapewniającą także bezproblemową interakcję z użytkownikami (możliwość komentowania wpisów bezpośrednio na stronie, integracja z mediami społecznościowymi)

Od stycznia 2019 roku możliwość pobrania bezpłatnych e-wydań wymaga od użytkownika pozostawienia swojego „śladu” w postaci adresu mailowego i wyrażenia zgody na otrzymywanie newslettera, co pozwoli skuteczniej niż do tej pory rozbudowywać bazę zarejestrowanych Czytelników.

Kilka słów z historii
CADblog.pl rozpoczął działalność w lutym 2009 r. (pierwszy wpis zamieściłem w listopadzie 2008 roku) w odpowiedzi na brak polskiego blogu o szeroko rozumianej tematyce CAD; wirtualne czasopismo „CADblog.pl” to z kolei konsekwencja zapotrzebowania na powszechnie dostępne czasopismo o podobnej tematyce, dystrybuowane bezpłatnie i bez ograniczeń. Jego celem jest opisywanie w sposób możliwie obiektywny systemów CAD, CAM, CAE i innych mających zastosowanie w praktyce inżynierskiej, dostępnych na naszym rynku.

CADblog.pl podejmuje problematykę bezpłatnego i komercyjnego oprogramowania CAD (2D i 3D), nowoczesnych technik i technologii wytwarzania (w tym także sprzętu), opisuje polskie i zagraniczne rozwiązania konstrukcyjne z różnych dziedzin (i różnych okresów), zamieszcza artykuły związane z szeroko rozumianymi systemami wspomagającymi projektowanie (w tym opisy najnowszych wersji, samouczki, opinie użytkowników, poradniki praktyczne itp.), a także wiele innych zgłaszanych na bieżąco przez zarejestrowanych prenumeratorów czasopisma. Informacje o dokładnej zawartości kolejnych e-wydań publikowane są z wyprzedzeniem na stronie www.cadblog.pl.

Cennik reklam 2019*
Poniżej przedstawiamy dostępne formaty banerów internetowych dostępnych na CADblog.pl; sugerowane ceny netto za miesięczną ekspozycję podlegają negocjacji – upusty można uzyskać w przypadku długoterminowych zamówień, transakcji wiązanych etc.

moduły reklamowe CADblog.pl 2019

• baner górny 750 x 100 pix – 2200 zł
• baner winietowy 750 x 100 pix (lub 600 x 80 pix) – 1950 zł
• baner 2xbox 350 x 450 pix (wyświetlany na prawym sidebarze) – 1800 zł
• banery box 350 x 250 pix (wyświetlane na prawym sidebarze) – 1200 zł
• baner dolny 940 x 200 pix (wyświetlany tylko na stronie głównej) – 950 zł

• baner w newsletterze 750 x 100 pix – bonus do banera górnego
• baner w newsletterze 600 x 80 pix – bonus do banera winietowego
• baner dolny w newsletterze – bonus do banera dolnego na CADblog.pl
• specjalny newsletter (poświęcony tylko danemu wydarzeniu, ofercie reklamodawcy etc.) – koszt jednorazowej emisji 700 zł netto (1000 zł netto za dwie emisje)

• publikacja artykułu sponsorowanego – od 500 zł netto
• publikacja artykułu merytorycznego (redagowanego przez CADblog.pl) – od 1000 zł netto; na życzenie artykuł może być opublikowany jako osobna podstrona (oprócz wpisu)

*ceny obowiązujące na dzień 18.01.2019 r. mogą ulec zmianie

Na życzenie możemy udostępnić statystyki stat24 z serwerów home.pl i raporty z Google Analytics

redakcja